VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie

Funkční stínící prvek, který podtrhne moderní vzhled každého domu či budovy. Optimálně regulují světlo a chrání vaše soukromí.
VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie

Funkční stínící prvek, který podtrhne moderní vzhled každého domu či budovy. Optimálně regulují světlo a chrání vaše soukromí.
VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie

Funkční stínící prvek, který podtrhne moderní vzhled každého domu či budovy. Optimálně regulují světlo a chrání vaše soukromí.
VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie

Funkční stínící prvek, který podtrhne moderní vzhled každého domu či budovy. Optimálně regulují světlo a chrání vaše soukromí.
VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie

Funkční stínící prvek, který podtrhne moderní vzhled každého domu či budovy. Optimálně regulují světlo a chrání vaše soukromí.
Vedení žaluzie v lankách nebo lištách
Široká nabídka lamel a jejich pakety
Velká barevná škála
Vysoká kvalita komponentů a tichý chod
Venkovní žaluzie
Fasádní žaluzie
Podomítkové žaluzie – termoizolační desky
Termoregulační účinky venkovní žaluzie
Široká nabídka krycích plechů
Ovládání a motorizace
Profesionální servis a záruka 5 let
Z90/70
venzal/01_venkovni_zaluzie_Z90_70.pdf
S90
venzal/02_venkovni_zaluzie_S90.pdf
C80/65
venzal/03_venkovni_zaluzie_C80_65.pdf
C80S/65
venzal/04_venkovni_zaluzie_C80S_65S.pdf
F80
venzal/05_venkovni_zaluzie_F80.pdf
E50K/M
venzal/06_venkovni_zaluzie_E50K_M.pdf
Fasadní
venzal/07_fasadni_venkovni_zaluzie.pdf
Podomítkové
venzal/08_podomitkove_venkovni_zaluzie.pdf

Tři systémy stínění

Fotogalerie našich realizací

Venkovní žaluziePro venkovní žaluzie existují dvě základní možnosti bočního vedení a to lankem nebo vodící lištou.
  
Možnost je také kombinovat obě dvě možnosti, pokud si to váš projekt žádá. V případě venkovních žaluzií používáme nerezové lanko potažené polyamidovým pláštěm, který snižuje hlučnosti žaluzie, jelikož lanko prochází otvory v lamelách a polyamidový povrch lanka tlumí hlučnost tření mezi materiálem lanka a lamely.
  
Žaluzie vedené lankem mají menší odolnost větru než ty vedené ve vodících lištách a jsou o poznání hlučnější, ale zároveň působí na okně vzdušněji než ty vedené v lištách.
  
Vodící lanka vychází v horního nosníku žaluzie a ve spodní části mohou být ukotveny buď do rámu okna nebo podlahy vaší terasy.
  
Vodící lišty se mohou montovat buď do ostění stavebního otvoru, což vyžaduje jeho rovné zhotovení, nebo na rám okna za pomoci několika volitelných typů držáků. I samotné vodící lišty se dodávají v několika základních tvarových variantách.

  

Široká nabídka lamel a jejich pakety

Hlavní částí každé venkovní žaluzie jsou její lamely. V nabídce DIAMOND DESIGN najdete ucelenou řadu lamel. Všechny naše žaluzie jsou opatřeny pryžovým těsněním zaručujícím minimální hlučnost žaluzie.

Venkovní žaluzieVenkovní žaluzieLamela Z-90 (vlevo) patří k jedné z nejpoužívanějších lamel. Vyznačuje se velkou odolností proti větru a díky své profilaci také kvalitním dovřením a malým paketem stažených lamel. Jejich naklápění je možné jen v jednom směru a to z otevřené polohy směrem dolů.
  
Lamela Z-70 (vpravo) je zmenšenou variantou Lamely Z-90 a používá se všude tam kde není dostatek prostoru pro její větší variantu. Nevýhodou je větší paket stažených lamel.

Venkovní žaluzieVenkovní žaluzieVenkovní žaluzieLamela S-90 (vlevo) je designová lamela s elegantním tvarem, připomínající plochu venkovní rolety nebo rolovacích vrat. Lamela S-90 má vynikající odolnost větru a skvělou domykatelnost.
  
Lamela C-80 (vpravo) je díky svému jednoduchému tvaru velmi vzdušná a velmi často se tak kombinuje s vodícím lankem. Její hlavní předností je možnost naklápění v obou směrech a tím dosažení ideální regulace světla. Ovšem oproti profilovaným lamelám má menší odolnost větru.Lamela C-65 je zmenšenou variantou Lamely C-80 a používá se všude tam, kde není dostatek prostoru pro její větší variantu. Nevýhodou je větší paket stažených lamel.

Venkovní žaluzieVenkovní žaluzieLamela F-80 (vlevo) je plochá lamela bez zpevněného okraje. Díky tomu vytváří nejmenší paket stažených lamel ze všech lamel, ale zároveň je také nejméně odolná větru. používají se pouze v kombinaci s vodícím lankem. Pozor! Vyrábí se pouze v pěti základních barvách.
  
Lamela E-50(vpravo) je menší variantou lamely F-80 a používá se jako ekonomická varianta pro menší kancelářská okna.

Venkovní žaluzieRozměr a tvar jednotlivých lamel má vliv na velikost paketů stažených žaluzií. Uvedené hodnoty jsou pouze orientační, jelikož na velikost paketu má také vliv pravidelnost skládání žebříčku, která je náhodná. Paket tak může mít při každém vytažení trochu odlišnou velikost.
  
Venkovní žaluzie

Velká barevná škála

Většinu typů venkovních žaluzií a lamel dodáváme v 22 základních barvách a dvou typech povrchu, hladkém a strukturovaném.
  
Samozřejmostí je možnost lakování do jakékoli barvy RAL a to včetně metalických a perleťových barev.
  

Vysoká kvalita komponentů a tichý chod

Venkovní žaluziePřesto, že jsou námi dodávané venkovní žaluzie cenově přijatelné vzhledem k jejich kvalitě, nepatří mezi nejlevnější produkt. Hlavním rozdílem mezi naší a levnou venkovní žaluzií je v kvalitě použitých komponentů a materiálů. Všechny ocelové části žaluzie jsou zinkovány a ty hliníkové lakovány kvalitním práškovým lakem. Většina komponentů je pak nerezová.
  
PVC komponenty, včetně textilních pásek a šňůrek jsou z UV rezistentních materiálů, což jim zaručuje dlouhou životnost. Motorizace žaluzií je pak zajištěna motory a ovládáním od předních evropských výrobců kterými jsou například SOMFY, BECKER a další….
  
Všechny lamely se zpevněným krajem jsou opatřeny pryžovým těsněním, čímž se výrazně snižuje jejich hlučnost. Tloušťka stěn jednotlivých typů lamel je navržena tak, aby byla dostatečně odolná vnějším vlivům.
  
Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzieJsou základním a nejpoužívanějším typem venkovního stínění v současnosti, přesto, že je v oblíbenosti dotahují screenové rolety. Venkovní žaluzie se osazují do novostaveb, stejně jako je kdykoli možná jejich instalace již do stávajících objektů či rekonstrukcí.
  
Oproti předokenním roletám vynikají lepší regulovatelností světla a výhledu z interiéru i do něj. Také se vyrábějí ve větších rozměrech než klasické předokenní rolety, a to až v rozměru 5 x 5 m s maximální plochou 20 m2. Venkovní žaluzie je samozřejmě možné sdružovat pod jedno ovládání.
  
Zpravidla se instalují do okenních otvorů. Nevýhodou oproti předokenním roletám a především screenovým roletám je jejich větší paket vytažených lamel. Kryt paketu lamel je zajištěn hliníkovým plechem. Krycí plech může být jen přední nebo s bočnicemi. Vyrábí se také ze zadní stranou pokud si to umístění venkovní žaluzie vyžaduje.

Fasádní žaluzie

Venkovní žaluziePoužívají se všude tam, kde není možné kotvit horní nosník, ale vyžaduje se klasická montáž, kdy je žaluzie osazena pouze na vodících lištách. Nejčastější využití je tak na průmyslových montovaných halách. fasádní žaluzie se instalují před okenní otvor nebo prosklenou plochu. Balík lamel je ukryt v extrudovaném boxu, otevřeném pouze ze spodní strany. Jejich konstrukce je velmi pevná.

Podomítkové žaluzie – termoizolační desky

Venkovní žaluzieVenkovní žaluzieJako jiné venkovní stínící systémy i venkovní žaluzie nabízí možnost instalace pod fasádu a to díky speciálnímu fasádnímu boxu ISO-KASTL a TERMOIZOLAČNÍM DESKÁM s integrovanou vodící lištou.
  
Všechny fasádní díly se zhotovují vždy na míru vašeho projektu a jsou navrženy tak aby nevytvářeli tepelné mosty, ale naopak kvalitně doplnily systém zateplení vaší fasády. Díky tomuto systému není snížena světlost okna a vytažený balík lamel neruší pohled na fasádu. Podomítkový ISO-KAST a TERMOIZOLAČNÍ DESKY jsou vyrobeny z kompozitního materiálu PURENIT o tloušťce 15 mm, s vysokou stabilitou a nízkou hmotností.
  
Zároveň se vyznačují vysokou tepelnou a hlukovou izolací a 100% odolností vůči vodě. Přední spodní strana je zakončena hliníkovým zpevňujícím profilem. Systém je použitelný s jakýmkoli typem našich žaluzií.

Termoregulační účinky venkovní žaluzie

Venkovní žaluzieJedním z hlavních požadavků na exteriérovou stínící techniku je termoregulace vnitřních prostor.
  
Také venkovní žaluzie jsou v tomto ohledu velmi účinné a to zejména díky dobré odrazivosti slunečního záření. Jelikož je možné jejich naklápění, jejich účinnost v tomto ohledu je tak velmi vysoká a to zejména v kombinaci s kvalitním zasklením.
  
Část sluneční energie, která projde až na sklo, které ji taktéž část odrazí, volně odchází mezi prostupy jednotlivých lamel. Přitom je stále zachována dobrá světelnost interiéru.

Široká nabídka krycích plechů

Venkovní žaluzieVedle lamel a vodících profilů jsou krycí plechy jednou z viditelných částí venkovních žaluzií a mají tak vliv na jejich vzhled. K našim venkovním žaluziím dodáváme širokou škálu tvarů a provedení krycích plechů. Plechy jsou vyráběny z 1,5 mm nebo 2 mm hliníkového plechu a lakovány dle přání klienta.
  
Vyrábějí se vždy na míru jednotlivých žaluzií. Zpravidla se vyrábějí tak aby kryly přední část žaluzie, ale je možno je také osadit bočnicemi a zadní stěnou.

Ovládání a motorizace

Venkovní žaluzieVenkovní žaluziePohon venkovních žaluzií je možný manuální pomocí kliky nebo motorický.
Motory námi dodávaných žaluzií jsou výhradně od renomovaných evropských výrobců jako je SOMFY nebo BECKER.
  
Ovládání je pak možné řešit nástěnným vypínačem, dálkovým ovladačem nebo jakýmkoli systémem inteligentního řízení za pomoci tabletů nebo smartphonů. Ovládat lze každou žaluzii samostatně, ale také ve skupinách či centrálně. V tomto ohledu záleží jen na přání zákazníka.
  
Venkovní žaluzie lze samozřejmě doplnit o nejrůznější čidla, jakými jsou například větrná a sluneční automatika nebo dešťový senzor.

Profesionální servis a záruka 5 let

Všechny naše venkovní žaluzie jsou vyráběny z vysoce kvalitních komponentů a prochází důslednou výstupní kontrolou. Velký důraz je kladen na UV odolnost jednotlivých komponentů a povrchové úpravy. Motory a ovládání pochází výhradně od renomovaných evropských výrobců.
  
Jen kvalitní výrobek ovšem nestačí. Neméně důležitým faktorem pro správný chod a dlouhou životnost je kvalitní, profesionální servis. V tomto směru je DIAMOND DESIGN jedničkou na českém trhu. Naše realizace venkovních žaluzií zajišťujeme svými vlastními techniky, kteří prochází pravidelnými školeními a mají dlouholetou praxi v oboru. Díky rozsáhlé síti našich showroomů, jsme vždy blízko našim klientům a jsme tak schopni zajistit kvalitní záruční a pozáruční servis. A nejen to, samozřejmostí je pro nás i profesionální poradenství a technické konzultace na místě vašich projektů, včetně zajištění přípravy pro instalaci žaluzií a zaměření.
  
S ohledem na výše zmíněná fakta, můžeme tak poskytnout našim klientům 5-ti letou záruku na venkovní žaluzie, ale i po jejím uplynutí jsou naši technici připraveni poskytnout kvalitní servis na námi instalované žaluzie.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás