Papírové tapety

[new_royalslider id=”25″]

Nejsou moc oděruvzdorné. Snad největší nevýhodou je jejich rozměrová nestabilita při aplikaci, kde se musí nejdříve tapeta navlhčit a potom lepit na stěnu. Nejvhodnější jsou tedy do prostor, kde se předpokládá jejich častá výměna, jako jsou například dětské pokoje.

Dělí se na:

Papírové tapetyPapírové tapetyJednovrstvé tapety, které jsou tvořeny jedním pásem papíru nebo plastické fólie s příslušným potiskem. Papír se vyznačuje tím, že při navlhčení zvětší svůj objem a to až o 2% a po uschnutí se vrátí téměř do původního rozměru. Tato zdánlivě nepříznivá vlastnost papíru je základem kvalitního tapetování, jelikož po uschnutí dojde k napnutí a vyhlazení papíru. Je ovšem třeba dát pozor na zviditelnění spojů.

Papírové tapetyPapírové tapetyDvojvrstvé tapety (duplex), které se skládají ze dvou vrstev papíru nebo papíru a vrstvy jiného materiálu, které jsou k sobě slepeny. Tyto tapety jsou stabilnější a jsou považovány za kvalitnější. Obecně se kvalita tapet hodnotí podle jejich hmotnosti na lehké <110g/m2, středně těžké 110-140g/m2 a těžké >140g/m2.

This entry was posted in Tapety - nabídka druhů. Bookmark the permalink.