Římské rolety

[new_royalslider id=”2″]
římské rolety
rim/rimske-rolety-obecne.pdf
instalace na okno
rim/rimske-rolety-na-okno.pdf
střešní okna
rim/rimske-rolety-stresni-okna.pdf

Římské rolety v mnoha variantách

Fotogalerie našich realizací

Římské rolety

Římské rolety jsou ideální stínicí technikou do hlavního společenského prostoru, ať se jedná o útulný obývací pokoj nebo luxusní restauraci. Působí velmi elegantně a skvěle dotvoří design vašeho interiéru.
  

Potřebujete zastínit okna a neoplýváte zrovna velkorysým prostorem kolem nich?

  
K instalaci rolet postačí jen minimální přesah pro překrytí okenního výklenku, důležité je mít prostor nad horním okrajem okna a přístup k ovládání rolety. Z důvodu nedostatku místa tento druh stínění instalujeme například v kuchyních, v dětských pokojích nebo malých domácích pracovnách. Pokud ovšem nepatříte mezi fanoušky římských rolet, rádi pro vás vyrobíme látkové rolety.

  
  

7 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT ŘÍMSKÉ ROLETY OD DIAMOND DESIGN

  

 1. Obrovský výběr látek – látka tvoří hlavní viditelnou část rolety, a to i ve vytaženém stavu. Proto klademe velký důraz na výběr kolekcí různých materiálů, vzorů, barev a značek, které najdete v našich showroomech.
 2. Různé způsoby šití – Ušití je vedle látky nejdůležitějším parametrem. Je to právě zpracování, které dává roletě požadovaný charakter a vytváří požadovaný efekt, ať už má působit vzdušně či těžce, moderně či klasicky.
 3. Výroba na míru – šijeme přesně na míru. Vždy si přitom zakládáme na profesionálním zpracování včetně pečlivého testování.
 4. Ruční nebo motorické ovládání – Římské rolety vám vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním – jak si budete přát. V obou případech si můžete zastavovat látku v jakékoli fázi jejího stahování či vytahování a plynule tak regulovat intenzitu zastínění.
 5. Atypická okna nejsou problém – Díky speciálně uzpůsobeným navíječům můžete naše rolety použít i pro různá atypická okna nebo zasklívací lišty.
 6. Precizní instalace – Díky dlouholetým zkušenostem navrhneme vždy to správné řešení pro vás. Ať budeme stínění umísťovat na stěnu, strop nebo do předem připraveného podhledu, vždy se můžete spolehnout na precizní práci našeho týmu.
 7. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodné látky pro vaši římskou roletu až po její záruční a pozáruční servis.

OBROVSKÝ VÝBĚR LÁTEK

Římské rolety

Ve všech showroomech DIAMOND DESIGN najdete opravdu velký výběr látek, ze kterých vám můžeme ušít vaše nové rolety:

 • Látky z umělých vláken, jako je například polyester, jsou ideální pro perfektní rovinnost a tvarovou stálost rolet. S ohledem na tyto vlastnosti se často používají v kombinaci s výztuhami. Mohou však působit až příliš technicky a méně ležérně než látky z přírodních materiálů, i když – díky vyspělým výrobním technologiím a usilovnému vývoji v této oblasti – se tento parametr stále vylepšuje. Oproti přírodním materiálům mají látky z umělých vláken vyšší stálobarevnost, odolnost vůči UV záření a v některých případech i nehořlavou úpravu.
 • Trevira CS patří mezi významná umělá vlákna používaná pro výrobu látek. Má nejen výborné technické vlastnosti s ohledem na rozměrovou stálost a pevnost, barevnou stálost a odolnost UV záření, ale v první řadě je nehořlavá, a to s atestací na všechny evropské normy.
 • Látky z přírodních materiálů jsou velmi oblíbené pro svoji osobitost a nenapodobitelný povrch. Mezi nejpoužívanější patří bavlna, len, hedvábí a látky s kovovými vlákny. I tyto materiály se však často kombinují v různých poměrech s těmi umělými. Hlavním účelem kombinace je vyvážené splynutí technických parametrů a výsledného vizuálního efektu látky.
 • Lehké, průsvitné i těžké, blackoutové látky najdete v kolekcích DIAMOND DESIGN v nekonečném množství hustoty a průsvitnosti. Římské rolety tak mohou ve vašem interiéru zastoupit nejen záclonu, ale také závěs. Záleží jen na vašich potřebách. A nejen to, nechte se inspirovat našimi realizacemi a kombinujte stínění se závěsy či záclonami. Využijte našich odborníků a sestavte si stínění přesně podle vašich představ nebo inspirací z obrázků, které si k nám přinesete.
 • Vzory, struktury a nejrůznější úpravy jsou dalším aspektem látek v našich rozsáhlých kolekcích. Nejrůznější hrubosti tkaní nebo jen jemné vzory, geometrické či abstraktní obrazy jsou jen zlomkem toho, co vše je u těchto látek možné. Jejich speciální úpravy pak spočívají v krešování, úpravě odlesku, různých kovových efektech a mnoha dalších.
 • Značkové látky jsou taktéž nedílnou součástí našich kolekcí. Vždyť právě díky těmto materiálům se bytový design nejvíce přibližuje módnímu světu. V našich showroomech naleznete kolekce známých světových značek jako například Designers Guild, Casamance, Castello del Barro a další.

Digitální potisk látek

Pokud si nevyberete z našich rozsáhlých kolekcí látek, rádi vám – stejně jako u látkových rolet – nabídneme digitální potisk látek. Oproti materiálům pro látkové rolety se však jedná o velmi náročný technický postup, který je možné aplikovat jen na speciální látky. V případě značky DIAMOND DESIGN spolupracujeme s belgickým specialistou v tomto segmentu, společností INSIDE.
  
INSIDE je přední evropský výrobce římských rolet s vlastním vývojovým centrem v oblasti látek. Inspirujte se jeho online konfigurátorem a vytvořte si látku dle vlastních představ!
  
Láká vás tato možnost, ale potřebujete vést či odbornou radu zkušeného designera? Obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme.

RŮZNÉ ZPŮSOBY ŠITÍ ŘÍMSKÝCH ROLET

Římské rolety

Každá římská roleta se skládá ze dvou základních částí: mechaniky zajišťující její chod a látky, která tvoří její hlavní plochu. My v DIAMOND DESIGN ovšem mluvíme ještě o třetí části, a tou je “šití”, protože právě tato část výroby vytváří správný charakter a originální vzhled.
  
Díky našemu týmu designerů a techniků, kteří neustále sledují světové módní trendy bytového designu a především požadavky trhu, vždy přinášíme originální způsoby šití.
  
Římské rolety šijeme:

 • S výztuhami, které zašíváme do kapes vytvořených přímo látkou, nebo do nejrůznějších stuh přišitých k této látce. Vždy záleží na typu látky, jejím vzoru, materiálu a požadovaném výsledném efektu. Tyto výztuhy mohou být umístěny jak ze zadní strany látky, tak z její přední strany – záleží na vás, ale také na prostoru pro umístění rolety. Umístění výztuh má zásadní vliv na velikost horního paketu látky.
 • Bez výztuh, pro ležérní vzhled rolety a minimální paket látky. Tento způsob se používá především pro přírodní, například lněné materiály, organzu, voál, ale také pro nejrůznější speciální způsoby provedení, jako jsou “vídeňské rolety”.

  
Není ale naším cílem, abychom vás zatížili rozmanitostí a možnostmi provedení šití. Popravdě to ani není možné, protože každá římská roleta může být originál. Přijměte pozvání do jednoho z našich showroomů a my s vámi rádi probereme vaše představy a navrhneme ideální řešení pro vás.

Podšívání římských rolet

Že je běžné podšívat závěsy, je známá věc. Ale podšité rolety, to už tak běžné není. My vám však chceme vždy vyjít vstříc, a proto nabízíme i tuto možnost.
  
Hlavním úskalím podšití římských rolet oproti závěsům tkví v tunýlkách, které brání použití běžných šicích strojů. Proto používáme speciálně vyvinuté poloautomatické šicí stroje, které jsou konstruovány tak, aby si s tímto technicky náročným detailem poradily.
  
A proč podšívat? Zejména ze tří důvodů:

 1. Ochrana hlavní dekorační látky před vlivy UV záření a prodloužení její životnosti – U některých materiálů, jako je například hedvábí, je podšití nutností.
 2. Akustika a zateplení interiéru
 3. Zajištění požadované průsvitnosti – Díky podšívce nejste omezeni výběrem dekorační látky s ohledem na její průsvitnost, ale pouze na požadovanou barvu, vzor či dekor. Volíte-li do různých pokojů vašeho domu různé látky, můžete podšívkou sjednotit barevnost rolet při pohledu z exteriéru.

Propracované detaily a doplňky

Římské rolety

Vedle běžně volitelných doplňků, jako jsou designové řetízky a jejich závaží, různé barvy horních profilů s možností lakování a jiných pohledových konstrukčních částí (například konzol), najdete na našich výrobcích hned několik exklusivních detailů:
  

 • Speciálně našité kroužky pro průchod navíjecích šňůr. Všechny PVC komponenty jsou z UV rezistentních materiálů, zajišťujících dlouhou životnost.
 • Výztuže vyrobené z laminátů. Oproti levnějším PVC výztuhám mají požadovanou pevnost a pružnost.
 • Univerzální konzoly pro montáž na stěnu i strop – instalace je tak velmi jednoduchá a maximálně ohleduplná k vašemu interiéru.
 • V motorické variantě použití výhradně tichých motorů Sonesse od světového výrobce Somfy. Tyto motory zaručují nejen dlouhou životnost, ale také velmi tichý chod.
 • Navíjecí šňůrky přizpůsobené barvě vámi zvolené látky. Římská roleta se tak stává elegantní nejen z interiéru, ale také při pohledu z venku.
 • Systém pro jednoduché sejmutí látky a vyjmutí všech výztuh pro snadnou údržbu látky.
 • Možnost ušití bytových doplňků ze stejné nebo doplňkové látky, jako jsou polštářky, přehozy a jiné.

VÝROBA ŘÍMSKÝCH ROLET NA MÍRU

Vyrábíme přesně na míru a zaměření doporučujeme nechat na nás, jelikož je třeba kalkulovat s nerovností stropu, stěny, parapetu a dalších stavebních částí, které ovlivňují rozměry a ideální umístění. Při zaměření je také nutné počítat s velikostí staženého paketu látky, který by v ideálním případě neměl zasahovat do rámu okenního křídla.
  
Standardně vyrábíme v maximálním rozměru 5,8 x 5,8 m a maximální plochou 30 m2 (pozor, vždy záleží na vybrané látce). U tohoto typu produktu se ovšem nejedná o maximální možný rozměr. Již jsme realizovali projekty, kde šířky jednotlivých římských rolet byly kolem 10 m. Jedná se však o speciálně navržená technická řešení projektována na míru.

Profesionální zpracování římských rolet

U všech našich produktů si zakládáme na profesionálním zpracování. Všechny výrobky testujeme na zkušebních stěnách, kde jsou kontrolovány po stránce funkčnosti, ale také kvality zpracování a použitých materiálů.
Samotná výroba probíhá zpravidla na automatických nebo poloautomatických centrech, které zajišťují perfektní finální výsledek. Ale ani to někdy nestačí a dle požadovaného výsledku některé rolety zpracováváme výhradně manuálně pro vytvoření žádaného efektu.
  
Látky se před zpracováním kontrolují a připravují přesně dle instrukcí výrobce, aby jejich vlastnosti byly maximálně zušlechtěny. Formátují se pak na speciálních laserových strojích, které naznačí neviditelným inkoustem všechny důležité body pro jejich ušití.
  
Díky tomu se můžeme pochlubit například skrytým stehem, který je důležitý především pro zpracování blackoutových látek, nebo ultrazvukem zhotovenými otvory pro vyjmutí laminátových výztuží.

Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ ŘÍMSKÝCH ROLET

Abychom dostáli svému závazku být vždy nejlepší, nabízíme vám několik možností pohonu a ovládání. Manuální ovládání má hned tři varianty:

 • Tou nejrozšířenější je ovládací řetízek umožňující zastavení rolety v libovolné poloze bez nutnosti jakékoli přídavné aretace.
 • Následuje ovládání šňůrou, které je pro svoji variabilnost využíváno především u atypicky provedených rolet.
 • Třetí variantou je tahem za spodní nebo horní lištu římských rolet instalovaných přímo na křídlo okna.

Motorické ovládání nabízí celou řadu možností od jednoduchého nástěnného ovladače přes nejrůznější dálkové vysílače až po napojení na inteligentní ovládání domu. Tento systém vám umožní ovládání z vašeho tabletu či smartphonu. Skvělá je i možnost rozšíření inteligentního systému ovládání na další zařízení vašeho domu, jako jsou světelné okruhy nebo termostaty, s celou řadou zajímavých funkcí. Přijďte se k nám inspirovat…

  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

ATYPICKÁ OKNA NEJSOU PROBLÉM

Díky speciálně uzpůsobeným navíječům můžete stínění použít také pro atypická okna. Skvěle se hodí pro šikminy, střešní a ateliérová okna, oblouková okna a mnohé další případy.

 • Šikminy doporučujeme ideálně řešit šňůrovým mechanismem, jehož jednoduchá konstrukce umožňuje jakýkoliv sklon. Do určitého sklonu můžete také využít standardního řetízkového ovládání. V některých případech se šikmá část řeší jako fix, pevně spojený s pohyblivou částí látky.
 • Oblouky vždy řešíme umístěním navíjecího profilu do vodorovné polohy a doplněním obloukové části fixní látkou, která je pevně spojená s pohyblivou částí látky.
 • Střešní a ateliérová okna osazujeme římskými roletami s vodicí lištou nebo lankem. Jedná se o jednodušší systém baldachýnu, který vychází z koncepce římských rolet.

Vzhledem k profesionálnímu zpracování a dlouholetým zkušenostem můžete naše římské rolety použít téměř všude. Jen je vždy třeba myslet na princip základní konstrukce. Využijte našeho bezplatného servisu a poraďte se s našimi projektovými manažery na ideálním provedení pro váš interiér.

Provedení do zasklívacích lišt

Římské rolety

Při řešení stínění nejrůznějších interiérů se často setkáváme s jednou či více pozicemi, které nejsou ideální pro zastínění římskými roletami. O jaké pozice se jedná? Například okno umístěné nad kuchyňským dřezem, ke kterému jsou z obou stran přisazeny kuchyňské skříňky a nad ním je protažena rampa, která snižuje možnost umístění instalace. Nebo dveřní křídlo, kterým často procházíme, a stažená římská roleta tomuto průchodu brání. A mnoho jiných případů.
  
Pro takové účely jsme pro vás připravili variantu montáže, kde se instaluje přímo na okenní či dveřní křídlo. Tím, že je systém s látkou součástí křídla, nebrání jeho otevření v žádné poloze. Navíc můžete takovouto římskou roletu vytahovat a stahovat oběma směry, jako je tomu například u systému Plisé a Duette.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Římské rolety vyžadují nejen kvalitní záruční a pozáruční servis, ale především ten před-realizační. Naši projektoví manažeři si proto vždy nejdříve vyslechnou vaše představy a požadavky na stínicí systém a následně vás provedou kompletní nabídkou orientovanou na vaše potřeby.
  
Rádi vám poradíme s výběrem vhodné látky v některém z našich showroomů, ale také přímo u vás. Navrhneme vám ideální umístění rolet, zaměříme jejich rozměry a v případě motorického ovládání nebo požadavku na částečné zabudování do nejrůznějších podhledů připravíme podklady pro stavební připravenost.
  
Vážíme si přízně našich klientů, a proto se vždy snažíme o poskytnutí toho nejlepšího servisu a poskytujeme záruku až 5 let. Vzhledem k různorodosti a variabilitě její délku ale stanovujeme až na základě finální modifikace rolet.

This entry was posted in Interiérové stínění. Bookmark the permalink.