plachty2
.
DOKONALÝ DESIGN PLACHETNIC
DEFENCE
MAESTRALE
SCIROCCO
KVALITNÍ MATERIÁL Z LODNÍHO PRŮMYSLU
DACRON – JEDINEČNÝ MATERIÁL
OVLÁDÁNÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ
DOPLŇKY A SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY
PROFESIONÁLNÍ SÍŤ A ZÁRUKA 5 LET
  

DOKONALÝ DESIGN PLACHETNIC

Stínicí plachtyStínicí plachtyStínící plachty jsou v poslední době nedílnou součástí moderního designu jak privátních tak komerčních teras. Jejich design vychází z konstrukce plachetnic a to naprosto autenticky. Včetně použitých materiálů, barev ale i samotné plachty, která je ve většině případů bílá.    Právě propracovaný design plachet CORRADI je v tomto ohledu na nejvyšší úrovni. Vždyť majitel této manufaktury v italském městě Forli nedaleko Bologně je dlouholetým námořním kapitánem a jeho společnost dlouhé roky vyráběla plachty pro skutečné jachty.    Toužíte-li po skutečné designové plachtě nedělejte kompromisy. Naše plachty CORRADI jsou tím jediným originálem.

Stínicí plachta DEFENCE

Stínicí plachtyDefence je námořní plachta, která je k dispozici v samostatně stojící i nástěnné verzi v provedení z nerezové oceli a je vybavena nastavitelnou plachtou. Konstrukce se skládá ze dvou plachet, které jsou navinuty na vodorovné hřídeli. Samostatně stojící verze je vynášena unikátně navrženým sloupkem s matným povrchem. Oproti tomu, verze na stěnu používá držák z nerezové oceli u které oceníte především její bezúdržbovost, Plachta Defence se navine na hřídel během několika sekund buď dálkovým ovládáním nebo manuálně. Při motorizaci je plachta vybavena větrným čidlem, který umožňuje automatické uzavření v případě silného větru.
Stínicí plachtyStínicí plachtyStínicí plachty
Samostatně stojící verze plachty může být otočena až o 360 °, verze na stěnu až o 90 °. V obou verzích je plátno vyrobeno z tkaného polyesteru Dacron®, který vyniká extrémně vysokou odolností proti UV záření. Plachta Defence je k dispozici ve dvou různých velikostech: 290 x 290 cm (model 11) a 340 x 340 cm (model 14). Pro svůj jedinečný vzhled byla plachta Defence zařazena mezi 100 nejvíce reprezentativních prvků v italském designu.
Stínicí plachtyStínicí plachty

Stínicí plachta MAESTRALE

Stínicí plachtyStínicí plachtyMaestrale je volně stojící sluneční plachta se čtyřmi sloupky z nerezové oceli. Tvar plachty může být buď čtvercový, obdelníkový nebo ve tvaru diamantu s 90° rohy. Sloupy jsou z nerezové oceli s povrchem leštěným do zrcadlového efektu. Toto zajišťuje velmi vysokou odolnost proti korozi a atmosferickým vlivům. Plachtu z Dacronu® lze ovládat pomocí motoru umístěného uvnitř navíjecí hřídele, což je snadné buď díky možnosti dálkového ovládání, nebo ručně v případě přerušení dodávky elektrické energie. Výlučně manuální verze je taktéž k dispozici. Motorizovaná verze je vybavena větrným čidlem, které zajistí automatické uzavření plachty v případě silného větru.    Plachty samotné jsou vyrobeny z radiálních segmentů látky Dacron®, čímž je zajištěn nejefektivnější přenos sil v látce při napětí a pozitivně tak ovlivňuje vlastnosti výsledného produktu. Maestrale má všechny výhody standardního produktu, ale přesto je navržen tak, aby byl k dispozici ve 113 různých konfiguracích. To umožňuje úspěšné a snadné mnoha různých situací bez potřeby výrobků na míru.
Důležitým rysem plachty Maestrale je, že její pohyb probíhá prostřednictvím jediného motoru, který je skrytý v navíjecí trubce. Výhodou tohoto řešení je snadnější kabeláž, rovnoměrnější otáčení hřídele a celkově její menší velikost. Pružina je skryta v bočních (napínacích) sloupcích. K napnutí plachty stačí pouze otočit kladku (lanový a blokační systém stejně jako na lodích) skrz otvor ve sloupku. Umístění pružiny uvnitř sloupku má také výhody z hlediska bezpečnosti: v případě silného větru se plachta jen zvedá nebo klesá.

Stínicí plachta SCIROCCO

Stínicí plachtyStínicí plachtyPlachta Scirocco je vyráběna na zakázku a je schopna pokrýt povrch až do 70 m2. Samotná plachta potom může mít trojúhelníkový nebo nepravidelný tvar.    Scirocco je díky svým velkým rozměrům nutné kotvit vždy na zeď. Důležité jsou rozměry konstrukce / plachty a rohy, které mohou mít různé kotevní výšky. Systém je limitován maximální délkou hřídele je 11 m a výškou trojúhelníku 7 m.    Motor je umístěn uvnitř navíjecí hřídele, stejně jako u plachty MEASTRALE a větrné čidlo se opět stará o bezpečné navinutí plachty v případě silného větru. Plachta Scirocco užívá design zrcadlově leštěných nerezových sloupků a pouze jednoho motoru, který je skryt v navíjecí hřídeli a pružinami umístěnými v nosném sloupku. To zajistí opravdu minimální prostor, potřebný pro připevnění k fasádě.

KVALITNÍ MATERIÁL Z LODNÍHO PRŮMYSLU

Stínicí plachtyVětšina plachet CORRADI je vyráběna z originálních komponentů používaných v lodním průmyslu. Prvním takovým je stínící plachta DACRON, která se běžně používá pro výrobu lodních plachet. Ale tím to nekončí. Pro nerezové sloupy a jejich uchycení se využívají materiály lodních stožárů. Kladky, navíjecí šňůry a nerezová lanka mají samozřejmě stejný původ. Jediné co se vymyká jsou elektrické pohony, které pocházejí výhradně z dílny světového výrobce trubkových pohonů, společnosti SOMFY. Všechny části stínících plachet jsou tak nejen velmi odolné větru a mechanickému zatížení, ale také agresivnímu mořskému podnebí, což jim v našich středomořských podmínkách zajišťuje dlouhou životnost.

DACRON – JEDINEČNÝ MATERIÁL

Stínicí plachtyJedná se o značku polyesterového vlákna původně vyráběného americkou firmou DUPON. Začátek výroby tohoto polyesterového vlákna byl v roce 1953. Původně byl materiál využíván především v oděvním průmyslu. Od roku 2004 převzala výrobní licenci DACRONU, americká firma INVISTA , která vlastní více než 700 patentů v oblasti průmyslového vývoje. V současné době je většina lodních plachet vyráběna z tohoto materiálu.    DACRON se nadále využívá pro výrobu tětiv do luků, umělých cév, ale také jako materiál pro výplně lůžkovin a polštářů jako náhrada peří.
Stínicí plachtyMateriál plachty nemusí být vždy bílý. Z důvodu poskytnout klientům maximální flexibilitu při výběru je zde i další varianta látky od Italského výrobce TEMPOTEST®. K dispozici je řada exteriérových textilií z kolekce STARLIGHT®. Jedná se o textilie z polyesterového vlákna a přidané UV absorbéry ji tak činí dokonale stabilní a odolnou proti UV záření. Tyto tkaniny mají výbornou odolnost v tahu, což je zvláště vhodné pro použití u venkovních plachet. Tkanina má obecně velmi dobré elastické vlastnosti a je tak odolné vůči všem typům deformací a její vzhled tak v čase zůstává v souladu s představou zákazníků. V případě požadavku na větší odolnost proti dešti je dostupná verze ošetřená pryskyřicí a také odolná proti ohni, což umožňuje použití také v komerčním sektoru či restauračních zařízeních.

OVLÁDÁNÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Stínicí plachtyStínící plachty lze ovládat manuálně nebo za pomoci motorového pohonu. V případě manuálního ovládání se využívají masívní navijáky s automatickou aretací. Motorické pohony zajišťují trubkové pohony, instalované v navíjecích hřídelích. Díky tomu jsou skryty pohledu a zachovávají tak propracovaný designový vzhled plachet. Ovládání motorických pohonů je vždy bezdrátové za pomoci přenosného dálkového ovladače. Jako příslušenství je možné použít především větrné automatiky, ale také nejrůznějších typů osvětlení.

DOPLŇKY A SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Stínicí plachty doplnkyPro získání skutečného komfortu a plného využití těchto lehkých konstrukcí stínících plachet, tak je zapotřebí doplňků a příslušenství, které udělají váš prostor správným útulným místem pro Vaši relaxaci. V naší nabídce naleznete doplňky přímo spojené s konstrukcí jako je například osvětlení, které může být formou designových světel. Samostatným segmentem jsou doplňky přímo nesouvisející s tématem hliníkových pergol, jako jsou například venkovní koberce, samostatně stojící světelné lampy, květináče, ale především venkovní nábytek.
Stínicí plachty doplnkyVenkovní nebo, chcete-li, zahradní nábytek tvoří samostatnou kategorii. V naší nabídce naleznete venkovní nábytek předního světového výrobce MANUTTI, který je známý především obrovským rozsahem svých kolekcí a různorodostí použitých materiálů a stylů. Nespornou předností tohoto nábytku je kvalita zpracování a použitých materiálů, pocházejících výhradně z Evropské unie.    Naprosto jedinečné jsou textilní materiály sedáků a opěráků, které jsou přímo určené pro venkovní použití. Dodávají nábytku jedinečný vzhled a pohodlí, které uvítáte při vnitřním i venkovním použití. Ideální vybavení zahradních pergol a venkovních zastřešených teras. Více se o nábytku Manutti můžete dozvědět zde.
Stínicí plachty doplnkyPři plánování pergoly je často řešena také otázka podlahové krytiny. My nabízíme dřevoplastovou podlahu Rehau, vhodnou pro terasy, balkony a volně stojící pergoly. Skvěle se v ní doplňují přirozený vzhled dřeva a jedinečná bezúdržbovost plastu. To vše za velmi dobrých protiskluzových vlastností. K dispozici je široká škála barev i možnost volby struktury povrchu, včetně dřevěného vzhledu. Více se o terasových systémech Rehau se můžete dozvědět zde.

PROFESIONÁLNÍ SÍŤ A ZÁRUKA 5 LET

Stínicí plachty doplnkyVolba správného typu plachty, stejně jako její zaměření, vyrobení a následná instalace vyžadují dlouholeté zkušenosti v oboru stínící techniky, ale také technické vzdělání a znalost samotného produktu. A právě s takovým zázemím se potkáte na showroomech DIAMOND DESIGN. Všichni naši zaměstnanci prochází pravidelným školením nejen v oboru stínící techniky, ale také kotevních materiálů, těsnících prvků, el. pohonů a ovládání a jiných příbuzných oborů, tak aby byly vždy schopni vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům našich klientů. Vždyť kvalitní produkt dokáže dnes dodat spousta firem, ale jen malá část má opravdu kvalitní zázemí a je schopna poskytnout profesionální servis a to nejen ten “prodejní”, ale především záruční a pozáruční. Filosofií značky DIAMOND DESIGN je kvalitní tým zajišťující profesionální servis všem našim klientům.    Tak jako technické poradenství a zaměření zajišťujeme vlastními silami, tak i instalaci a servis provádí naši kmenový zaměstnanci. Montáží se pak účastní naši obchodníci a technici, aby byly vždy schopni poskytnout našim klientům relevantní informace k danému produktu. Díky spojení kvalitního produktu a profesionálního servisu poskytujeme na stínící plachty záruku 5 let.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás