Pergoly_1

Pergoly zastřeší terasu

Zajistěte si pohodlí v exteriéru a načerpejte novou energii odpočinkem v pergole a buďte chráněni před změnami počasí.
Pergoly_2
ŠIROKÁ NABÍDKA HLINÍKOVÝCH PERGOL
Společnost DIAMOND DESIGN přináší na český trh vysoce kvalitní produkty, vždy v široké škále modelů, ze které si vybere každý.
Pergoly_3
ORIGINÁLNÍ BOČNÍ PŘÍDAVNÉ PRVKY
Většina našich modelů umožňuje instalaci výplní svislých polí mezi nosnými sloupy.
Pergoly_4
TŘI MOŽNOSTI ŘEŠENÍ STÍNĚNÍ STŘECHY PERGOLY
Jednou z nejdůležitějších částí pergoly je střecha. Správně zvolený typ střešního stínění vám zajistí celoroční obyvatelnost pergoly.
Pergoly_5
SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ I PŘISAZENÉ K DOMU
Instalace pergoly je možná dvěma způsoby, a to buď jako samostatně stojící nebo přisazená k domu.
.
ŠIROKÁ NABÍDKA PERGOL
TŘI MOŽNOSTI ŘEŠENÍ STÍNĚNÍ STŘECHY PERGOLY
DŮMYSLNÝ ODTOKOVÝ SYSTÉM STROPNÍHO STÍNĚNÍ
ORIGINÁLNÍ BOČNÍ PŘÍDAVNÉ PRVKY
SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ I PŘISAZENÉ K DOMU
ŠIROKÁ NABÍDKA PŘÍSLUŠENSTVÍ A BAREV
ALGARVE – ALGARVE ROOF
CAMARQUE – SKYE
LAGUNE – LAPURE
TOSCANE
UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI A NEKOMPROMISNÍ KVALITA
PROFESIONÁLNÍ SERVIS

ŠIROKÁ NABÍDKA PERGOL

001_Pergola_Renson_SkyeSpolečnost DIAMOND DESIGN přináší na český trh vysoce kvalitní produkty, vždy v široké škále modelů, ze které si vybere každý.
Nejinak je tomu v případě pergol RENSON. V nabídce naleznete celou řadu modelů, které skvěle využijete pro vytvoření krytého posezení na vaší zahradě či terase. Pergoly se od sebe liší nejen materiálem, ale také systémem zastřešení stropu a svislých stěn, či samotným provedením vlastní konstrukce.

Je na vás, jaký způsob instalace zvolíte. Buďto samostatně stojící zahradní pergolu, nebo ji necháte přisadit k fasádě domu. Jednotlivé moduly jsou vyráběné na míru a dají se různými způsoby spojovat a kombinovat. Vzniká tím pro vás možnost vytváření neomezeného vnitřního prostoru a otevírají se vám široké možnosti, jak zastřešit vaši terasu.

7 řešení pro magický moment pod širým nebem

002_Pergola_Renson_CamargueInovativní modulární pergola s horizontální slunci a vodě odolnou střešní
konstrukcí s otočnými hliníkovými lamelami a zabudovanými bočními elementy.

003_Pergola_Renson_SkyeModulární, zcela uzavíratelná pergola s otočnými lamelami, které lze navíc
stáhnout k jedné straně.

004_Pergola_Renson_AlgarveHorizontální, vodě a slunci odolná střecha tvořená otočnými lamelami, kterou lze zabudovat do stávající stavební konstrukce.

005_Pergola_Renson_RoofPergola s horizontální, vodě a slunci odolnou střechou tvořenou otočnými
lamelami.

006_Pergola_Renson_LaguneZakrytí terasy vodě a větru odolnou, inovativní, průsvitnou tkaninou ve střešní konstrukci a zabudovanými bočními elementy.

007_Pergola_Renson_LapureMinimalistické řešení pro otevřené panorama, zakrytí terasy vodě, větru a slunci odolnou střechou.

008_Pergola_Renson_ToscaneNový typ terasového přístřešku s patentovanou technologií skládané tkaninové střechy
a zabudovanými bočními elementy.

TŘI MOŽNOSTI ŘEŠENÍ STÍNĚNÍ STŘECHY PERGOL

009_Pergola_Renson_AlgarveJednou z nejdůležitějších částí pergoly je střecha. Správně zvolený typ zastřešení vám zajistí celoroční obyvatelnost pergoly. Vytvoří se vám tak komfortní prostor pro relaxaci za každého počasí. Oproti klasickým střechám ze skla či polykarbonátu nabízíme řešení stropu, které je nejen dešti a větru odolné, ale zároveň velmi účinně chrání před slunečním zářením. Naše řešení je variabilní. Sami si nastavujete strop do nejrůznějších poloh, jak právě v dané chvíli potřebujete.

010_hlinikove_lamely_strecha_pergolyDnes nejčastější možností zastřešení je použití hliníkových lamel, které jsou zajímavé svým designem. Perfektně se hodí k moderním domům s osazenými venkovními žaluziemi. Jejich hlavní výhodou je sklon, pod kterým jsou schopny odvádět vodu, a který může být menší, než je tomu u stropu baldachýnového nebo roletového. Lamely jsou kryté vodorovnou atikou, která je nosnou konstrukcí stropu. Některé typy použitých atik v sobě zároveň mohou ukrývat svislé rolety pro boční stínění.

Oproti baldachýnu nelze lamely v případě určitých modelů shrnovat mimo plochu střechy a regulace světla se tak omezuje pouze na jejich naklápění.

Naše systémy umožňují otáčení lamel až o 150°, což umožňuje dostatečnou regulaci světla i tepla vnitřního prostoru.

Možné jsou dvě varianty, jak mohou lamely svým otáčením ovlivňovat jižní slunce, přičemž jedna sluneční paprsky co nejvíce blokuje a druhá je propouští dovnitř.

011_hlinikove_lamely_strecha_pergoly_princip naklápění_POPISKY

Stropní hliníkové lamely jsou profilované a osazené těsněním tak, aby při dosednutí na sebe vytvořily monolitickou nepropustnou plochu stropu.

012_Pergola_Renson_ToscaneBaldachýny se využívají spíše pro klasické provedení pergoly. Hodí se jak pro stínění privátních zahradních pergol, tak pro zastřešení větších ploch jako jsou menší sportovní tribuny a nejrůznější komerční prostory.
Třetí možností zastřešení jsou speciální rolety, které jsou žádané především architekty pro svůj jednoduchý vzhled. Roletu tvoří speciální, patentovaná textilie Renson Waterproof vypnutá mezi dvěma vodícími lištami. Polyesterová látka je opatřena transparentní vrstvou PVC, která zajišťuje její voděodolnost, ale zároveň umožňuje částečný prostup světla dovnitř.

roletovy_strop_renson_1

013_Pergola_Renson_LaguneOproti baldachýnu se rolety neskládají pod stříšku, ale navíjí se na trubku subtilního, hliníkového boxu. Jejich předností je velká plocha jednoho kusu, a to až 5 x 6 m, tedy 30m2, precizně vyřešený odtok vody a možnost tvořit celky z více modulů. Díky těmto možnostem se často využívají také v komerčním sektoru kaváren a restaurací.

DŮMYSLNÝ ODTOKOVÝ SYSTÉM STROPNÍHO ZASTŘEŠENÍ

014_detail odtoku_pergoly015_detail odtoku_pergoly_detail_nohyNámi dodávaný systém baldachýnů má propracovaný systém odvodu dešťové vody. Voda je svedena do dešťového systému ukrytého uvnitř konstrukce. Součástí je samozřejmě hliníková ochranná stříška, která chrání látku před sněhem a případnými nečistotami.
016_detail odtoku_pergolyU stropu tvořeného naklápěcími hliníkovými lamelami je odtok vody vyřešen pomocí speciálního tvaru lamely. Jejich hrany jsou opatřeny nepropustným těsněním. Při uzavření stropu vytvoří lamely souvislou plochu a díky mírnému sklonu jejich umístění po nich voda stéká. Sklon lamel není viditelný, neboť jej zakrývá vodorovný pilíř konstrukce. Po obvodu lamelového stropu je odtokový žlab, který je vyspádován do jedné nebo více svislých nohou, kudy je voda svedena do země nebo vytéká nohou do strany.
016_detail odtoku_pergoly_lagune_látkový_stropJedinečným odtokovým systémem je pak řešen roletový strop TOPFIX MAX F, který je svým provedením opravdu ojedinělý. Voda jde odváděna vždy, i když je systém částečně otevřený, přes boční vodící lišty do přední části rolety. V tomto místě je roleta napojena na systém drenáže, popřípadě se voda nechá volně vytékat ven.

017_detail odtoku_pergoly_lagune_látkový_strop

ORIGINÁLNÍ BOČNÍ PŘÍDAVNÉ PRVKY

018_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvkyVětšina našich modelů pergol umožňuje instalaci výplní svislých polí mezi nosnými sloupy. V současné době se nejčastěji používají screenové rolety nebo rolety s transparentní fólií. Další možností jsou posuvná skla.

019_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_roletyRolety jsou oblíbené především pro svoji vzdušnost a zároveň velkou odolnost proti větru a částečně i dešti. U některých pergol jsou dokonce vsazeny přímo do její konstrukce tak, že při jejich vytažení jsou zcela neviditelné, a celá konstrukce tak získává na designové čistotě. Na jiné, jednodušší konstrukce se pak rolety dají montovat dodatečně, kdykoli se klient rozhodne. Speciální textilie kromě vytvoření soukromí při zachování pohledu ven také kvalitně odstíní sluneční paprsky a vytvoří tak komfortní prostředí pro vaši relaxaci.

020_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_ovládáníVšechny rolety jsou poháněny motorem s možností ovládání dálkovým ovladačem, ale také s možností napojení na inteligentní ovládání domu či jednoduchou aplikací pro mobilní telefon či tablet s androidem nebo iOS.

022_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_ovládání_detail

Screenové rolety bývají často instalovány na již stávající konstrukce nejrůznějších dřevěných zahradních pergol, terasových či balkonových staveb.


screeny_v_pergole

potisk_roletyNa screenové rolety je možné také tisknout jakýkoliv design podle vašeho přání.

Rolety s transparentní fólií jsou zcela nepropustné větru a dešti a zároveň zcela průhledné oběma směry. Nemají žádný stínicí efekt, ale naopak zvyšují intenzitu slunečních paprsků. Tyto rolety se používají především v komerčním sektoru nejrůznějších předzahrádek v kavárnách, ale také v pergolách rodinných domů, kde jsou využívané převážně ve večerních či ranních hodinách, kdy je žádoucí udržet teplo.
025_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_transparentní_crystal_screenDalší možností výplně bočních polí jsou posuvné skleněné stěny. Oproti roletám však vždy, i v odsunutém stavu, zasahují částečně do plochy pole a celá konstrukce se tím stává méně vzdušná. Často doporučujeme kombinaci rolet a zasklených posuvných křídel tak, aby skla byla pro svoji jednoduchou manipulaci umístěna v poli, které slouží ke vstupu dovnitř pergoly, a rolety do polí ostatních.

027_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_transparentní_skla

Posuvná skla jsou ovládána vždy manuálně. Samozřejmostí je možnost kombinace skla a rolety ve stejném poli, kdy sklo umožňuje využití pergoly také v zimních měsících a roleta zajišťuje komfortní posezení v horkých letních měsících. Posuvná skla jsou bezrámová, což zajišťuje zachování celkové lehkosti designu.
Zasklení dodáváme samozřejmě také pro již stávající pergoly nebo jiná polo-uzavřená místa. Ať už zahradní pergoly dřevěné, zděné, ocelové nebo z jiných materiálů a konstrukcí.

V případě instalace skleněných posuvných stěn je třeba dbát na perfektní rovinnost podlahy. I v tomto případě dbáme na kvalitu a funkčnost, takže i zde poskytujeme pětiletou záruku na celý systém.
031_Pergola_Renson_Camargue_bocni_panely_sklo_perfektni_rovina_podlahy
026_Pergola_Renson_Camargue_bocni_pridavne_prvky_transparentní_dřevěné posuvne_panelyV poslední době jsou stále více oblíbené hliníkové posuvné okenice s dřevěnými (cedrovými) nebo hliníkovými lamelami, které je možné nejen libovolně posouvat, jako je tomu u skleněných stěn, ale především lze lamely naklápět. Díky naklápění lamel můžete ještě více regulovat prosvětlení nebo uzavření vaší terasy.

028_Pergola_Renson_Camargue_bocni_drevene_panely

V současné době jsou stále více poptávány hliníkové posuvné panely s výplní ze screenové látky, která je napnuta na hliníkovém rámu. V tomto případě zůstává rám elegantně skryt látkou dle vašeho výběru a plocha panelu není ničím rušena.

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ I PŘISAZENÉ K DOMU

030_orientace_modularita_pergolInstalace zahradní pergoly je možná dvěma způsoby, a to buď jako samostatně stojící nebo přisazená k domu. Ne každý model je univerzální a umožňuje oba dva způsoby instalace. Proto jsou na našich showroomech vyškolení profesionálové, kteří procházejí pravidelnými školeními u našich dodavatelů. Mají perfektní přehled o nabízených pergolách a účastní se i samotné instalace pergol u našich klientů.

Samostatně stojící konstrukce je třeba instalovat na vhodný a zpevněný podklad, který musí vyhovovat nosnosti konkrétního modelu a zároveň umožnit pevné spojení nosných svislých konstrukcí. Důležité je, aby nedošlo k poškození konstrukce pergoly, například vlivem větru.
Obecně jsou však samostatně stojící konstrukce méně odolné větru než konstrukce pevně spojené se stěnou domu. Jejich větrná odolnost spadá zpravidla do 11. stupně Beaufortovi stupnice, která odpovídá větru o síle 103 km/h při uzavřených lamelách. V případě požadavku na zachování možnosti ovládání střechy do 7.stupně Beaufortovi stupnice, která odpovídá větru o síle 50 km/h.

Některé modely jsou dokonce testovány až na rychlost větru 160 km/h. V případě požadavku na osazení všech bočních polí roletami nebo skly je třeba instalovat i u stěny domu svislé nosné profily.

032_pergoly

032_pergoly_schemaPokud ovšem požadujete pouze stropní a přední stínění, stačí na stěnu domu zakotvit vodorovný nosný profil, podobně jako je tomu u kazetové markýzy. Tím se stává pergola velmi jednoduchou a vzdušnou konstrukcí. Při tomto způsobu instalace je však třeba dbát na kvalitní izolaci mezi konstrukcí a stěnou domu. Právě zde využíváme zkušeností našich vlastních montážních techniků s dlouholetou praxí a bezpočtu realizací.

Všechny pergoly dodáváme na míru. Jejich zaměření a návrh provádějí naši vyškolení specialisté, kteří znají limity jednotlivých modelových řad. Volitelné jsou rozměry konstrukce ve třech směrech. Modulární pergoly lze seskupovat do sestav různých tvarů. Vyhovět lze nejrůznějším požadavkům. Zde se spoléháme na naše dlouholeté znalosti a zkušenosti.
K pergolám lze také dodávat další prvky řešící například přechod mezi domem a vaší pergolou a mnohé jiné…


033_pergoly_tabulka

ŠIROKÁ NABÍDKA PŘÍSLUŠENSTVÍ A BAREV

034_Pergola_Renson_Camargue_LED_svetla_paskyPro získání skutečného komfortu a plného využití těchto lehkých staveb je zapotřebí doplňků a příslušenství, které udělají z vaší pergoly to pravé místo pro relaxaci. V naší nabídce naleznete doplňky přímo spojené s konstrukcí, jako je například osvětlení, které může být řešeno formou designových světel či zabudovaných LED pásků s možností RGB a funkcí stmívání.

035_Pergola_Renson_Camargue_LED_svetla_pasky_barevne_varianty

037_Pergola_Renson_Camargue_LED_svetla_paskyVelmi zajímavým prvkem je možnost osazení integrovaných LED pásků do jakékoli lamely stropu, což navodí ten správný světelný efekt nejen ve dne, ale především v nočních hodinách.
037_Pergola_Renson_Camargue_infrazářičeVýbavu hliníkové pergoly je možné rozšířit o infrazářiče. Tyto sálavé panely vám umožní používat pergolu také v chladnějších měsících. Je ovšem velmi důležité zvolit správné umístění zářiče a pergolu uzavřít bočními prvky, které jsou schopny udržet teplo uvnitř. Infrazářiče se instalují do profilu, který je možné opatřit také reproduktory. Vysoce kvalitní outdoorové reproduktory mohou být vybaveny zesilovačem s technologií bluetooth. Díky tomu můžete přehrávat nebo streamovat hudbu přímo z chytrého telefonu nebo tabletu bez dodatečného zdroje zvuku.

038_Pergola_Renson_Camargue_umisteni_topeniNeméně důležité je také umístění zářiče a uzavření bočními prvky, které umožňují udržet teplo uvnitř.

Profil pro instalaci zářičů a reproduktorů nabízíme v konfiguraci:

►Infrazářič
►Infrazářič & Repro
►Infrazářič & Repro + Bluetooth zesilovač
►Repro
►Repro + Bluetooth zesilovač

039_Pergola_Renson_Camargue_umisteni_topeni_schema

Na obrázku výše vidíte vytápěcí efekt při jednostranném vytápění (rozměr 6x4m – vlevo) a vytápěcí efekt při oboustranném vytápění (6x4m – vpravo).

040_strecha_pergoly_prosklene_lamelyPokud cítíte potřebu nechat proniknout do vaší pergoly více světla a nestačí vám možnosti otáčení lamel, máme pro vás unikátní řešení v podobě prosklených lamel.

Prosklených můžete mít až pět lamel na jeden segment střechy s maximální šířkou 4m.

Prosklené lamely se chovají úplně stejně jako hliníkové, pouze s tím rozdílem, že jsou průhledné.

041_strecha_pergoly_prosklene_lamely_stinyPerfektní řešení jak vpustit do vašeho krytého posezení více světla v případě uzavřených stropních lamel.

Samozřejmostí jsou nejrůznější automatiky, které za pomoci jednotlivých čidel konfigurují stropní systém či svislé rolety dle aktuálních klimatických a povětrnostních podmínek.

042_ral_vzornikVšechny námi dodávané modely pergol nabízíme s možností lakování do jakékoli barvy RAL. Jednotlivé barvy nabízíme ve dvou strukturách, hladké a hrubé. Dále můžete volit mezi matnou a lesklou povrchovou úpravou.

043_ral_vzornik_moznost_ladeni_barvy_lamel_strechyVšechny viditelné komponenty jsou barevně doladěny k základní či speciální barvě hlavní konstrukce a profilů. Současně si bez příplatku můžete vybrat barvu pro rámovou konstrukci a odlišnou barvu pro lamely, a docílit tak unikátního efektu.

044_plechovky_s_barvouPro lakování konstrukcí se používají vysoce kvalitní laky předních evropských výrobců odolné nejen mechanickému poškození a UV záření, ale také odolné vůči agresivnímu mořskému podnebí a soli. Velký důraz je kladen na maximální barevnou stálost použitých materiálů.

Samostatným segmentem jsou doplňky přímo nesouvisející s tématem pergol, jako jsou například venkovní koberce, samostatně stojící světelné lampy, květináče, ale především venkovní nábytek.
045_venkovni_nabytek_manutti_stulVenkovní nebo, chcete-li, zahradní nábytek tvoří samostatnou kategorii. V naší nabídce naleznete venkovní nábytek předního světového výrobce MANUTTI, který je známý především obrovským rozsahem svých kolekcí a různorodostí použitých materiálů a stylů.
046_venkovni_nabytek_manutti_kreslaNespornou předností tohoto nábytku je kvalita zpracování a použitých materiálů, pocházejících výhradně z Evropské unie. Naprosto jedinečné jsou textilní materiály sedáků a opěráků, které jsou přímo určené pro venkovní použití. Dodávají nábytku jedinečný vzhled a pohodlí, které uvítáte při vnitřním i venkovním použití ve vašem krytém posezení. Ideální vybavení zahradních pergol a venkovních zastřešených teras.
Při plánování pergoly je často řešena také otázka podlahové krytiny. My nabízíme dřevo-plastovou podlahu Rehau, vhodnou pro terasy, balkony a volně stojící pergoly. Skvěle se v ní doplňují přirozený vzhled dřeva a jedinečná bezúdržbovost plastu. To vše za velmi dobrých protiskluzových vlastností. K dispozici je široká škála barev i možnost volby struktury povrchu, včetně dřevěného vzhledu.
047_podlahy_k_terasam_pergolam

ALGARVE – ALGARVE ROOF

048_Pergola_Renson_RoofAlgarve – jednoduchá, praktická střecha s otočnými hliníkovými lamelami, které chrání proti slunci a dešti. Maximální rozměry střechy jsou 4,5 x 6,05 m. Délka pergoly je předem daná a lze ji volit pouze v rastru lamel.
049_Pergola_Renson_AlgarveLamely z extrudovaného hliníku lze natáčet až o 150°, s možností určit si vzájemný poměr žádoucího stínění a větrání. Když jsou lamely uzavřeny, tvoří vodě-odolnou plochu, kdy je voda odváděna z povrchu střechy pryč přes výřezy ve spodní části nosných sloupků.
050_Pergola_Renson_Algarve

V případě sdružené střechy Algarve dojde ke spojení dvou střech pouze se čtyřmi nosnými sloupky. Pokryjete tak plochu až o rozměru 6 x 6,05 m. Variantou Algarve je střecha Algarve roof. Jedná se o alternativní řešení, které umožňuje instalaci na již stávající konstrukci nebo přímo instalaci do otvoru, který je možné tímto způsobem zastřešit.

051_Pergola_Renson_Roof

052_Pergola_Renson_Roof

Pergola CAMARQUE – SKYE

053_Pergola_Renson_CamarguePergolu Camargue lze označit za vlajkovou loď společnosti Renson. Jedná se o vysoce inovativní, modulární střechu s otočnými hliníkovými lamelami. Tyto lamely po uzavření tvoří nepropustnou plochu, ze které je voda odváděna důmyslným odtokovým systémem, schovaným v rámu, do nosného sloupku. Ten je standardně opatřen PVC trubkou a dává možnost bočního odtoku vody nebo napojení pergoly na systém drenáže.

 

Střecha může být po stranách uzavřena screenovými roletami, které lze plně integrovat do profilu rámu, skleněnými posuvnými panely, hliníkovými panely s dřevěnou nebo hliníkovou výplní, popřípadě jejich kombinací. Pergolu lze ovládat pomocí dálkového ovladače, nebo ji lze připojit k inteligentnímu systému domu. Integrovat lze také řadu světel LED, například do nohy, lamely a rámového profilu. Je možné vybrat si ze dvou barev osvětlení – teplého a studeného. Velmi zajímavým prvkem je možnost osazení integrovaných LED pásků do jakékoli lamely stropu, což navodí ten správný světelný efekt nejen ve dne, ale také v nočních hodinách.

054_Pergola_Renson_Camargue_typy_instalace

Díky širokým možnostem doplňkových konstrukcí lze pergolu Camargue použít k jakémukoliv architektonickému stylu. Velkou výhodou tohoto modelu je, že důmyslná
konstrukce pergoly dovoluje schovat většinu spojů, takže linie pergoly působí čistě a nejsou ničím rušeny. Také veškerá elektronika a kabeláž zůstává skryta uvnitř rámu. Velikost jednoho modulu může být až 4,5 x 6,2m. Moduly lze na sebe vzájemně napojovat, vždy za zachování pouze jednoho rámového profilu a jednoho sloupku. Výhodou tohoto modelu je možnost volby libovolného rozměru, což vám umožní pergolu plně přizpůsobit vašim požadavkům.

055_Pergola_Renson_Camargue

056_Pergola_Renson_SkyePři vývoji střechy Algarve byl kladen důraz na co nejtenčí svislé i vodorovné profily, i za cenu toho, že do těchto profilů jsou díky jejich minimálnímu rozměru umožněny integrace doplňků pouze v omezené míře. Screenové rolety jsou tedy možné pouze v přisazené variantě. Pergolu lze ovládat pomocí dálkového ovladače, nebo ji lze také připojit k inteligentnímu systému domu.

Naprostou novinkou a unikátním řešením na trhu pergol je kombinace otočných lamel a zatahování střechy ke straně. Shrnování hliníkových lamel do strany řeší model pergoly Sky od výrobce Renson. Speciální systém lamel umožňuje otáčení a shrnování lamel současně.
057_Pergola_Renson_SkyePergola má obdobné možnosti integrací jako Camargue. Pouze z důvodu možnosti posuvu střechy není prozatím možné umísťovat LED osvětlení do lamel střechy. Ovládání probíhá v tomto případě striktně přes aplikaci na vašem androidu nebo iOS tabletu.

Stahování střechy ke straně je praktické zejména v případě pergoly přisazené k fasádě domu. Ve chvíli stažené střechy ke straně je slunci umožněno svítit až do interiéru bez jakýchkoli překážek.

058_Pergola_Renson_Skye_detail_strechy

Pergola LAGUNE – LAPURE

059_Pergola_Renson_LagunePergola Lagune je klasická pergola se sešikmenou látkovou střechou. Skládá se z hliníkové konstrukce a integrované střešní stínicí rolety. Díky vysoké modularitě je jednoduché sestavu rozšířit o další modely i dodatečně. Dostatečné vypnutí látky, které je zajištěno patentovaným zipovým systémem ve vodících lištách, poskytuje ideální podmínky k tomu, aby byla voda odvedena přes důmyslný systém nosným sloupkem pryč. Velká pozornost je věnována vizuální úrovni systému, veškeré spoje a kabely jsou prakticky neviditelné. Její klasický šikmý vzhled dovoluje její využití v jakémkoliv architektonickém stylu a díky jejím odvážným rozměrům může jedna sestava pokrýt šířku až 12 m s vyložením až 6 m. To z ní činí ideální řešení jak do rezidenčního bydlení, tak do komerčního sektoru.

060_Pergola_Renson_Lagune_schema

Pergola dovoluje zcela integrovat screenové rolety do rámových profilů tak, že po vytažení zůstanou vaším očím zcela skryté. Integrovat lze také boční hliníkové posuvné panely s dřevěnými či hliníkovými lamelami či skleněné posuvné stěny. Za zmínku stojí možnost instalace LED osvětlení do spodní části rámové konstrukce.

061_Pergola_Renson_Lagune_otevrena_zavrena_strecha

062_Pergola_Renson_bocni_triangel

063_Pergola_Renson_Lagune

Ve snaze přijít s ještě minimalističtějším řešením roletového typu zastřešení přichází Renson s téměř neviditelnou variantou pergoly s názvem Lapure. Pokud je střecha zatažena, Lapure poskytuje ochranu před sluncem, deštěm a větrem. Když střechu otevřete, můžete si užívat výhled, který není minimalistickou konstrukcí pergoly téměř vůbec rušen.

064_Pergola_Renson_Lapure

Pergola má maximální šířku 6 m a vyložení až 5 m. Je možné spojit tři moduly k sobě, až do celkové šířky 18 m.

065_Pergola_Renson_LapureLehká a elegantní konstrukce pergoly LAGUNE PURE poskytuje ochranu před sluncem a deštěm pro vaši terasu. Diskrétní boční hliníkové sloupky nijak opticky nenarušují design terasy. Stínění střechy je realizováno látkovou roletou, která je vedena v bočních lištách, se zajištěným odtokem vody. Výhodou je možnost praktického přesahu střechy a možnost nastavení nosných sloupků v rozsahu 2,5 cm, a tím se přizpůsobit nerovnostem v profilu terasy.

TOSCANE

066_Pergola_Renson_ToscanePergola Toscane s posuvnou shrnovací střechou efektivně zastřeší a zastíní vaši terasu. Pergola Toscane je elegantním doplněk vašeho venkovního obytného prostoru, díky čemuž budete chráněni před sluncem, deštěm, větrem a chladem a budete si moci užívat příjemných chvil odpočinku s vaší rodinou či přáteli, nezávisle na počasí. Stahování střechy je řešeno na principu baldachýnu. Látka je prověšena mezi tažnými hliníkovými profily, které se při zatažení střechy posouvají, a tím napínají látku mezi nimi. Pergola Toscane má integrovaný drenážní systém. Po zatažení baldachýnové střechy vytváří napnutá látka souvislou plochu, ze které je voda odváděna přes žlab.

Pergola byla vyvinuta pro rozlehlé terasy a zahrady. Je částečně kotvená do zdi domu a je možné sdružit moduly vedle sebe, až do celkové šířky 13m a vyložení 6,5m. To z ní dělá ideální řešení pro použití v restauračních provozech a hotelnictví.

067_Pergola_Renson_Toscane

UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI A NEKOMPROMISNÍ KVALITA PERGOL RENSON

068_Firma_rensonV naší nabídce naleznete kompletní nabídku pergol jednoho z nejvýznamnějších evropských výrobců, belgické společnosti Renson.

Společnost RENSON byla založena v roce 1909 jako firma zabývající se komerční stavební činností a postupně přidávala činnosti v oblasti oceli a hliníku. V roce 1968 zahájila výrobu ventilačních mřížek a dveřních závěsů a na základě rozsáhlého vývoje v této oblasti představila v roce 1999 koncept “zdravých budov”. Tedy systému přirozeného větrání a klimatizace budov.
Později rozšířila tento koncept o stínicí techniku v podobě venkovních rolet a pergol, čímž získal koncept zdravých budov na komplexnosti. V současné době zde na ploše 75 000 m2 pracuje přibližně 500 kmenových zaměstnanců. Společnost RENSON klade velký důraz na vlastní vývoj, opírající se o spolupráci s předními evropskými vývojovými a vědeckými středisky. Většina komponentů pro jednotlivé produkty je zde vyráběna již od prvovýroby – tedy od zpracování průmyslové hmoty. Výrobky RENSON jsou dodávány do celého světa a mohou se chlubit celou řadou patentů.

Například patentovaný systém oboustranného zipu ve vodící liště prokazatelně zvyšuje odolnost zipových systémů vůči povětrnostním podmínkám.

071_renson_zip_system

070_renson_slonPergoly jsou vystavovány různým vnějším silám, např. sněhu. Nosná kapacita pergol se stanovuje za použití statických výpočtů předními inženýry společnosti Renson a je ověřována interními testy. Jednou z velkých výhod hliníkových střech některých modelů je jejich nosnost až 200 kg/m2, což využijete především v zimním období při napadaném sněhu. Za určitých pravidel můžete svoji zastřešenou terasu používat i v tomto období.


snehove-oblasti

Vysoká je odolnost vůči větru. U některých modelů až 12° Beaufortovi stupnice, což odpovídá rychlosti větru přes 118 km/h. A to je síla orkánu! U všech modelů je garantováno min. 6° Beauforta. Uvedená větrná odolnost se vztahuje na kompletní systém, tedy včetně baldachýnového či lamelového stropu a svislých screenových nebo transparentních rolet.


mapa_vetrna

POZOR: Vždy je nutné dbát na riziko nenadálého nárazového větru, který může v daném krátkém okamžiku překročit intenzitu déle trvajícího větru nebo jiných přírodních živlů, jako jsou například kroupy a jiné. Nezapomeňte proto na vaši pergolu v pojistné smlouvě vašeho domu či bytu.
Při posouzení odolnosti větru je třeba brát v potaz také umístění konstrukce a použitý způsob jejího kotvení a použitého kotevního materiálu. V tomto směru jsou naší devizou dlouholeté technické zkušenosti v oboru stínicí techniky.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS PERGOL

pergola_rensonPergolu považujeme za investici a zároveň prvek designově ovlivňující vaši terasu či zahradu. Současně se jedná o věc k dlouhodobému užívání. Proto na našich showroomech naleznete vybrané modely v životní velikosti, a to plně funkční, včetně nejrůznějšího příslušenství. Pokud by pro vás nebyla tato ukázka dostatečná, rádi pro vás domluvíme prohlídku realizované stavby pergoly u některého z našich klientů.

Nabídku pergol vám rádi představíme, ukážeme jednotlivé funkce a detaily provedení. Následně můžete při šálku kávy v příjemném prostředí našeho showroomu nerušeně vybírat ze všech vzorníků látek, barev a příslušenství. Technické záležitosti a návrhy vám připraví naši technici na základě zaměření a konzultace na místě případné realizace. Součástí konzultace je vypracování nezávazné nabídky. A to vše samozřejmě zdarma, v rámci našeho prodejního servisu.

Profesionální servis a záruka 5-7-10 let

074_zarukyNaše nabídka pochází výhradně od renomovaných evropských výrobců s dlouholetou tradicí a kvalitním zpracováním. Ne vždy je ovšem kvalitní produkt zárukou bezproblémového užívání a spokojeného klienta. V tomto ohledu je velmi důležitý kvalitní servis, prováděný techniky s profesionálními znalostmi a několikaletou praxí.

075_cestyA právě na kvalitní servis týkající se nejen instalace a provozu, ale také správného poradenství a návrhu pro naše klienty, se naše společnosti značky DIAMOND DESIGN soustředí. Proto na našich showroomech naleznete vždy ochotný, a profesionálně vyškolený personál, schopný zodpovědět všechny vaše dotazy týkající se našich produktů a kvalitní poradenský a technický servis.

076_diamonddesign_jednicka_na_trhu_s_pergolamiNaši technici mají dlouholeté zkušenosti v oblasti stínicí techniky a pergol, a to nejen s jejich návrhy a instalací, ale také záručním a pozáručním servisem.

servis_profesionalniPrávě tito lidé jsou pro vás velmi důležití, jelikož samotný produkt je sám o sobě jen částí realizace. Kompletní pergola vzniká až samotnou instalací na kvalitní podklad, ať už jako samostatně stojící nebo přisazená k domu. Tam je třeba dbát na správné provedení přechodu fasády domu na pergolu, včetně všech potřebných kotev, oplechování i jiných speciálních řešení pro váš konkrétní případ. Jednotlivé části, jako je strop, rolety, světla, topení a jiné prvky, jsou napájeny elektrickým proudem a ovládané nejrůznějšími ovladači od drátových vypínačů, přes dálkové ovladače, až po nejrůznější inteligentní systémy.

Z toho důvodu mají naši technici elektro vzdělání a zkoušky pro instalaci a servis těchto zařízení. Dále se pak vzdělávají v oboru ovládacích technologií, aby byly vždy schopni uspokojit požadavky našich klientů.
Díky spojení kvalitního produktu a profesionálního servisu poskytujeme na pergoly záruku 5 let. Na ZIP systém 7 let a na povrchovou úpravu 10 let.