ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
Moderní i klasické provedení závěsů a záclon
Originální kolekce látek
Digitální potisk
Designové tyče i kolejnice
Kombinace s ostatními produkty a doplňky
Různé způsoby šití
Možnost podšívání
Profesionální zpracování
Výroba na míru
Atypické provedení
Široká nabídka ovládání
Profesionální servis a záruka až 5 let
Garnýže a tyče
zav/Interstil-garnyze.pdf
Závěsy a záclony
zav/ZAVESY-ZACLONY.pdf

Moderní i klasické provedení závěsů a záclon

Fotogalerie našich realizací

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclony jsou nejstarším způsobem jak zastínit, ale především jak zkrášlit okna. V první řadě mají za úkol zlomit prostup slunečních paprsků do interiéru a vytvořit tak pro naše oči komfortní světelné prostředí.
  
Další důležitou úlohou je tepelná, zvuková izolace a dekorační funkce. Již od nepaměti se objevovaly nejen v zámeckých oknech, ale také v běžných venkovských obydlích. Díky svému dekorativnímu vzhledu se často objevují i jako ozdoba nejrůznějších výklenků, postelí v podobě nebes a předělů místností.
  
Závěsy a záclony
V nabídce DIAMOND DESIGN naleznete všechna možná provedení závěsů i záclon. Od těch jednodušších střihů, až po ty nejsložitější. V současnosti jsou závěsy a záclony běžným doplňkem všech moderních interiérů, také díky skvělým akustickým vlastnostem. Podle zvoleného střihu a způsobu ušití mohou podtrhnout jeho čistý design nebo naopak zjemnit jeho strohé, technické linie. Záleží jen na vás, jakou variantu zvolíte.

Originální kolekce látek

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyLátky výrazným způsobem ovlivňují ráz interiéru, a proto klademe velký důraz na skladbu našich kolekcí. Pravidelně navštěvujeme významné evropské veletrhy, kde vybíráme ty nejvhodnější látky pro naše záclony a závěsy.
  

Parametrů pro výběr máme několik:
1. kvalita,
2. originalita,
3. cena.

  
  
V našich kolekcích tak naleznete jednoduché základní materiály i značkové látky od světových výrobců a návrhářů, jako je například Casamance, Castello dell Barro, Christian Lacroix, Designers Guild a mnohé další. Od cenově nejpřijatelnějších až po ty luxusní pro nejnáročnější klientelu. Naší snahou je uspokojit každého klienta.
  

Závěsy a záclonyZávěsy a záclony

Látky rozlišujeme především dle složení, barevnosti, vzoru, univerzálnosti použití (bytový textil, čalounění), povrchové úpravy, průhlednosti a gramáže.
Jejich složení může být z přírodních materiálů jako je bavlna, len, hedvábí, nebo s příměsí syntetických materiálů, jakými jsou například polyester, polyamid, polyacryl apod. Nebo je složení námi používaných látek čistě syntetické, zastoupené především polyesterem, acrylem, viskózou či speciálním nehořlavým vláknem Trevira CS. V kolekcích je možné nalézt látky vyrobené až ze čtyř různých materiálů za účelem jejich zušlechtění a dosažení ideálních vlastností.
  
Barevnost je jedním z vizuálních parametrů látek. V našich kolekcích naleznete nekonečnou škálu jednobarevných látek, ale také vícebarevné textilie s nejrůznějšími povrchy od matu až po lesk.

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyNechejte se okouzlit hedvábnými látkami obsahujícími hned několik barevných tónů, či jen jejich imitacemi v polyesterovém provedení. Mnohé látky mají odlišnou barevnost rubové a lícové strany a mohou být použity oboustranně.
  
Vzory a struktury na látkách jsou velkým tématem. Ptáte se proč? Hlavním důvodem je odvaha pro jejich použití. Z toho důvodu jsou v našem týmu odborníci, kteří vám pomohou s výběrem té správné varianty právě pro vás. Vzorování látek nemusí být pestrobarevné, často se jedná o vzory, kde se použité barvy liší jen o odstíny nebo jde pouze o změnu struktury použitých látek. Vzory mohou být tištěné, tkané, pletené, vyleptávané nebo zhotoveny jinými speciálními metodami.
  
Co se samotného vzoru týká, můžete vybírat od jemných či hrubších struktur, přes geometrické vzory, reálné vzory až po vzory abstraktní.
  

Závěsy a záclonyUniverzálnost látek v našich kolekcích umožňuje jejich použití nejen pro výrobu závěsů a záclon, ale také římských rolet či panelových posuvných stěn. Z našich látek zhotovujeme také nejrůznější bytové doplňky, jako jsou polštářky, přehozy, běhouny a další bytové dekorace. Problémem pro nás není ani požadavek na sladění čalounění vaší pohovky, křesla či jiného interiérového nábytku se závěsy či římskými roletami. Ať už máte vlastního čalouníka nebo využijete našich služeb, důležité je, že velké množství látek v našich kolekcích je vhodných také pro čalounění.
  
Specialitou jsou pak acrylové látky použitelné v exteriéru. Díky jejich použití naleznete naše závěsy také v pergolách a zahradních stavbách. Textilie jsou zušlechtěné pomocí povrchových úprav, jako jsou nehořlavá úprava nebo úprava odpuzující prach, teflonová úprava zvyšující odolnost vůči znečištění a úprava se zvýšenou UV ochranu. Další úpravy látkám zvyšují estetickou hodnotu. Mohou být vytvářeny krešováním, leptáním, vyšíváním, průstřihy a průhledy.
  
Závěsy a záclonyBlack-outové látky. Samostatnou skupinu látek tvoří materiály v black-outové kvalitě. Jsou to látky zatemňující, které vám zajistí naprosté soukromí a ochrání před sluncem i během dne.
  
Mezi další užitečné vlastnosti závěsových látek patří dobrá akustika, která zajistí váš nerušený spánek nebo zvýšenou tepelnou izolaci vašeho interiéru. V současné době se začíná klást velký nárok na přidanou hodnotu esteticky vnímaných materiálů. V naší nabídce máme dekorační materiály, které zajišťují zvukový komfort především v rušných velkoměstech, jednacích místnostech a prostorách se zvýšenou hlučností. Pro tyto akustické hodnoty máme samozřejmě potřebné atesty. Jedná se nejen o těžké neprůsvitné materiály, ale také o materiály průhledné, záclonové.

Digitální potisk

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyPokud máte specifický interiér a nenašli jste u nás přesný barevný odstín a vzor, neklesejte na mysli. Pro tyto účely spolupracujeme s belgickou společností INSIDE a holandskou firmou VESCOM, které se specializují na digitální potisk látek.
  
Jako jednička na evropském trhu nabízí fantastický webový konfigurátor INSIDE CASAMIA, kde si můžete navrhnout vlastní design látky. Pokud si sami netroufáte, naši designeři vám s konfigurací rádi pomohou.

Designové tyče i kolejnice

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsová kolejnice, garnýž nebo tyč je nezbytnou součástí každého závěsu nebo záclony. I zde nalezneme celou řadu typů, modelů, designů s nejrůznějšími možnostmi kotvení a ovládání, od manuálního tahem za látku nebo ovládací šňůru, až po motorické ovládání.
Pro více informací navštivte odkaz http://interstil.de/produkte.html a poptejte u nás požadované řešení.
Základní kolejnice jsou vyrobeny z hliníku, který je lakován speciální barvou s přídavkem kluzných emulzí, zajišťujících snadný pohyb látky, resp. jezdce. Díky těmto kvalitním kolejnicím se vyhnete nepříjemnému drhnutí při pohybu látky. Závěsových kolejniček je spousta typů od jedno-kolejniček po vícenásobné kolejnice, které lze ohýbat do rozličných tvarů. Kolejnice mohou být pohledové i zapuštěné do sádrokartonu.
  
Designové kolejnice Interstil jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů jako jsou nerez, hliník, mosaz, dřevo a další. V tomto segmentu naleznete především moderní a minimalistická provedení, jejichž předností je čistý design a perfektní zpracování. Jejich ideální umístění je na strop, ale možná je i montáž na stěnu. Pro oba dva typy montáží jsou doplněny propracovanými designovými konzolami.
  

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyGarnýže Interstil mohou být v dnešní době již trochu opomíjeny, avšak najdou se i interiéry, kde se bez nich neobejdeme. Díky novému designovému pojetí a perfektnímu zpracování skvěle doplní klasický i moderní interiér. I zde nabízíme celou řadu materiálů, od dřevěných v přírodním provedení nebo barevném laku, v několika tvarech a strukturách, až po moderní materiály, jako je hliník, nerez, mosaz a mnohé další.
  
Závěsové tyče Interstil jsou další variantou vhodnou pro zavěšení závěsových či záclonových látek. Mohou mít různé průměry, ale také nejrůznější koncovky a designové konzoly. Jsou vyráběny z materiálů, jako jsou dřevo, hliník, ocel, nerez, mosaz a mnohé další. Látky se na ně většinou zavěšují pomoci kroužků, které jsou na tyče navlečeny. My nabízíme také možnost vnitřní kolejnice v závěsové tyči pro pohodlnější posun látky.
  
U všech zmíněných kolejnic jsou součástí plastové, teflonové a různě upravené jezdce, právě pro již zmiňovaný plynulý pohyb textilie.

Kombinace s ostatními produkty a doplňky

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyLátky pro závěsy a záclony používáme také pro výrobu římských rolet a panelových posuvných stěn. Díky tomu jsme schopni vyřešit kompletní zastínění vašeho interiéru použitím jedné nebo více zvolených látek na několika typech interiérových stínicích prvků.
Vzhledem k tomu, že závěsy a záclony tvoří velmi výraznou plochu a dekorační prvek interiéru, klademe důraz na poskytnutí maximálních služeb pro naše klienty. Proto nekončíme dodávkou závěsů, ale poskytujeme také možnost zhotovení dekoračních polštářků, postelových přehozů, prostírání a čalounění nejrůznějších částí vašeho nábytku.
  
Závěsy jsou velmi univerzálním dekoračním prvkem přesahujícím nejrůznější designové styly, a to také díky nekonečnému množství doplňků, jakými jsou:
úvazy, které mohou být např. textilní, šňůrové či kovové. Úvazy slouží k zajištění závěsu po straně okenního otvoru;
střapce v moderním jednoduchém stylu, ale také vysoce zdobné kousky;
lemovky, paspule sloužící k obšití bočních stran látky, ale často také k jejich vodorovnému zakončení. Paspule jsou vhodné pro všití do hran polštářů a doplňků.

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclony

Způsoby šití záclon a závěsů

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyKvalitní a efektní textilní dekorace není jen o zvoleném materiálu, ale také o způsobu ušití. I zde je spousta možností jak dosáhnout požadovaného efektu.
  

Nejznámějším způsobem řasení je použití řasících pásek, kterých je v naší nabídce více něž 50 typů. Díky nim lze dosáhnout nejrůznějších efektů řasení. Další možností je použití tzv. flexi háčků, které zajišťují precizní rovnoměrné nařasení látky. Jejich největší předností je možnost výškové stavitelnosti. Jsou tedy hojně využívány v interiéru s vysokými stropy nebo nerovnostmi stropu a podlahy.
  
Velmi populární je zvlněný sklad, který se využívá spíše u lehkých, splývavých látek. U tohoto skladu je látka vždy umístěná pod kolejnicí. Do kombinace se zvlněným skladem často používáme designové kolejnice, které tak mohou náležitě vyniknout.
  

V případě zavěšení látky přímo na závěsové tyče se využívají speciální závěsová oka připevněná na látku. Mohou být v barvě použité závěsové tyče nebo v barvě textilního materiálu.

  

Volba správného typu šití je závislá také na možnosti překrytí kolejničky. U některých typů řasících stuh je nutné umístit látku pod kolejnici, u dalších je možné ji zcela překrýt.

Možnost podšívání závěsů

Závěsy a záclonyPodšívání závěsů má několik důvodů. Tím nejčastějším je zajištění požadovaného stupně průsvitnosti. Podšívky mohou být dimoutovéblackoutové. Jejich použitím je kompenzován nepříliš velký výběr blackoutových materiálů. Stačí si vybrat jakoukoli látku bez ohledu na její průsvitnost a za pomoci blackoutové podšívky zhotovit zatemňující závěs.
  
Podšívka slouží také ke sjednocení barevného vizuálu domu/bytu při pohledu zvenčí. Použijete-li v každé místnosti různě barevné či vzorované látky, může tato volba z exteriérového pohledu působit poněkud bláznivě. Pokud ovšem závěsy podšijete podšívkou v jedné barvě, dojde k vizuálnímu sjednocení.
Dalším důvodem podšívání závěsů je zvýšení akustických schopností závěsu, či zvýšení ochrany interiéru před prouděním studeného vzduchu od prosklené plochy.
  
Zásadní schopností podšívky je ochrana dekorační látky před slunečními paprsky. To umožňuje použití látek, které nejsou odolné vůči UV slunečnímu záření. Takovým materiálem je především hedvábí, ale také většina přírodních materiálů.
  
Podšívání závěsu je v mnohých případech náročným procesem vyžadujícím zkušenost a dodržování technologických postupů. Některé materiály lze prostě jen sešít k sobě, jiné je třeba spojit s možností dilatace, zejména ve vertikálním směru. Vždy záleží na typu a složení zvoleného dekoračního textilního materiálu. Díky našim dlouholetým zkušenostem přinášíme našim klientům vždy 100% výsledek.

Profesionální zpracování

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyAť už šijeme závěsy na plně automatických strojích (v případě moderních střihů), nebo manuálně (historické střihy), vždy dbáme na perfektní výsledek. Toho je u nás dosaženo nejen díky používané moderní technologii, ale především díky profesionálnímu týmu s mnohaletými zkušenostmi.
  
Při výrobě závěsů a záclon pracujeme s látkou. Tedy s dynamickým materiálem, jehož zpracování vyžaduje znalost nejrůznějších fíglů. Každý materiál vyžaduje jinou péči a postup. Jedním z nejdůležitějších parametrů stojícím za perfektním výsledkem je už počáteční volba materiálu. To vše zvládají naši špičkový designéři a technici.
  
Mimo výše popsaná specifika při výrobě závěsů a záclon naleznete na našich produktech spoustu zajímavých detailů, jakými jsou například skrytý steh nezbytný především pro šití blackoutových materiálů, zátěžová olůvka, stavitelné háčky, kolejnice se speciální kluznou úpravou a mnohé další.

Výroba na míru

Závěsy a záclonyVšechny závěsy a záclony značky DIAMOND DESIGN vyrábíme na míru. Co to znamená? V tomto případě naprostou volnost v požadavcích našich klientů. Nejdříve s vámi vybereme závěsný systém a látku, případně kombinaci látek. V druhém kroku společně zvolíme nejvhodnější způsob řasení. A ve třetím kroku provedeme zaměření výrobních rozměrů. Instalace a aranžování je u nás samozřejmostí.

Atypické provedení

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyZávěsy a záclonyJsou ve vašem objektu vedle klasických oken a prosklených ploch také atypické otvory? Potřebujete vyřešit zastínění trojúhelníků, horizontálních nebo vertikálních oblouků či jiných nepravidelných zakřivení? My to zařídíme. Některé naše závěsné kolejnice a garnýže lze samozřejmě ohýbat, a to jak v manuálním, tak motorickém provedení.
  
Zatoužili jste po nebesích nad vaši postel, předělení místnosti nebo jen dekoraci na výklenek ve stěně? Neváhejte se na nás obrátit. Není požadavek, který bychom nedokázali vyřešit.
  
Zapuštěné kolejnice jsou stále žádanější pro svoji schopnost splynout s interiérem. Právě zde klademe důraz na co největší kvalitu našich kolejniček, jelikož jejich případná výměna není zrovna jednoduchá. Pro zapuštěné kolejničky je třeba stavební příprava ve fázi zhotovení nebo rekonstrukce sádrokartonového podhledu.
  

Závěsy a záclonyZávěsy a záclonyDivadelní opony jsou další součástí naší produkce. Pro menší a jednodušší scény či pro privátní použití využíváme stejných systémů jako pro interiérové závěsy. Zabýváme se ale také výrobou velkých jevištních opon s robustním vodicím systémem splňujícím veškeré požadavky na takovéto systémy.

Široká nabídka ovládání

Závěsy a záclonyZávěsy a záclony

Také u závěsů a záclon nejsme omezeni pouze manuálním ovládáním, ale nabízíme celou řadu motorických pohonů a ovládání.
  
Manuální ovládání je možné samotným tahem za látku, tahem pomocí ovládací tyče, nebo pomocí šňůrového mechanismu, který umožňuje například zatažení opony z jednoho místa.
  
Motorický pohon je pak, stejně jako u ostatních stínicích systémů, ovládán stěnovým ovladačem nebo nejrůznějšími dálkovými ovladači. Samozřejmostí je možnost ovládání prostřednictvím tabletů a chytrých telefonů nebo napojení na inteligentní systém domu.

Profesionální servis a záruka 5 let

Profesionální servis a záruka odrážející kvalitu našich služeb a produktů je samozřejmostí. Na všechny mechanické části závěsných systémů poskytujeme 5-letou záruku.
  
S látkami je to trochu složitější. Vzhledem k nekonečným možnostem výběru se jedná vždy o individuální záležitost. Můžete se však spolehnout na naše profesionální projektové managery, kteří vám vždy pomohou vybrat ten nejvhodnější materiál na základě vašich představ.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás