ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN
ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN
ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN
ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN
ROLETY DO STŘEŠNÍCH OKEN
Venkovní rolety
strech/Hlinikove-venkovni-rolety-do-stresnich-oken.pdf
Střešní markýzy
strech/markyzy-do-stresnich-oken.pdf
Sítě proti hmyzu
strech/site-proti-hmyzu-do-stresnich-oken.pdf
Střešní rolety
strech/roletydostresnichoken.pdf
Střešní žaluzie
strech/zaluziedostresnichoken.pdf
Střešní základní rolety
strech/rolety-stresni-okna.pdf

Rolety do střešních oken

Rolety do střešních oken
Podkrovní prostory jsou kvůli své poloze vyhledávaným místem nejen k bydlení. Zároveň jsou to prostory náchylné k přehřívání. Volba správné stínicí techniky v podobě různých variant střešních rolet vám život a práci v podkroví zpříjemní.   

Potřebujete zastínit střešní okna vašeho bytu tak, aby byl obyvatelný i v letních měsících?

  

Zajděte do některého z našich showroomů a vyberte s našimi specialisty nejvhodnější způsob stínění vašich střešních oken. Opět vám nabídneme několik variant stínění, poradíme s výběrem všeho potřebného, okna zaměříme a stínicí systém namontujeme.

     

6 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT ROLETY DEN A NOC OD DIAMOND DESIGN

  
 1. Výběr z několika variant stínění – Pro interiérové stínění střešních oken vám nabízíme tři varianty stínění. Pokud byste si nevybrali, máme pro vás v záloze také exteriérová řešení stínění.
 2. Obrovský výběr látek a lamel – Na showroomech DIAMOND DESIGN máte možnost opravdu velkého výběru látek různých průsvitností, struktur, látek nejrůznějších dezénů a barev, látek zušlechtěných nejrůznějšími povrchovými úpravami.
 3. Výroba na míru – Stačí znát kódové označení okna, vybrat si materiál pro zvolené stínění a váš požadavek zadáváme do výroby.
 4. Ruční nebo motorické ovládání – I v případě stínicích systémů střešních oken vám dáme na výběr mezi ručním a motorickým ovládáním, v některých případech vám doporučíme třeba bateriový pohon.
 5. Exteriérová stínicí technika pro střešní okna – Zastínění vašich střešních oken můžeme dosáhnout instalací venkovní markýzy, pohody při větrání můžete dosáhnout volbou sítí proti hmyzu.
 6. Profesionální servis – Realizace stínění střešních oken není technicky zcela jednoduchou záležitostí, proto vám doporučujeme využít našeho bezplatného poradenského servisu. Od našich techniků získáte potřebné informace, rady, bezplatnou obhlídku vašeho střešního okna a následné zaměření i konečnou instalaci stínění.

VÝBĚR Z NĚKOLIKA VARIANT STÍNĚNÍ

Pokud potřebujete vyřešit interiérové stínění střešních oken, máme pro vás nabídku třech typů stínění:
 • Látkové rolety – Nejobvyklejší stínění pro střešní okna. Jedná se o hliníkovou kazetu s vodicími lištami, v nichž je vedena hladká látka s možností třech stupňů stínění.
 • Plisé a Duette® – V porovnání s látkovými roletami je tato varianta stínění dražší. Pokud vám ale do střešních oken tyto systémy nainstalujeme, svými vlastnostmi spojenými s regulací prostupu tepla a s odolností proti případné vlhkosti v podobě srážející se vody na skle okenního křídla vás přesvědčí, že vaše rozhodnutí bylo správné.
 • Žaluzie – Díky naklápění lamel regulují prostup světla, ale nedokáží okno zcela zatemnit jako předchozí dvě varianty.
  Protože se na stínicí techniku zaměřujeme globálně, nemůže se spokojit pouze s interiérovým řešením. Pokud dáváte přednost exteriérovému stínění střešních oken, můžeme vám na okna instalovat látkové markýzy nebo venkovní hliníkové rolety a doplnit je sítěmi proti hmyzu. Tyto produkty mají samostatné stránky s podrobnými informacemi.

Látkové rolety do střešních oken

Rolety do střešních oken
Jsou bezesporu nejpoužívanějším stínicím prvkem střešních oken. Umíme je instalovat na všechny typy okenních křídel. Jejich výhodami jsou:
 • Snadná instalace.
 • Jednoduché ovládání s možností zastavení látky v jakékoli pozici.
 • Přijatelná cena.
   V nabídce DIAMOND DESIGN máme dva typy rolet do střešních oken:
 • Exclusive – Roleta je tvořena hliníkovým boxem s vodicími profily po stranách, které slouží k vedení látky a brání jejímu prověšení. Zároveň zabraňují průsvitu světla mezi látkou a hranou okenního křídla. Použitím pryžového těsnění a aretačních plíšků ve spodním profilu rolety dochází při úplném stažení látky k minimálnímu průsvitu slunečního záření. Hliníkové díly standardně dodáváme v bílé barvě a ve stříbrném eloxovaném hliníku. Na přání klienta hliníkové profily lakujeme do jakékoli barvy RAL.
 • Economy – Roleta je variantou látkové pružinové rolety. Látka je napnutá pomocí pružiny. Aretace látky v jednotlivých polohách je zajištěna aretačními háčky. Protože látka není vedená v lištách a není uložena v kazetě, dochází kolem látky k průsvitu světla. Tento typ rolety používáme pro starší dřevěná střešní okna, neznačková střešní okna, okna na nejrůznějších chatách a chalupách, kde působí autentičtěji. Roleta ekonomy je nejlevnější a přitom funkční variantou zastínění střešního okna.

Plisé a Duette® do střešních oken

Plisé a Duette® jsou nejfunkčnější variantou interiérového stínění střešních oken. Jejich obrovskými výhodami jsou:
 • Možnost shrnování látky ve dvou směrech.
 • Minimální paket, který tvoří složená látka při shrnutí.
 • Schopnost Duette® zabraňovat prostupu tepla.
Systém Plisé a Duette® může být pro střešní okna:
 • Řešen kazetou, do které se schová stažená látka, jako je tomu u rolet do střešních oken. Výhodou je stejná úroveň utěsnění průsvitu světla, ale látku v tomto případě můžete vytahovat pouze v jednom směru, stejně jako u rolety.
 • Instalován pomocí vodicích lišt bez boxu, což vám umožní vytahovat látku v obou směrech. Toto provedení instalujeme bez problémů skoro do všech typů střešních oken.
Pokud byste chtěli mít střešní okno opravdu unikátní, můžeme v případě Plisé a Duette® použít dvě látky na jednom křídle. Je pak pouze na vás, zda si vyberete jednu látku pro denní stínění a druhou pro noční, zda zvolíte různé barvy a vzory látek, vaší kreativitě klást meze nebudeme.

Žaluzie do střešních oken

Jsou konstrukčně provedeny obdobně jako rolety. Skládají se z horní kazety a vodicích lanek namísto lišt, které zajišťují vedení lamel tak, aby nedocházelo k jejich průhybu. Velkou výhodou oproti roletám je možnost naklápění lamel v rozsahu 90 stupňů. Nevýhodou žaluzií do střešních oken oproti dvěma výše zmíněným produktům je jejich nedostatečné zatemnění (mezi jednotlivými uzavřenými lamelami vždy prosvítá světlo) a především ulpívání prachu na lamelách.

OBROVSKÝ VÝBĚR LÁTEK A LAMEL

Ať už se rozhodnete pro roletu, Plisé nebo žaluzii, v našich showroomech najdete vždy kolekce s velkým množstvím materiálů pro danou stínicí plochu. Konstrukci jednotlivých produktů nabízíme v bílé barvě nebo v provedení eloxovaný hliník.

Látky pro rolety do střešních oken

Z 90 % jsou shodné s látkami pro klasické látkové rolety a jsou tak ideální pro vzájemnou kombinaci na těchto stínicích interiérových prvcích. Všechny tyto látky jsou bezúdržbové. To znamená, že jsou upraveny tak, aby neumožňovaly usedání prachu na jejich povrch. Díky této vlastnosti jsou vhodné nejen pro alergiky, ale pro nás všechny, kteří chceme žít v čistém prostředí. Příjemná je pak především úspora času a nákladů na pravidelné praní těchto látek. Většina látek používaných v interiéru je ze 100 % polyesteru, který má výbornou odolnost proti slunečnímu záření a dobrou tvarovou stálost. Povrch dnešních polyesterových látek často připomíná přírodní materiály, jako je len a bavlna. To vše díky dlouholetému vývoji našich dodavatelů, kteří tyto látky opatřují různými úpravami propůjčujícími textiliím vlastnosti jako:
 • Nehořlavost – Ať už díky povrchové úpravě nebo výrobě ze speciálního nehořlavého vlákna “trevira cs” splňují tyto látky předepsané evropské normy.
 • Zvýšená odolnost proti vlhkosti – Díly teflonové povrchové úpravě jsou některé látky podstatně vhodnější do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny a okna s výskytem rosení. Díky této úpravě jsou také odolnější proti ušpinění.
 • Zvýšená odrazivost slunečního záření – Tzv. napařený hliník. Jde o úpravu rubové strany látek, které pak často instalujeme v kancelářských prostorách.
Látky z našich kolekcí pro látkové rolety, Plisé a Duette® do střešních oken splňují veškeré stínicí požadavky, ale také jsou schopné zabezpečit vaše soukromí. Dle průsvitnosti je můžeme rozdělit na:
 • Transparentní – Slouží k rozbití ostrého slunečního paprsku a chrání před nežádoucím oslněním. Díky zlomení světelného toku a jeho rozmělnění se stane osvětlení vašeho interiéru měkčí a komfortnější. Díky své jemné struktuře umožňují tyto materiály částečný výhled do exteriéru. Pro střešní okna nejsou tyto látky příliš využívány.
 • Polotransparentní – Propouští cca. 40 % slunečního záření a zároveň zabraňují pohledu do interiéru, ale také výhledu ven. V našich kolekcích jsou nejvíce zastoupeny v jednobarevném provedení, případně s tištěným motivem. Tyto látky zajistí vašemu interiéru dostatek přirozeného světla pro běžné činnosti a zároveň dostatečně odstíní ostrý sluneční svit.
 • Zatemňující – black-out – Zcela neprůhledné látky díky acrylovému zátěru rubní strany. Acrylový zátěr je zpravidla bílý, protože bílá barva má nejlepší reflexní vlastnosti. Lícní stranu textilie, která bude směřovat do interiéru, můžete vybírat z široké řady barev, odstínů, motivů a provedení. Black-outové látky jsou naším nejvyužívanějším artiklem ve spojení s některým ze stínicích systémů pro střešní okna.

Látky pro Plisé a Duette® do střešních oken

Rolety do střešních oken
Většina látek pro tyto stínicí systémy je vlhku odolná a pratelná. Opět můžete vybírat z transparentních, polotransparentních a zcela zatemňujících materiálů.   Nejsilnějším argumentem pro pořízení Duette® jsou jeho tepelné parametry. Díky promyšlené konstrukci klimatických zón látka redukuje prostup sluneční tepelné energie okenních tabulí až o 78 %. Tím je dosaženo uživatelského komfortu v každém interiéru, kde jsou právě prosklené plochy hlavním strůjcem jeho přehřívání. V zimním období dokáže systém Duette® snížit tepelné ztráty až o 46 %. Což se rovná přibližně 12 % úspory na vytápění v závislosti na podílu prosklených ploch ve stěnách interiéru. Tyto údaje nejsou jen pouhým pocitovým vyjádřením, jako je tomu u jiných stínicích produktů. Výše zmíněné údaje jsou potvrzeny zkušebním ústavem “fraunhofer IBP”, v jehož laboratořích byly tyto materiály testovány.

Hliníkové lamely pro žaluzie do střešních oken

Rolety do střešních oken
Lamely jsou shodné s lamelami používanými pro hliníkové žaluzie na klasická okna. V interiéru tedy můžete kombinovat žaluzie na různých typech oken. Hliníkové lamely jsou odolné vůči vlhku i vysokým teplotám, které vznikají za sklem střešních oken.

VÝROBA NA MÍRU

Interiérová stínicí technika DIAMOND DESIGN pro střešní okna je vhodná téměř pro všechny typy střešních oken (Fakro, Langer, Okpol, Prima Fenestra a další). Vždy záleží na správné volbě systému pro daný typ okna. V případě větších výrobců, jako jsou značky Velux nebo Roto, stačí znát kódové označení okna, které najdete přímo na okně. Na základě tohoto kódu a výběru požadované látky nebo lamely lze stínicí systém vyrábět. Stínění rozměrově větších střešních (ateliérových) oken řešíme za pomoci baldachýnů. Pro tento případ navštivte jeden z našich showroomů, kde s vámi naši projektoví manažeři podrobně prodiskutují všechny možnosti stínění dle vašeho požadavku.

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ

Všechny zmiňované stínicí systémy, tedy interiérové látkové rolety, Plisé, Duette® a žaluzie do střešních oken, můžete ovládat manuálně nebo za pomoci motoru. Nejčastější způsob manuálního ovládání je tahem rukou za spodní, nebo v případě Plisé a Duette® horní vodicí profil. Pokud jsou vaše střešní okna umístěná mimo dosah uživatele, doplníme vám stínicí prvek ovládací teleskopickou tyčí, a to až do délky 3 metry. Ovládací tyč vám poslouží nejen k vytahování a stahování látky nebo lamely, ale u žaluzií také k jejich naklápění. Motorizace interiérových stínicích prvků je poměrně složitou technickou záležitostí a není vhodná pro každý typ střešního okna. Pokud byste se pro tuto variantu rozhodli, doporučujeme navštívit některý ze showroomů DIAMOND DESIGN a konzultovat každý případ individuálně. Motorizovanou variantu doporučujeme vždy v případě výše instalovaných střešních oken. Tam se také často potýkáme se situací, že elektrická energie bývá málokdy k výše posazenému oknu přivedena. Pokud působí přívodní, napájecí flexi šňůra nutná pro volný pohyb střešního křídla rušivě, používáme raději bateriové pohony s omezenou funkčností stínicího prvku nebo napájení solárním panelem. Samotné ovládání je pak nejčastěji řešeno dálkovým ovladačem.    Zjistěte více o automatizované domácnosti

EXTERIÉROVÁ STÍNICÍ TECHNIKA PRO STŘEŠNÍ OKNA

Vaše střešní okna můžeme zastínit také zvenku, nebo váš komfort bydlení posunout na další příčku a střešní okna doplnit o sítě proti hmyzu, které jsou od jara do podzimu neocenitelným pomocníkem.

Venkovní markýzy

Rolety do střešních oken
Pod tímto pojmem si představte jednoduché pružinové rolety umístěné z venkovní strany střešního okna. Rolety jsou vždy vyrobeny z černé screenové látky, která dokáže rozbít sluneční paprsek tak, aby vás v interiéru neoslňoval, ale maximální světelnost paprsku je zachována. Díky umístění rolety (látky) před sklem okenního křídla zvenku dochází k výrazné tepelné regulaci slunečního záření. Roletu umístíme v horní části okenního rámu a její spodní lištu uchytíme za spodní hranu okenního křídla. Díky tomuto jednoduchému principu můžete dál neomezeně manipulovat s okenním křídlem. Pokud potřebujete navinout látku do horní polohy, je nutné přetočit okno dovnitř a látku odháknout ze spodní hrany křídla.    Montáž rolety pod oplechování střešního okna je složitá, proto instalujeme markýzy pouze pro okna značky Velux, kde je tato příprava dotažena technicky nejdále.

Sítě proti hmyzu

Rolety do střešních oken
V dnešní době téměř běžný doplněk nejen střešních oken. Jeho primární funkcí je ochrana interiéru před dotěrným hmyzem v průběhu dlouhodobého větrání. Ať už přes den nebo v nočních hodinách, síť proti hmyzu instalovaná před střešním oknem vám zajistí klidný a ničím nerušený spánek. Konstrukčně vycházíme z rolovací sítě proti hmyzu používané pro běžná okna. Síť nainstalujeme do špalety střešního okna. Síť se ovládá nezávisle na střešním okně. Pokud potřebujete s okenním křídlem manipulovat, síť jednoduše vytáhnete do horní polohy. Jen pozor na hmyz, který by mohl tohoto okamžiku využít.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Realizace stínění střešních oken není technicky zcela jednoduchou záležitostí. Proto vám doporučujeme využít našeho bezplatného poradenského servisu. Při návštěvě kteréhokoli ze showroomů DIAMOND DESIGN s vámi naši technici vše pečlivě proberou a v případě vašeho zájmu provedou bezplatnou obhlídku vašeho střešního okna, které následně zaměří.  V DIAMOND DESIGN si velmi zakládáme na profesionálním přístupu k našim klientům. Díky propracovaným postupům vzdělávání a dlouholetým praktickým zkušenostem poskytujeme ty nejlepší služby v oboru stínicí techniky. Naší odměnou jsou pak spokojení klienti. Přijďte se i vy přesvědčit o našem špičkovém servisu. Kontaktujte nás Kontaktujte nás