VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
Základní a swing
verzal/vert-zal-ruzne.pdf
Atypické instalace
verzal/vert-zal-atypy.pdf
Provázkové žaluzie
verzal/vert-zal-passion.pdf
PVC-VOAL Harmony
verzal/vert-zal-harmony.pdf
PVC žaluzie
verzal/vert-zal-pvc.pdf

Vertikální žaluzie

Fotogalerie našich realizací

Látkové rolety
Vertikální žaluzie jsou nepřehlédnutelným stínicím prvkem v každém interiéru. Jsou elegantní, působí luxusním dojmem a nejlépe vyniknou v prostornějším interiéru. Shrnovat je můžete v obou směrech, nebo současně na obě strany jako oponu. Lamely lze natáčet v obou směrech v plném rozsahu.   

Potřebujete opticky uzavřít prosklené kanceláře? Rádi byste rozdělili prostor netradičním způsobem?

   Díky zručnosti našich specialistů formovat nosné profily vertikálních žaluzií do oblých tvarů provádíme realizace, při nichž vytváříme v dělených interiérech prostory zajímavých půdorysů. Tento neobvyklý způsob dělení prostoru je možné použít pro vytvoření oddělených zón v privátním i komerčním prostředí. Pokud by se vám pro rozdělení interiéru více hodily horizontální žaluzie, doporučujeme zvážit použití luxusních dřevěných horizontálních žaluzií.

           

4 DŮVODY, PROČ ZVOLIT VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE OD DIAMOND DESIGN

  
 1. Obrovský výběr materiálů – Svým zákazníkům vždy předkládáme pro zvolený stínicí prvek několik možností provedení. Pro vertikální lamely používáme několik rozdílných materiálů co do složení, struktury, průsvitnosti a průhlednosti. Proto je dobré nejdříve navštívit některý z našich showroomů a nechat se inspirovat.
 2. Ruční nebo motorické ovládání – Vertikální žaluzie vám vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním – jak si budete přát.
 3. Atypická okna nejsou problém – Ba naopak! V realizacích stínění atypických oken, nekonečných délkách stínění a rohových oknech se v případě vertikálních žaluzií vyžíváme!
 4. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám pomohou zorientovat se ve velmi široké nabídce provedení a použití vertikálních lamel a vaše prostory zaměří. Naši školení technici je nainstalují a dostanete od nás 5letou záruku.

OBROVSKÝ VÝBĚR MATERIÁLŮ

Při návštěvě showroomů DIAMOND DESIGN objevíte nespočet možností, jak si pomocí vertikálních žaluzií zútulnit váš interiér a jak jimi co nejlépe zastínit prosklené plochy. V první řadě je třeba, abyste si, s pomocí našich specialistů, zvolili šířku lamely, která může být 62, 89, 127 a 250 mm. Poté si vyberete materiál, ze kterého vám vaše vertikální žaluzie vyrobíme:   
 • Textilie
 • PVC
 • Dřevo
 • Provázky
   Výběrem šířky a materiálů lamel to ale nekončí. Pokud byste své vertikální žaluzie rádi ozvláštnili, rádi vám vyjdeme vstříc. Na jednotlivé lamely lze lepit nejrůznější dřevěné, hliníkové a jiné pásky.    Vertikální žaluzie vyrábíme ve dvou cenových a vizuálních hladinách:
 • Základní, ekonomicky dostupné vertikální žaluzie, které jsou určeny převážně pro komerční prostory. Pro prostory, kde je primární potřebou investora funkční stínění.
 • Exkluzivní řada vertikálních žaluzií, vycházející z nejmodernějších trendů současnosti. Tato luxusní produktová řada nabízí propracované a originální designové pojetí tohoto stínicího prvku a zároveň splňuje nejnáročnější požadavky na regulaci světelného a tepelného slunečního záření a zajišťuje ochranu soukromí.

Látkové vertikální žaluzie

Látkové rolety
Nejznámějším provedením jsou látkové vertikální žaluzie. Naše kolekce látek nabízejí jednobarevné i vzorované materiály, látky různých struktur a průsvitností, ve většině případů ze 100% polyesteru, který má pro použití v oblasti stínicí techniky nejlépe vyhovující vlastnosti. Vybírat můžete nejen ze speciálních kolekcí látek pro vertikální žaluzie, ale také z kolekcí látek pro látkové rolety, což nám umožňuje snadno kombinovat oba produkty ve vašem interiéru.    V naší nabídce naleznete:
 • Nehořlavé látky, které jsou důležité především pro komerční prostory. Vybírat můžete mezi látkami s nehořlavou povrchovou impregnací, ale také tkaninami z nehořlavého vlákna TREVIRA CS. Obě varianty splňují všechny potřebné evropské normy a požadavky.
 • Teflonové látky, přesněji polyesterové tkaniny s teflonovou úpravou, která zvyšuje odolnost povrchu látek proti ušpinění a vlhkosti. Teflon snižuje nasákavost materiálu, a tím zvyšuje jeho uživatelskou hodnotu.
 • Screenové látky, které splňují veškeré požadavky na moderní způsob stínění interiéru. Jsou vyrobeny ze 100% polyesteru nebo skelného vlákna. Oba materiály lze potáhnout PVC vrstvou. Materiály jsou pak vysoce odolné vůči mechanické zátěži a ušpinění. Další volitelnou úpravou je napařená hliníková vrstva na rubové straně zvyšující odrazivost slunečních paprsků.
   Při výběru toho nejlepšího materiálu pro vaše vertikální žaluzie máte volbu různé prostupnosti světla, případně pohledu vašeho souseda. Naši specialisté vám nabídnou látky se třemi intenzitami propustnosti:
 • Transparentní látky, které nejsou příliš využívané ve spojení s vertikálními žaluziemi, protože popírají variabilitu regulace světla pomoci natáčení lamel. Jejich průsvitnost je srovnatelná s průsvitností a průhledností záclon a je dostatečná i bez natáčení. Přesto je občas díky vzdušnosti a lehké eleganci klientům do interiérů instalujeme jako designový doplněk, nebo k zajištění soukromí v denních hodinách.
 • Polotransparentní látky, které jsou nejpoužívanější. Propouští dostatek denního světla do interiéru a brání nežádoucím pohledům dovnitř, bohužel i ven. Pohledu z okna se dočkáte při natáčením lamel. V oblasti ochrany soukromí je jejich propustnost dostatečná. Při umělém osvětlení přes ně zahlédnete pouze siluety postav nebo předmětů, které se nacházejí v jejich těsné blízkosti.
 • Zatemňující látky, které zcela zabrání pohledu do interiéru a v ploše nepropustí žádné sluneční paprsky. Jelikož se jedná o vertikální žaluzie, nemůžeme hovořit o black-outovém provedení, jelikož mezi jednotlivými lamelami vždy prochází určité procento světla. Zatemňující látky nejsou pro vertikální žaluzie příliš využívané.
   Pokud byste se na svých vertikálních žaluziích rádi realizovali ještě více, nabízíme vám možnost digitálního tisku. Látkové lamely vám potiskneme nejrůznějšími abstraktními i geometrickými tvary, nápisy, ale také fotografiemi.    Látkové lamely nejčastěji vyrábíme v šířce 127 mm, dodáme vám je ale také v šířkách 63, 89 nebo 250 mm. Spojujeme je většinou ve spodní části řetízkem, který zajišťuje jejich soudržnost v případě shrnování, nebo při průvanu. Na širší lamely umísťujeme závaží pro lepší stabilitu. To nám umožňuje dodat vám vertikální lamely bez spodního řetízku, což jim přidává na eleganci a exklusivním vzhledu. Volba je jenom na vás.

PVC vertikální žaluzie

Látkové rolety
S realizacemi tohoto typu žaluzií máme bohaté zkušenosti, protože PVC je materiál v moderních interiérech často využívaný a pro své technické vlastnosti je oblíbený také v komerčních projektech.    Vzhledem k váze PVC lamel není při jejich instalaci nutné používat spodní řetízek propojující jednotlivé lamely. Díky tomu na sebe lamely při zavřeném stavu lépe přiléhají. Při použití black-outových lamel dosáhnete opravdu kvalitního zatemnění. Nejčastěji klientům dodáváme jednobarevné PVC lamely, pak vícebarevná řešení, mléčná a kouřová provedení. V našem portfoliu realizací nechybí ani prosvětlovací proužky a nejrůznější perforace vytvářející jemné struktury nebo výraznější vyrážené vzory. Šířka lamel je volitelná, rádi bychom ale upozornili na použití lamel o šířce 250 mm, které je velmi efektní. Při jejich otevření nabízejí komfortní výhled z okna a paket shrnutých lamel je daleko menší než při použití lamel užších. Skvěle se hodí ke stínění velkých prosklených ploch a předělu místností s vyšším stropem. Tento typ lamel často doplňujeme hliníkovými nebo dřevěnými pásy různě rozmístěnými ve výšce lamel dle zákazníkova přání.    PVC lamely jsou nejvíce ceněny pro své technické vlastnosti. Díky odolnosti vůči vlhkosti a dokonce i vodě jsou velmi vhodné pro použití u bazénů. Jsou velmi snadno čistitelné, a proto jsou vhodné do všech komerčních prostor a veřejných míst. Lamely dodáváme také nehořlavé nebo s antibakteriální úpravou.

Dřevěné vertikální žaluzie

Látkové rolety
Tato exklusivní kategorie vertikálních žaluzií do prostoru přináší naturální atmosféru a osobitý vzhled. Jde spíše o dekorativní prvek než plnohodnotné stínění oken. Vždy je třeba počítat s částečnou tvarovou nestálostí volně zavěšených dřevěných lamel, přestože ji použitím kvalitního vstupního materiálu minimalizujeme.    Dřevěné lamely se vyrábějí z africké vrby ABACHI, ze které jsou vyráběny také naše dřevěné horizontální žaluzie. Africká vrba se nám osvědčila jako nejvhodnější materiál pro toto použití.    Kolekce dřevěných lamel obsahuje velké množství barevných povrchů. Pokud byste si z této rozsáhlé nabídky nevybrali, můžeme lamely mořit nebo lakovat do požadované barvy dle vámi dodaného vzorku. Ne vždy je však možné dosáhnout absolutní shody z důvodu různé struktury podkladového materiálu.

Provázkové vertikální žaluzie

Látkové rolety
Speciální typ vertikálních žaluzií především pro dekorativní prvky interiéru než pro plnohodnotné stínění. Často je používáme pro optické předělení místnosti, protože zachovávají vzdušnou čistotu interiéru a nebrání komfortnímu průchodu do další bytové zóny bez nutnosti jejich stažení. Provázkové lamely mají velmi pozitivní vliv na akustiku místnosti.    Kolekce provázkových lamel obsahuje 29 moderních barev. Dodáváme provázkové vertikální žaluzie s lamelou širokou 89 nebo 250 mm.

Vertikální žaluzie Harmony

Látkové rolety
Praktické a velmi elegantní spojení funkce PVC vertikální žaluzie a voálové záclony. Základem je plně funkční vertikální žaluzie s plastovou lamelou o šířce 89 mm. K ní je nahoře přichycena záclona, která je snadno snímatelná. Prát ji můžete zcela běžným způsobem.    Při pohledu na tento druh stínění vnímáte v první řadě lehkost záclony, pod kterou je ukryta PVC lamela zajišťující potřebné zatemnění a ochranu před zvědavými pohledy. Stačí ji jen natočit požadovaným směrem. Soukromí vašeho interiéru zůstává chráněno i v případě, že zrovna perete látku, protože PVC lamely zůstávají po jejím sejmutí stále na okně a jsou plně funkční.

Možnosti ovládání

Pro všechny modely a všechna provedení vertikálních lamel platí, že je lze ovládat manuálně i motoricky. Manuální ovládání má dvě varianty:   
 • Tou nejznámější je použití šňůry pro posuv lamel a řetízku pro jejich naklápění.
 • Tou propracovanější je MONO ovládání umožňující posuv i naklápění lamel pouze jednou ovládací šňůrou.
   Ovládací šňůry a řetízky lze umístit dle vašeho přání na kterékoli straně žaluzie, bez ohledu na kterou stranu se shrnují lamely. Používané motorické pohony jsou 24 V i 230 V. Vždy záleží na modelu dané žaluzie, jejím rozměru a váze použité lamely. Drobný, pro oko návštěvníka neviditelný motor je vždy umístěn na nosném profilu a zajišťuje posuv i naklápění lamel. Ovládat jej můžete nástěnnými vypínači nebo přenosnými, dálkovými ovladači, které umožňují ovládat jednotlivé žaluzie samostatně nebo ve skupinách.    Zjistěte více o automatizované domácnosti

ATYPICKÁ OKNA NEJSOU PROBLÉM

 • Vertikální žaluzie instalujeme na strop i na stěnu, jak si budete přát. Samozřejmostí pro nás je také možnost ukrytí nosného profilu do předem připraveného sádrokartonového podhledu.
 • Vertikální žaluzie jsou jako stvořené pro stínění atypických tvarů prosklených ploch. Uplatnění nacházejí především při řešení šikmin, vertikálních i horizontálních oblouků a jiných atypických tvarů.
 • Další jejich obrovskou předností je možnost napojování žaluzií do nekonečných délek. V tom jsou vertikální žaluzie nepřekonatelné.
 • Máte rohová okna a přemýšlíte o vertikálních žaluziích? Správná volba!

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Látkové rolety
S ohledem na širokou nabídku provedení vertikálních žaluzií a jejich použití je zapotřebí kvalitního poradenství. A právě to je předností značky DIAMOND DESIGN. Naši specialisté s vámi ochotně projdou obsáhlou a zajímavou nabídku, pomohou s výběrem nejvhodnějšího typu žaluzie a lamely, zajistí bezplatné zaměření a případnou přípravu pro motoricky poháněné vertikální žaluzie.    Samozřejmostí je profesionální instalace prováděná výhradně našimi techniky s dlouholetou praxí v oboru a profesionálním školením. Na všechny naše produkty poskytujeme špičkový a především flexibilní záruční a pozáruční servis. Díky použití kvalitních materiálů, komponentů a prověřených výrobních postupů, za pomoci nejmodernější technologie, poskytujeme na většinu našich vertikálních žaluzií 5 letou záruku.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás