Závěsy a záclony

[new_royalslider id=”3″]
Garnýže a tyče
zav/Interstil-garnyze.pdf
Závěsy a záclony
zav/ZAVESY-ZACLONY.pdf

Závěsy a záclony

Fotogalerie našich realizací

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony jsou nejstarším způsobem stínění a zkrášlení oken. Mají za úkol zlomit prostup slunečních paprsků do interiéru a vytvořit tak pro naše oči komfortní světelné prostředí. Další důležitou úlohou je tepelná a zvuková izolace a dekorační funkce. Již od nepaměti se objevovaly nejen v zámeckých oknech, ale také v běžných venkovských obydlích. Díky svému dekorativnímu vzhledu se často objevují i jako ozdoba nejrůznějších výklenků, postelí v podobě nebes a předělů místností.
  

Potřebujete barevně sladit různé typy stínění oken ve vašem interiéru?

  
Látky pro závěsy a záclony používáme v DIAMOND DESIGN také pro výrobu římských rolet a panelových posuvných stěn. Díky tomu jsme schopni vyřešit kompletní zastínění vašeho interiéru použitím jedné nebo více zvolených látek na několika typech interiérových stínicích prvků.

7 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT ZÁVĚSY A ZÁCLONY OD DIAMOND DESIGN

 1. Originání kolekce látek – Pravidelně navštěvujeme významné evropské veletrhy, abychom vám na našich showroomech nabídli originální, moderní i nadčasové kolekce materiálů.
 2. Různé způsoby šití – Ušití je vedle látky nejdůležitějším parametrem každého závěsu či záclony. Je to právě zpracování, které dává roletě požadovaný charakter a vytváří požadovaný efekt, které vtiskne celému interiéru nezaměnitelnou atmosféru.
 3. Výroba na míru – Veškeré záclony a závěsy šijeme přesně na míru. Vždy si přitom zakládáme na profesionálním zpracování včetně pečlivého testování.
 4. Ruční nebo motorické ovládání – Rovněž v případě vašich záclon a závěsů platí, že pokud nechcete, nemusíte kvůli jejich zatažení vstávat z pohovky. Volba je pouze na vás.
 5. Atypická okna, prostory a přání nejsou problém – Díky více než 10letým zkušenostem s výrobou a instalací si troufneme na cokoli.
 6. Designové tyče a kolejnice – Závěsové kolejnice, garnýže a tyče jsou nezbytnou součástí každého závěsu či záclony.
 7. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám ochotně pomohou s výběrem vhodné látky, doporučí způsob šití vašich záclon a závěsů, provedou zaměření u vás doma, zajistí výrobu a instalaci.

ORIGINÁLNÍ KOLEKCE LÁTEK

Závěsy a záclony

Látky výrazným způsobem ovlivňují ráz interiéru, a proto klademe velký důraz na skladbu našich kolekcí. Pravidelně navštěvujeme významné evropské veletrhy, kde vybíráme ty nejvhodnější látky pro naše záclony a závěsy. Důležitými parametry pro nás jsou kvalita, originalita a cena.
  
Na našich showroomech naleznete kolekce běžných textilií i značkových materiálů od světových výrobců a návrhářů, jakými jsou Casamance, Castello dell Barro, Christian Lacroix, Designers Guild a mnohé další. Od cenově nejpřijatelnějších až po ty luxusní pro nejnáročnější klientelu. Naší snahou je uspokojit každého klienta.
  
Používáme materiály nejrůznějších složení:

 • přírodní materiály, jako je bavlna, len, hedvábí
 • syntetické materiály, především polyester, akryl, speciální nehořlavé vlákno Trevira CS, viskózu
 • směsové materiály s podílem přírodních a syntetických materiálů. V našich kolekcích najdete látky vyrobené až ze čtyř různých materiálů za účelem jejich zušlechtění a dosažení ideálních vlastností.

  

.
Závěsy a záclony

Dbáme na vizuální a funkční parametry materiálů:

 • Barevnost – V našich kolekcích naleznete nekonečnou škálu jednobarevných látek, ale také vícebarevné textilie s nejrůznějšími povrchy od matu až po lesk. Nechejte se okouzlit hedvábnými látkami obsahujícími hned několik barevných tónů, či jen jejich imitacemi v polyesterovém provedení. Mnohé látky mají odlišnou barevnost rubové a lícové strany a mohou být použity oboustranně.
 • Vzory a struktury – Na látkách jsou velkým tématem, ne každý má odvahu je ve své domácnosti či kanceláři použít. Z toho důvodu jsou v našem týmu odborníci, kteří vám pomohou s výběrem té správné varianty právě pro vás. Vzorování látek nemusí být pestrobarevné, často se jedná o vzory, kde se použité barvy liší jen o odstíny nebo jde pouze o změnu struktury použitých látek. Vzory mohou být tištěné, tkané, pletené, vyleptávané nebo zhotoveny jinými speciálními technikami.
 • Univerzálnost použití látek – Ze stejného materiálu jsme ve většině případů schopni zhotovit záclony, závěsy, římské rolety a panelové stěny. Stejně tak nejrůznější bytové doplňky, jako jsou polštářky, přehozy, běhouny a luxusní prostírání. Problémem pro nás není ani požadavek na sladění čalounění vaší pohovky, křesla či jiného interiérového nábytku se závěsy či římskými roletami. Ať už máte vlastního čalouníka nebo využijete našich služeb, důležité je, že velké množství látek v našich kolekcích je vhodných také pro čalounění.
 • Použití v exteriéru – Naší specialitou jsou acrylové látky použitelné v exteriéru. Díky nim naleznete naše závěsy také v pergolách a zahradních stavbách.
 • Přidaná hodnota v podobě povrchových úprav – Nejčastěji používanými jsou nehořlavá úprava, úprava odpuzující prach, teflonová úprava zvyšující odolnost vůči znečištění a úprava se zvýšenou UV ochranu. Další úpravy látkám zvyšují estetickou hodnotu, mohou být vytvářeny krešováním, leptáním, vyšíváním, průstřihy a průhledy.
 • Zatemňující schopnosti – Používáme materiály v blackoutové kvalitě, které vám zajistí naprosté soukromí a ochrání před sluncem i během dne.
 • Akustické vlastnosti – Zajistí váš nerušený spánek nebo zvýšenou tepelnou izolaci vašeho interiéru. V současné době se začíná klást velký nárok na přidanou hodnotu esteticky vnímaných materiálů. V naší nabídce máme dekorační materiály, které zajišťují zvukový komfort především v rušných velkoměstech, jednacích místnostech a prostorách se zvýšenou hlučností. Pro tyto akustické hodnoty máme samozřejmě potřebné atesty. Jedná se nejen o těžké neprůsvitné materiály, ale také o materiály průhledné, záclonové.

Digitální potisk látek pro záclony a závěsy

Pokud je váš interiér specifický a nenašli jste u nás přesný barevný odstín a vzor, neklesejte na mysli. Pro tyto účely spolupracujeme s belgickou společností INSIDE a holandskou firmou VESCOM, které se specializují na digitální potisk látek.
  
Pomocí online konfigurátoru si můžete navrhnout vlastní design látky. Pokud si sami netroufáte, naši designeři vám s konfigurací rádi pomohou.

Dekorační doplňky závěsů

Závěsy jsou velmi univerzálním dekoračním prvkem přesahujícím nejrůznější designové styly, a to také díky nekonečnému množství doplňků, jakými jsou:

 • Úvazy, které mohou být především textilní, šňůrové a kovové. Slouží k zajištění závěsu po straně okenního otvoru a zcela nepochybně dekorují závěs i zákoutí vzniklé aranžováním závěsu v daném prostoru.
 • Střapce, ze kterých můžete vytvořit solitéry vaší domácnosti v podobě vysoce zdobných kousků, nebo z těch v moderním jednoduchém stylu.
 • Lemovky, kterými dekorujeme boční strany závěsů, nebo jimi závěsy vodorovně zakončujeme.
 • Paspule, které všíváme do členících švů závěsů a také do hran polštářů a doplňků.

RŮZNÉ ZPŮSOBY ŠITÍ ZÁCLON A ZÁVĚSŮ

Závěsy a záclony

V nabídce DIAMOND DESIGN naleznete všechna možná provedení závěsů i záclon. Od těch jednodušších střihů, až po ty nejsložitější. V současnosti jsou závěsy a záclony běžným doplňkem všech moderních interiérů, také díky skvělým akustickým vlastnostem. Podle zvoleného střihu a způsobu ušití mohou podtrhnout jeho čistý design nebo naopak zjemnit jeho strohé, technické linie. Záleží jen na vás, jakou variantu zvolíte.
  
Kvalitní a efektní textilní dekorace není pouze o zvoleném materiálu, ale také o způsobu ušití. I zde je spousta možností jak dosáhnout požadovaného efektu.
  

 • Nejznámějším způsobem řasení je použití řasících pásek, kterých je v naší nabídce více než 50 typů. Díky nim lze dosáhnout nejrůznějších efektů řasení.
 •   

 • Další možností je použití tzv. flexi háčků, které zajišťují precizní rovnoměrné nařasení látky. Jejich největší předností je možnost výškové stavitelnosti, jsou tedy hojně využívány v interiéru s vysokými stropy nebo nerovnostmi stropu a podlahy.
 •   

 • Velmi populární je zvlněný sklad, který se využívá spíše u lehkých, splývavých látek. U tohoto skladu je látka vždy umístěná pod kolejnicí, proto do kombinace se zvlněným skladem často používáme designové kolejnice, které tak mohou náležitě vyniknout.
 •   

 • V případě zavěšení látky přímo na závěsové tyče se využívají speciální závěsová oka připevněná na látku. Mohou být v barvě použité závěsové tyče nebo v barvě textilního materiálu.
 •   

Volba správného typu šití je závislá také na možnosti překrytí kolejničky. U některých typů řasících stuh je nutné umístit látku pod kolejnici, u dalších je možné ji zcela překrýt. Je na našich projektových manažerech a specialistech v naší výrobě, aby vymysleli a navrhli vám to nejlepší řešení šití záclon a závěsů pro vaše okna.

Podšívání závěsů

Závěsy podšíváme z několika důvodů:

 • Zajištění požadovaného stupně průsvitnosti – Podšívky vybíráme dle vašich požadavků na průsvitnost závěsu z dimoutových až blackoutových materiálů. Stačí si vybrat jakoukoli látku bez ohledu na její průsvitnost a za pomoci blackoutové podšívky vám zhotovíme zatemňující závěs.
 • Sjednocení barevného vizuálu domu/bytu při pohledu zvenčí. – Použijete-li v každé místnosti různě barevné či vzorované látky, může tato volba z exteriérového pohledu působit poněkud bláznivě. Pokud ovšem závěsy podšijete podšívkou v jedné barvě, dojde k vizuálnímu sjednocení.
 • Zvýšení akustických schopností závěsu
 • Zvýšení ochrany interiéru před prouděním studeného vzduchu od prosklené plochy
 • Ochrana dekorační látky před vlivy UV záření. – Většinu přírodních materiálů, zejména hedvábí, je nutné před účinky slunečního záření chránit.

Podšívání závěsu je v mnohých případech náročným procesem vyžadujícím zkušenost a dodržování technologických postupů. Některé materiály lze pouze sešít k sobě, jiné je třeba spojit s možností dilatace, zejména ve vertikálním směru. Vždy záleží na typu a složení zvoleného dekoračního textilního materiálu. Díky našim dlouholetým zkušenostem přinášíme našim klientům vždy 100% výsledek.

VÝROBA ZÁVĚSŮ A ZÁCLON NA MÍRU

Veškeré závěsy a záclony značky DIAMOND DESIGN vyrábíme na míru. Co to znamená? Naprostou volnost v požadavcích našich klientů. Nejdříve s vámi vybereme závěsný systém a látku, případně kombinaci látek. Ve druhém kroku společně zvolíme nejvhodnější způsob řasení a ve třetím kroku provedeme zaměření výrobních rozměrů. Instalace a aranžování je u nás samozřejmostí.

Profesionální zpracování závěsů a záclon

Ať už šijeme závěsy na plně automatických strojích (v případě moderních střihů), nebo manuálně (historické střihy), vždy dbáme na perfektní výsledek. Toho je u nás dosaženo nejen díky používané moderní technologii, ale především díky profesionálnímu týmu s mnohaletými zkušenostmi.
  
Při výrobě závěsů a záclon pracujeme s látkou. Tedy s dynamickým materiálem, jehož zpracování vyžaduje znalost nejrůznějších triků. Každý materiál vyžaduje jinou péči a postup. Jedním z nejdůležitějších parametrů stojícím za perfektním výsledkem je už počáteční volba materiálu. To vše zvládají naši špičkoví designéři a technici.
  
Mimo výše popsaná specifika při výrobě závěsů a záclon naleznete na našich produktech spoustu zajímavých detailů, jakými jsou například skrytý steh, nezbytný především pro šití blackoutových materiálů, zátěžová olůvka, stavitelné háčky, kolejnice se speciální kluznou úpravou a mnohé další.

Závěsy a záclony
Závěsy a záclony
Závěsy a záclony
Závěsy a záclony

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ ZÁCLON A ZÁVĚSŮ

Také v případě závěsů a záclon nabízíme celou řadu motorických pohonů a ovládání.

 • Manuální ovládání je možné samotným tahem za látku, tahem pomocí ovládací tyče, nebo pomocí šňůrového mechanismu, který umožňuje například zatažení opony z jednoho místa.
 • Motorický pohon je pak, stejně jako u ostatních stínicích systémů, ovládán stěnovým ovladačem nebo nejrůznějšími dálkovými ovladači. Samozřejmostí je možnost ovládání prostřednictvím tabletů a chytrých telefonů nebo napojení na inteligentní systém domu.

  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

ATYPICKÁ OKNA, PROSTORY A PŘÁNÍ NEJSOU PROBLÉM

Závěsy a záclony

S výrobou záclon a závěsů na míru máme více než 10leté zkušenosti. Za tu dobu jsme jich ušili a instalovali nepočítaně a poradíme si s jakoukoli záludností, s jakýmkoli vaším požadavkem.
  
Vybrané závěsné kolejnice a garnýže jsme schopni ohýbat, a to jak v manuálním, tak motorickém provedení. S přesným zaměřením si poradí naši designeři a projektoví manageři, zruční kolegové v naší výrobě jim potom dodají tvar, jaký potřebujete. Může jít o:
  

 • Trojúhelníky, horizontální nebo vertikální oblouky a další nepravidelná zakřivení
 •   

 • Nebesa nad postelí
 •   

 • Přepažení místností či dekorace ve výklenku stěny
 •   

Pro svoji schopnost splynout s interiérem jsou stále žádanějším produktem zapuštěné kolejnice. Právě zde klademe důraz na co největší kvalitu našich kolejniček, jelikož jejich případná výměna není zrovna jednoduchá. Pro zapuštěné kolejničky je třeba stavební příprava ve fázi zhotovení nebo rekonstrukce sádrokartonového podhledu.
  
Součástí naší produkce jsou také divadelní opony. Pro menší a jednodušší scény či pro privátní použití využíváme stejných systémů jako pro interiérové závěsy. Zabýváme se ale také výrobou velkých jevištních opon s robustním vodicím systémem splňujícím veškeré požadavky na takovéto systémy.

DESIGNOVÉ TYČE A KOLEJNICE

Závěsová kolejnice, garnýž nebo tyč je nezbytnou součástí každého závěsu nebo záclony. I zde vám nabízíme k výběru celou řadu typů, modelů, designů s nejrůznějšími možnostmi kotvení a ovládání. Pro více informací navštivte stránky s výčtem všech možností a poptejte u nás požadované řešení.
Primárně lze volit mezi těmito možnostmi:

 • Základní kolejnice – Jsou vyrobeny z hliníku, který je lakován speciální barvou s přídavkem kluzných emulzí, zajišťujících snadný pohyb látky, resp. jezdce. Díky těmto kvalitním kolejnicím se vyhnete nepříjemnému drhnutí při pohybu látky. Závěsových kolejniček je spousta typů od jednokolejniček po vícenásobné kolejnice, které lze ohýbat do rozličných tvarů. Kolejnice mohou být pohledové i zapuštěné do sádrokartonu.
 • Designové kolejnice Interstil – Jsou vyráběné z nejrůznějších materiálů, jako jsou nerez, hliník, mosaz, dřevo a další. V tomto segmentu naleznete především moderní a minimalistická provedení, jejichž předností je čistý design a perfektní zpracování. Jejich ideální umístění je na strop, ale možná je i montáž na stěnu. Pro oba dva typy montáží máme v nabídce propracované designové konzoly.
 • Garnýže Interstil – V dnešní době trochu opomíjené, pro mnohé interiéry zcela nezbytné. Díky novému designovému pojetí a perfektnímu zpracování skvěle doplní klasický i moderní interiér. I zde nabízíme celou řadu materiálů, od dřevěných v přírodním provedení nebo barevném laku, v několika tvarech a strukturách, až po moderní materiály, jako je hliník, nerez, mosaz a mnohé další.
 • Závěsové tyče Interstil – Mohou mít různé průměry, ale také nejrůznější koncovky a designové konzoly. Jsou vyráběny z materiálů, jako jsou dřevo, hliník, ocel, nerez, mosaz a mnohé další. Látky se na ně většinou zavěšují pomocí kroužků, které jsou na tyče navlečeny. My nabízíme pro pohodlnější posun látky zajímavou možnost vnitřní kolejnice v závěsové tyči.

U všech zmíněných kolejnic jsou součástí plastové, teflonové a různě upravené jezdce pro plynulý pohyb textilie.
  

Závěsy a záclony
Závěsy a záclony
Závěsy a záclony
Závěsy a záclony

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Profesionální servis a záruka odrážející kvalitu našich služeb a produktů je samozřejmostí. Na všechny mechanické části závěsných systémů poskytujeme 5letou záruku.
  
S látkami je to trochu složitější. Vzhledem k nekonečným možnostem výběru se jedná vždy o individuální záležitost. Můžete se však spolehnout na naše profesionální projektové managery, kteří vám vždy pomohou vybrat ten nejvhodnější materiál na základě vašich představ.

This entry was posted in Interiérové stínění. Bookmark the permalink.