Markýzy

[new_royalslider id=”28″]
.
Silná značka, pestrý výběr
Nejširší nabídka kazetových markýz na českém trhu s unikátní nosnou konstrukcí a minimalistickým designem
Vysoká odolnost proti větru až 6° Beauforta, odpovídající 45 km/hod
5 základních barev s možností lakování do jakékoli barvy RAL
Celoroční ochrana látky proti vnějším vlivům
Výsuvný volán s patentovaným ukrytím v předním profilu
Široká variabilita pohonu a ovládání
Výroba na míru s možností sdružování jednotlivých markýz do jednoho ovládání
Kvalitní stálobarevné látky s dlouholetou zárukou
Řešení také pro terasy v prostoru a zimní zahrady, s použitím látek s vysokou termoregulační schopností
Široká nabídka příslušenství
Profesionální servis záruka

Silná značka, pestrý výběr

Fotogalerie našich realizací

markýzymarkýzySpolečnost Brustor se již několik let věnuje výrobě venkovního stínění a řadí se tak mezi přední výrobce markýz. V průběhu let se jejich portfolio nejen rozšířilo o nové modely, ale také zdokonalilo technické provedení jednotlivých typů. Díky tomu můžete získat nejen příjemné zastínění vaší terasy při horkých letních dnech, ale také vysoce kvalitní a designový produkt.
  
Můžete vybírat více jak z desítky různých typů markýz, které se perfektně hodí jen na soukromé terasy, ale také k zastíněné komerčních prostor, jako jsou například obchody či restaurace.
  
Využijte jeden z našich 8 showroomů v České republice, kde najdete profesionální tým odborníků, kteří vám ochotně pomohou při výběru nejvhodnější markýzy právě pro vás.

Nejširší nabídka kazetových markýz na českém trhu s unikátní nosnou konstrukcí a minimalistickým designem

Kazeta B25 s kóty velikostíPrávě pevnost a přitom velmi subtilní provedení kazet je hlavním důvodem jejich oblíbenosti. Pro lepší představu vám zde nabízíme ukázku základních a neoblíbenějších kazet včetně jejich rozměrů. U většiny markýz pak můžete vybírat ze dvou typů uchycení – na stěnu či strop.
První kazetová markýza a zároveň nejoblíbenější model z naší nabídky je B25 jejíž kazeta je navržena tak, aby při kotvení na stěnu maximálně splynula s fasádou domu. Povšimněte si především její oblé štíhlé kazety s hloubkou pouhých 15 cm.

Kazeta B27 s kóty velikostízapuštěna markýza B27 do fasády domuB27 je konstrukčně shodná s předchozím modelem B25, avšak tvar její kazety s pohledu uživatele je hranatý. Díky tomuto tvaru je velmi vhodná pro umístění na hranu podhledu či balkonu, ale její hlavní přednost je v možnosti částečného zabudování do fasády domu.

markýza B50 s kóty velikostíMarkýza B50 je se svým elipsovitým tvarem kazety výrazným doplňkem terasy a to především při zvolení vhodné barvy povrchu viditelných částí. Velmi efektní je pak například v jednom ze svých standardních povrchů – stříbrném eloxovaném hliníku. B50 navíc umožňuje velmi jednoduchou volbu náklonu od 0 až do 45 stupňů. Díky tomu se markýza dokáže skvěle adaptovat na jakoukoli terasu. Možnost náklonu kloubových ramen nabízíme samozřejmě u všech ostatních modelů.

markýza B40 s kóty velikostíB40 nabízí svým kulatým designem kazety variantu luxusního provedení zejména pro hliníkové fasády a velké prosklené plochy, jelikož při montáži řady markýz vedle sebe vytvářejí kazety souvislý tubus. B40 je možné kotvit pouze na stěnu.

Vysoká odolnost proti větru až 6° Beauforta, odpovídající 45 km/hod

markýzyBeaufortova stupnice síly větruPro dosažení takto vysoké hodnoty odolnosti proti větru jsou důležité tři základní parametry: kvalitní materiál použitý na konstrukci kloubových ramen, především však jednotlivých odlitků, systém a kvalita napínacích lanek a v neposlední řadě kvalitní látka.
  
Všechny nabízené markýzy jsou vyráběny z kvalitní hliníkové slitiny pocházející výhradně z evropské unie, s tloušťkou stěny 2,5-mm a všechny alu odlitky jsou testovány na zátěž až 130 kg. Napínací lanka jsou z vysoko pevnostního splétaného nerezového vlákna obaleného PVC.
  
Abychom ochránili markýzu před nadměrně silným větrem, doporučujeme doplnit větrné/otřesové čidlo. Díky němu zajistíme, že při vichru se markýza automaticky zavře zpět do boxu.

5 základních barev s možností lakování do jakékoli barvy RAL

markýzyRALMožnost výběru laku v jakékoli barvě RAL činí z našich markýz skutečný designový prvek vaší terasy. Záleží jen na vás, zda chcete výrazný dominantní prvek fasády nebo naopak sladění stínícího systému k barvě fasády, provedení oken či dalších stínících prvků. Lakování jednotlivých dílů je zajištěno v plně automatizované práškové lakovně za použití těch nejkvalitnějších lakovacích prášků s vysokou odolností proti oděru, důrazem na barevnou stálost a odolnost proti UV záření.

Celoroční ochrana látky proti vnějším vlivům

markýzymarkýzyOchrana látky je zajištěna díky unikátní konstrukci kazety, která je při svém uzavření plně vodě a prachu odolná. Díky této kazetě můžete nechat markýzu na vaší terase celoročně bez ohledu na klimatické podmínky.
  
Kazeta však ukrývá a chrání nejen látku, ale také kloubová ramena čímž se stává designově čistým a kompaktním detailem každé fasády.
  
Speciální využití mají polokazetové markýzy je například funkce maximálního náklonu ramen jako nabízí například model B21, s možností náklonu až 60 stupňů, která se používá především pro balkony bytových domů.

Výsuvný volán s patentovaným ukrytím v předním profilu

markýzyspolehlivé ukrytí volánu markýzy spolehlivé ukrytí volánu markýzyVýsuvný volán slouží jako ochrana proti příliš nízkému slunci. Díky volánu s rovným nebo vlnkovým zakončením si můžete vychutnat odpočinek za jarních i podzimních dnů například na sedacích soupravách značky Manutti.
  
Nesporný užitek přináší výsuvný volán vaší terase, pokud ji chcete používat také při práci s notebookem či tabletem. Zároveň chrání vaši terasu před zvědavými pohledy vašich sousedů, ale také stíní okna terasy, které vzhledem k jeho umístění v exteriéru současně termoreguluje.
  
Přední profil markýzy je navržen tak, aby při navinutí volánu, v sobě ukryl nejen látku, ale také spodní zátěžový profil. Právě tento patentovaný detail je unikátním a ojedinělým řešením.

Široká variabilita pohonu a ovládání

markýzymarkýzyPrávě zvolený způsob ovládání zajišťuje ten pravý komfort pro vaši relaxaci na terase.
Pokud zvolíte ovládání klikou, budete muset vždy při změně polohy látky vstávat a nastavení provést manuálně. Při manuálním ovládání přicházíte také o možnost využití slunečního a větrného čidla, které rozšiřují užitnou hodnotu. Přesto je tento způsob ovládání používán a velmi esteticky vyřešen také pro kazetové modely.
  
V případě pohonu motorem máte několik možností ovládání. Základní způsob ovládání je drátový pomocí elegantního nástěnného vypínače. Tento způsob je ovšem náročný na přípravu elektroinstalace, se kterou je třeba počítat již při stavbě domu, jelikož dodělání rozvodu dodatečně nebývá vždy možné provést tak aby nebylo viditelné. Následně vám neumožní ovládat markýzu z jakéhokoli místa terasy.

markýzyNejpoužívanějším ovládáním u motoru je ovládání dálkové a to buď originálními ovladači dodávanými k používaným motorům, které umožňují nejen ovládání výsuvu markýzy nebo výsuvného volánu, ale také mívají nejrůznější funkce jako je časovač, možnost vypnutí či zapnutí sluneční automatiky nebo ovládání led světel.
  
Mezi nejnovější typ ovládání patří inteligentní sytém IO. Jedná se o systém dálkového ovládání, které probíhá přes ovladač či mobilní aplikaci ve vašem chytrém telefonu či tabletu. Díky němu pak můžete ovládat nejen markýzu, ale také například screenové rolety či pergoly od DIAMOND DESIGN.
  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

Výroba na míru s možností sdružování jednotlivých markýz do jednoho ovládání

markýzyKaždá markýza je vyrobena přesně na míru danému zákazníkovi a díky tomu umožňuje nekonečné možnosti zastínění velkých prosklených ploch, teras a zimních zahrad.
  
Pozor – při použití markýz ve velkých skupinách je třeba vždy dbát na roztažnost a smrštivost hliníku. Využijte vždy rady našich vyškolených techniků s dlouholetou praxí, kteří vám nejen rádi zodpovědí veškeré dotazy, ale také markýzu namontují.markýzy

Kvalitní stálobarevné látky s dlouholetou zárukou

markýzyLátky, které jsou použité pro markýzy od DIAMOND DESIGN, jsou výhradně od renomovaných evropských výrobců. Najdete zde acrylové látky od francouzské společnosti Dicksona rakouské firmy Sattler. Screenové látky pak od francouzské společnosti Ferarri (soltis) a belgické společnosti Copaco (screen). Všechny tyto výrobní závody jsou leadery ve výrobě textilií mimo jiné i pro slunečníky a plachty používané pro stínění, které najdete v naší nabídce také.
  
markýzyZáruka na všechny tyto textilie je 5 – 10 let dle způsobu použití a klimatických podmínek. Zároveň je zde kladen důraz na velkou stálobarevnost, dobrou čistitelnost, ale zároveň také ekologickou výrobu s minimální zátěží pro životní prostředí.
  
 
markýzyVšechny látky jsou vyráběny výhradně v evropské unii a splňují nejnáročnější atesty a certifikáty kvality.

Řešení také pro terasy v prostoru a zimní zahrady, s použitím látek s vysokou termoregulační schopností.

markýzymarkýzyNe vždy je terasa umístěna přímo u domu. I na tento případ naše společnost myslí a nabízí řešení v podobě samostatně stojící markýzy TWINSTOR. Jedná se o propracovanou nosnou konstrukci, na které jsou umístěny dvě markýzy s výsuvem ze středu konstrukce do dvou stran.
  
Díky tomuto řešení je možné zastínit plochu o rozměru 7 x 6m. Systém twinstor lze také kombinovat se slunečníky z nabídky DIAMOND DESIGN, čímž se stíněná plocha ještě zvětší na šířku až 13 metrů. Umístění na vaši terasu zajišťujeme za pomoci zapuštěných ocelových trnů nebo elegantních květináčů.
  
  
Nedílnou součástí nabídky stínění pro terasy je boční clona, která chrání nejen před větrem, ale také před zraky vašich sousedů či kolemjdoucích.Boční clona se používá také jako zástěna pro zahradní sprchy či převlékací boxy u venkovních bazénů.

markýzymarkýzyDalší možností využití našich markýz je zastínění střech nejrůznějších zimních zahrad, pergol nebo různých stropních otvorů. Pro takové řešení slouží systémy B126 nebo B127 které se umisťují buď přímo na konstrukci zimní zahrady či pergoly nebo je dodáváme s podpěrnými profily jako samonosné pro vytvoření nejrůznějších přístřešků. Díky tomu, že jsou umístěny na vnější straně proskleného stropu, mají zároveň výbornou termoregulační schopnost. Záleží už jen na vás, zda zvolíte acrylovou (neprůhlednou) nebo screenovou (transparentní) látku pro zajištění světelného a tepelného komfortu vaší zimní zahrady.
  
  
  
markýza b126 pro zimní zahraduTyto modely jsou velmi oblíbené především díky svojí subtilní konstrukci, která nijak nenarušuje vzhled zimní zahrady nebo pergoly na které je umístěna. Tento unikátní systém může přesahovat přes stropní konstrukci až 125cm a tím efektivně stínit také svislé prosklené plochy.

Široká nabídka příslušenství

markýzyNedílnou součástí vybavení markýzy, je celá řada dodatečného příslušenství, která vytvoří žádaný komfort a atmosféru pro vaši relaxaci.
Doplňky mohou mít funkci jak bezpečnostní v podobě větrných či otřesových čidel zajišťujících zatažení systému v případě příchodu nenadálého silného větru, tak komfortní zajišťující vytažení při slunečním záření na základě nastavené intenzity. Sluneční čidla se velmi často používají především pro termoregulaci zimních zahrad.

Další doplňky jsou doplňky vytvářející atmosféru a komfort. Sem patří například LED světla, která mohou být vestavěny přímo v kloubových ramenech markýzy či pod boxem markýzy. Patří sem také například infrazářiče, které zajistí tepelnou pohodu v chladnějších podzimních večerech.

Pozor! Větrná automatika či otřesové čidlo neslouží jako bezpečnostní prvek, ale pouze jako rozšiřující ochrana markýzy.
markýzy

Profesionální servis a záruka

markýzymarkýzyJe pro nás důležité a samozřejmé, aby klienti byli s našimi službami maximálně spokojení a dostali profesionální servis již při výběru vhodného stínění. Proto na našich showroomech nenaleznete pouze funkční vzorky jednotlivých markýz, ale především výbornou péči našich vyškolených pracovníků.
  
Tým DIAMOND DESIGN vám poradí nejen s výběrem typu nejvhodnější markýzy, ideálním rozměr či sklonem pro zastínění požadované plochy, ale také pomůže s volbou designu látky či způsobu ovládání na základě vašich představ a požadavků.
Samozřejmostí je bezplatné zaměření na místě realizace a návrh ideálního umístění a kotvení.
Instalace je zajištěna proškolenými profesionálními techniky, kteří mají dlouholeté zkušenosti v tomto oboru.
  
Díky spojení kvalitního produktu a profesionálního servisu poskytujeme na většinu modelů záruku 10 let (ostatní modely záruka 5 let). 5 let záruky náleží také motorům od společnosti Somfy, ostatní motory jsou s dvouletou zárukou stejně jako LED osvětlení a infrazářič.

This entry was posted in Outdoor Living Diamond design. Bookmark the permalink.