posuv_zaskl

Posuvné zasklení

Doplněním vaší pergoly posuvným zasklěním, získáte nové možnosti a více komfortu.
ÚVOD
SF20
INTERIÉR
EXTERIÉROVÉ ŘEŠENÍ
DOPLŇKY
TYPY SKEL
BAREVNÉ PROVEDENÍ
SERVIS A KVALITA
Posuvné zasklení SF20
posuv_zaskl.pdf

ÚVOD

Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníPokud je domov opravdu tam, kde je Vaše srdce, nechte společnost DIAMOND DESIGN zrychlit Váš puls. Jistě znáte ten pocit, kdy ještě chcete zůstat venku ještě o chvíli déle, ale nepřízeň počasí vás zažene dovnitř. Máme pro vás řešení. Posuvné zaskleníSe zataženými skly můžete zůstat v prostorách vaší pergoly, terasy nebo zimní zahrady tak dlouho jak jen budete chtít. Doplněním posuvnými skleněnými panely dostane váš prostor nové možnosti.    Se zataženými skly v letním období vás vítr již nebude nikdy obtěžovat, avšak výměna vzduchu bude zachována přirozenou infiltrací spárami mezi skly. V letním období je též vhodné posuvné panely kombinovat se screenovými roletami, abychom zamezili přehřívání uzavřeného prostoru. Oproti tomu v zimním období v kombinaci se spárovým těsněním zamezíte unikání tepla z vašich prostorů do exteriéru.    Absolutní výhodou je velmi jednoduchá manipulace a obrovská variabilita možností řešení. To z těchto skel dělá ideální doplněk také do vaší rezidence, hotelu či restaurace.

SF20

Posuvné zaskleníTyp SF20 je celoskleněný systém, který umožňuje, aby byla jednotlivá křídla posouvána horizontálně na jednu nebo obě strany. Při otevírání nebo zavírání hlavních křídel dochází díky integrovanému kování k automatickému posuvu i ostatních křídel. Stačí tedy jednoduše ovládat pouze křídlo s madlem a ostatní se vždy přizpůsobí dle jeho aktuální pozice. Posuvná skla jsou ovládána vždy manuálně a lze je seřídit až do výšky 5mm. Systém se skládá z dolní pojezdové kolejnice, horního vodícího profilu a bočních dojezdových U-profilů.    Pojezdová kolejnice je buď viditelná, nebo zapuštěná a může být klasifikována i jako bezbariérová. Horního vodící profil umožňuje vyrovnání výšky nerovností až do 15mm a to bez jakékoliv stavební úpravy. Je také opatřen kartáčkem, který minimalizuje tření křídel a zajišťuje hladký a tichý chod. Ukončovací U profil je volitelnou součástí, která vizuálně dotvoří rám systému a lze také první křídlo do tohoto profilu zajistit. Tento systém je svojí transparentní konstrukcí ideální pro použití rozdělení interiérů, zasklení balkónů, lodžií a zimních zahrad.
Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníPosuvné zasklení
Jednotlivá křídla jsou uložena na vodících prvcích jako pevná, nebo jako posuvná. Díky 2 až 6-ti řadým kolejnicím je možné vyrobit prvky až se 12-ti křídly, až do rozměru 12m. Otevírání je zajištěno buď jako jednostranné nebo u větších prvků oponově. Limitním údajem je vždy hmotnost jednoho křídla a proto nesmí být překročena výška křídla 2600mm.

INTERIÉR

Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníPosuvná skla lze použít také v interiéru. Skla dokáží decentně a efektivně rozdělit místnost či oddělit jednací prostory.    Spárové těsnění vám zajistí ještě více soukromí při vašem jednání.    Navíc lze použít kolejnici, která je přímo vyvinutá do interiéru a lze tak její výšku zcela zapustit do konstrukce podlahy. I v případě, že kolejnici není možné zapustit, tak pomocí náběhů získáme bezbariérové řešení.

EXTERIÉROVÉ ŘEŠENÍ

Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníPosuvná skla ovšem najdou uplatnění především ve venkovních prostorách, kde fungují jako ochrana proti nepříznivému počasí.    Oproti roletám však vždy, i v odsunutém stavu, zasahují částečně do plochy pole a celá konstrukce se tím stává méně vzdušná.    Často doporučujeme kombinaci rolet a zasklených posuvných křídel tak, aby skla byla pro svoji jednoduchou manipulaci umístěna v poli, které slouží ke vstupu dovnitř pergoly, a rolety do polí ostatních.    Samozřejmostí je možnost kombinace skla a rolety ve stejném poli, kdy sklo umožňuje využití pergoly také v zimních měsících a roleta zajišťuje komfortní posezení v horkých letních měsících. Posuvná skla jsou bezrámová, což umožňuje zachování celkové lehkosti designu.    Jsou ideálním doplňkem do zimních zahrad, balkónů, lodžií či jako uzavření vaší pergoly.
Posuvné zaskleníPosuvné zasklení

DOPLŇKY

Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníPosuvná skleněná křídla mají množství doplňků, která vám jejich užívání ještě více zpříjemní. Díky možnosti použití spárového těsnění je ideálním doplňkem do zimních zahrad či jako uzavření pergol. Toto těsnění je nasazeno na čelní hranu skla a uzavírá tak mezeru mezi skly.    Vaše prostory uzavřené posuvným skleněnými stěnami je možné také rozšířit o infrazářiče. Tyto sálavé panely vám umožní používat pergolu či zimní zahradu také v chladnějších měsících. Je ovšem velmi důležité zvolit správné umístění zářiče naše posuvné zasklení vám v tomto případě pomůže udržet teplo uvnitř. Infrazářiče se instalují do profilu, který je možné opatřit také reproduktory. Vysoce kvalitní outdoorové reproduktory mohou být vybaveny zesilovačem s technologií bluetooth. Díky tomu můžete přehrávat nebo streamovat hudbu přímo z chytrého telefonu nebo tabletu bez dodatečného zdroje zvuku.
Posuvné zaskleníProfil může být v konfiguraci: ►Infrazářič ►Infrazářič & Repro ►Infrazářič & Repro + Bluetooth zesilovač ►Repro ►Repro + Bluetooth zesilovač       Posuvné zasklení
Posuvné zaskleníDalší volitelným prvkem je možnost uzamčení posuvné stěny. Nutností pro toto rozšíření je přítomnost bočního vertikálního rámu, do kterých se vždy poslední sklo v řadě může uzamknout. Toto uzamčení je dvojího typu.    Stěna může být uzamčena pouze aretační okopovou páčkou, kdy nám stačí otáčet touto páčkou pro odemčení či uzamčení z interiérové strany stěny. Nebo zde může být standardní zámek na klíč, kterým se celá stěna dá uzamknout i z exteriéru.

TYPY SKEL

Posuvné zaskleníPro aplikaci do posuvných stěn je standardně užíváno kalené bezpečnostní sklo, které bývá označováno ESG (Einscheiben-Sicherheitsglas). Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu mezi 600 – 700 °C (obvyklá je teplota kolem 620 °C) a následném prudkém ochlazení proudícím vysokotlakým vzduchem. Tím se během několika sekund ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Sklo tak získá vnitřní napětí, a tím i lepší vlastnosti.    Vnitřní tažné pnutí uvnitř dává vzniknout tlakovému napětí na povrchu. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnost v ohybu, velkou odolnost proti nárazům, tepelnou i chemickou odolnost a unese také větší zátěž. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré střípky a tím se výrazně sníží pravděpodobnost poranění o střepy. Hrany skel jsou z důvodu bezpečnosti broušené a dodatečně leštěné.    Tyto jedinečné vlastnosti sklo dělají téměř ideální pro outdoorové použití. Pro naše posuvné zasklení používáme téměř výlučně skla o tloušťce 10mm. V případě potřeby jsme ale schopni zajistit také 8mm skla.

BAREVNÉ PROVEDENÍ

Posuvné zaskleníPosuvné zaskleníU námi dodávaných posuvných skel nabízíme možnost lakování hliníkových dílů (kromě kolejnice) do jakékoli barvy RAL. Jednotlivé barvy nabízíme ve dvou strukturách, hladké a hrubé. Dále můžete volit mezi matnou a lesklou povrchovou úpravou.    Zajímavou volbou může být například lakování do stejné barvy RAL jakou má vaše hliníková pergola popř. hliníková okna za účelem docílení perfektního souznění s vaší stávající konstrukcí. Pro lakování konstrukcí se používají vysoce kvalitní laky předních evropských výrobců odolné nejen mechanickému poškození a UV záření, ale také odolné vůči agresivnímu mořskému podnebí a soli. Velký důraz je kladen na maximální barevnou stálost použitých materiálů.

SERVIS A KVALITA

Posuvné zaskleníNaše nabídka pochází výhradně od renomovaných evropských výrobců s dlouholetou tradicí a kvalitním zpracováním. A právě na kvalitní servis týkající se nejen instalace a provozu, ale také správného poradenství a návrhu pro naše klienty, se naše společnosti značky DIAMOND DESIGN soustředí. Proto na našich showroomech naleznete vždy ochotný, a profesionálně vyškolený personál, schopný zodpovědět všechny vaše dotazy týkající se našich produktů a kvalitní poradenský a technický servis.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás