Podlahy rehau

Terasy Rehau

Unikátní terasové systémy podlah v mnoha variantách a dekorech
reh2

prkna z eco materiálu

Materiál WPC použitý pro jednotlivá prkna je plně recyklovatelný a vysoce odolný.
reh3

široká paleta barev

V nabídce můžete najít celkem 14 barevných variant.
.
ÚVOD
PURO
FINELLO/NATURRO
CORO/CALMO
POVRCHOVÁ ÚPRAVA
VÝHODY POVRCHU
MATERIÁLOVÉ VLASTNOSTI
BARVY
KVALITA
ÚDRŽBA
PROFESIONÁLNÍ POKLÁDKA – KOMPLET SYSTÉM
PROFESIONÁLNÍ SERVIS A KVALITA – OBCHODNÍ SÍŤ A NABÍDKA

ÚVOD

1. krásaUžijte si krásný prosluněný den na terase s šálkem kávy, pohodlně usazení na sedačce pod střechou jedné z pergol, a to vše z kolekce DIAMOND DESIGN. Terasová prkna RELLAZO pak dotváří estetický venkovní prostor, kde si můžete užít příjemný pocit z chůze na boso. Ať už máte velkou nebo malou terasu, balkon, zimní zahradu, střešní terasu, nebo si přejte olemovat bazén, to vše Vám můžeme splnit díky těmto terasovým prknům.
 
Inovativní terasový systém RELAZZO na bázi WPC je vyráběn z materiálu RAU-WOOD, vyvinutý firmou REHAU. Wood-Polymer-Composite = dřevo + plast – spojeno v jednu hmotu. Materiál z WPC v sobě snoubí kladné vlastnosti samotného dřeva jako přírodního materiálu a kladné vlastnosti polymeru jako syntetického materiálu.
 
Navenek pak působí velmi příjemným a kompaktním vzhledem soustřeďujícím v sobě všechna pozitiva obou zmíněných položek. Dřevo je příjemné na vzhled, na dotyk, snadno se opracovává a neničí životní prostředí. Polymer má při správném a šetrném zpracování dlouhou živostnost a relativně vysokou stálobarevnost, stabilitu, nepotřebuje dodatečné nátěry ani napouštění oleji, snadno se opracovává a ještě snadněji udržuje, nebobtná, nepráchniví, nepraská, odolává škůdcům a povětrnostním vlivům a je plně recyklovatelný. Díky složení 50% smrkového dřeva a 50% polypropylenu jsou terasové systémy vyváženým kompositem s ideálními vlastnostmi.

Ekologický high-tech materiál použitý pro terasová prkna vyniká svým přirozeným vzhledem dřeva, ale zároveň v sobě snoubí výhody moderních polymerů. Můžete vybírat z několika barevných odstínů ve dvou povrchových úpravách, vzájemně kombinovatelných šířkách. Nechte popustit uzdu své fantazii při vytváření kreativních řešení nezávisle na velikosti a tvaru prostoru. Mezi hlavní výhody jistě patří vysoká kvalita materiálu, stálost tvaru, odolnost vůči povětrnostním vlivům, snadná údržba a dlouhá životnost. Prkna jsou bez třísek a trhlin, což je významnou předností.
3. bez třísek

PURO

2 puroNadčasová elegance – klasická, jednoduchá a elegantní. RELAZZO puro doporučujeme především pro velké plochy. U tohoto typu nabízíme dutý profil nebo ušlechtilé prkno z masivu, kdy obě dvě varianty je možné použít do libovolného prostředí.1 puro

3.pergola_rensonProfily lze snadno zkrátit a upravit. Prkna z masivu se hodí obzvlášť pro schodiště, odpočívadla, jako i řešení okrajů a schodnic. Navíc se můžete rozhodnout mezi dvěma šířkami prken (140 mm a 194 mm) a osmi různými barvami. Naši obchodníci Vám poradí, jak kombinovat barevnost prken s barvou konstrukce pergoly z kolekce DIAMOND DESIGN – dohromady pak vytvoří dokonalé místo k odpočinku pro Vaši rodinu.
 

6. Puro se světlem
Do všech terasových prken je možné zabudovat led osvětlení, které oceníte především za dlouhých letních i zimních večerů.
 
Navzdory své působivosti se nadčasová řada RELAZZO puro se svým klasickým designem vyznačuje střídmostí. Volnost díky barevné rozmanitosti a dvěma typům povrchové úpravy – na jedné straně elegantně kartáčované vroubkování, na druhé straně výrazné rýhování.

FINELLO/NATURO

1.naturoPro RELAZZO naturo se rozhodla i porota renomované designerské ceny Red Dot Award: díky přirozeně působícímu povrchu v optice dřeva, který se osvědčil svou trvanlivostí, si společnost Rehau odnesla cenu za produktový design za rok 2015 v nově zavedené kategorii „Materiály a povrchový vzhled“. Dejte volný průběh své kreativitě – s kartáčovaným povrchem finello, s kartáčovaným reliéfním povrchem naturo nebo s kartáčovanou vroubkovanou rubovou stranou riva.
 
Na první pohled Vás u této řady jistě okouzlí dojem opravdového dřeva. Kolekce finello a naturo disponuje třemi variantami textury dřeva a dodávají tak Vaším projektům variabilitu a jedinečný styl. Jistě oceníte hlavní výhody, jako jsou extrémně rychlá pokládka, dále velká nosnost (stabilní komorový systém), prkna bez třísek, po kterých můžete nechat pobíhat své děti bosé. Terasové prkna jsou nejen odolná vůči UV záření, ale také jsou minimálně náročná na údržbu.
Díky tomu si můžete vychutnat více času s přáteli, pohodlně usazení na sedacích soupravách z kolekce DIAMOND DESIGN, které jsou speciálně upravené pro venkovní prostředí.
 
Tři atraktivní barvy prken ještě více umocňují opticky příjemný pocit ze dřeva. Navíc u obou dvou typů naturo i finello můžete vybírat ze speciální barvy určené pro tato prkna. Díky nízké instalační výšce desek finello a naturo jsou ideální pro renovace a v důsledku patentovaného instalačního systému je instalace 6x rychlejší.

3. manutti

4. obr

CORO/CALMO

2. obrRELAZZO_coro_webSilné jádro a silný povrch. Jedná se o vysoce odolná masivní prkna, které jsou opatřená krycí vrstvou zajišťující dlouhodobou životnost. Pro tato prkna je použité speciální kartáčování, díky kterému vzniká vysoce kvalitní povrch a design. Pro RELAZZO calmo se navíc provádí vysoce jemné kartáčování.
 
Náročná povrchová úprava coro a calmo je zárukou toho, že chůze naboso je jedinečným zážitkem – bez natírání a olejování. Opět zde můžete vybírat mezi kartáčovanou stranou prkna a vroubkovanou stranou. Pro stabilní jádro terasových prken RELAZZO coro se zužitkovávají například recyklovaná víčka z PET lahví.
 
Díky rozsáhlým kompetencím a zkušenostem se zpracováním materiálu, tak vzniká kvalitní, robustní a zároveň vysoce ekologický materiál.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

1. holčička2. vodaAby byl povrch co nejvíce odolný proti uklouznutí, byly na terasová prkna použité speciální postupy zušlechtění, jako je kartáčování nebo ražba. Na rozdíl od dřevěných podlah nebo neošetřených terasových prken z WPC se tímto dosáhne vysoké třídy protiskluznosti (≥24°/třída C, podle DIN 51097). Přesto je třeba brát v úvahu, že na mokrém nebo zledovatělém povrchu je nutné počítat se sníženou protiskluzností.
 
Díky speciální povrchové úpravě je zvýrazněn dřevěný charakter profilů. Kartáčování se provádí jednotně v jednom směru, čímž se dřevěné částečky rovnoměrně rozmístí. Abychom zabránili nepravidelnému vzhledu, dbáme na to, aby byla všechna prkna položena ve směru kartáčování.

VÝHODY POVRCHU

1. barvyBarvy, které nevyblednou – prkna RELAZZO jsou odolná vůči UV záření. Barevný odstín zůstane zachován dlouhá léta a nevytváří se barevné odchylky. Přirozená patina dřeva se vytvoří již krátce po pokládce.
 
Design a příjemný pocit – užijte si chůzi na boso díky atraktivní a vysoce kvalitní povrchové úpravě profilů. Při vytváření nejrůznějších kreativních a designových řešení jistě oceníte variabilnost tvarů a rozměrů.
 
Stálý tvar a bez třísek – celý terasový systém není náročný na údržbu, je bez trhlin a třísek. Zároveň disponuje vysokou stabilitou a je tak možné dlouhodobé zatížení bez závislosti na rozměru a designu.
 
Odolný vůči mrazu, teplu i vlhkosti – materiál RAU-WOOD je plně odolný vůči povětrnostním vlivům i při dlouhodobém působení slunečních paprsků, vlhkosti nebo mrazu. Navíc si udržuje stabilní tvar a pevnost profilů, a proto jej lze využít i v bezprostřední blízkosti vodních ploch – bazénů i moře.

2. na bososMinimální nároky na údržbu – nemusíte ošetřovat podlahu dodatečnými ochrannými nátěry ani napouštět oleji nebo brousit prkna. Jednoduché a pravidelné čištění pouze vodou ze zahradní hadice zachová Vaši terasu stále krásnou a čistou – plísně ani rez nemají šanci.
 
Vysoce ekologické – proč právě tyto profily pokud předchozí výhody nestačí? Třeba právě proto, že jsou plně recyklovatelné a jejich likvidace je opravdu velmi jednoduchá. Jak spodní konstrukci, tak i samotná prkna lze pokládat za biomasu. Z dlouhodobého hlediska jsou tyto systémy hospodárnější, než tradiční dřevěné plochy k čemuž přispívá výrazně delší životnost.

3. bazen

MATERIÁLOVÉ VLASTNOSTI

2. obrMateriály WPC použité pro terasové systémy RELAZZO byly vyvinuty tak, aby byla i při silném slunečním záření zaručena vysoká tvarová stálost a pevnost profilu. Výrobky z WPC se při osvitu sluncem ohřívají jako každý jiný stavební materiál (tmavé barevné odstíny se pak ohřívají více než světlé). Na to je třeba dbát při chůzi po materiálu naboso.
 
Vliv tepla a současné působení vlhkosti vede k urychlení rozkladu struktur dřeva a tím k ovlivňování mechanických vlastností i ke snižování životnosti prken, proto nejsou vhodná pro použití v tropických oblastech.
 
Velkou výhodou WPC systému je, že neobsahují žádné těžké kovy nebo jiné látky ohrožující prostředí. Přestože materiál použitý na terasový systém vykazuje vysokou odolnost vůči vnějším vlivům životního prostředí, je třeba zamezit působení silných oxidačních prostředků, jako jsou průmyslové odbarvovače a silné kyseliny, stejně jako organická rozpouštědla. Díky použití vysoce kvalitních materiálů je vhodné použít tyto systémy u bazénů a u moře.

BARVY

Barvy, které nevyblednou. Terasová prkna jsou odolná vůči UV-záření. Barevný odstín zůstane zachován dlouhá léta a přirozená patina dřeva se vytvoří již krátce po pokládce.

1 sluníčko

2. rozdílyDřevo jako přírodní produkt podléhá obzvláště na začátku přirozeným změnám svého barevného odstínu. V první fázi, kdy je podlaha naistalována u zákazníka, dochází k reakci složky dřeva ligninu s ultrafialovou složkou světla. V návaznosti na to dochází k zažloutnutí dřevovláken obsažených v povrchové vrstvě terasového prkna. Není neobvyklé, že je tento efekt viditelný již před pokládkou. Proces zažloutnutí můžeme urychlit tím, že během prvních 8-10 týdnů dopřejeme prknům postřik vodou. Díky působení vody se toto zažloutnutí během prvních pár měsíců vymyje. Plynule navazuje proces šednutí. Dodatečné odstraňování zašedlých vláken vysokotlakým čističem se silným tlakem trysky nebo obroušením povrchu vede jen ke krátkodobému zesvětlení dřevěných částeček. Proces zežloutnutí a zešednutí poté proběhne znova. Vlivem přirozeného zvětrávání se mohou světlé a tmavé oblasti povrchů jako u RELAZZO naturo a RELAZZO coro barevně přizpůsobit. Přitom zůstává zachovaná ražba v jejich struktuře.
 
Základní barva prken, která vyplývá ze zabarvené části polymeru, se přitom dlouhodobě zachová a neustále odráží barevný charakter výrobku. Popsané barevné změny nevedou k negativnímu ovlivnění mechanických vlastností terasového systému a nepředstavuje tudíž žádnou vadu.
 
Díky popsaným odchylkám mohou veškeré vzorky představovat orientační doporučení pro výběr barvy. Jednotlivé šarže pak podléhají přirozeným rozdílům v barvě dřeva. U (částečně) zastřešených teras je tak v průběhu určité doby možné zaznamenat barevné odlišnosti. Zastřešenou oblast pak doporučujeme pravidelně skrápět vodou, než se barva průběhu procesu stárnutí stabilizuje. Tento proces trvá podle povětrnostních podmínek 2-5 měsíců.

KVALITA

1. zeměInovativní terasový systém RELAZZO je vyráběn z vysoce hodnotného WPC (Wood-Polymer Composite), materiálu RAU-WOOD, který vyvinula firma Rehau. Tento systém v sobě pojí přirozenost dřeva, využívá zbytkové dřevo z evropské produkce, s výhodami moderních polymerů. Vysoká kvalita, rozměrová stálost, odolnost vůči povětrnostním podmínkám, nenáročná údržba a dlouhá živostnost, jako i žádné trhliny a třísky jsou jen některé z řady vynikajících vlastností.
 
Pomocí široké palety barev, dvou povrchových úprav, dvou šířek, vzhledově i dotykově srovnatelným s pravým dřevem, Vám umožní vytvoření individuálního vzhledu bez omezení.
 
Vynikající materiálové vlastnosti systému RELAZZO potvrzují také nezávislé externí instituce. Tyto terasové systémy mají pečeť kvality společnosti „Qualitats-gemainschaft Holzwekstoffe e. V.“ VHI a jsou nositelem TÜV-OKTA-GON pobočky TÜV-SÜD (certifikováno podle směrnic TÜV). Pečeť jakosti stanovuje jednotné ukazatele kvality pro terasové profily a označuje výrobky, které odpovídají nejvyšším nárokům na kvalitu. Certifikát TÜV představuje přísnější mezinárodní zkoušky a limity. Vlastnosti výrobků tak podléhají pravidelné kontrole ze strany nezávislých externích institutů.

certifikaty

ÚDRŽBA

1. tabulkaTerasová prkna díky svým materiálovým vlastnostem nepotřebují žádné dodatečné ošetření ochranným nátěrem, jako je u ostatních výrobků ze dřeva. Ošetření ochrannými prostředky pro dřevo proti plísním a změnám barvy proto rovněž není nutné. Nečistoty zůstávají zpravidla na povrchu prken. Pravidelným čištěním odstraníte různé usazeniny především v drážkách. Tím zabráníte vzniku povrchových plísní. V zásadě je nutné odstranit znečištění vždy co nejrychleji (především tuky a oleje), aby se co nejméně vsákly do dřevovláken. Ve většině případů postačuje okamžité omytí vodou a roztokem mýdla. Pokud byste chtěli použít k odstranění jiné prostředky na odstranění silných znečištění, vyzkoušejte kompatibilitu příslušného prostředku nejprve na skrytém nebo nenápadném místě terasového prkna. Typy na čištění můžete najít v následující tabulce.

Základní znečištění – doporučuje se každý týden zamést a minimálně jednou do roka opláchnout teplou vodou – díky této péči udržíte svoji terasu přirozeně čistou. V případě, že samotné opláchnutí není dostatečné, doporučujeme ostříkat vysokotlakým čističem (max. 60°C, 100 bar, při minimální vzdálenosti 50 cm) a použít k čištění prostředky na podlahy z WPC. Nedoporučujeme používat frézy na špínu. Na odolné skvrny lze použít i čističe teras na bázi kyseliny šťavelové. Znečištění po zvířatech a moč lze odstranit běžným způsobem, stejné jako každé jiné znečištění, pomocí teplé vody, vysokotlakých čističů nebo lehkých čisticích prostředků.

Znečištění po grilování – i když se snažíme sebevíc, občas nějaká ta kapka tuku nebo uhlík z grilu spadne na podlahu. Tyto skvrny patří mezi nejhůře odstranitelné. Standardní mastné skvrny lze odstranit speciálními čistidly na paluby nebo rozpouštědly tuku. Silnější znečištění od uhlí, popřípadě cigaretového popela, můžeme odstranit zbroušením povrchu (např. použitím brusného papíru, kovového kartáče, ocelové vaty). V tomto případě ale pak narušíme původní kartáčovaný vzhled. Doporučujeme tedy umístit podložku pod gril.

Plíseň, sníh a led – nejlépe si s plísněmi/řasami poradí teplá voda a mýdlový roztok. Pro dlouho usazené plísně/řasy, které potřebují silnější čistící prostředek, použijte čističe, které jsou volně k dostání ve specializovaných obchodech. Před použitím je nutné vyzkoušet kompatibilitu na zakrytém nebo nenápadném místě terasového prkna. Pro odstranění sněhu použijte pouze plastové lopaty, aby nedošlo k poškrábání povrchu. Případně je také možné použít k odstranění sněhu a ledu běžnou posypovou sůl.

PROFESIONÁLNÍ POKLÁDKA – KOMPLET SYSTÉM

Montáž terasových prken je závislá na daném typu podkladu. Ten může tvořit štěrk, beton nebo zhutněná plocha (plochá střecha). Naši zkušení odborníci pak individuálně prověřují nosnost daného podkladu u klienta.

1 montáž

Montáž na štěrku – nejprve je třeba připravit hrubý štěrk v mrazuvzdorném a dobře zhutněném provedení (viz. místní stavební předpisy). Následně vytvořit štěrkové lože, doporučuje se o výšce cca. 5 cm. Spád pro toto lože se volí 1-2%. Pomocí upevňovacích materiálů se na desky (kámen, chodníkové dlaždice) položí a připevní vnější profily spodní konstrukce.

Montáž na betonu – při betonování je doporučené vytvoření spádu 1-2%. Poté se na beton položí spodní profily konstrukce a vnější profily se upevní pomocí upevňovacích materiálů na podklad.

Montáž na utěsněnou plochu – v tomto případě je nutné nejprve prověřit, zda jsou materiály plochy střechy a materiály terasového systému navzájem kompatibilní. Je třeba zabránit jakémukoliv poškození fólie ploché střechy. Spodní konstrukce se položí jako plovoucí, není upevněna na podklad, ale vytvoří se rám spodní konstrukce.

Proškolení technici navrhnou dle Vašich přání nejvhodnější typ pokládky a následně je provedena kompletní pokládka terasového systému.
2. typy montáže

PROFESIONÁLNÍ SERVIS A KVALITA – OBCHODNÍ SÍŤ A NABÍDKA

UPR.PRO WEB 1Pro své zákazníky se snažíme poskytnout kompletní servis od prvotní schůzky s klientem, kde jsou definované základní požadavky, přes výběr a doporučení typu, druhu a barvy podlahy, společně s technickým zhodnocením daného terénu se zaměřením, až po finální pokládku terasových profilů. Nechybí samozřejmě posezení nad dobrou kávou na našich showroomech, kde můžete najít nejenom vzorníky barev jednotlivých prken, ale i reálnou terasu tvořenou z prken RELAZZO. Součástí celého procesu je vypracování nezávazné cenové kalkulace s daným návrhem pokládky.
 
Záruka 10 let
Své dodavatele produktů vždy pečlivě vybíráme a hodnotíme podle několika kritérií. Jedním z hlavních parametrů je kvalita daného výrobku. Velikou odměnou za odvedenou práci pro celou skupinu DIAMOND DESIGN je pak spokojený zákazník.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás