Realizace duet – rodinný dům Zlín

Rodinný dům ve Zlíně je situován uvnitř zahrady, která je obehnána živým plotem a keři. Účelem instalovaného zastínění je tedy především odstínit nežádoucí sluneční paprsky a zajistit soukromí v nočních hodinách.

Detailní informace k realizaci

V interiéru je umístěno několik dominantních designových prvků a doplňků, které udávají osobitý charakter vnitřním prostorům. Při výběru stínění bylo třeba skloubit funkční požadavky, s již stávajícím vzhledem interiéru. Pro tento účel byl zvolen systém duette a to hned z několika důvodů. Snad hlavním důvodem je jeho variabilita, která v sobě skýtá nekonečné možnosti sestavení, čímž se vytvářejí originální obrazy při výhledu do zahrady a vytváří se skvělé pozadí pro jednotlivé prvky a dekorace interiéru. Tímto efektem, bylo navázáno na již stávající charakter interiéru. Zvolená plnotransparentní látka zachovává dostatek přirozeného světla i při úplném zatažení duettů a tím umožňuje plně funkční ochranu proti slunečním paprskům v letních slunečních dnech.
Za zmínku stojí také kombinace duettů s římskými roletami. Toto nevšední spojení je důkazem nekonečné škály možností dekorační stínící techniky a jejího vlivu na celkový dojem interiéru. V této kombinaci je důležitá nejen spojitost obou prvků v horizontálním pojetí, ale především barevná kombinace která se nesnaží o sjednocení, ale naopak velmi přirozeně navozuje potřebnou atmosféru prostředí.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás