Kvadrát akustické panely

Akustické panely Kvadrat

Naše smysly zásadně určují, jakým způsobem zažíváme svět. Pohodlné akustické prostředí zvyšuje pohodu a motivaci, prostor se špatnou akustikou má účinek opačný. Optimalizace akustické kvality může být pro dnešní architekty náročná. Tvrdé povrchy současných konstrukcí staveb jako je sklo a beton, mohou vést k většímu odrazu zvuku a způsobit tzv. “akustický smog”.   

Nerozumíte, co vám říká váš asistent stojící metr od vás, a při pokusu o komunikaci s ním se otočí veškeré osazenstvo open space kanceláře s vyčítavým výrazem ve tváři?

   Pročtěte si následující informace o vysoce výkonných, všestranných a esteticky dokonalých akustických panelech Kvadrat Soft Cells a/nebo kontaktujte naše projektové specialisty v naší síti showroomů. Nabízíme vám řešení pro jakoukoli designovou koncepci a pohltivost zvuku třídy A, B nebo třídy C. To vám umožní vytvořit příjemné akustické prostředí, které podporuje koncentraci, spolupráci a komunikaci.    Akustické panely Soft Cells se používají v řadě vizionářských architektonických výdobytků po celém světě. Patří mezi ně Královská dánská knihovna, Oxfordská univerzita, PricewaterhouseCoopers, Rolls-Royce a Microsoft.

  
Kvadrat akustické panely

8 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT AKUSTICKÉ PANELY KVADRAT OD DIAMOND DESIGN

 1. Spolupráce s lídrem v oblasti textilních inovací – Kvadrat je mezinárodně proslulá, progresivní, konstrukční společnost posouvající hranice estetického, tvůrčího a technologického pokroku v textilním designu už od roku 1968.
 2.  
 3. Účinná řešení prostorové akustiky a eliminace akustického smogu – Fyzická a psychická zátěž z hluku v kanceláři mezi pracovníky může mít za následek zhruba 25-30% ztrátu výkonu. Hlavním cílem akustických opatření je zlepšit srozumitelnost slov a vět i na větší vzdálenosti a pomoci vytvořit atmosféru, která podporuje dobré životní podmínky a pracovní produktivitu.
 4.   
 5. Výkonné akustické panely Soft Cells – Kombinují špičkovou akustickou výkonnost s estetickou dokonalostí. Vybírat můžete z několika typů, zvolíte si velikost panelů, jejich počet a rozmístění. S výpočty a plánováním vám samozřejmě rádi pomůžeme.
 6.   
 7. Textilie pro akustické panely ve více než 200 barvách – značka Kvadrat má ve své nabídce více než 200 barev pro akustické látky a desítky struktur materiálů. Je také výrobcem bytových textilií a doplňků, které dokážeme perfektně sladit s vaším interiérem.
 8.   
 9. Několik způsobů instalace – Nabízíme hned tři způsoby instalace vašich akustických panelů.
 10.   
 11. Integrace prvků a flexibilita řešení – Systémy Soft Cells snadno zkombinujeme s dalšími systémy technických služeb, přizpůsobíme jakémukoli tvaru a pokud se vám přestane líbit jejich barva, snadno je potáhneme novou látkou a rychle instalujeme zpět na své místo.
 12.   
 13. Světlo jako bonus – Místností s vyladěným zvukem a barevně sladěnými panely to nekončí. Co takhle panely nasvítit a vytvořit duši lahodící prostředí?
 14.   
 15. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám ochotně pomohou s výběrem a návrhy nejvhodnějšího systému panelů pro váš projekt.

SPOLUPRÁCE S LÍDREM V OBLASTI TEXTILNÍCH INOVACÍ

V DIAMOND DESIGN se soustředíme na výběr profesionálních a roky, kvalitou a referencemi prověřených partnerů. Společnost Kvadrat je lídrem v oblasti textilních inovací už od svého založení v roce 1968. Vyrábí moderní, vysoce kvalitní textilie a textilní výrobky pro architekty, návrháře a soukromé spotřebitele, tedy produkty určené pro veřejné prostory i domácí interiéry. Kvadrat je mezinárodně proslulá a progresivní, konstrukční společnost, odhodlaná neustále tlačit hranice estetického, tvůrčího a technologického pokroku v textilním designu.    Společnost Kvadrat se na trhu prezentuje pěti specializovanými značkami:   
 • Kvadrat Soft Cells vyrábí akustické panely.
 • Značka Kvadrat / Raf Simons se specializuje na exkluzivní textilní výrobky a doplňky pro domácnost.
 • Kinnasand navrhuje progresivní záclony.
 • Značka Kvadrat se zabývá vysoce kvalitním čalouněním, koberci a textilními výrobky.
 • Danskina vyrábí prémiové koberce.
  
Kvadrat akustické panely
Kvadrat akustické panely
Kvadrat akustické panely
Kvadrat akustické panely

ÚČINNÁ ŘEŠENÍ PROSTOROVÉ AKUSTIKY A ELEMINACE AKUSTICKÉHO SMOGU

Jistě také vnímáte, že vnitřní uspořádání současných interiérů je do značné míry formováno technickými možnostmi moderní komunikace. Pro naši potřebu efektivních komunikačních sítí jsou vytvářena více komunikativní, vícevrstvá a propojená prostředí. Vždy je nutné si uvědomit, jakých řešení potřebujeme v daných prostorách dosáhnout:   
 • Přednáškové a konferenční místnosti – Zde je funkce jasně daná. Existuje vždy jeden řečník a je nezbytné, aby jej všichni výborně slyšeli.
 • Jídelny, restaurační provozy, nemocniční a školská zařízení – Prostředí, kde se schází větší počet osob a kde je žádoucí, aby se lidé bavící se mezi sebou dobře slyšeli, ale aby se navzájem nerušili.
 • Otevřené kancelářské prostory – V rámci těchto struktur jsou soukromí a skupinová sféra prostorově oddělené, avšak obecně se nacházejí přímo vedle sebe. V důsledku toho je třeba vytvořit akustické podmíněné zóny.

Akustické zónování

Kvadrat akustické panely
Akustické zónování má svůj smysl z hlediska typu práce a funkční firemní komunikace. Každý ke své práci potřebuje jiné akustické pohodlí. Systémovým oddělením požadované soukromé a skupinové sféry můžeme dosáhnout podmínek, v nichž je možná akusticky nerušená práce uprostřed rušné kanceláře. Mnoho nových moderních budov trpí špatnou akustikou. Příčinu lze nalézt v až přílišné snaze prostory co nejvíce otevřít, zprůhlednit, optimalizovat, ve snaze vytvořit prostory co nejvíce architektonicky zdařilé, flexibilní, optimálně vybavené pro práci.    Při srovnání s dřívější architekturou, která většinou nabízela lepší akustické podmínky, pozorujeme jistou nerovnováhu. Můžeme oprávněně mluvit o “akustickém smogu” v moderním pracovním prostředí. Náš pocit pohody obvykle definují faktory jako:
 • emoční bezpečnost
 • naše vnímání prostoru a lidí kolem nás
 • dobré vidění a vnímání barvy, vjemy chutí a zápachu
 • pocity dotyku a tepla
 • a samozřejmě vnímání našeho akustického prostředí jako pohodlného.
      Vědecky bylo dokázáno, že fyzická a psychická zátěž z hluku v kanceláři mezi pracovníky může mít za následek zhruba 25-30% ztrátu výkonu. Hlučné stresující pracoviště zaměstnancům vadí a neradi v takovémto prostředí zůstávají. Možná se tedy ptáte, jaký je hlavní cíl zmíněných akustických opatření? Zlepšit srozumitelnost slov a vět i na větší vzdálenosti a pomoci vytvořit atmosféru, která podporuje dobré životní podmínky a pracovní produktivitu.

VÝKONNÉ AKUSTICKÉ PANELY SOFT CELLS

Kvadrat akustické panely
Panely Soft Cells přinášejí do interiéru místnosti akustické pohodlí, estetickou dokonalost a příjemné hmatové povrchy. Poskytují řešení akustických výzev moderní architektury a podporují produktivitu. Kombinují špičkovou akustickou výkonnost s estetickou dokonalostí.    Jsou schopné zajistit zvukovou absorpci až třídy A a my je umíme instalovat na stěny i stropy interiérů. Jsou dostupné ve standardních nebo uživatelských velikostech, v širokém sortimentu textilií a lze je bez problémů integrovat do jakéhokoliv návrhu. A co rádi uslyšíte – jsou znovu použitelné! Pokud si tedy spočítáte návratnost vaší investice, vyjde vám opravdu vynikající číslo!    Rámy panelů Soft Cells jsou vyráběny minimálně z 50% z recyklovaného hliníku mimořádné trvanlivosti a jsou vybaveny patentovaným napínacím mechanismem, který zajišťuje, aby nebyly ovlivněny teplotou či vlhkostí po mnoho let. Informace pro projektanty, architekty či specialisty na akustiku – technická specifikace systému byla navržena pro akustické pohodlí širokopásmovým zařízením ve všech příslušných oktávových pásmech mezi 200 a 4000 Hz.

Akustické panely Soft Cells Standard

Kvadrat akustické panely
Tato verze akustických panelů spoléhá na dvě vrstvy napnuté textilie účinně kontrolující hladinu zvuku. Nabízí třídu zvukové pohltivosti C podle normy ISO 11654.    Tyto panely jsou vhodné pro prostory:   
 • S mírnou potřebou pohlcování zvuku.
 • S velkými volnými plochami – zejména u stropů.
 • Kde je potřeba vysoké absorpce na stěnách a širokopásmové absorpce jako podhled.
   Hloubka panelu: 49 mm Hloubka instalace: záleží na instalační metodě Délka: min. 200 mm / max. 6000 mm Zvukový rozsah: 200 – 4000 Hz   
 • Panelové komponenty jsou vyrobené z prvotřídních materiálů. Veškeré součásti v panelech jsou navrženy tak, aby spojovaly výjimečnou trvanlivost a estetickou dokonalost.
 • Napínací mechanismus je patentovaný, udržuje tkaninu pod konstantním napětím pružin a vytváří efekt „kůže bubnu“ zabraňující prověšení.
 • Svazky a záhyby kolem rohů jsou vyztuženy speciální vložkou, která zajišťuje přebytečnou tkaninu a zároveň nikterak nebrání přirozenému pohybu textilie.
 • Pomocí leštěných koncovek lze zakrýt malou mezerou mezi nainstalovanými měkkými buňkami a stěnou. Vyrobeny jsou z hliníku, šířka 55 mm, max. délka 3000 mm, v jednom kusu.
 • Textilie a barvy používané pro panely Soft Cells Standard: Basel, Casa, Divina 3, Field, Remix 2, Steelcut 2, Steelcut Trio 3, Time 300, Toto 330*.

Akustické panely Soft Cells Broadline

Kvadrat akustické panely
Tato verze panelů má za textilní vrstvou ještě výplň z akustické izolace, díky čemuž nabízí typicky širokopásmovou třídu zvukové pohltivosti A podle normy ISO 11654.    Panely jsou vhodné pro:   
 • Prostory s těžkými až středně závažnými problémy s dozvukem a šumem.
 • Prostory s omezenou volnou plochou pro akustickou regulaci na stěnách nebo stropech.
 • Snižování doby dozvuku díky širokopásmové absorpci.
   Hloubka panelu: 49 mm Hloubka instalace: záleží na instalační metodě Délka: min. 200 mm / max. 6000 mm Zvukový rozsah: 125 – 5000 Hz
 • Panelové komponenty jsou vyrobené z prvotřídních materiálů. Veškeré součásti v panelech jsou navrženy tak, aby spojovaly výjimečnou trvanlivost a estetickou dokonalost.
 • Napínací mechanismus je patentovaný, udržuje tkaninu pod konstantním napětím pružin a vytváří efekt „kůže bubnu“ zabraňující prověšení.
 • Svazky a záhyby kolem rohů jsou vyztuženy speciální vložkou, která zajišťuje přebytečnou tkaninu a nebrání přirozenému pohybu textilie.
 • Pomocí leštěných koncovek lze zakrýt malou mezerou mezi nainstalovanými měkkými buňkami a stěnou. Vyrobeny jsou z hliníku, šířka 55 mm, max. délka 3000 mm, v jednom kusu.
 • Textilie a barvy používané pro panely Soft Cells Broadline: Basel, Casa, Divina 3, Field, Highfield 2, Pro 3, Steelcut 2, Steelcut Trio 3, Toto 330*

Akustické panely Soft Cells Lowtone

Kvadrat akustické panely
Panely Soft Cells Lowtone obsahují speciálně vyvinutou membránu ze skelného vlákna, která je umístěna za napnutou přední textilií pro kontrolu hladiny zvuku. Kombinace membrány a akustické výplně zajišťuje vynikající akustickou výkonnost v nízkých a středních frekvencích od 125 Hz nahoru.    Tento typ je vhodný pro:   
 • Prostory se speciálními akustickými požadavky, tedy nejen s požadavkem zvukové pohltivosti.
 • Kombinaci s dalšími typy panelů Soft Cells pro malé místnosti nebo prostory s velkými volnými plochami.
 • Vysokofrekvenční absorpce a vysokofrekvenční odraz, tedy prostředí s konstantními nízkofrekvenčními zvuky, např. ventilační systémy.
   Hloubka panelu: 49 mm Hloubka instalace: záleží na instalační metodě Délka: min. 200 mm / max. 6000 mm Zvukový rozsah: 125 – 500 Hz
 • Panelové komponenty jsou vyrobené z prvotřídních materiálů. Veškeré součásti v panelech jsou navrženy tak, aby spojovaly výjimečnou trvanlivost a estetickou dokonalost.
 • Napínací mechanismus je patentovaný, udržuje tkaninu pod konstantním napětím pružin a vytváří efekt „kůže bubnu“ zabraňující prověšení.
 • Svazky a záhyby kolem rohů jsou vyztuženy speciální vložkou, která zajišťuje přebytečnou tkaninu a zároveň nikterak nebrání přirozenému pohybu textilie.
 • Pomocí leštěných koncovek lze zakrýt malou mezerou mezi nainstalovanými měkkými buňkami a stěnou. Vyrobeny jsou z hliníku, šířka 55 mm, max. délka 3000 mm, v jednom kusu.
 • Standardní sada textilií byla testována na absorpci zvuku podle normy ISO 11654 / EN ISO 354. Další textilie jsou na akustickou výkonnost testovány na vyžádání.

Akustické panely Soft Reflective

Kvadrat akustické panely
Verze akustických panelů s reflexní deskou za textilní vrstvou.    Tento model nabízí absorpci zvuku třídy E podle normy ISO 11654 a je vhodný pro:   
 • Prostory, kde řeč / zvuk potřebuje projekci v určitém směru, např. blízko řečníka v konferenční místnosti nebo v hudebním sále nad orchestrem.
 • Prostory, které jsou vybaveny pokročilým akustickým designem s reflexními i absorpčními panely v kombinaci s jedním konzistentním povrchem.
 • Kombinaci reflexních (tvrdých) akustických vlastností s estetickým (měkkým) a hmatovým požadavkem na textilní povrch panelů.
   Hloubka panelu: 49 mm Hloubka instalace: záleží na instalační metodě Délka: min. 200 mm / max. 6000 mm
 • Panelové komponenty jsou vyrobené z prvotřídních materiálů. Veškeré součásti v panelech jsou navrženy tak, aby spojovaly výjimečnou trvanlivost a estetickou dokonalost.
 • Napínací mechanismus je patentovaný, udržuje tkaninu pod konstantním napětím pružin a vytváří efekt „kůže bubnu“ zabraňující prověšení.
 • Svazky a záhyby kolem rohů jsou vyztuženy speciální vložkou, která zajišťuje přebytečnou tkaninu a zároveň nikterak nebrání přirozenému pohybu textilie.
 • Pomocí leštěných koncovek lze zakrýt malou mezerou mezi nainstalovanými měkkými buňkami a stěnou. Vyrobeny jsou z hliníku, šířka 55 mm, max. délka 3000 mm, v jednom kusu.
 • Textilie a barvy: Basel, Casa, Steelcut 2, Steelcut Trio 3

Akustické panely Soft Cells Elements

Kvadrat akustické panely
Jednoduchý modulární systém stěnových akustických panelů, který pomáhá zlepšit kvalitu zvuku v kancelářích, zasedacích místnostech a dalších vnitřních prostorech. Systém je postavený na osvědčené technologii Soft Cells Broadline. Panely sestavujeme tak, aby poskytovaly absorpci zvuku třídy A a aby tak přispívaly ke zvýšení pohody, motivace a produktivity na pracovištích v daných interiérech. Díky přední textilní vrstvě panely Elements vylepšují také estetiku místnosti. K dispozici pro vás je tento systém v 15 velikostech panelů, 7 typech textilií Kvadrat a neuvěřitelných 242 barvách.    Řešení je určeno zejména pro:
 • Interiérové architekty hledající předdefinovaná řešení.
 • Prostory s omezenou volnou plochou na stěnách pro akustickou regulaci.
 • Snižování doby dozvuku díky širokopásmové absorpci.
   Hloubka instalace: 55mm se stěnovými konzolami Zvukový rozsah: 125 – 5000 Hz    Textilie a barvy: Casa, Divina 3, Divina MD, Divina Melange 2, Field, Remix 2, Steelcut Trio 3

Akustický simulátor

Kvadrat akustické panely
Vyzkoušejte si, jak panely Soft Cells mění akustické podmínky místnosti, na akustickém simulátoru. Najdete jej na tomto odkazu:    http://soft-cells.com/acoustics/simulator    Klikněte na tlačítko Start a poté jednoduše přidávejte panely Soft Cells na stěny nebo na strop a poslechněte si sami, jaký výsledný akustický efekt panely vytvoří.

TEXTILIE PRO AKUSTICKÉ PANELY VE VÍCE NEŽ 200 BARVÁCH

Kvadrat akustické panely
Pomocí textilií můžeme v okamžiku změnit prostředí v místnosti. Přidávají interiéru na osobitosti, zvyšují pocit pohody. Z praktického hlediska jimi rozdělujeme nebo sjednocujeme různé části prostoru nebo optimalizujeme světelné podmínky. Co je ale další a nesmírně důležitou předností speciálních textilií Kvadrat? Zlepšují akustické podmínky! Prostředí se tak stává pohodlnější a produktivnější.    Námi dodávané akustické panely Soft Cells bezproblémově vyhoví libovolné konstrukční koncepci. O vynikajících technických parametrech jsme se už zmiňovali, nejinak je tomu při výběru textilií, které:   
 • Jsou testovány na absorpci zvuku dle normy EN ISO 354.
 • Jsou nabízené ve více než 200 barvách a v obrovské škále struktur a vazeb textilií.
 • Díky snadné demontáži panelů je můžeme obměňovat.
   Díky těmto nesporným výhodám je pro nás s textiliemi Kvadrat radost pracovat. Jejich barevnostní škála je tak široká, že není problém sladit panely s dalšími textiliemi v interiéru. A protože značka Kvadrat nabízí také klasické bytové textilie a ucelené kolekce čalounických látek, nemusíme chodit pro nápady daleko a pokud svolíte, pomůžeme vám i s dalšími prvky v interiéru.

NĚKOLIK ZPŮSOBŮ INSTALACE

Jedinečně všestranný design panelů Soft Cells zajišťuje jejich instalaci způsobem, který nejlépe vyhovuje vašemu projektu. V praxi to znamená, že si sami můžete určit umístění, zakřivení a úhel instalace, který přesně odpovídá vašim potřebám. Akustické panely vám instalujeme:   
 • na zeď a na strop pomocí magnetů – Magnet umožňuje snadnou demontáž panelu bez jakýchkoliv nástrojů. Tento způsob instalace je vhodný na zeď i strop. Hloubka pohledové plochy panelu k podkladu je 55 mm.
 • na strop zavěšením pomocí lanek – Tento způsob instalace používáme všude tam, kde nelze použít magnet a kde je požadovaný zavěšený strop. Hloubka pohledové plochy panelu k podkladu je 120 mm.
 • na strop pomocí otočného závěsu a západky – V případě nutnosti zachování přístupu pod panel také po instalaci (např. z důvodu revizí systémů nebo šachty) je výhodné použít panel s kloubovým uložením. Hloubka pohledové plochy panelu k podkladu je 55 mm.

INTEGRACE PRVKŮ A FLEXIBILITA ŘEŠENÍ

Kvadrat akustické panely
Systémy Soft Cells lze snadno kombinovat s jinými systémy technických služeb, jako jsou napájecí zástrčky, ventilační agregáty, sprinklery a AV zařízení, aniž by došlo ke ztrátě akustického výkonu nebo estetického vzhledu.    Panely Soft Cells nabízejí výjimečnou designovou flexibilitu. Jsou přizpůsobitelné jakémukoliv tvaru tak, aby vyhovovaly všem akustickým, dle projektu specifickým, i obchodním potřebám. Díky rámu lze dosáhnout optimálního napnutí látky panelu podle jeho konkrétní velikosti, tvaru, orientace a zakřivení. Je opravdu jednoduché obměnit Soft Cells tak, aby splňovaly nové designové požadavky. Rychle se instalují, mohou být stejně snadno demontovány, znovu potaženy jinou látku a opět nainstalovány. Konstrukce rámů umožňuje, aby se tento proces opakoval tak často, jak je požadováno.

SVĚTLO JAKO BONUS

Kvadrat akustické panely
Společnost Kvadrat ve spolupráci s dalšími značkami, jako například Philips, neustále inovuje a své designery a vývojáře v kreativitě nikterak nebrzdí. Akustickým panelům jsou neustále přidávány nejrůznější bonusy, pomocí nichž dokážeme vytvořit vnitřní prostory, které berou dech.    Philips – velké světelné plochy Spojením odborných znalostí a technologií v oblasti LED osvětlení (Signify – Philips) a oblasti řízení absorpce zvuku (Kvadrat) vzešel nápad a následné realizace velkých osvětlených ploch v v kancelářích, halách, obchodech, recepcích a jednacích místnostech. Zjednodušeně řečeno, jedná se o umístění jednobarevných LED diod za přední textilní vrstvu rámu panelů Soft Cells.       Světelné akustické panely V tomto případě se jedná o panely vybavené vícebarevnými LED diodami. Tyto světelné textilní panely prostory oživují, dodávají jim dynamický obsah a optimální akustické podmínky. Tlumí hluk, zjemňují zvuk a hrou barev, zvuku, pohybu a světla působí na lidské emoce.
Kvadrat akustické panely
Světelný, textilní, vícevrstvý panel pomáhá tlumit hluk a zmírnit ozvěny, které jsou typické u nasvícených tvrdých materiálů, jako jsou sklo, beton či ocel. S montáží světelných panelů je dobré počítat už ve stavebním záměru, ale není to podmínkou, jdou do interiéru doplnit i dodatečně. Vyrábí se ve standardních velikostech, stejně tak jako na zakázku. Do realizace lze začlenit jeden světelný panel nebo celé skupiny světelných panelů, s ohledem na stavební předpisy a bezpečnostní normy. Světelný textilní panel je dodáván jako integrované řešení. Panel vám jednoduše připevníme na stěnu nebo strop pomocí konzol nebo magnetů, zapojíme napájení a použijeme ethernetové připojení k propojení panelů. Pokud by vám bylo toto ještě málo, nahrajeme vám do panelů také videoobsah. Hru světel a zvuku pak můžete řídit pomocí dálkového ovládání, počítače nebo pomocí jednoduché aplikace.    Stropní design vytvořený pomocí nasvícených panelů Když už si inovátoři ze společnosti Kvadrat dostatečně „pohráli“ se stěnami, přišel na řadu strop. Světelná stropní konstrukce OneSpace poskytuje světlo, které se podobá tomu dennímu díky skrytým LED diodám, které rovnoměrně rozšiřují světlo přes povrch panelu. Realizací stropní konstrukce z panelů Kvadrat Soft Cells vylepšíte akustickou kvalitu místnosti a stropu dodáte minimalistického, moderního vzhledu s tenkou hranou a neviditelným světelným zdrojem.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Realizace akustických panelů ve velkých halách a kancelářích je technicky náročnou záležitostí. Proto vám doporučujeme využít našeho bezplatného poradenského servisu. V showroomech DIAMOND DESIGN vám projektoví manažeři pomohou s výběrem a návrhy nejvhodnějšího systému panelů přímo pro váš projekt.    V DIAMOND DESIGN si velmi zakládáme na profesionálním přístupu k našim klientům. Díky propracovaným postupům vzdělávání a dlouholetým praktickým zkušenostem poskytujeme ty nejlepší služby v oboru stínicí techniky. Naší odměnou jsou pak spokojení klienti. Přijďte se i vy přesvědčit o našem špičkovém servisu. Kontaktujte nás Kontaktujte nás