VENKOVNÍ ŽALUZIE
VENKOVNÍ ŽALUZIE
VENKOVNÍ ŽALUZIE
VENKOVNÍ ŽALUZIE
VENKOVNÍ ŽALUZIE
Z90/70
venzal/01_venkovni_zaluzie_Z90_70.pdf
S90
venzal/02_venkovni_zaluzie_S90.pdf
C80/65
venzal/03_venkovni_zaluzie_C80_65.pdf
C80S/65
venzal/04_venkovni_zaluzie_C80S_65S.pdf
F80
venzal/05_venkovni_zaluzie_F80.pdf
E50K/M
venzal/06_venkovni_zaluzie_E50K_M.pdf
Fasadní
venzal/07_fasadni_venkovni_zaluzie.pdf
Podomítkové
venzal/08_podomitkove_venkovni_zaluzie.pdf

Venkovní žaluzie

Fotogalerie našich realizací
Venkovní žaluzie
Stínicí systém, který podtrhne moderní vzhled každé stavby. Společně se screenovými roletami nejoblíbenější způsob exteriérového stínění.   

Potřebujete rychle a účinně regulovat přísun světla do interiéru pomocí venkovního stínicího systému, který by měl vizuálně ozvláštnit fasádu vašeho domu a zároveň chránit vaše soukromí?

  

Co kdybychom vám do okenních otvorů domu nainstalovali venkovní žaluzie! Díky naklápění lamel mají výborné termoregulační schopnosti. Část dopadajícího slunečního záření se od lamel žaluzií odráží, část jich žaluziemi projde a odrazí se od skla okna a odchází mezi prostupy jednotlivých lamel. Zbylá část světelných paprsků dorazí až do interiéru, který zůstává stále dobře osvětlen.    Pokud byste pro svůj dům raději použili subtilnější řešení venkovního stínění bez většího paketu vytažených lamel, rádi pro vás vyrobíme screenové rolety.

     

5 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT VENKOVNÍ ŽALUZIE OD DIAMOND DESIGN

  
 1. Široký výběr lamel – Pracujeme s několika typy lamel, z nichž každý má své přednosti a každý vyhovuje jinému účelu a požadavku. Na našich showroomech vám vše podrobně vysvětlíme a vybereme s vámi ten nejlepší typ lamely venkovních žaluzií pro váš projekt.
 2. Boční vedení venkovních žaluzií – Dokážeme vést žaluzie dvěma způsoby, případně je oba kombinovat tak, abyste byli s vaším venkovním stíněním maximálně spokojeni.
 3. Ovládání a motorizace venkovních žaluzií – Řídíme se Vaším přáním a venkovní žaluzie instalujeme s motorickým nebo manuálním pohonem, s několika způsoby ovládání.
 4. Realizace venkovních žaluzií dle možností vašeho projektu – Při zvažování možností realizace venkovních žaluzií se řídíme možností vaší stavby, zvládáme žaluzie umístit do nebo před okenní otvor i zabudovat venkovní žaluzie pod omítku, pokud to etapa výstavby vašeho domu umožňuje.
 5. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodného typu lamel a správného způsobu instalace, přes zajištění přípravy pro instalaci a zaměření, až po samotnou realizaci našimi zkušenými techniky a záruční a pozáruční servis.

ŠIROKÝ VÝBĚR LAMEL

Venkovní žaluzie
Hlavní částí každé venkovní žaluzie jsou její lamely. V nabídce všech showroomů DIAMOND DESIGN najdete ucelené řady lamel. Při společné schůzce budeme pro váš dům vybírat mezi lamelami typu:   
 • Lamela Z-90 – Nejpoužívanější typ lamely s vysokou odolností proti větru, s kvalitním dovřením a malým paketem stažených lamel. Jejich naklápění je možné pouze v jednom směru, a to z otevřené polohy směrem dolů.
 •   
 • Lamela Z-70 – Je zmenšenou variantou Lamely Z-90 a používáme ji všude tam, kde není dostatek prostoru pro její větší variantu. Nevýhodou je větší paket stažených lamel.
 •   
 • Lamela S-90 – Designová lamela s elegantním tvarem připomínajícím plochu venkovní rolety nebo rolovacích vrat. Vyznačuje se vynikající odolností větru a skvělou domykatelností.
 •   
 • Lamela C-80 – Díky svému jednoduchému tvaru velmi vzdušná lamela, kterou kombinujeme s vodicím lankem. Její hlavní předností je možnost naklápění v obou směrech, a tím dosažení ideální regulace světla. Její nevýhodou je menší odolnost větru.
 •   
 • Lamela C-65 – Zmenšená varianta Lamely C-80. Používáme ji všude tam, kde není dostatek prostoru pro její větší variantu. Nevýhodou je větší paket stažených lamel.
 •   
 • Lamela F-80 – Plochá lamela bez zpevněného okraje, díky čemuž vytváří nejmenší paket stažených lamel ze všech námi nabízených lamel. Zároveň je ale nejméně odolná větru. Tyto lamely používáme pouze v kombinaci s vodicím lankem. Vyrábí se pouze v pěti základních barvách.
 •   
 • Lamela E-50 – Menší varianta lamely F-80. Používá se jako ekonomická varianta pro menší kancelářská okna.
   Rozměr a tvar jednotlivých lamel má vliv na velikost paketu stažených žaluzií; stejně jako pravidelnost skládání žebříčku, která je náhodná. Paket tak může mít při každém vytažení trochu odlišnou velikost. Obrovskou výhodou je velikost plochy, kterou venkovní žaluzie zastíní. My vám nainstalujeme venkovní žaluzie až do rozměru 5×5 m s maximální plochou 20 m2.

Barevnosti lamel meze neklademe

Většinu typů venkovních lamel dodáváme ve 22 základních barvách a dvou typech povrchu. V hladkém a strukturovaném. Samozřejmostí je lakování do jakékoli barvy RAL, a to včetně metalických a perleťových barev.

Kvalitní komponenty

Dbáme na kvalitu napříč celým sortimentem. Proto i pro venkovní žaluzie, jejichž cena je vzhledem k jejich kvalitě velice příhodná, používáme kvalitní materiály na žaluzie i jednotlivé komponenty. Všechny ocelové části žaluzie jsou zinkovány, ty hliníkové lakovány kvalitním práškovým lakem. Všechny lamely se zpevněným krajem jsou opatřeny pryžovým těsněním, které výrazně snižuje jejich hlučnost. Tloušťka stěn jednotlivých typů lamel je navržena tak, aby byla dostatečně odolná vnějším vlivům. Většina komponentů je nerezová. PVC komponenty, textilní pásky a šňůrky jsou z UV rezistentních materiálů, což jim zaručuje dlouhou životnost. Motorizaci žaluzií zajišťují motory a ovládáním od předních evropských výrobců, kterými jsou například SOMFY, GEIGER a další.

Obsáhlá nabídka krycích plechů

Vedle lamel a vodicích profilů jsou krycí plechy jednou z viditelných částí venkovních žaluzií a mají tak vliv na jejich vzhled. K našim venkovním žaluziím dodáváme širokou škálu tvarů a provedení krycích plechů. Používáme hliníkové plechy o tloušťce 1,5 nebo 2 mm. Vyrábíme je vždy na míru jednotlivých žaluzií, zpravidla tak, aby kryly přední část žaluzie. Lakujeme je dle přání klienta. Pokud si to budete přát, můžeme žaluzie osadit také bočnicemi a zadní stěnou.

BOČNÍ VEDENÍ VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

Venkovní žaluzie
Pro venkovní žaluzie existují dvě základní možnosti bočního vedení:   
 • Lankem – Používáme nerezové lanko potažené polyamidovým pláštěm. Při průchodu lanka otvory v lamelách polyamidový povrch lanka tlumí hlučnost tření mezi materiálem lanka a lamely. Vodicí lanka vycházejí z horního nosníku žaluzie a ve spodní části je kotvíme do rámu okna nebo do podlahy vaší terasy. Žaluzie vedené lankem jsou méně odolné větru než žaluzie ve vodicích lištách a jsou o poznání hlučnější. Působí na okně ale mnohem vzdušněji než ty vedené v lištách.
 •   
 • Vodicí lištou – Lišty montujeme do ostění stavebního otvoru, což vyžaduje jeho rovné zhotovení, nebo na rám okna za pomoci několika volitelných typů držáků. Vodicí lišty dodáváme v několika základních tvarových variantách.
   Pokud si to váš projekt žádá, můžeme obě možnosti kombinovat.

OVLÁDÁNÍ A MOTORIZACE VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

Venkovní žaluzie
Venkovní žaluzie je možné ovládat manuálně, pomocí kliky, nebo motoricky. Motory námi dodávaných žaluzií jsou produkty renomovaných evropských výrobců, jako jsou SOMFY, GEIGER nebo ENERO.    V případě ovládání se řídíme přáním zákazníka. Každá žaluzie může být ovládána samostatně, ale také ve skupinách nebo centrálně. Ovládání je řešené:   
 • Nástěnným vypínačem.
 • Dálkovým ovladačem.
 • Jakýmkoli systémem inteligentního řízení za pomoci tabletů nebo smartphonů.
   Venkovní žaluzie lze samozřejmě doplnit o nejrůznější čidla, jakými jsou například větrná a sluneční automatika nebo dešťový senzor.      Zjistěte více o automatizované domácnosti

REALIZACE VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ DLE MOŽNOSTÍ VAŠEHO PROJEKTU

Venkovní žaluzie
Venkovní žaluzie osazujeme do novostaveb, stejně jako do již stávajících objektů a rekonstrukcí. Naši projektoví manažeři s vámi vymyslí vždy ten nejlepší způsob, jak do vašich příbytků a komerčních budov venkovní žaluzie instalovat. Klasikou je instalace venkovních žaluzií do okenních otvorů. Není to však jediný způsob jejich umístění.       Fasádní žaluzie Používáme je všude tam, kde nemůžeme kotvit horní nosník a situace vyžaduje klasickou montáž osazení žaluzie pouze na vodicích lištách. Tento způsob realizace používáme nejčastěji na průmyslových montovaných halách. Fasádní žaluzie instalujeme před okenní otvor nebo prosklenou plochu. Balík lamel je ukrytý v extrudovaném boxu, otevřeném pouze ze spodní strany. Výsledná konstrukce je velmi pevná.    Podomítkové žaluzie – termoizolační desky Venkovní žaluzie instalujeme také pod fasádu stavby, a to díky speciálnímu fasádnímu boxu ISO-KASTL a termoizolačním deskám s integrovanou vodicí lištou.       Všechny fasádní díly se zhotovují vždy na míru vašeho projektu a jsou navrženy tak, aby nevytvářely tepelné mosty, ale naopak kvalitně doplnily systém zateplení vaší fasády. Podomítkový ISO-KAST a termoizolační desky jsou vyrobeny z kompozitního materiálu PURENIT o tloušťce 15 mm s vysokou stabilitou a nízkou hmotností. Přední spodní strana je zakončena hliníkovým zpevňujícím profilem. Systém je použitelný s jakýmkoli typem našich žaluzií. Vyznačuje se vysokou tepelnou a hlukovou izolací, 100%ní odolností vůči vodě a vytažený balík lamel neruší pohled na fasádu vašeho domu.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Všechny naše venkovní žaluzie jsou vyráběny z vysoce kvalitních komponentů a prochází důslednou výstupní kontrolou. Velký důraz je kladen na UV odolnost jednotlivých komponentů a povrchové úpravy. Motory a ovládání pochází výhradně od renomovaných evropských výrobců. Jen kvalitní výrobek ovšem nestačí. Neméně důležitým faktorem pro správný chod a dlouhou životnost je kvalitní a profesionální servis. V tomto směru je DIAMOND DESIGN jedničkou na českém trhu. Realizace venkovních žaluzií zajišťujeme svými vlastními techniky, kteří absolvují pravidelná školení a mají dlouholetou praxi v oboru. Díky rozsáhlé síti našich showroomů jsme vám vždy nablízku a jsme schopni zajistit kvalitní záruční a pozáruční servis, a nejen to. Samozřejmostí je pro nás i profesionální poradenství a technické konzultace na místě vašich projektů, včetně zajištění přípravy pro instalaci žaluzií a zaměření. S ohledem na výše zmíněná fakta vám můžeme poskytnout 5ti letou záruku na venkovní žaluzie, ale i po jejím uplynutí jsou naši technici připraveni poskytnout kvalitní servis na námi instalované žaluzie.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás