latky_tap_slide

Látky a tapety

Společnost DIAMOND DESIGN se mimo jiné zaměřuje na realizace projektů oblasti látek a tapet. Naše základna dodavatelů je široká a jsme schopni uspokojit i ty nejnáročnější klienty.
ÚVOD
NEHOŘLAVOST
AKUSTIKA
MECHANICKÁ ODOLNOST
MOŽNOSTI POTISKU
ZATEMŇOVACÍ VLASTNOSTI
PROMÍTACÍ PLÁTNO
TEPELNĚ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI
OUTDOOROVÉ POUŽITÍ
ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ LÁTKY
ŠICÍ DÍLNA
PROFESIONÁLNÍ SERVIS A KVALITA

ÚVOD

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktySpolečnost DIAMOND DESIGN se mimo jiné zaměřuje na realizace projektů v oblasti látek a tapet. Naše základna dodavatelů je široká a jsme schopni uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Pomocí vhodně vybraných materiálů a vzorů lze výsledný interiér a exteriér doladit tak, aby působil prakticky a příjemně. Naši designéři a projektoví manažeři vám rádi poradí s řešením dle zaměření projektu (hotely, nemocnice, školy, divadla, kongresová místa atd.).    Tapety byly a jsou součástí mnoha interiérů na celém světě. Jde o velmi univerzální doplněk pro práci s designem interiérů. Tapety mohou tvořit dominantní prvek v interiéru díky výrazným vzorům a materiálům, či mohou jen jeho design doplňovat. Dokáží také opticky pracovat s velikostí prostoru – opticky jej zmenšit, zvětšit či třeba prodloužit nebo zkrátit. https://www.diamonddesign.cz/produkty/tapety/       Závěsy, záclony, římské a vídeňské rolety, látkové rolety i screenové rolety mají v současné době především dekorativní a stínicí funkci. Zabraňují nechtěnému vizuálnímu kontaktu a pronikání přímého světelného a slunečního záření z vnějšího prostředí. S pomocí pevných tkanin a podšívaných závěsů můžete vyřešit požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci.    https://www.diamonddesign.cz/produkty/design-dekorace/    Tapety a látky vhodné do velkých projektů mají také spoustu potřebných vlastností ať již praktických, zdravotních či bezpečnostních. Více informací naleznete níže. Případně neváhejte kontaktovat některý z našich showroomů, kde si můžete vybírat přímo z konkrétních vzorníků a vyslechnout si rady a zkušenosti našich prodejců.

NEHOŘLAVOST

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyJednou z prvních a nejdůležitějších vlastností látek a tapet do projektů je nehořlavost.    Ruku v ruce se vzrůstajícími požadavky na prostory v komerčních a občanských budovách je nutné, aby v těchto prostorách byly splněny požadavky na nehořlavost textilií a tapet. Nehořlavost textilií obecně lze rozdělit do dvou odlišných postupů, kterými se lze vydat.    Prakticky z jakékoliv látky lze vytvořit látku nehořlavou, pokud ji napustíme nehořlavou chemikálií. Tato látka se poté posuzuje jako nehořlavá, nicméně toto platí pouze pro několik prvních vyprání a poté již tuto látku jako nehořlavou klasifikovat nelze a musí se opět naimpregnovat.    Druhá alternativa je použití látky již tkané z nehořlavých vláken resp. vláken zpomalujících hoření. Všechny tyto látky se obejdou bez dodatečných chemických úprav a nehořlavé vlastnosti se neztrácejí ani praním, používáním nebo stárnutím materiálu. Disponujeme mnoha vzorníky látek s těmito nehořlavými látky.    Zde si můžete prohlédnout test, který ukazuje, jak na rozdíl od běžné látky se těžce vznětlivé textilie Trevira CS (vlevo) jen pomalu roztavují. Během hoření dochází jen minimálně k doutnání a vzniku nebezpečných toxických plynů. Naproti tomu běžné látky během několika sekund celé vzplanou a mohou způsobit nemalé škody. Více podrobností se můžete dozvědět zde    https://www.diamonddesign.cz/nehorlave-latky-trevira-cs/    U tapet se posuzuje nehořlavost podle normy EN 13501 jako stavební konstrukce. Klasifikace nabývá hodnot A1 až E. Tapety vám dokážeme nabídnout v hodnocení B, kdy dokáží odolávat dlouhodobému působení malého plamene bez jeho významného rozšíření.    Neváhejte tedy a hledejte nehořlavé tkaniny a tapety v našich showroomech.

AKUSTIKA

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyPři plánování projektů velkých hal nebo například divadel je akustika další podstatnou věcí, kterou je třeba vyřešit. Jistě znáte, jak je nepříjemné, když se v místnosti šíří ozvěna nebo když někdo mluví a není na kraji místnosti dost dobře slyšet a zdá se jako, kdyby šeptal. Pokud již nelze nebo je problematické udělat z jakéhokoliv důvodu akustickou stavební úpravu, můžete využít exkluzivních vlastností našich akustických látek a tapet.    Zvuk je mechanické vlnění a v místnosti se šíří tak, že rozechvívá molekuly vzduchu. Když toto vlnění dorazí k překážce, má obecně dvě možnosti, co může udělat dál. Může se odrazit, nebo prostoupit přes překážku s tím, že větší nebo menší část může být překážkou také pohlcena.   
Látky a tapety - projektové produktyAkustické závěsy jsou převážně poměrně velké gramáže (od 300 do 700 g/m2), případně se skládají z několika vrstev slabších materiálů. Díky tomu jsou schopné pohltit nebo alespoň dostatečně “rozbít” zvuk, který je příčinou problémů. Jsou ale k dispozici také průsvitné lehké látky – záclony, vhodné do všech interiérů od obývacích pokojů až po velké konferenční sály. Mezi jedny z výrobců patří například firma VESCOM. Na našich showroomech vám rádi tyto produkty představíme.    Akustické tapety jsou speciální tapety navržené tak, aby dostatečně snížily zvukové odrazy v obytných místnostech, hotelových halách, školkách, kinech, restauracích, konferenčních sálech, atd. Tapeta je složena z několika speciálních vrstev, které rozkládají zvuk. Najdete u nás např. tapety od Arte, Texdecor nebo Vescom.

MECHANICKÁ ODOLNOST

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyU projektů na vybavení hotelů či kanceláří je nedocenitelná zejména mechanická odolnost látek. Mechanická odolnost je stěžejní vlastností u látek na čalounění. Tyto látky se používají jako horní pohledová vrstva nábytku.    Rozlišujeme zde několik hlavních faktorů, které nám tuto odolnost určují. Nejdůležitější vlastností je odolnost proti oděru (abrasion) ta je definována pomocí testu Martindale, kdy se při testu otáčí plstěný kotouč na povrchu textilie pod daným tlakem, dokud se nepřetrhnou první nitě zkoušené tkaniny. U pletenin, dokud se ve vzorku neprodře díra. Z přístroje lze v tomto okamžiku odečíst počet otáček (cyklů) při kterých k tomuto poškození došlo a toto číslo je pro posuzování látek na mechanickou odolnost klíčové. Obecně se udává, že kvalitní látka na toto použití má mít alespoň do rezidenčních prostor alespoň 35 – 40 000 otáček. Do veřejných a komerčních prostor je vhodné 40 000 otáček a víc. V naší nabídce naleznete látky až se 100 000 otáčkami.    Tyto látky zajistí, že vybavení vašich prostor bude vypadat dobře i po letech používání. Dále je důležitým faktorem žmolkovatost látek ať už praním či oděrem. Tvorba žmolků se klasifikuje na stupnici 1-5 s tím, že čím vyšší hodnocení tím lepší, ale my doporučujeme alespoň klasifikaci 4. Neméně důležitá je také stálobarevnost látek ať již otěrem či působením světla.
Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyTapety lze také posuzovat z hlediska mechanické odolnosti. Tuto vlastnost uvítáte zejména na chodbách, jídelnách či jiných exponovaných prostorách. Ne všechny tapety jsou stejně odolné. Nejméně odolné jsou tapety na bázi papíru, které lze protrhnout či povrchově poškodit velmi jednoduše..    Tyto tapety se do komerční a veřejných prostor příliš nehodí. Dále máme tapety vliesové, které jsou relativní novinkou. Jejich obliba stoupá zejména díky dobré prodyšnosti a rozměrové stálosti. Tapety vinylové mají výbornou odolnost a jednoduchou údržbu nicméně z důvodu použití PVC se nehodí do ložnic či dětských prostor. Textilní tapety jsou spíše dekorační do prostor s vysokými nároky na dojem. Občas doplňují vrstvou vinylu jakožto podkladní vrstvy tapety či povrchovou úpravou z vliesu.    Zajímavou alternativou je Xorel, který se skládá standardně z 60-85% bio složek tzn. prvotní surovinou pro výrobu je cukrová třtina, rostliny a jiné přírodní zdroje na místo fosilních paliv. A má navíc jedinečné vlastnosti. Vlákna Xorelu jsou neabsorpční a prach ani skvrny jím nemohou proniknout. Současně povrchu nevadí ani interakce s ostrými předměty, které nepoškodí látku. Činí ho tak ideálním pro použití do vysoce exponovaných prostor.

MOŽNOSTI POTISKU

Látky a tapety - projektové produktyNenašli jste váš vytoužený vzor v naší standardní nabídce? Nevadí. Přeneseme vaše individuální nápady na látku nebo textilní či vliesovou tapetu podle vašeho výběru. Brilantní zobrazení barev, ostré obrysy a dokonalý kontrast to vše umožňuje digitální tisk na látky.       Speciální barviva jsou pevně spojena s textilními vlákny látky při teplotě 200°C. Vlastonsti látek jako jsou nehořlavost, omyvatelnost, mechanická odolnost či stálobarevnost zůstávají nezměněny. A vaše prostory tak získají na jedinečnosti.    Je to opravdu jednoduché. Jako podklad stačí obrázek v kvalitě minimálně 300 dpi. Ve formátu Adobe Photoshop nebo Illustrator, který je nejspolehlivějším formátem pro vektorové soubory (linky, loga, textu, atd) Barvy vybrané z běžných barevných škál jako např. Pantone, RAL můžou být zadány formou odkazu na danou barevnici.    Látky a tapety - projektové produkty

ZATEMŇOVACÍ VLASTNOSTI

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyKdyž je řeč o zatemňovacích vlastnostech máme na mysli zejména dimoutové a blackoutové látky z našich kolekcí zejména pro hotelové pokoje či jednací místnosti. Tyto látky lze efektivně použít pro šití závěsů a dotvořit tak atmosféru interiéru podle svých představ.    Látky a tapety - projektové produktyDimoutové látky nám do interiérů nevnáší pouze krásu, ale také pomohou zatemnit hotelový pokoj nebo konferenční místnost, když to zrovna potřebujete. Prostup světla je z obvyklých 40% redukován na pouhé 1% vetkaným jemným černým saténem. Jinými slovy přes den, tyto látky příjemně rozptylují světlo a v noci absorbují paprsky denního světla. Možnost oboustranného tisku zdvojnásobuje atraktivitu dimoutu. Potisk na zadní straně vypadá nejen dobře, ale v případě tmavých vzorů může ještě podtrhnout zatemňující efekt.    Blackouty mají 100% zatemňující efekt. Tyto látky neumožňují prostup žádným světelným paprskům. Tuto vlastnost zajišťuje většinou měkký akrylový nátěr na zadní straně látky.    Tyto látky se postarají o to, aby byl váš spánek ať již ve dne nebo v noci nerušen. V závislosti na použití je mnoho těchto látek nehořlavých a v úpravě easy care.

PROMÍTACÍ PLÁTNO

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktySamostatnou kategorií jsou zatemňující látky, které slouží jako projekční plátno. Projektor je ve většině jednacích místností nezbytným vybavením a díky těmto látkám můžete elegantně a efektivně vyřešit tuto projekční plochu.    Látku můžeme nabídnout až do rozměru š295 x v300cm, což vám umožní realizovat vaše nápady v opravdu plném měřítku. Naše látky jsou matně bílé, difuzně reflektující dle DIN19045 a jedná se o typ promítacího plátna D. Látka je z polyesteru na bázi tkaniny a je opatřena černou zadní stranou, jsou tedy vhodné také do vlhkých prostor.    Neobsahuje žádný podíl PVC tudíž při vašich jednáních nebudete rušení zápachem tolik typickým pro PVC materiály. Samozřejmostí jsou také protipožární vlastnosti s hodnocením B1. Díky speciální povrchové vrstvě má naše látka vysokou schopnost difuzního odrazu a výbornou reprodukci barev. Pozorovací úhly jsou možné až 100°. Vhodné je použití těchto látek jako rolovací promítací plátna v kombinaci například s naším systémem interiérových rolet.

TEPELNĚ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyNěkteré látky jsou natolik unikátní, že nám dokonce mohou pomoci šetřit energii. Zvláště u velkých budov je naprosto nezbytné zabraňovat jejich přehřívání během letních měsíců a současně minimalizovat nutnost použití umělých chladících systémů, které jsou velmi náročné na energii. Naše látky díky použití hliníkových vláken jsou tou pravou ochranou proti slunci a šetří nejen energii a výdaje, ale také snižují emise CO2. Výsledkem je opravdu komfortní mikroklima v místnosti – ideální také pro zimní zahrady či prostory s velkými okny
Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyAž O 55% méně solární radiace v letních měsících. Stejně tak u většiny budov jsou také poměrně markantní náklady na vytápění v zimním období. Zde poskytují tyto látky velmi dobrou izolaci. Navzdory tomu, že okna bývají pouze 10% z povrchu budovy v tomto období přes ně uniká až 50% tepla. Tento sortiment atraktivních dekorativních látek tedy poskytuje také cenné úspory energie, které brání ztrátám tepla.    Průměrně až o 15% úspora na vytápění během zimy. I přes tyto vynikající vlastnosti je možné tyto látky prát na 30°C. Permanentně také zpomalují hoření a jsou odolné vůči znečištění způsobenému čistícími prostředky, hmyzem, skvrnám atd. Poskytují také ochranu proti oslnění a UV záření. Ideální pro použití v hotelových či komerčních prostorách.

OUTDOOROVÉ POUŽITÍ

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyV naší nabídce také naleze látky přímo určené pro venkovní použití. Tyto venkovní takniny byly vyvinuty pro hotely, salónky a bazény. Samozřejmostí jsou také certifikáty IMO, které jsou předpokladem pro použití těchto látek na výletních lodích. Tkaniny jsou nejen zpomalující hoření což je dělá takřka ideálními pro použití ve veřejnm sektoru, ale také obsahují důležité vlastnosti pro venkovní použití, jako je odolnost vůči chloridům a mořským vodám, vynikající odolnost proti světlu a povětrnostním vlivům.    Designy lze prát v pračce při teplotě 40 ° C a rychle se vyschnout, aby nemohly vzniknout bakterie a plísně. Většina našich venkovních textílií neobsahuje škodlivé látky a nezpůsobují alergie, jsou antistatické a vodoodpudivé.    Všechny články této kolekce jsou vyrobeny z inovativního vlákna Polyolefinic FR; pozitivní vlastnosti tohoto vlákna jsou trvale neodmyslitelné. Přechod z vnitřního do vnějšího prostředí se stává harmonickým. Živé vzory doplňují strukturované pláně a melanžové tkaniny ve vzrušujících barvách.

ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ LÁTKY

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyPermanentní bio-aktivní funkční látky nabízí svěžest a hygienickou čistotu.    Ionty stříbra, které jsou pevně zakotveny ve vláknu zastavují růst bakterií uvnitř i vně vlákna. Tím nás chrání například před stafylokokovými infekcemi v nemocnicích.    Tyto látky také redukují tvorbu pachů způsobených mikroby. Látky jsou jako dělané do zdravotnických zařízení, popřípadě také do stravovacích provozů.

ŠICÍ DÍLNA

Látky a tapety - projektové produktyLátky a tapety - projektové produktyNa začátku roku 2016 jsme zprovoznili novou šicí dílnou, abychom se mohli osobně postarat o to, že vždy dostanete jen prvotřídní kvalitu. Náš zkušený personál si perfektně poradí téměř s každou výzvou, ať se již jedná o nestandardní šití v podobě šikmin či oblouků nebo o zakázky o větších objemech.    Naše šicí dílna nabízí možnost šití nejrůznějších druhů zatemnění vašich oken a také doplňků do interiérů, případně také exteriérů (zpracování outdoorových látek). Stěžejní část produkce tvoří záclony a závěsy šité na nejrůznější řasící pásky, elegantní zvlněné sklady a speciální microflexy, které vytváří pevné, pravidelné řasení a jsou velmi žádané pro svou jednoduchou manipulaci při montáži i demontáži, a možnost úpravy výšky záclon či závěsů pomocí plastových háčků. Dále nabízíme výrobu různých provedení římských a vídeňských rolet. Stále častěji si nachází oblibu ve vašich interiérech také tzv. decoringy.    dosažení skvělých výsledků nám pomáhají profesionální stroje především od holandského výrobce Eisenkolb, jako jsou jednojehly, dvoujehly, overloky, olůvkovač, skrytý steh, atd, ale i nestandardní vertikální řezací stroj, který přispívá velkou měrou k přesnější výrobě produktů.    Finální výrobky musí projít výstupní kontrolou na speciálních posuvných stěnách, které změří požadovanou výšku, jak u záclon či závěsů, tak u římských a vídeňských rolet.    Dále nabízíme šití velkého množství doplňkového sortimentu jako jsou designové polštáře vyplněné speciální směsí obsahující peří nebo polyesterovými kuličkami, prostírání a přehozy. Vzorům, barvám a tvarům se zde meze nekladou.    Pro nejrůznější projekty a soukromý sektor šijeme také speciální produkty jako jsou např. drapérie, pelmety a úvazy. Začali jsme také s výrobou originálních látkových tašek se kterými si budete připadat jedineční a dalších drobných doplňků DIAMOND DESIGN.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS A KVALITA

Nejen, že vám odborně pomůžeme s výběrem vysněné tapety tak, aby vy jste se nemuseli probírat desítkami vzorníků, ale také pro vás vypočítáme potřebnou spotřebu dle vašeho zadání nebo našeho zaměření ve vašem interiéru. Naše tapety samozřejmě také odborně instalujeme. Navštivte naše showroomy a uvidíte jednotlivé typy tapet nalepené na stěnách. Udělejte si tak ideální představu o efektu jednotlivých materiálů tapet. U nás naleznete osobité prostředí, které vám dá prostor pro klidný a ničím nerušený výběr. Rádi vám poradíme ve vašem výběru, avšak pokud hledáte jen inspiraci, můžete nerušeně brouzdat našimi kolekcemi a my se postaráme jen o vaši pohodu v našem showroomu. Kontaktujte nás Kontaktujte nás