NOVINKY_WEB

TREVIRA CS – synonymum pro nehořlavé látky

Trevira CS

Photo ©: Trevira

První tkaniny Trevira CS se objevily na trhu již v roce 1980. Od samotného počátku splňují všechny důležité protipožární normy, obejdou se bez dodatečných chemických úprav a nehořlavé vlastnosti se neztrácejí ani praním, používáním nebo stárnutím materiálu. Všechny látky pod touto značkou musí absolvovat zkoušky na obtížnou vznětlivost. Teprve poté mohou být uvedeny na trh. Trevira CS v zájmu ochrany značky přísně dohlíží na dodržování směrnic.

Dlouhodobá bezpečnost nehořlavých tkanin

detail vlákna Trevira CS

Photo ©: Trevira

Samotný proces výroby látek Trevira CS, kdy jsou již přímo vlákna a příze obohacovány o malé množství organofosforečné látky, zajišťuje, že nehořlavou vlastnost látky Trevira CS časem neztrácí. Textílie, které jsou na rozdíl od látek Trevira CS ošetřeny dodatečnou úpravou proti hoření, o tuto vlastnost vnějšími vlivy časem přichází a je nutné ji pravidelně obnovovat.

Srovnávací test hoření

Zde si můžete prohlédnout test, který ukazuje, jak na rozdíl od běžné látky se těžce vznětlivé textilie Trevira CS (vlevo) jen pomalu roztavují. Během hoření dochází jen minimálně k doutnání a vzniku nebezpečných toxických plynů. Naproti tomu běžné látky během několika sekund celé vzplanou a mohou způsobit nemalé škody. Nehořlavé tkaniny zajistí bezpečí vašeho domova.

Srovnávací test hoření obyčejné látky a Trevira CS

© Photos: Silent Gliss

Kvalita materiálu a údržba

Látka trevira CS

Photo ©: Trevira

Látky Trevira CS nabízí širokou škálu výrobků a mnoho možností využití. Najdete zde záclony, závěsy, markýzy, rolety, dělící závěsy, nábytkové látky atd. Látky jsou mimořádně odolné proti opotřebení, stálobarevné, dají se snadno čistit, rychle schnou, jsou nemačkavé. Potahové látky odolávají vysokému zatížení oděrem a nepouštějí barvu na jiné textilie. Látky Trevira CS jsou určeny především pro komerční prostory, kde se pohybuje větší množství osob, jako jsou hotely, restaurace, nemocnice, pečovatelské domy, školy, divadla, kina. V poslední době se však stále častěji objevují také v běžných domácnostech.

Důraz na ekologii

OEKO_100Nehořlavé tkaniny z polyesteru jsou na rozdíl od přírodních vláken méně náročné na vodu a zemědělské plochy. Polyester není jedovatý, neuvolňuje plyny, může se bez problému recyklovat. Díky charakteru výroby se při praní neuvolňují žádné přidané látky škodlivé životnímu prostředí. Vlákna a příze Treviry CS jsou certifikovány podle Oeko-Tex Standard 100, dosahují nejvyššího ohodnocení a jsou tedy vhodné i pro kojenecké zboží.

Neváhejte tedy a hledejte označení nehořlavých tkanin Trevira CS na Vámi vybraných látkách v našich showroomech.