ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety

Vhodná stínící technika do Vašeho hlavního společenského prostoru, která působí dostatečně elegantně a skvěle dotváří design Vašeho interiéru.
ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety

Vhodná stínící technika do Vašeho hlavního společenského prostoru, která působí dostatečně elegantně a skvěle dotváří design Vašeho interiéru.
ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety

Vhodná stínící technika do Vašeho hlavního společenského prostoru, která působí dostatečně elegantně a skvěle dotváří design Vašeho interiéru.
ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety

Vhodná stínící technika do Vašeho hlavního společenského prostoru, která působí dostatečně elegantně a skvěle dotváří design Vašeho interiéru.
ŘÍMSKÉ ROLETY

Římské rolety

Vhodná stínící technika do Vašeho hlavního společenského prostoru, která působí dostatečně elegantně a skvěle dotváří design Vašeho interiéru.
Široká nabídka typů
Různé způsoby šití
Originální kolekce látek – blackout, nehořlavé, 100% PES
Digitální potisk látek
Možnost podšívání římských rolet
Profesionální zpracování
Propracované detaily a doplňky
Výroba na míru s maximálním rozměrem 6×6 m a plochou 36m2
Provedení do zasklívacích lišt
Atypické provedení, stropní světlíky a střešní okna
Široká nabídka ovládání, manuální i motorické
Profesionální servis a záruka až 5 let
římské rolety
rim/rimske-rolety-obecne.pdf
instalace na okno
rim/rimske-rolety-na-okno.pdf
střešní okna
rim/rimske-rolety-stresni-okna.pdf

Široká nabídka typů římských rolet

Římské rolety diamond design můžeme rozdělit do několika základních typů a to podle následujících způsobů:

  Elegantní římské rolety

 • ovládání – je možné jak manuální (ovládacím řetízkem nebo tahem za látku), tak motorické s širokým výběrem méně či více sofistikovaných ovladačů. U všech zmíněných způsobů je možné zastavovat látku v jakékoli fázi jejího stahování či vytahování. Díky tomu můžete plynule regulovat intenzitu zastínění vašeho interiéru.
 •  

 • skládání látky při vytahování – typickým pro římské rolety je horní sklad látky vytvořený jejím vytažením. Naše římské rolety přináší hned několik možností skládání. Vždy záleží jen na vaší představě a proporci prostoru, kam chceme rolety umístit a naši projektoví manažeři vždy navrhnou ten správný model pro vás.

 

široká římská roleta

 • ušití – je vedle látky nejdůležitějším parametrem každé římské rolety. Je to právě zpracování, které dává roletě požadovaný charakter a vytváří požadovaný efekt, ať už má působit vzdušně či těžce, moderně či klasicky.
 •  

 • instalace – je nedílnou součástí našeho servisu. Díky dlouholetým zkušenostem našich techniků navrhneme vždy to správné řešení pro vás. Ať už budeme roletu umísťovat na stěnu, strop, případně do předem připraveného podhledu, vždy se můžete spolehnout na precizní práci našeho týmu.
 • Římské rolety jsou pak velmi vhodné pro stínění rohových oken. Šířka látky je stejná jako šířka systému, což umožňuje řešení rohu s minimální mezerou mezi jednotlivými látkami.

  Pokud po přečtení těchto řádků si myslíte, že římské rolety nejsou to pravé pro vás, tak se zkuste podívat na popis látkových rolet.

   

  Různé způsoby šití

  Pohled na rubovou stranu římské roletyKaždá římská roleta se skládá ze dvou základních částí, kterými jsou mechanika zajišťující její chod, a látka, která tvoří její hlavní plochu. My v diamond design ovšem mluvíme ještě o třetí části, a tou je “šití”, neboť právě tato část výroby dává římské roletě ten správný charakter a originální vzhled.

  Díky našemu týmu designerů a techniků, kteří neustále sledují světové módní trendy bytového designu a především požadavky trhu, jsme schopni přinášet našim klientům vždy originální způsoby šití našich římských rolet.
   

  Šití dělíme na dvě základní skupiny:

   Římská roleta s výztuhami
  • S výztuhami, které zašíváme do kapes vytvořených přímo látkou, nebo do nejrůznějších stuh přišitých k této látce. Vždy záleží na typu látky, jejím vzoru, materiálu a požadovaném výsledném efektu. Tyto výztuhy mohou být umístěny jak ze zadní strany látky, tak z její přední strany. Opět záleží jen na požadavku klienta, ale také prostoru pro umístění rolety. Umístění výztuh má zásadní vliv na velikost horního paketu látky.
  •  

    

   Římská roleta bez výztuh
  • Bez výztuh, pro ležérní vzhled rolety a minimální paket látky. Tento způsob se používá především pro přírodní, například lněné materiály,organzu ,voál ale také pro nejrůznější speciální způsoby provedení jako jsou “vídeňské rolety”.

   

   

   

  Není naším cílem, abychom vás zde zatížili rozmanitostí a možnostmi provedení šití. Popravdě to ani není možné, jelikož každá římská roleta může být originál. Přijměte pozvání do jednoho z našich výstavních showroomů a my s vámi rádi probereme vaše představy a navrhneme ideální řešení pro vás.

   

  Originální kolekce látek – blackout, nehořlavé, 100% PES

  Mnoho vzorů a látek pro římské roletyU římských rolet tvoří látka hlavní viditelnou část rolety a to i ve vytaženém stavu. Právě proto klademe velký důraz na výběr našich kolekcí, které naleznete na našich výstavních showroomech.
  Látky z umělých vlákenLátky z umělých vláken jako je například polyester je vždy dobré použít pro perfektní rovinnost a tvarovou stálost. S ohledem na tyto vlastnosti se často používají v kombinaci s výztuhami. Často však působí až příliš technicky a méně ležérně, než látky z přírodních materiálů. I když i tento parametr je stále více dotahován díky vyspělým výrobním technologiím a usilovnému vývoji v této oblasti. Oproti přírodním materiálům mají vyšší stálobarevnost, odolnost vůči UV záření a v některých případech nehořlavou povrchovou úpravu.
  Nehořlavá látka TREVIRA CSTrevira CS patří mezi významná umělá vlákna používaná pro výrobu látek pro římské rolety.
  Toto vlákno má nejen výborné technické vlastnosti s ohledem na rozměrovou stálost a pevnost, barevnou stálost, odolnost UV záření, ale v první řadě je nehořlavé a to s atestací na všechny evropské normy.
  Římské rolety z přírodních materiálůLátky z přírodních materiálů jsou pak velmi oblíbené pro svoji osobitost a nenapodobitelný povrch. Často používané jsou bavlna, len, hedvábí, látky s kovovými vlákny a mnohé další…) Především len je pak v poslední době hlavní módní ikonou. I tyto materiály se však často kombinují v různých poměrech s těmi umělými. Hlavním účelem této kombinace je vyvážené splynutí technických parametrů a výsledného vizuálního efektu látky.
  Blackoutové římské roletyLehké, průsvitné i těžké, blackoutové látky naleznete v kolekcích diamond design v nekonečném množství hustoty a průsvitnosti.
  Římské rolety tak mohou ve vašem interiéru zastoupit nejen záclonu, ale také závěs. Záleží jen na vašich potřebách. A nejen to, nechejte se inspirovat našimi realizacemi a kombinujte římské rolety se závěsy či záclonami ať už se stejnými nebo rozličnými látkami. Využijte našich odborníků a sestavte si stínění přesně podle vašich představ, nebo inspirací s obrázků, které si k nám přinesete.
  Různé vzory a struktury římských roletVzory, struktury a nejrůznější úpravy jsou dalším aspektem látek v našich rozsáhlých kolekcích. Nejrůznější hrubosti tkaní nebo jen jemné vzory, geometrické či abstraktní obrazy či vypalované vzory s různou hustotou v ploše látky jsou jen zlomkem toho, co vše je u těchto látek možné. Speciální úpravy látek spočívají v jejich krešování, úpravě odlesku, různých kovových efektech a mnohých dalších….
  Není možné slovy popsat, co vše je možné, to musíte vidět na vlastní oči.
  Značkové látkyZnačkové látky jsou taktéž nedílnou součástí našich kolekcí. Vždyť právě díky těmto materiálům se bytový design přibližuje nejvíce módnímu světu. Na našich showroomech tak naleznete kolekce známých světových značek jakými jsou například Designers Guild, Casamance, Castello del Barro a další….

   

   

  Digitální potisk látek

  Digitální potisk látek pro římské roletyPokud si nevyberete z našich rozsáhlých kolekcí, ještě nejsme na konci možností. I zde jsme schopni, stejně jako u látkových rolet nabídnout možnost digitálního potisku látek. Oproti materiálům pro látkové rolety se však jedná o velmi náročný technický postup, který je možné aplikovat jen na speciální látky. V případě značky diamond design spolupracujeme s belgickým specialistou v tomto segmentu společností INSIDE.

  INSIDE je předním evropským výrobcem římských rolet s vlastním vývojovým centrem v oblasti látek pro římské rolety a závěsy a záclony. A právě jejich systém potisku jsme zařadili do našeho portfólia produktů v oblasti římských rolet. Nechejte se inspirovat webovým konfigurátorem a vytvořte si látku dle vlastních představ: https://www.insidecasamia.be/

  Láká vás tato možnost, ale potřebujete vést či odbornou radu zkušeného designera? Obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme.

   

  Možnost podšívání římských rolet

  Že je běžné podšívat závěsy, je známá věc, ale podšité římské rolety už tak běžné není. My však chceme být vždy ti nejlepší, a proto nabízíme i tuto možnost.

  Podšívání a šití římské rolety

  Hlavním úskalím podšití římských rolet oproti závěsům, tkví v tunýlkách, které brání použití běžných šicích strojů. V našem případě jsou použity speciálně vyvinuté poloautomatické šicí stroje, které jsou konstruovány tak, aby si s tímto technicky náročným detailem poradily.

   

  Odolnost vůči slunci piktogramA proč podšívat? Z několika důvodů. Podšívka v první řadě chrání hlavní dekorační látku před vlivy UV záření a prodlužuje tak její životnost. U některých materiálů jako je například hedvábí je podšití nutností.

   

  Zlepšení zvukové izolace Dalším důvodem je akustika a zateplení interiéru. Jedním z hlavních důvodů pro podšití je však zajištění požadované průsvitnosti. Díky podšívce tak nejste omezeni výběrem dekorační látky s ohledem na její průsvitnost, ale pouze na požadovanou barvu, vzor či dekor. Volíte-li do různých pokojů vašeho domu různé látky můžete podšívkou sjednotit barevnost rolet při pohledu z venčí.

   

  Profesionální zpracování

  U všech našich produktů si zakládáme na profesionálním zpracování, a nejinak je tomu také u římských rolet. Všechny vyrobené římské rolety jsou zkoušeny na speciálních zkušebních stěnách, kde jsou kontrolovány po stránce funkčnosti, ale také kvality použitých materiálů a kvality zpracování.

  Profesionální zpracování římských rolet

  Výroba římských rolet probíhá zpravidla na sofistikovaných automatických nebo poloautomatických centrech, které zajišťují perfektní finální výsledek. Ale ani to v případě římských rolet nestačí. Dle požadovaného výsledku se některé rolety zpracovávají výhradně manuálně pro vytvoření žádaného efektu.

  Řezání látek laseremLátky se před zpracováním kontrolují a připravují přesně dle instrukcí výrobce, proto aby byly maximálně zušlechtěny jejich vlastnosti pro výrobu římských rolet. Formátovány jsou na speciálních laserových strojích, které naznačí neviditelným inkoustem všechny důležité body pro jejich ušití.
  Můžeme se tak pochlubit například skrytým stehem, který je důležitý především pro zpracování blackoutových látek, nebo ultrazvukem zhotovenými otvory pro vyjmutí laminátových výztuží a mnohými dalšími technickými vymoženostmi při zpracování, které řadí naše rolety mezi ty nejlepší na trhu.

   

  Propracované detaily a doplňky

  Vedle běžných volitelných doplňků jako jsou designové řetízky a jejich závaží, různé barvy horních profilů s možností lakování a jiných pohledových konstrukčních částí jako jsou například konzoly, naleznete na našich římských roletách hned několik exklusivních detailů:

   Samoregulující pružiny římských rolet
  • Samoregulovací pružiny na konci laminátových výztuží. Délka výztuh je tak vždy optimální v závislosti na charakteru látky.
  • Speciálně našité kroužky ovládání římských rolet
  • Speciálně našité kroužky pro průchod navíjecích šňůr. Všechny PVC komponenty jsou z UV rezistentních materiálů, zajišťujících dlouhou životnost našich římských rolet.
  • Výztuž římské rolety
  • Výztuže jsou vyrobeny z laminátů. Oproti levnějším PVC výztuhám má požadovanou pevnost a pružnost.
  • Univerzální konzoly pro montáž na stěnu a strop
  • Univerzální konzoly pro montáž na stěnu i strop. Instalace je tak velmi jednoduchá a maximálně ohleduplná k vašemu interiéru.
  • Motor sonesse
  • V motorické variantě použití výhradně tichých motorů sonesse od světového výrobce Somfy. Tyto motory zaručují nejen dlouhou životnost, ale také velmi tichý chod.
  • Lanko navíjecí šňůrky v barvě látky římské rolety
  • Navíjecí šňůrky přizpůsobené barvě vámi zvolené látky. Roleta se tak stává elegantní nejen z interiéru, ale také při pohledu z venku.
  • Snadné sejmutí látky ze suchého zipu u římské rolety
  • Sofistikovaný systém sejmutí látky a vyjmutí všech výztuh pro snadnou údržbu látky.
  • Možnost ušití libovolných doplňků z látek na římské rolety
  • Možnost ušití bytových doplňků, ze stejné nebo doplňkové látky, jako jsou polštářky, přehozy a jiné.

   

   

  Výroba na míru s maximálním rozměrem 6×6 m a plochou 36m2

  Schéma zaměření při výrobě na míruŘímské rolety vyrábíme přesně na míru našich klientů. Záleží jen na vás, zda nám zadáte vámi zvolené rozměry, nebo si necháte rolety bezplatně zaměřit našimi techniky. Vždy doporučujeme nechat zaměření na nás, jelikož je třeba kalkulovat s křivostí stropu, stěny, parapetu a dalších stavebních částí, které ovlivňují rozměry a ideální umístění rolety. Při zaměření je také nutné počítat s velikostí staženého paketu látky, který by v ideálním případě neměl zasahovat do rámu otevíraného křídla.

  Rozměrná římská roletaStandardně vyrábíme římské rolety v maximálním rozměru 6 x 6 m a maximální plochou 36m2 (pozor, vždy záleží také na vybraném typu a gramáži látky). Ovšem u tohoto typu produktu se nejedná o maximální možný rozměr. Již jsme realizovali projekty, kde šířky jednotlivých římských rolet byly kolem 10 m. Jedná se však o speciálně navržená technická řešení, projektována na míru konkrétního projektu.

   

   

   

   

  Provedení do zasklívacích lišt

  Provedení římské rolety do zasklívací lištyPři řešení stínění nejrůznějších interiérů se často setkáváme s jednou či více pozicemi, které nejsou ideální pro zastínění zvoleným typem produktu, v tomto případě římskými roletami. O jaké pozice se jedná? Například okno umístěné nad kuchyňským dřezem, ke kterému jsou z obou stran přisazeny kuchyňské skříňky a nad ním je protažena rampa, která snižuje možnost umístění římské rolety, tak aby vytažený paket látky nebránil otevření okenního křídla. Nebo dveřní křídlo, kterým často procházíme a stažená římská roleta tomuto průchodu brání. A mnoho jiných případů.

  Pro takové účely jsme pro vás připravily variantu římské rolety, která se instaluje přímo na okenní či dveřní křídlo. Tím, že je systém s látkou součástí křídla, nebrání jeho otevření v žádné poloze. Navíc lze takovouto římskou roletu vytahovat a stahovat oběma směry, jako je tomu například u systému plissé a duette.

   

  Atypické provedení, stropní světlíky a střešní okna

  Díky speciálně uzpůsobeným navíječům je možné naše římské rolety použít také pro nejrůznější atypické okna. Skvěle se hodí pro šikminy, střešní a ateliérová okna, oblouková okna a mnohé další případy.

   

  Atypická římská roleta v šikminěŠikminy lze ideálně řešit šňůrovým mechanismem, jehož jednoduchá konstrukce umožňuje jakýkoli sklon. Do určitého sklonu lze také využít standardního řetízkového ovládání. V některých případech se šikmá část řeší jako fix, pevně spojený s pohyblivou částí látky.

   

   

   

  Římská roleta v obloukuOblouky jsou vždy řešeny umístěním navíjecího profilu do vodorovné polohy a doplněním obloukové části fixní látkou pevně spojenou s pohyblivou částí látky.

   

   

  Střešní a ateliérová okna jsou osazována římskými roletami s vodící lištou nebo lankem. Jedná se v podstatě o jednodušší systém baldachýnu, který vychází z koncepce římských rolet.

  Studijní a ateliérová okna

  Vzhledem k profesionálnímu zpracování a dlouholetým zkušenostem, lze tyto rolety použít téměř všude. Je však vždy třeba myslet na princip základní konstrukce. Využijte našeho bezplatného servisu a poraďte se s našimi projektovými managery na ideálním provedení pro váš interiér.

   

  Široká nabídka ovládání, manuální i motorické

  Abychom dostáli svému závazku být vždy nejlepší, nabízíme i v tomto segmentu stínění několik možností pohonu a ovládání.

  Manuální ovládání římských roletManuální ovládání má hned tři varianty. Tou nejrozšířenější je ovládací řetízek, umožňující zastavení rolety v libovolné poloze bez nutnosti jakékoli přídavné aretace. Následuje ovládání šňůrou, které je pro svoji variabilnost využíváno především u atypicky provedených rolet. A třetí variantou je tahem za spodní nebo horní lištu římských rolet instalovaných přímo na křídlo okna.
  Ovládání motoremOvládání motorického pohonu nabízí celou řadu možností od jednoduchého nástěnného ovladače, přes nejrůznější dálkové vysílače až po napojení na inteligentní ovládání domu.
  Chtěli by jste zažít komfort inteligentního ovládání a nemysleli jste na jeho instalaci při stavbě nebo rekonstrukci vašeho bydlení?

   

  Dálkové ovládání římské roletyI pro vás máme řešení v podobě inteligentního bezdrátového ovládání RF control, které je zcela bezdrátová. Systém RF control umožní ovládání vašich rolet z vašeho tabletu či smartfonu tak jako je tomu u klasického inteligentního ovládání domu.

   

  Skvělá je pak možnost rozšíření tohoto systému i na další zařízení vašeho domu, jako jsou světelné okruhy, termostaty a jiné s celou řadou zajímavých funkcí. Přijďte se inspirovat k nám.

   

  Profesionální servis a záruka až 5 let

  Rada a typ kam dálTak jako i u jiných produktů v naší nabídce vyžadují římské rolety nejen kvalitní záruční a pozáruční servis, ale především ten před-realizační. Naši projektový manažeři s dlouholetými zkušenostmi nejdříve vyslechnou vaše představy a požadavky na stínící systém a následně vás provedou kompletní nabídkou orientovanou na vaše potřeby.

   

  Jsme jedničky a umíme poraditRádi vám poradíme s výběrem vhodné látky na některém z našich showroomů, ale také přímo u vás na místě zvažované realizace. A to není vše. Naši projektoví manažeři navrhnou ideální umístění rolet, zaměří jejich rozměry a v případě motorického ovládání nebo požadavku na částečné zabudování do nejrůznějších podhledů připraví podklady pro stavební připravenost.

   

  Vážíme si přízně našich klientů, a proto se snažíme vždy o poskytnutí toho nejlepšího servisu.

  Záruka na římské rolety pět letTaké na římské rolety poskytujeme záruku až 5 let. Vzhledem k různorodosti a variabilitě je její délka stanovena až na základě finální modifikace rolet.