LÁTKOVÉ ROLETY

Látkové rolety

Látkové rolety patří mezi moderní prvek stínicí techniky, který je dostupný v nesčetném množství variant instalace, designů, látek a ovládání.
LÁTKOVÉ ROLETY

Látkové rolety

Látkové rolety patří mezi moderní prvek stínicí techniky, který je dostupný v nesčetném množství variant instalace, designů, látek a ovládání.
LÁTKOVÉ ROLETY

Látkové rolety

Látkové rolety patří mezi moderní prvek stínicí techniky, který je dostupný v nesčetném množství variant instalace, designů, látek a ovládání.
LÁTKOVÉ ROLETY

Látkové rolety

Látkové rolety patří mezi moderní prvek stínicí techniky, který je dostupný v nesčetném množství variant instalace, designů, látek a ovládání.
LÁTKOVÉ ROLETY

Látkové rolety

Látkové rolety patří mezi moderní prvek stínicí techniky, který je dostupný v nesčetném množství variant instalace, designů, látek a ovládání.
Nejširší nabídka látkových rolet na trhu
Nespočetné množství typů, vzorů, barev a individuálních potisků látek
Vysoce kvalitní (nehořlavé) látky a komponenty
Designové i praktické doplňky
Plně zatemňující látkové rolety – black-out
Provedení pro stropní světlíky a střešní okna
Široká nabídka ovládání, manuální i motorické
Bateriový pohon
Výroba na míru
Možnost lakování do barev RAL
Profesionální servis a záruka až 5 let
Látkové rolety
lr/latkova-roleta-obecne.pdf
Roleta Enero
lr/latkova-roleta-enero.pdf
Roleta Nanorolo
lr/latkova-roleta-nanorolo.pdf
minikazeta
lr/latkova-roleta-minikazeta.pdf
Plně zatemňující
lr/plne-zatemnujici-rolety.pdf
Stínění světlíků
lr/stineni-stropni-svetliky.pdf
Design doplňky
lr/prakticke-designove-doplnky.pdf

Nejširší nabídka látkových rolet na trhu

Fotogalerie našich realizací

dodavatelé látekdetail řetízkuLátkové rolety jsou co do počtu modelů a provedení jedním z nejčastěji zastoupených prvků stínicí techniky v interiéru. Proto na všech showroomech DIAMOND DESIGN naleznete ucelenou nabídku látkových rolet od významných světových výrobců Bematech a LEHA.
  
Naše nabídka zahrnuje širokou škálu látek – barvy, vzory, možnosti potisku, ale také nabídku různých druhů provedení a způsobu ovládání rolet. Jsme schopni vám dodat rolety o rozměrech 50 x 50 cm až 500 x 600 cm.
Výběrem meteriálu na roletu to ale nekončí. Na našich showroomech naleznete bohatou nabídku designových konzol, spodních zátěžových lišt, provedení řetízků a jejich závaží, ale také nejrůznější tvary a velikosti kazet, které perfektně splynou s vaším interiérem. Vše je vyráběno v několika standardních barevných provedeních, nabízíme také možnost lakování do barev RAL.
  
  
Dalším parametrem látkových rolet je vedení látky. Ty mohou být volně visící, ale také vedeny vodícím lankem nebo vodící lištou.

  
schéma
  

dodavatelé látekLátkové rolety mohou být ovládána manuálně, řetízkem nebo za pomoci pružinového mechanismu. Další možností je motorický pohon, vypínačem, dálkovým ovladačem, smartphonem nebo kombinací všech možností.
  
Mezi látkové rolety se řadí také některé modifikace, kterým věnujeme na našich stránkách větší pozornost v samostatném článku. Jsou to:
  
Rolety den a noc
• Blackoutové rolety – s možností plného zatemnění
Screenové rolety – pro optimální stínění pracoven a komerčních prostor
• Rolety s bateriovým pohonem bez nutnosti přívodu elektřiny

Nespočetné množství typů, vzorů, barev a individuálních potisků látek

Velký výběr látekPotištěná látkaPři výběru vhodné látky pro roletu do vašeho interiéru jsou důležité její technické – stínicí – vlastnosti. Ale nesoustředíte se pouze na tento faktor. Jistě vás zajímá také její struktura, vzor, barva, povrch. V naší nabídce naleznete nekonečné množství jednobarevných, ale také vzorovaných látek.
  
Nabízené vzory jsou tištěné nebo tkané. Pokud si z nabídky nevyberete, máme pro vás další možnost. Oslovte naše zkušené projektové managery a pojďme tisknout. Díky speciálnímu barevnému digitálnímu tisku je možné vytvářet vzory na látkách dle vlastních představ a požadavků. Velkou výhodou těchto materiálů je jejich použitelnost pro další stínící produkty z naší nabídky.
  
Stejné látky používáme pro panelové posuvné stěny, vertikální žaluzie, rolety do střešních oken a v některých případech také baldachýny pro stínění stropních světlíků.

Naše látky splňují především stínící požadavky, ale také zabezpečují vaše soukromí. Jejich základní rozdělení dle průsvitnosti je:

Transparentnost látky úroveň 1transparentní – nahrazují funkci záclony. Lehce tkané látky působí vždy velmi elegantně a často jsou vzorované. Do této kategorie spadají také screenové látky. Hlavní výhodou těchto materiálů je jejich průhlednost z interiéru směrem do exteriéru při zajištění soukromí (zabránění pohledu dovnitř). Ovšem když je v exteriéru větší šero nebo tma než v interiéru stávají se látky průhlednými a jsou tedy velmi často kombinované s dalším stínícím prvkem ať už v interiéru, tak v exteriéru.

Transparentnost látky úroveň 2polotransparentní – do této kategorie patří látky, které propouští velké procento přirozeného denního světla do interiéru, avšak zadržují oslnivé sluneční paprsky a jsou neprůhledné. Za jistých okolností (ve velmi malé vzdálenosti objektu) znázorňují siluetu. Často se používají jako jediný stínící prvek a to zejména v čistých moderních interiérech. Jejich průsvitnost je různá a je ovlivněna barevným odstínem dané látky.

Transparentnost látky úroveň 3zatemňující – neboli také black-out látky. Jsou zcela neprůhledné a to jak po stránce světla tak pohledu. V nabídce naleznete tyto materiály také s bílou zadní stranou, která umožňuje kombinovat různé barvy v jednotlivých místnostech při zachování jednotného rázu při pohledu z exteriéru, ale především má nejlepší odrazivou schopnost slunečního záření. V kombinaci s black-out systémem vytváří plné zatemnění interiéru.

Vysoce kvalitní (nehořlavé) látky a komponenty

Hlavním prvkem látkové rolety je bezesporu látka. Zajišťuje stínicí schopnost produktu, má dominantní vliv na design rolety. Nabídka látek pod značkou DIAMOND DESIGN je pečlivě vybírána a obsahuje jen kvalitní materiály pocházející od renomovaných světových výrobců.

symbol prachuVšechny tyto látky jsou bezúdržbové. To znamená, že jsou upraveny, aby neumožňovaly usedání prachu a jiných volně poletujících částí na jejich povrch. Díky této vlastnosti jsou vhodné nejen pro alergiky, ale pro nás všechny, kteří chceme žít v čistém prostředí.

symbol časuPříjemná je pak především úspora času (nákladů) na pravidelné praní těchto látek. Většina látek používaných v interiéru je ze 100% polyesteru, a to především kvůli odolnosti materiálu proti slunečnímu záření a malým tvarovým změnám. Jejich povrch však často připomíná přírodní materiály, jako je len, bavlna a jiné, a to díky dlouholetému vývoji našich dodavatelů.

Díky speciálním úpravám mohou mít látky tyto vlastnosti:

  

symbol nehořlavostisymbol nehořlavostinehořlavost – ať už díky povrchové úpravě nebo vyrobě ze speciálního nehořlavého vlákna “trevira cs” splňují tyto látky potřebné evropské normy M1, B1, ASTM-G21, ASTM-G22.

symbol odolnosti vůči vlhkostizvýšená odolnost proti vlhkosti – díky teflonové povrchové úpravě jsou některé látky více vhodné do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny a okna s výskytem rosení. Díky této úpravě jsou také odolnější proti ušpinění.

symbol odolnosti vůči sluncinapařený hliník – používá se jako úprava rubové strany látky pro zvýšení odrazuschopnosti slunečního záření. Tyto látky se velmi často využívají v kancelářských prostorách.

Designové i praktické doplňky

Vždy nám jde o perfektní výsledek, nejinak je tomu i u látkových rolet. I zde se soustředíme na detailní provedení všech jejich částí. Na showroomech DIAMOND DESIGN naleznete velké množství nejrůznějších designových doplňků, přijďte si sami sestavit svoji ideální látkovou roletu.
 
Můžete vybírat z největší nabídky:
 
Konzoly látkových roletkonzoly – liší se velikostí rolety, svými rozměry a tvarem, který může být zaoblený nebo hranatý. Mohou být opatřeny povrchovou úpravou, jakou je například uni barva, chrom, nikl, starobronz a jiné. Většina konzol lze instalovat jak na stěnu, tak na strop.

Konzoly látkových roletspodní lišty – jsou výrazným designovým prvkem. Podporují rovinnost volně visící látky. Rozlišujeme dva základní typy: pohledové – často korespondující s provedením konzol nebo zcela odlišné (kontrastní) a skryté – vložené uvnitř tunýlku zhotoveného z látky.

Řetízky a závaží látkových roletřetízky a jejich závaží – řetízky mohou být plastové nebo kovové, v různých barevných provedeních. Kovové jsou hlučnější, ale visí rovněji než plastové. Závaží řetízku pak ozdobí každou roletu a zajistí jejich rovinnost.

Montážní profil roletmontážní profil – hodí se všude tam, kde se očekává problém s kotvením, ať už kvůli vedoucím kabelům či jiným rozvodům pod omítkou, tak ve starých domech s velkou vrstvou omítky či nejasného složení stěny. Jeho přidání k látkové roletě umožní kotvení mimo konzoly.

Kazety a boxy látkových roletkazety (boxy) – se velmi často používají v prostředí se zvýšeným výskytem prachu a nečistot, ale výborně poslouží také jako designový prvek, který může buď splynout s okolním prostředím nebo být naopak zvýrazněn. Jejich velikost se řídí požadovanou velikostí rolety. Jejich tvar je volitelný. Základní rozdělení boxů je na hranatý a zaoblený.

Některé kazety jsou celo-uzavřené a jiné jen krycí, převážně v přední a horní části kazety (jedná se o garnýže). Tyto krycí kazety (profily) se často používají s hranatými konzolami, se kterými vytvářejí kompaktní celek. Kazety lze samozřejmě lakovat do všech odstínů RAL.

Sdružení látkových roletsdružení – díky tomuto komponentu je možné ovládat více rolet v řadě jedním ovládáním. Je zde však problém s ideálním sladěním spodních lišt v jednotlivých polohách navíjení a odvíjení rolet. Sdružení se využívá tam, kde by manuální ovládání (řetízek) zasahovalo například do čisté prosklené plochy, nebo v případě motorického pohonu, kdy lze přivést elektrické napájení jen k první roletě v řadě. Použití tohoto komponentu je velmi individuální, pro více informací je vždy třeba konzultovat s naším projektovým managerem.

Plně zatemňující látkové rolety – black-out

Blackout systémmO několik odstavců výše jsme se zmínili o zatemňujících neboli black-outových látkách, které jsou zcela nepropustné jak světlu, tak pohledu. Je třeba si uvědomit, že při použití s běžnou konstrukcí dochází k průsvitu světla kolem látky. Pokud tedy potřebujete plné zatemnění, musíme tyto látky použít s plně zatemňujícím systémem. Jak takový systém vypadá?
  
Zjednodušeně řečeno se jedná o kazetový systém s vodicími lištami, které slouží pro vedení látky. Aby byl systém zcela zatemňující, je třeba osadit spodní dojezdovou hranu U profilem s těsnícími kartáčky, do kterého zajede spodní lišta umístěná na spodní hraně látky.
  
Tento profil se standardně nedodává a řeší se vždy individuálně, v případě potřeby co největšího zatemnění. U většiny systémů postačí, když látka přejede o několik centimetrů přes hranu parapetu.
  
Pro kvalitní zatemnění je také třeba odborné instalace a utěsnění všech instalačních spár. Systém není vhodné umisťovat do otvoru s ohledem na předpokládanou nerovnost ostění. Jeho standardní umístění je na stěnu před okenní otvor.
  
Pozor! v žádném případě nehovoříme o 100% zatemnění. Pod pojmem “plně zatemňující systém se skrývá systém vyhovující zatemnění projekčních místností a některých laboratoří s nárokem na 100% zatemnění. Pro tyto účely slouží zcela jiné systémy, které jsou konstruovány na míru daného projektu. Pro více informací se obraťte na některého z našich projektových managerů.

Provedení pro stropní světlíky a střešní okna

Látkové rolety do střešních okenLátkové rolety do střešních oken topfixLátkové rolety nemusí mít jen klasickou podobu, ale také je lze využít pro fasádní okna či jiné svislé prosklené konstrukce.
  
Častého využití nacházejí především jako systémy pro stínění střešních oken. Jedná se o malé kazetové systémy s vodicími lištami ve dvou základních provedeních, stříbrný elox pro dřevěná okna, nebo bílá pro plastová okna. Jejich použití je možné pro většinu standardně dodávaných střešních oken na českém trhu, jako jsou Velux, Roto a další.
  
Jejich hlavní předností je snadné zaměření (postačí kód okna) a snadná a rychlá instalace. Velkou výhodou našich rolet pro střešní okna je možnost výběru látek téměř z celé kolekce i pro ostatní produkty. Díky tomu můžete všechny stínicí prvky ve vašem interiéru sladit do stejné podoby.
  
  
Další modifikací jsou pak rolety pro střešní světlíky. Jedná se o velmi sofistikované systémy, které musí zajistit navíjení a odvíjení látky ve vodorovné poloze. Zároveň tento systém zajišťuje napnutí látky, aby nedošlo k jejímu prohnutí. Na pohled se jedná o vodorovně umístěný kazetový systém. Jeho konstrukce je však mnohem složitější. Vzhledem k umístění se dodává pouze v motorickém provedení.

Široká nabídka ovládání, manuální i motorické

Rolety lze pohánět dvěma základními způsoby, manuálně nebo motoricky.
  
Manuální pohon lze ovládat:

Ovládání rolety řetízkemřetízkem – který tvoří nekonečnou smyčku, kdy při tahu za jednu nebo druhou stranu lze měnit směr chodu rolety. Speciální sponky řetízku většinou slouží pro nastavení spodní a horní koncové polohy rolety. Roletu lze zastavit v jakékoli poloze.

Ovládání rolety pružinoupružinou – kdy při trhavém pohybu dochází k jejímu odblokování a navinutí látky. Stažení látky je pak prováděno tahem za spodní profil umístěný na látce a zpomalením chodu látky je zajištěna její aretace. Tento systém není však příliš spolehlivý. Přesto je pro některé případy vhodný.

Motorický pohon lze ovládat:

Ovládání nástěnným vypínačemnástěnným vypínačem – drátový systém, který musí být připraven již v době stavebních prací. Může být buď jednoduchý: jedna roleta = jeden vypínač nebo centrální = systémový rozvod s možností určení nadřazenosti jednotlivých ovladačů s nejrůznějšími automatickými vlastnostmi, kterými jsou například pevné doby pohybu rolet, centrální ovládání a mnohé další.

Ovládání dálkovým ovladačemdálkovým ovladačem – tento systém umožňuje kombinovat, nastavovat a měnit uživatelské potřeby ovládání jednotlivých rolet a skupin dle aktuálních potřeb. Lze využít přenosné i nástěnné ovladače. Ovladače mají celou řadu nejrůznějších automatických nastavení.

Ovládání tabletemchytrým telefonem nebo tabletem – stále více využívaný způsob ovládání. Častěji využíván jako jedna z částí inteligentního ovládání domu.

kombinací všech možností včetně manuálníkombinací všech možností včetně manuální – jednotlivé výše vyjmenované možnosti ovládání lze jednotlivě kombinovat, což vyžaduje odborný návrh některého z našich projektových managerů. V některých případech i konzultaci přímo s výrobcem jednotlivých systémů, kterou pro vás rádi zajistíme. Pro naše rolety používáme kvalitní motory od největšího světového výrobce těchto pohonů, společnosti SOMFY.
Našimi hlavními partnery v oblasti motorických pohonů a ovládání látkových rolet je světová jednička ve výrobě těchto pohonů, společnost SOMFY a český výrobce inteligentních systémů, společnost ELKO EP, pod značkou INELS.

Bateriový pohon

Ovládánírolety den a nocJe vrcholným produktem v oblasti motorického pohonu látkových rolet současnosti. Díky bateriovému pohonu není nutné žádné stavební připravenosti či dodatečného sekání a rozvodu kabelů. Jde to i bez nich.
  
Hlavní předností je sofistikovaný systém bateriového pohonu a pružinového systému, který má hned několik předností:
  
  
1. Dlouhá životnost baterií – motor slouží pouze k rozjezdu (uvolnění) pružinového systému
a zpětné aretaci (zastavení) a je tedy minimálně zatěžován. Životnost baterií se udává cca 3 roky.
2. Ovládání zajišťuje dálkový přenosný ovladač
3. Hlučnost je velmi nízká. Jedná se o jeden z nejtišších motorů na trhu.
4. Maximální rozměry až 300 x 300 cm dle použitého typu látky.
5. Roletu den a noc lze také osadit tímto typem motoru.
6. Kompaktní provedení zejména díky uložení celého mechanismu včetně baterií uvnitř navíjecí hřídele.
7. Praktické designové konzoly jsou nejen velmi elegantní, ale zároveň umožňují minimální odstup látky od celkové šířky rolety.

V současné době lze doplnit tento systém o jednotku umožňující ovládat roletu z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu.

Ovládání pomocí tabletu či smartphonu probíhá propojením externího ovladače do vašeho stávajícího WiFi routeru, a tak získáte univerzální ovladač těchto látkových rolet, který jsou v dosahu vašeho WiFi. Do mobilního telefonu či tabletu si poté stáhnete volně dostupnou aplikaci.

Výroba na míru

Showroom diamond design Hradec KrálovéDetail lepeného spojeVše dodávané pod značkou DIAMOND DESIGN se vyrábí na míru. Lze je tak tedy přizpůsobit potřebám a požadavkům našich klientů, a to nejen v rozměrových parametrech, ale především těch designových.
  
Každá látková roleta od nás je tak originálem, který ozdobí každý interiér. Záleží jen na Vás, jak svoji roletu sestavíte. Abychom vám váš výběr ulehčili a především zpříjemnili, nabízíme prostředí našich útulných showroomů rozmístěných po celé České Republice.
  
Zde se vám budou vždy věnovat naši projektoví manažeři, kteří vám poskytnou všechny potřebné informace, a po vyslechnutí vašich požadavků pomohou s výběrem toho správného provedení celého systému.

Za zmínku pak stojí především maximální možné rozměry, které jsme schopni připravit pro vaše projekty, a to až do rozměru 500 x 600 cm. Vždy však záleží na vhodném výběru systému a látky.
U větších rozměrů je vždy třeba dbát na základní rozměr vybrané látky (šíři role). V případě, že je šířka role menší než jeden z rozměrů, musí se látka napojovat, což nemusí být vždy považováno za čisté provedení. Poraďte se tedy vždy s vámi osloveným projektovým managerem DIAMOND DESIGN, zda je danou roletu možné provést bez napojování látky.
  
Snad největší výhodou látkových rolet je velikost mechanismu (navíjecí hřídele a konzol). Malé interiérové rolety mají navíjecí hřídel od průměru 25 mm a ty velké až 115 mm. Oproti jiným systémům schopným zastínit tak obrovskou plochu se jedná o velmi subtilní provedení.

Možnost lakování do barev RAL

Ral věnecJednotlivé komponenty látkových rolet jsou standardně v několika barevných odstínech a většinu z nich lze na přání zákazníka lakovat do barev RAL.
Pokud ani to nestačí, namícháme barvu přesně dle vašich požadavků, včetně perleťových a metalických barev. Taktéž volba matu či lesku záleží jen na vás.

Profesionální servis a záruka až 5 let

Přísná kontrola kvalityVšechny části rolet, jako jsou látky a komponenty, pocházejí výhradně od renomovaných evropských a světových výrobců. Používané motory pochází z dílny jedničky na světovém trhu společnosti SOMFY.
  
Velký důraz kladme na zpracování jednotlivých částí finálního produktu. Látky jsou formátovány ze všech čtyřech stran, aby byla zajištěna jejich perfektní pravoúhlost. Formátování látek probíhá na automatických a poloautomatických ultrasonových a laserových formátovacích strojích. Tyto stroje zajišťují nejen přesnost a rovinnost řezu, ale především úpravu hrany látky, aby nedocházelo k jejímu pozdějšímu třepení.
  
Při skládání mechanismu jsou použity propracované technologické postupy. Všechny námi dodávané rolety prochází náročnou výstupní kontrolou kvality. Kontroluje se především kvalita látky, rozměr rolety a kvalita navíjení. Rolety jsou přepravovány v takových obalech a takovým způsobem, aby nedošlo k jejich poškození. Klademe velký důraz nejen na záruční a pozáruční servis, ale především na servis poradenský, vedoucí ke správnému výběru látkových rolet pro váš interiér.
  
Součástí tohoto servisu není jen správný výběr provedení, ale především volba umístění a zaměření přímo u Vás doma. A to vše zcela bezplatně – jde nám totiž především o spokojenost našeho klienta.
Součástí našeho profesionálního servisu je také provedení instalace, kterou zajišťujeme výhradně vlastními techniky s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Tito profesionálové kladou velký důraz nejen na precizní provedení instalace, ale především na ochranu a ohleduplnost k vašemu interiéru a vašemu soukromí. Těší nás, že můžeme svým klientům nabídnout produkty té nejvyšší kvality. V nabídce DIAMOND DESIGN naleznete produktovou řadu od rakouského výrobce LEHA se zárukou 5 let.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás