Plisé a duette

[new_royalslider id=”6″]
Plisé VOU
plisse/PLISSE_VOU.pdf
Duette VOU
plisse/DUETTE_VOU.pdf
Duette střecha
plisse/DUETTE_STRESNI_OKNA.pdf
Plisé střecha
plisse/PLISSE_STRESNI_OKNA.pdf
Plisé ATYP
plisse/PLISSE_ATYP.pdf
Duette ATYP
plisse/DUETTE_ATYP.pdf
Plisé visící
plisse/PLISSE_VOLNE_VISICI.pdf
Duette visící
plisse/DUETTE_VOLNE_VISICI.pdf

Plisé a Duette®

Fotogalerie našich realizací

Plisé

V oblasti interiérové stínící techniky nenajdete univerzálnější systém stínění co do možnosti umístění, tvaru, kombinace, způsobu ovládání, ochrany před slunečním zářením a úspory energie na vytápění interiéru. Plisé a především Duette® patří k těm nejúčinnějším prvkům interiérového stínění moderního bydlení.
  

Potřebujete zastínit rohová okna, více na sebe navazujících oken nebo umístit stínicí prvek do ostění?

  
Plisé a Duette® jsou pro tyto případy ideálním řešením! Šířka navíjecího mechanismu je totiž stejná jako šířka látky, což vám umožní instalovat více kusů vedle sebe s minimální spárou mezi jednotlivými pozicemi, zastínit rohová okna, jak rohy vnější, tak vnitřní, nebo tyto systémy umístit do ostění okna s minimální mezerou mezi stěnou. Pokud upřednostňujete klasičtější řešení, rádi pro vás ušijeme římské rolety, kterými lze rovněž vyřešit zmínění případy stínění, je ovšem třeba počítat s větším balem látky při jejich vytažení.
  

5 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT PLISÉ A DUETTE® OD DIAMOND DESIGN

  

 1. Nespočet látek na výběr – Vaše spokojenost je u nás na prvním místě, proto klademe velký důraz na výběr kolekcí funkčních materiálů různých vzorů a barev, které najdete v našich showroomech.
 2. Ruční nebo motorické ovládání – Plisé i Duette® vám vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním – jak si budete přát. V obou případech si můžete vytahovat i stahovat látku do jakékoli polohy.
 3. Systémy pro atypická a střešní okna jako stvořené – Dokážeme se vypořádat s okny tvaru trojúhelníku, pětiúhelníku, kruhu nebo půlkruhu. Vyřešíme za vás stínění střešních oken i zimních zahrad.
 4. Snadná montáž, demontáž i údržba – Ať budeme Plisé nebo Duette® umísťovat na stěnu, strop, do předem připraveného podhledu či přímo na okenní křídlo, vždy se můžete spolehnout na precizní práci našeho týmu.
 5. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodného stínicího systému, ideální látky i nejlepšího umístění, až po záruční a pozáruční servis vašeho Plisé nebo Duette®.

NESPOČET LÁTEK NA VÝBĚR

Plisé

Ve všech showroomech DIAMOND DESIGN najdete velký výběr látek, od jednobarevných materiálů s jednoduchou či výraznější strukturou, přes nejrůznější vzory – tkané, leptané či tištěné – až po screenové a další materiály. Při jejich výběru vždy klademe důraz na design a kvalitu.
  
Kolekce látek rozdělujeme na dvě základní skupiny dle produktů, které z látek vyrábíme:

 • PLISÉ, jež je jednodušší variantou tohoto elegantního stínicího prvku. Látka je zpřehýbaná do pravidelných skladů umožňujících její složení do velmi malého paketu. Díky sklonu jednotlivých skladů dochází k ideálnímu pohlcování a lomu slunečních paprsků.
 • DUETTE®, z uživatelského pohledu luxusní varianta Plisé. Hlavním rozdílem je konstrukce látky, která v ploše vytváří komůrky zachycující tepelné a světelné záření, a tím zajišťuje jeho redukci. Unikátní je především skutečnost, že k energetickým regulacím dochází v obou směrech, a to jak z exteriéru, tak z interiéru.

  
Kolekce látek pro Plisé je až trojnásobně větší než kolekce látek pro Duette® a obsahuje větší podíl pratelných materiálů. Základním uživatelským rozdílem je však viditelnost otvorů pro ovládací šňůrky. Duette® je má ukryté v konstrukci látky. Oproti Plisé se ale musíte smířit s větším paketem shrnuté látky, který je ovšem stále na polovičních hodnotách oproti klasickým žaluziím.

Hlavním parametrem při výběru vhodné látky je její propustnost světla a schopnost ochrany soukromí před zvědavými pohledy z exteriéru. Látky v našich kolekcích tak dělíme na:

 • Transparentní látky, nahrazující funkci klasické záclony. Jsou to lehké elegantní materiály s vlastnostmi redukujícími sluneční paprsky, a to i přes svoji jemnou strukturu. Transparentní látky vám zajistí dostatečné soukromí v denních hodinách, při zachování přirozeného světla a pohledu do exteriéru. Často se kombinují s dalším stínicím materiálem pro větší intenzitu zastínění a úplné zneprůhlednění.
 • Polotransparentní látky, které jsou svými vlastnostmi univerzálním pojetím stínění. Jejich světelná prostupnost je dostatečná pro zachování komfortního osvětlení interiéru přirozeným světlem a zároveň znemožňují pohled do interiéru, a to i v nočních hodinách, kdy jsou patrné pouze siluety předmětů či osob umístěných v těsné blízkosti látky. Právě ve spojení s možností oboustranného ovládání Plisé či Duette® se často používají jako jediný stínicí prvek moderních interiérů.
 • Zatemňující látky, nazývané také blackoutové, jsou zcela neprůhledné. Zajišťují dostatečné odstínění světla, ale také nežádoucích pohledů. V případě Plisé provedení je ovšem třeba brát v úvahu otvory pro provlečení ovládacích šňůrek, jimiž světlo proniká dovnitř. To odpadá v případě použití provedení Duette®, kde jsou šňůrky vedeny uvnitř konstrukce látky.

Vysoce kvalitní látky zušlechtěné speciálními úpravami

Kromě zajímavého designu, stínicích vlastností a jednoduché údržby vynikají látky z kolekcí DIAMOND DESIGN vysokou odolností vůči UV záření, vlhkosti a mechanickému poškození. Díky těmto vlastnostem se skvěle hodí také do koupelen, k bazénům a jiným prostorům se zvýšenou zátěží.
  
Většina látek je ručně pratelná. Tento způsob údržby se však provádí spíše za účelem zbavení konkrétních nečistot, nikoli za účelem zbavení látek prachu. Ten totiž na jejich povrchu díky antistatické povrchové úpravě neulpívá.
  
Část nabídky našich látek tvoří látky nehořlavé, látky s teflonovou úpravou, která jim zajišťuje větší odolnost před znečištěním, či látky s vrstvou napařeného hliníku pro větší odraz slunečních paprsků. Specialitou je pak třetí vrstva hliníkové fólie uvnitř látek pro Duette®.

Účinná redukce tepelných zisků a ztrát

Nejsilnějším argumentem pro pořízení stínicího systému Duette® jsou jeho tepelné parametry. Díky promyšlené konstrukci klimatických zón redukuje látka prostup sluneční tepelné energie okenní tabule až o 78 %. Tím je dosaženo uživatelského komfortu v každém interiéru, kde jsou prosklené plochy hlavním strůjcem jeho přehřívání.
  
V zimním období pak sníží tepelné ztráty až o 46 %, čímž docílíte přibližně 12% úspory na vytápění v závislosti na podílu prosklených ploch ve stěnách interiéru. Tyto údaje nejsou jen pouhým pocitovým vyjádřením. Výše zmíněné údaje byly potvrzeny zkušebním ústavem “fraunhofer IBP”, v jehož laboratořích byly tyto materiály testovány.
  
Žijete v designově čistém, minimalistickém interiéru, plném technických materiálů jako je beton, sklo, kov a podobně? Potýkáte se s akustickou ozvěnou? Pak právě pro vás je Duette® ideálním řešením nejen jako stínění. Duette® značně zlepšuje také akustiku místnosti, proto je také vhodný do kanceláří, učeben, lékařských ordinací a jiných veřejných prostor.

Plisé
Plisé
Plisé

  

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ PLISÉ A DUETTE®

Plisé

Volba způsobu ovládání Plisé či Duette® je pouze na vás. U každého způsobu ovládání platí, že je možné vytahovat a stahovat látku do jakékoli polohy.
  
Manuální ovládání nabízí hned několik možností závislých na způsobu instalace:

 • Pro umístění na okenní křídlo se využívá madla umístěného na spodním a horním profilu, sloužícího k tahu rukou požadovaným směrem. Stejně tak je tomu u střešního provedení. Pokud jsou Plisé nebo Duette® umístěny ve větší výšce, dodáváme k nim ovládací tyč.
 • V případě volně visících látek nebo látek s vodícími lanky se pro manuální ovládání využívá nekonečného řetízku nebo šňůry s převodovým mechanismem pro snadnější vytahování. Některá atypická provedení mají také ovládací šňůry, které je třeba pro nastavení látky do požadované polohy aretovat přídavnými prvky.

  
Motorické ovládání zajišťují motory skryté v nosných profilech systémů. Zpravidla se jedná o 12V nebo 24V motory ovládané dálkovými ovladači, které jsou přenosné nebo pevně instalované na stěně. Běžné je také napojení motorů na inteligentní řízení umožňující ovládání z vašeho smartphonu nebo tabletu. Pokud nedisponujete tímto sofistikovaným systémem, umíme zajistit toto inteligentní ovládání vlastními systémy.
  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

SYSTÉMY PRO ATYPICKÁ A STŘEŠNÍ OKNA JAKO STVOŘENÉ

Plisé

Jednou z hlavních předností Plisé a Duette® je možnost zhotovení v nejrůznějších atypických tvarech, jakými jsou například trojúhelníky, pětiúhelníky, šestiúhelníky, půlkruhy, kruhy a mnohé další. Jen málokterý stínicí systém si s atypickými okny dokáže poradit tak dobře a s takovou lehkostí. V případě těchto, pro okna méně typických, tvarů instalujeme Plisé a Duette přímo na okenní či dveřní křídlo. Ve většině případů jde o zcela funkční stínění s možností stahování a zatahování. Pouze v extrémně složitých případech volíme částečně nebo plně fixní stínění.
  
V případě střešních oken Plisé a Duette® alternují střešní látkové rolety a žaluzie. Na rozdíl od nich ovšem umožňují použití dvou látek s různým stupněm zastínění a vykazují vyšší odolnost vůči vlhkosti, takže jim nevadí případné rosení okna.
  
Ve většině zimních zahrad je nutné řešit svislé i stropní stínění a často také stínění atypických tvarů zasklení. Vedle toho se často potýkají s vlhkostí a přehříváním. Instalaci Plisé nebo Duette® vám pro tyto případy vřele doporučujeme.
  
Neobvyklé není ani použití Plisé nebo Duette® pro vizuální uzavření skříní, výklenků či jiných prostor v interiéru. Unikátním je možnost shrnování těchto systémů v obou směrech, a to jak shora dolů, tak obráceně. A pro opravdu náročné nabízíme provedení se dvěma rozdílnými látkami na jednom okně. Například jednu látku transparentní, druhou blackoutovou, pak už záleží jen na vás, kterou variantu v danou chvíli použijete.

SNADNÁ MONTÁŽ, DEMONTÁŽ I ÚDRŽBA

Plisé

Plisé a Duette® je možné, jako další stínicí prvky z naší nabídky, umístit na stěnu či na strop, nebo je instalovat do kapes vytvořených ze sádrokartonových podhledů či jiných stavebních prvků. Daleko častěji je ale instalujeme přímo na okenní či dveřní křídlo, do zasklívací lišty, podobně jako u klasických hliníkových žaluzií. Oproti nimž ovšem tvoří třetinový paket při vytažení, lze je shrnovat oběma směry a především chrání interiér před nežádoucími tepelnými zisky a ztrátami.
  
Kromě látky jsou k instalaci potřeba hliníkové profily a další drobné doplňky, které nabízíme v 7 základních barevných provedeních. Standardně jsou tyto profily laděny k barvě použité látky, je ale možné ladit barvu profilů k barvě okenní konstrukce nebo záměrně vytvořit kontrast mezi látkou a hliníkovými profily. Záleží jen na vaší představivosti a přání.
  
Modifikace Plisé a Duette® určenou k přímé instalaci na okenní křídlo lze velmi snadno instalovat, stejně tak i demontovat v případě potřeby vyprání látky. Systém vedení látky je za pomocí vrutů uchycen na čtyřech botičkách kotvených do zasklívací lišty. V případě demontáže stačí jen vysunout horní část botičky z její základní desky a látka včetně vodících šňůr je sejmuta. Pokud nebudete chtít použít pro kotvení šroubky, lze látku zavěsit pouze na hranu okenního křídla pomocí speciálních konzol. Tento způsob instalace je vhodný pro krátkodobé nájmy nebo v prostorách, kde dochází k časté výměně stínicích prvků. V obou případech instalace na otvíravé křídlo Plisé ani Duette® vás nikterak neomezují při větrání místnosti nebo průchodu francouzskými okny. Díky vodícím šňůrám kopírují sklo křídla, a to i v případě šikmé ventilační polohy.
  
Všechny námi používané látky jsou opatřené antistatickou úpravou, neulpívá na nich tedy žádný prach. V případě znečištění je možné látky ručně prát. Lze je výše uvedeným způsobem sejmout z okna a ručně vyprat ve vodě s přídavkem předepsaného pracího prostředku. Po vyprání je stačí zlehka vyždímat stlačením mezi spodním a horním hliníkovým profilem a zavěsit zpátky do okenního nebo dveřního křídla.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Všechny komponenty a látky pro námi instalovaná Plisé a Duette® pochází výhradně z evropských zemí a jsou výrobci podrobně testovány. Také při výrobě hotových výrobků na míru je kladen důraz na kvalitu zpracování a výstupní kontrolu. Díky tomu můžeme poskytnout našim klientům 5letou záruku na všechny části těchto produktů.
  
Vzhledem k rozmanitosti použití klademe právě zde velký důraz na technický a poradenský servis, který zajišťujeme výhradně vlastními proškolenými projektovými manažery. Vedle poradenství ve výběru ideálního stínicího systému zajistíme zdarma zaměření a návrh instalace přímo v místě vašeho projektu.
  
Samozřejmostí je také záruční a pozáruční servis, který je díky husté síti našich poboček dynamický a maximálně přizpůsoben potřebám našich klientů.

This entry was posted in Interiérové stínění. Bookmark the permalink.