Screenové rolety

[new_royalslider id=”32″]
.

Screenové rolety

Fotogalerie našich realizací

screenové rolety

Venkovní rolety s bočním vedením lankem nebo systémem ZIP ve vodicí liště. Chrání před sluncem, větrem a dokonce i hmyzem. Ideální také pro stínění pergol a dalších zahradních staveb.
  

Nespokojíte se s klasikou, ale hledáte exteriérové funkční stínění, které maximálně stíní, brání přehřívaní vnitřního prostoru a vypadá elegantně?

  

Screenové textilie jsou elegantní záležitostí, jak docílit světelné a tepelné pohody ve vašem domě, kanceláři nebo zahradní pergole. Brání přehřívání vnitřního prostoru a jsou schopny odstínit až 95% sluneční energie. Pokud si přejete raději klasiku, vyrobíme pro vás venkovní žaluzie. Další variantou jsou předokenní rolety.

  
  

7 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT SCREENOVÉ ROLETY OD DIAMOND DESIGN

  

 1. Elegantní a funkční stínění v mnoha směrech – pořízením screenových rolet vyřešíte nejen stínění, ale také ochranu před nežádoucím přehříváním interiéru, ochranu před větrem, prachem, hmyzem i zvědavými pohledy sousedů.
 2. Výběr kvalitních textilií – naše kolekce textilií pro screenové rolety jsme sestavili z prvotřídních materiálů renomovaných evropských výrobců. Náš personál na showroomech vás s nimi rád seznámí.
 3. Promyšlené vodicí systémy – Screenové rolety pro exteriér je nutné opatřit bočním vedením. My to umíme pomocí vodicího lanka nebo speciálního ZIP systému ve vodicích lištách. Každé řešení má svá specifika a my vám o nich na našich showroomech mile rádi pohovoříme.
 4. Výroba na míru – screenové rolety vyrábíme přesně na míru. Vždy si přitom zakládáme na profesionálním přístupu, komunikaci a profesionálně odvedené práci.
 5. Ruční nebo motorické ovládání a příslušenství – Screenové rolety vám vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním – jak si budete přát. Zároveň vám doporučíme drobná příslušenství, která dokážou zcela zásadně změnit a ulehčit používání screenových rolet.
 6. Unikátní systémy screenových rolet – Moderní architektura si žádá neotřelé způsoby stínění. V DIAMOND DESIGN instalujeme do moderních novostaveb screenové rolety před rohová okna „sklo na sklo“ nebo systémy horizontálně posuvných rolet.
 7. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám ochotně pomohou s výběrem systému screenových rolet, s výběrem vhodné textilie i s přípravou chystaného projektu. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.

ELEGANTNÍ A FUNKČNÍ STÍNĚNÍ V MNOHA SMĚRECH

screenové rolety

Screenové rolety mají několik výjimečných schopností, kterými zpříjemní váš život:

 • Chrání před světelným slunečním zářením. Screenová látka je navržena tak, aby zachovala v interiéru maximum přirozeného denního světla a zároveň jej zbavila nežádoucího světelného záření. Díky tomu je dosaženo v interiéru ideálního světelného komfortu.
 • Regulují tepelné sluneční záření, díky svému umístění v exteriéru (před zasklením). Screenové rolety jsou nepostradatelným pomocníkem klimatizace interiérů, a to s jednou obrovskou výhodou – bez spotřeby jakékoli energie. Použité látky mají vysoké parametry odrazivosti a pohlcení sluneční energie, čímž zabraňují nežádoucímu přehřívání interiéru. Náklady na násilné ochlazování interiéru klimatizací jsou tak výrazně nižší, a to až o 50%.
 • Zamezují prostupu prudkého větru a předchází tak vzniku průvanu. Přitom ovšem stále dochází k mírnému proudění čerstvého vzduchu, a tím k přirozenému větrání.
 • Chrání váš interiér před vniknutím prachu a alergenů, hmyzu, ale také vody, sněhu a krup v případě nečekané změny počasí. Vaše okna můžete nechat otevřená, poškození vašemu interiéru nehrozí.
 • Chrání vaše soukromí. Přes dokonalou nepropustnost nežádoucích vnějších vlivů jsou látky průhledné směrem ven, ale neprůhledné při pohledu zvenku dovnitř. V noci dochází k opačnému efektu, kterému lze zabránit vhodnou interiérovou stínicí technikou, kterou také naleznete v nabídce DIAMOND DESIGN.

VÝBĚR Z KVALITNÍCH TEXTILIÍ

screenové rolety

Jednou z nejdůležitějších částí screenových rolet je kvalitní textilie. Proto pro naše rolety používáme výhradně látky od renomovaných evropských výrobců COPACO, MERMET, RENSON nebo SERGE FERRARI. Opravdu podrobné technické informace naleznete přímo na stránkách těchto výrobců nebo zprostředkovaně na našich showroomech od profesionálně vyškoleného personálu. Na showroomech také dostanete na výběr ze dvou typů látek:
  

 • SCREEN – Vyráběné ze skelného vlákna, které je potažené PVC. Tká se z už upraveného vlákna, proto je možné kombinovat v jedné látce dvě barvy. Výsledkem je nejenom designový efekt, ale také lepší stínicí vlastnosti tkaniny. Screenové látky jsou vhodné pro použití v kombinaci se ZIP technologií a také pro samostatně stojící rolety, tedy jako výplně polí pergol a jiných venkovních staveb.
 • SOLTIS® – Vyráběné z polyesterového vlákna, které je nejdříve utkáno a následně plošně potaženo PVC vrstvou, čímž vzniká nepravidelná struktura látky. Aplikací unikátní technologie PRECONTRAINT, kdy je tkanina před potažením PVC vrstvou dostatečně vypnuta, získává hotová látka větší pevnost a rozměrovou stálost a může pak být použita jako volně visící nebo vedená lanky. Nejčastěji ji používáme pro systémy stínění vodorovných ploch, kde jsou látky nejvíce namáhány.

  
Nemohla by to být značka DIAMOND DESIGN, pokud by si pro vás nepřichystala další speciality. Na našich showroomech vám projektoví manažeři nabídnou a ukážou:

 • RENSONSCREEN® – Speciální textilii s voděodolnou úpravou vhodnou pro zastínění vodorovných konstrukcí, např. stropů pergol.
 • BLACKOUTSCREEN – Materiál používaný tam, kde je třeba zajistit absolutní soukromí, vytvořit prostředí pro projekce nebo pro přístroje citlivé na světlo.

  
Individuálního poradenství se vám dostane na našich showroomech DIAMOND DESIGN. Zde uvádíme jen několik praktických rad pro výběr látky vhodné pro vaše stínění:
  

 1. Propustnost světelného záření je závislá na barevném odstínu látky – čím tmavší barevný odstín, tím lepší průhled.
 2. Sluneční záření je nejlépe odráženo světlými látkami, nejméně slunečního záření odrážejí tmavé látky.
 3. Pro kombinaci stínění se sklem jsou vhodnější tmavé odstíny látek. Pro volně stojící rolety doporučujeme látky světlé.
 4. Nejlepší energetické parametry mají látky vyrobené z více různých odstínů vlákna.

Všechny standardní barvy RAL

Screenové rolety se standardně vyrábí v několika barevných odstínech, pokud potřebujete vyrobit roletu v barvě jiné, za příplatek je to možné.

V naší nabídce naleznete několik modelových řad, které bez příplatku lakujeme do jakékoli standardní barvy RAL. Nejste tedy nijak omezeni ve svém výběru a můžete bez dalších nákladů sladit barvu rolet k vašim oknům či stavebním konstrukcím, jak potřebujete. Pokud ani toto nestačí, můžeme lakovat rolety do přesně namíchaných barevných tónů dle vašeho zadání, včetně perleťových a metalických barev. Jako další možnost povrchové úpravy provádíme potažení boxu a vodicích lišt renolitovou fólií.

PROMYŠLENÉ VODICÍ SYSTÉMY

Dalším důležitým prvkem screenových rolet je systém bočního vedení látky. U screenových rolet určených pro interiér je možné použít volně visící textilie, tedy rolety bez vedení. U rolet pro exteriér je boční vedení nutností, bez něj to zkrátka nelze.

Vodicí lanko

Nejznámější typ bočního vedení screenových rolet. Pro realizace DIAMOND DESIGN používáme výhradně nerezová vodicí lanka a také nerezové komponenty pro jejich uchycení a napnutí. Rolety s vodicími lanky instalujeme:

 • Pro bezrámová zasklení.
 • Pokud vedle sebe montujeme více rolet a vodicí lišty by působily rušivě, což je případ moderních budov současné architektury.

Rolety s vodicími lanky instalujeme buďto s návinem látky ukrytým v hliníkovém boxu, nebo pouze s bočními konzolami, které umísťujeme do předem připravených schránek a nejrůznějších lehkých konstrukcí.

Screenové rolety s bočním vodicím lankem nepoužíváme jako volně stojící v prostoru, ale vždy pouze v kombinaci se zasklením. Nevýhodou rolet s lankovým bočním vedením je menší odolnost proti větru, a to pouze do 5. stupně Beauforta, tedy 29-28 km/hod. V případě většího větru pak spodní zátěž rolety často klepe do rámu okna nebo konstrukce fasády.

ZIP systém v bočních vodicích lištách

screenové rolety

Nejčastěji instalujeme klientům právě tento typ vedení rolet. Označujeme je jako ZIP screenové rolety a pro boční vedení látky ve vodicích lištách se využívá tzv. ZIP systému. Díky důmyslnému uchycení látky jsou tyto rolety velmi odolné vůči větru, a to až do 10. stupně Beauforta, což odpovídá 130 km/hod. Přesto jsou vodicí lišty velmi subtilní a nenarušují vzhled vaší fasády nebo okenního rámu.
  
Tyto rolety se vyrábějí pouze s boxem. Screenové rolety se ZIP systémem montujeme také jako samostatně stojící, opora zasklené plochy v tomto případě není nutná. Odolnost větru to samozřejmě sníží, a to na maximálně 80 km/hod.
  
Naším významným dodavatelem je belgická značka Renson. V našich realizacích často používáme jejich systémy:
  

 • FIXSCREEN® – Fasádní systém venkovní rolety ze sklolaminátové textilie, který vyniká odolností vůči větru až do rychlosti 130 km/hod, díky speciálnímu patentovanému uchycení textilie v postranních lištách. Zajišťuje dokonalou ochranu před sluncem i obtížným hmyzem. Při úplném vytažení je roleta zcela neviditelná. Ovládat ji můžete manuálně klikou, dálkovými ovladači nebo napojit automatiku systému na inteligentní řízení domu přes mobilní telefony nebo tablety. Roleta může být umístěna jako samostatně stojící a tvořit jedinou výplň otvoru pergoly či terasy. Maximální rozměry jsou 6 m šířka nebo 6 m výška při maximální celkové ploše 22 m2.
 •   

 • TOPFIX® – Stropní systém pro stínění prosklených stropů, světlíků, ateliérových oken nebo zimních zahrad. Maximální rozměry používaných rolet jsou 2,5 m x 3 m.
 •   

 • TOPFIX MAX® – Systém, který můžeme instalovat jako samostatně stojící, bez opory zasklené plochy, se speciálním odtokovým systémem vedoucím vodu mimo stíněnou plochu. Maximální rozměry používaných rolet jsou 5 m x 6 m. Technologie systému dovoluje jeho instalaci pod různými úhly.

VÝROBA SCREENOVÝCH ROLET NA MÍRU

screenové rolety

Veškeré screenové rolety od DIAMOND DESIGN jsou vyráběné na míru. Naše showroomy jsou vybaveny funkčními vzorky i spoustou vzorníků s materiály od několika dodavatelů. Každý stínicí systém vyniká v jiném parametru. Pro konzultaci ohledně vašeho výběru a pro vysvětlení specifik nabízených systémů je vám na showroomech k dispozici školený personál. Na špičkovém servisu a poradenství si značka DIAMOND DESIGN zakládá.
  
Neustále sledujeme vývoj na trhu, abychom vám mohli nabídnout pro vaše projekty jen to nejlepší řešení. Proto jsme si vybrali výrobce, kteří dokážou vyrábět také velké rozměry screenových rolet s garancí bezproblémového užívání a samozřejmou zárukou. „Velké plány si žádají velká řešení“, proto jsme schopni vám nabídnout screenové rolety s maximální šířkou a výškou 6 x 6 metrů a omezením plochy 22 m2. Naprosto unikátní jsou pak stropní rolety TOPFIX s maximální plochou 30m2. Pokud vám ani tyto rozměry nestačí, jsme připraveni zpracovat individuální nabídku pro váš konkrétní projekt.
  
Fasádní systémy screenových rolet

Stejně jako klasické předokenní rolety a venkovní žaluzie, můžeme i screenové rolety schovat pod fasádu. Naši projektoví manažeři vám pomohou s přípravou projektu a doporučí typ screenových rolet a vhodné technické řešení tak, aby bylo možné roletu bez problémů servisovat bez nutnosti demontáže celé rolety.

MANUÁLNÍ I MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ SCREENOVÝCH ROLET

Screenové rolety můžete ovládat manuálně klikou – přímo nebo přes rám okna z interiéru, nebo motoricky pomocí vypínačů či radiových ovladačů, pomocí sofistikovaných inteligentních řízení IO od společnosti Somfy přes mobilní telefony a tablety.

Ke screenovým roletám nabízíme celou řadu příslušenství, jako větrná a sluneční čidla či detaily povyšující screenové rolety na systémy neocenitelných předností. Příkladem je elektrospojka integrovaná do boxu rolety pro rychlý a jednoduchý servis bez nutnosti odpojení rolety od napájení. Pokud vaše stavba umožňuje přivést kabel pouze ke spodní straně rolety, doporučujeme použít profilované vodicí lišty, jimiž můžeme vést napájecí kabel a plně ho skrýt.

  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

UNIKÁTNÍ SYSTÉMY SCREENOVÝCH ROLET

Ani v případě screenových rolet se nespokojíme pouze se základní nabídkou, ale chceme vám nabídnout další speciální způsoby tohoto systému stínění.

Screenové rolety do pergol a dalších konstrukcí

screenové rolety

Velmi často instalujeme screenové rolety do pergol, zahradních altánů a nejrůznějších konstrukcí teras a balkonů. Obrovskou předností je jejich subtilní konstrukce a jednoduchá instalace. A bezesporu také elegantní vzhled.
  
V naší nabídce hliníkových pergol naleznete modely s integrovanými screenovými roletami přímo v nosné konstrukci pergoly. Díky svým vlastnostem nepropustnosti vnějších vlivů, jako je vítr, voda, prach, a zároveň úžasné průhlednosti do okolí pergoly, vytvářejí screenové rolety z vaší pergoly to pravé místo pro relaxaci.
  
V záloze máme opět jednu „specialitku, a tou jsou pro tyto účely speciálně vyvinuté rolety se ZIP systémem pro samostatně stojící rolety, které zaručují velkou odolnost větru.

Screenové stropní rolety s unikátním odvodem vody

Stropní rolety se běžně objevují spíše ve spojení s markýzami, ale v našem případě se jedná o skutečné screenové rolety se všemi jejich vlastnostmi a výhodami. Stahování a zatahování stropních rolet je zajištěno speciálním napínacím mechanismem, o vypnutí látky se stará ZIP systém vodicích lišt.

V nabídce DIAMOND DESIGN naleznete výše popsané stropní systémy TOPFIX® a TOPFIX MAX® od belgického výrobce Renson. Absolutní nepropustnost vody je v těchto případech docílena použitím speciální textilie s voděodolnou úpravou RENSONSCREEN®. Neocenitelnou předností těchto systémů je velmi subtilní konstrukce, a to i v případě obrovských rozměrů co do plochy stínění.

PANOVISTA ® – unikátní rohové řešení stínění

screenové rolety

Stínicí systém, který je dokonalou reakcí na architektonický trend „Invisible architecture“. Minimalistický, technicky naprosto čistý a dokonalý. Byl vyvinutý speciálně pro rohová okna v designu „sklo na sklo“, kde by středová vodicí lišta pokazila vzhled proskleného rohu objektu. Pro současné moderní stavby zcela zásadní prvek, který dotváří výsledný dojem. Třešnička na dortu, bez které se neobejdete.
  
Patentovaná technologie vám zaručí plně napnutou látku o ploše až 30 m2. Při laboratorních testech dosáhl tento systém skvělého výsledku odolnosti větru o rychlosti až 90 km/h. Systém nabízí dvojí řešení rohového spojení látek. Buďto pomocí spodní lišty (v rohu vzniká drobná skulinka), nebo spojení po celé délce látky patentovaným zip systémem, který zaručí kompletní uzavření systému.
  
Jedním stiskem ovladače uvedete do chodu obě části screenu současně a během chvilky roleta zcela zmizí ve fasádě. V zatažené poloze screenu máte přehled o dění na terase, skryti pohledům zvenčí, působení přírodních živlů a nepříjemnému hmyzu.

SLIDEFIX ®– horizontálně posuvný systém

screenové rolety

Unikátní systém horizontálně posuvné rolety, který do posledního detailu splňuje veškeré požadavky na minimalistické trendy v soudobé architektuře.
Jednoduché, originální řešení pro rozměrné skleněné plochy, posuvná okna a prosklené rohy, které se těší oblibě architektů i majitelů současných moderních obydlí.
Screenové rolety se pohybují v horizontálním směru, kopírují tak boční pohyb posuvných oken. Veškerý systém vodicích lišt zůstává vašemu oku skrytý.
Bonusem tohoto způsobu stínění je vlastní odtokový systém. Je elegantně zakomponovaný v podlahové části systému Slidefix®. Stékající dešťová voda ze screenu mizí v útrobách systému a nepozorovaně odtéká vnitřním kanálkem ven.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

V DIAMON DESIGN věříme v poctivou práci a neustále pracujeme na tom, aby byl kvalitní servis jednou z našich nejsilnějších stránek. Kromě technického servisu, který je samozřejmostí, vám v příjemném prostředí našich showroomů nabízíme kvalitní poradenství a přípravu projektu.
  
Dbáme na to, aby se všem kolegům na našich showroomech dostávalo pravidelného školení přímo u našich dodavatelů, a oni vám pak byli schopni pomoci s výběrem toho nejlepšího stínění. Kromě funkčních vzorků jednotlivých produktů vám na fotografiích představí vlastní realizace a vysvětlí technické a designové specifikace projektů, které by vás zajímaly.
  
Další bezplatnou službou je zaměření na místě realizace. Všechny montáže, stejně jako záruční a pozáruční servis, provádí naši vlastní technici s dlouholetou praxí v oboru.
  
Díky jedné z největších obchodních sítí v oboru stínicí techniky na českém trhu jsme schopni velmi operativně přistupovat ke všem vašim požadavkům a technickým zásahům či servisům námi instalovaných produktů. Na většinu námi dodávaných screenových rolet poskytujeme 5letou záruku na celý systém včetně motoru a u některých modelů dokonce 5-7 let záruky na ZIP technologii a 10 let na povrchovou úpravu.

This entry was posted in Exteriérové stínění. Bookmark the permalink.