PAPÍROVÉ TAPETY

Papírové tapety

Ideální pro místnosti s potřebou časté změny designu, jako jsou například dětské pokoje nebo výstavní prostory. Jsou nejméně odolné, ale zároveň nejlevnější. Jsou neomyvatelné, nehodí se do vlhkého prostředí, ani tam, kde je větší nerovnost stěn, protože přesně kopírují povrch stěny.
Nejsou moc oděruvzdorné. Snad největší nevýhodou je jejich rozměrová nestabilita při aplikaci, kde se musí nejdříve tapeta navlhčit a potom lepit na stěnu. Nejvhodnější jsou tedy do prostor, kde se předpokládá jejich častá výměna, jako jsou například dětské pokoje.
Dělí se na:
Papírové tapetyPapírové tapetyJednovrstvé tapety, které jsou tvořeny jedním pásem papíru nebo plastické fólie s příslušným potiskem. Papír se vyznačuje tím, že při navlhčení zvětší svůj objem a to až o 2% a po uschnutí se vrátí téměř do původního rozměru. Tato zdánlivě nepříznivá vlastnost papíru je základem kvalitního tapetování, jelikož po uschnutí dojde k napnutí a vyhlazení papíru. Je ovšem třeba dát pozor na zviditelnění spojů.
Papírové tapetyPapírové tapetyDvojvrstvé tapety (duplex), které se skládají ze dvou vrstev papíru nebo papíru a vrstvy jiného materiálu, které jsou k sobě slepeny. Tyto tapety jsou stabilnější a jsou považovány za kvalitnější. Obecně se kvalita tapet hodnotí podle jejich hmotnosti na lehké <110g/m2, středně těžké 110-140g/m2 a těžké >140g/m2.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás