PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
Univerzální použití japonských posuvných stěn
Vysoká variabilita posuvu panelů
Široká kolekce látek pro japonské panely
Japonské panely
Použití závěsových a záclonových látek
Vodící profily japonských posuvných stěn
Možnost zabudování vodícího profilu
Designové vodící a posuvné profily
Exkluzivní doplňky a příslušenství
Manuální a motorické ovládání
Precizní zpracování a výroba na míru
Profesionální servis a záruka až 5 let
Posuvná stěna F1
jps/POSUVNE_STENY_F1.pdf
Druhy látek
jps/POSUVNE_STENY_LATKY.pdf

Univerzální použití japonských posuvných stěn

Fotogalerie našich realizací

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěny nabízí hned několik možností použití. Primárně slouží jako stínicí prvek instalovaný v interiéru před nejrůznějšími prosklenými plochami. Jejich čistý design a moderní vzhled nejlépe vynikne na velkých prosklených stěnách a francouzských oknech. Základní maximální šířka posuvného mechanizmu je 6 m, avšak jednotlivé profily lze napojovat prakticky neomezeně.
  
Dalším způsobem užití posuvné stěny je předělení místnosti. Jedná se především o vizuální předělení, i když s ohledem na použitou látku lze částečně hovořit i o akustickém či tepelném předělení místnosti. Často se posuvné stěny využívají také na vizuální uzavření prosklených kanceláří v open space office či nejrůznějších jednacích místností.
  

Potřebujete-li skrýt pohledu některé části interiéru, výklenky, policové regály a jiné, i zde najde uplatnění posuvná stěna.

Vysoká variabilita posuvu panelů

Japonské posuvné stěny
Jednotlivé panely japonských posuvných stěn jsou vedeny v nosném profilu na kolečkových jezdcích, což zajišťuje jejich tichý a plynulý chod.
Samotná látka je na tomto pojezdu připevněna buď pomocí hliníkového klipového profilu, nebo na suchý zip, který zajišťuje snadné nasazení a odejmutí látkového panelu. Díky tomuto způsobu uchycení je výměna látky uživatelsky velmi snadná. Nejeden uživatel má v zásobě více různých panelů pro jednu posuvnou stěnu, které v průběhu roku mění dle momentální nálady nebo ročního období a s ním spojeného svátku.
  
Panely lze shrnovat manuálně za použití ovládací šňůrky nebo tahem za panel, ale také motoricky. Jednotlivé typy ovládání nabízí různé možnosti stahování a roztahování jednotlivých panelů nebo celých sestav. Vše je velmi variabilní a individuální. Sami zvolíte, zda se mají panely posouvat jednotlivě, nebo ve skupinách. V jakém místě se mají zastavit a do jakého směru se mají roztahovat.
  
Další klientskou volbou je šířka jednotlivých panelů. Jen na vás záleží, zda pro danou plochu zvolíte větší počet méně širokých panelů nebo širší panely, kterých bude potřeba méně. Volba šířky panelu je často závislá na prostoru pro jejich shrnutí mimo prosklenou plochu. Při volbě šířky panelu velmi záleží na typu zvolené látky a právě zde využijte našeho profesionálního poradenského servisu.

Široká kolekce látek pro japonské stěny

Japonské posuvné stěnyV současné době neexistuje stínicí prvek s větší možností použitelnosti látek, než jsou japonské posuvné stěny. Díky tomu je jejich zakomponování do vašeho interiéru velmi snadné. V praxi to znamená, že jste schopni vyřešit velkou prosklenou plochu elegantní posuvnou stěnou a ostatní klasická okna jedním z mnoha dalších možností stínění, které jsou pro tento účel vhodnější. Přitom na všech stínicích prvcích se stejnou látkou.
  
Nejčastěji jsou používané klasické roletové látky, které jsou díky svým vlastnostem předurčeny pro stínění interiéru. Pro volně visící panely jsou vždy vhodnější ty s pevnější vazbou. Proto v našich kolekcích naleznete také speciální roletové látky vybrané jako ideální pro panely posuvných stěn. Velkou výhodou těchto materiálů je možnost výběru od transparentních až po blackoutové s možností jejich kombinace na jednotlivých panelech stěny.

Japonské posuvné stěnyTransparentní látky: jsou lehké elegantní materiály. V našich kolekcích je naleznete v provedení s lehkou i výraznější strukturou, ale také s nejrůznějšími jednobarevnými nebo výraznými vzory. Zajišťují funkci záclony, za denního světla poskytují interiéru dostatek přirozeného světla, ale zabrání zvědavým pohledům z ulice do interiéru.

Japonské posuvné stěnyPolotransparentní látky: stojí uprostřed mezi transparentními a zatemňujícími. Propouští dostatek přirozeného denního světla, ale již dostatečně regulují jeho intenzitu. S ohledem pohledu do interiéru jsou patrné pouze siluety předmětů umístěných v bezprostřední blízkosti těchto látek.

Japonské posuvné stěnyZatemňující: nazývané také jako black-outové látky jsou využívány k vyšší intenzitě regulace denního světla a nejsou zcela vhodné pro posuvné stěny. Jejich hlavní přednost (zatemnění) je v systému posuvné stěny tvořena průsvitem světla mezi jednotlivými panely. V případě potřeby vyššího zatemnění zvolte jiný způsob stínění – například látkové nebo římské rolety.

Japonské posuvné stěnyDalší výraznou skupinou látek pro posuvné stěny jsou látky závěsové a záclonové, se kterými se setkáváme také u římských rolet. Častěji se používají lehké záclonové látky, ale není neobvyklé použít i těžší materiály. Do obou variant se mohou zhotovit výztuhy jako v případě římských rolet. Tato úprava vytvoří atmosféru blížící se klasické japonské stěně v její originální podobě.
  

Závěsové a záclonové látky je možné také digitálně tisknout nejrůznějšími vzory a kombinací barev. Staňte se designery vlastního domova a navrhněte látku přesně dle vašich představ. My ji pro vás připravíme a zpracujeme pro vaši japonskou posuvnou stěnu.
  
Také v kolekcích látek pro japonské posuvné stěny naleznete látky s nejrůznější úpravou. Ať už se jedná o teflonovou úpravu zvyšující odolnost materiálu proti ušpinění, antistatickou úpravu proti ulpívání prachu, napařenou vrstvu hliníku pro větší odrazivost slunečních paprsků nebo nehořlavou úpravu z vláken TREVIRA CS a další. Vždy se jedná o technické zušlechtění látky, přinášející větší užitnou hodnotu celé posuvné stěny.

Japonské panely

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyPosuvné stěny jsou často známé spíše jako japonské posuvné stěny. Tento název získaly z podobnosti k originálním japonským stěnám, které jsou zhotoveny z dřevěného rámu se spoustou příček a vyplněny rýžovým papírem nebo látkou. V našem případě se ovšem jedná o posuvné látkové panely zavěšené pouze v horním posuvném profilu.
  
Pro dosažení větší podobnosti s originálními japonskými stěnami se na látku přidávají různé dekorační profily z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji dřeva a hliníku. V případě použití závěsových nebo záclonových látek pak výztuhy jako u římských rolet zašité do tunýlků vytvořených z látky.

Použití závěsových a záclonových látek

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyČastější je použití lehkých záclonových látek, které jsou při použití do panelů rovné a hladké. Tím se zásadně liší od použití na záclonách, kde jsou látky vždy nařaseny a nevynikne tak zcela jejich vzor. U těchto lehkých látek je však třeba počítat s horší tvarovou stálostí. Proto doporučujeme pro posuvné stěny s těmito materiály větší přesahy mezi jednotlivými panely (platí také pro závěsové látky).
  
V případě zhotovení panelů ze závěsových (dekoračních) látek se velmi často používá stejný způsob šití jako u římských rolet. Tedy vytvoření tunýlků pro laminátové výztuhy, které drží látku v požadovaném tvaru. Ovšem setkáváme se i s požadavkem zhotovení panelů z dekoračních látek bez výztuh. S přihlédnutím k vlastnostem těchto látek je možné zhotovit posuvné panely i tímto způsobem.
  
Oblíbenou je pak kombinace záclonových a závěsových látek nebo jakákoli jiná kombinace, kdy se například přední panel zhotoví z odlišného materiálu než ostatní panely tvořící hlavní stínicí plochu japonské posuvné stěny.

Vodící profily japonských posuvných stěn

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyV nabídce DIAMOND DESIGN naleznete dva základní typy profilů, které se od sebe liší jen nepatrnými detaily.
  
Obě varianty vodících profilů mohou být se dvěma až pěti drážkami umožňujícími osazení pěti jednostranně ovládanými panely a v případě oponového shrnování, až deseti. Tato pravidla neplatí pro motorické ovládání. Zde je možné sdružovat jednotlivé profily vedle sebe a tím využít i většího množství posuvných panelů na jednu posuvnou stěnu.
  
V případě ovládání tahem za panel je naopak možné umisťovat posuvné panely libovolně do vodícího profilu. Tedy i více panelů do jedné drážky. Všechny typy profilů máme v základní bílé a šedé barvě s možností lakování do všech barev RAL.
Další variantou jsou pak designové vodící a posuvné profily, které tvoří samostatnou kategorii.

Možnost zabudování vodicího profilu

Japonské posuvné stěnyŘešení pro moderní a minimalistické interiéry, které se využívá při instalaci před bezrámová okna a v případě předělení místností. Tato instalace vyžaduje stavební přípravu ve fázi zhotovení sádrokartonového podhledu nebo jeho rekonstrukci. Jednodušší variantou je umístění vodicího profilu do připravené sádrokartonové kapsy, která bývá často osazena LED pásky. Toto nepřímé světlo, volně se povalující po látkovém panelu, pak vytváří osobitou atmosféru interiéru.

Designové vodicí a posuvné profily

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyDo této kategorie spadají vodicí profily připomínající designové záclonové a závěsové kolejnice. V případě posuvné stěny INTERSTIL F1, která je nosným modelem našich designových posuvných stěn, se jedná o přímou shodu s designovou závěsovou kolejnicí INTERSTIL ZENIT. Tato shoda vám umožní perfektní kombinaci posuvných stěn se závěsy nebo záclonami.
Princip posuvné stěny vycházející z klasické závěsové kolejnice umožňuje pouze ovládání tahem za panel, který je v tomto případě velmi kultivovaný. Vodicí profil se skládá z jednotlivých kolejnic řazených za sebe pomocí speciálních spojek vytvářejících celistvost posuvného profilu.
Posuvnou stěnu INTERSTIL F1 je možné za pomoci designových konzol kotvit jak na stěnu, tak na strop.
  

Všechny vodicí a posuvné profily jsou z hliníku nebo z nerezové oceli. Jejich přesné zpracování, plochý tvar a dokonalé detaily vytváří až fascinující čistý výsledek.

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyPosuvné stěny INTERSTIL F1 byly několikrát oceněny mezinárodními cenami za design.
  
Třešničkou na dortu jsou pak nádherně zpracované doplňky horního nosného profilu, magnetických madel pro tah za panel nebo spodní zátěžové profily ve variantě hliník, nerez a dřevo.
  
Také originální kolekce látek pro japonské posuvné stěny INTERSTIL F1 jsou propracované do nejmenšího detailu. Nejen po stránce designu, vylepšeny byly také jejich vlastnosti, zejména rozměrová a tvarová stálost.
Jednotlivé technické detaily řadí posuvnou stěnu INTERSTIL F1 na přední pozice v tomto segmentu. Díky speciálně vyvinutému systému posuvného panelu, který umožňuje jeho vysunutí z vodicího profilu, je možné zavěsit látky na osvědčený suchý zip. Po uchycení panelu je celý posuvný profil jediným cvaknutím schován za vodicí profil a s ním i všechny rušivé prvky v podobě suchého zipu.

Exkluzivní doplňky a příslušenství

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyI panelové stěny mohou mít spoustu zajímavých doplňků a příslušenství, přestože jsou ceněny především pro svůj čistý a jednoduchý design. I zde platí pravidlo, že méně je někdy více, a proto jsou tyto doplňky jen jakýmsi zpestřením, drobným detailem našich posuvných stěn.
  
Madlo pro tah za panel je prvním takovým doplňkem. Jedná se o magnetické destičky umístěné na panelu vždy z obou stran. Mohou být v kovovém nebo dřevěném provedení. Záleží jen na vás, do jakého místa panelu je umístíte.
  

Závaží ovládací šňůry je jako šperk zavěšený na řetízku. Ovšem v případě posuvné stěny neplní jen funkci designovou, ale také praktickou. Svoji vahou udržuje ovládací šňůru v rovině s panely a zabraňuje jejímu sukování.
  
Spodní zátěžové profily jsou nezbytnou součástí každého posuvného panelu. Mohou být ukryté v kapse zhotovené z látky nebo pohledové z nejrůznějších materiálů, jako je hliník, ušlechtilá ocel nebo dřevo.
  
Výztuhy jsou na jednotlivé panely umisťovány různými způsoby. U závěsových a záclonových látek jsou často vkládány do kapes vytvořených z látky. Plní tak funkci vyztužující, ale také designovou (obdoba římských rolet). V případě roletových (hladkých) látek se jedná o ploché profily z hliníku nebo dřeva, napodobující příčky na originálních japonských posuvných stěnách.

Manuální a motorické ovládání

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěny slouží především ke stínění velkých prosklených ploch nebo optickému předělení místností. Díky své jednoduché konstrukci je možné zhotovit libovolné rozměry jak v manuálním (tahem za panel), tak motorickém provedení.
  
Manuální ovládání: je možné hned třemi způsoby. Tahem za panel, kdy lze do vodicího profilu umístit libovolné množství posuvných panelů. Vždy lze ovšem pohybovat pouze s jedním panelem současně. Nástavbou ovládání tahem za panel je ovládací tyčka, která umožňuje ovládat každý panel samostatně, ale také jednotlivé skupiny panelů. Poslední možností je ovládání šňůrou, které má ze všech manuálních variant nejvíce omezené možnosti. Při ovládání šňůrou musíme vždy všechny panely posunovat společně a v případě oponového shrnování, symetricky. Také je zde omezena maximální šířka posuvné stěny na 6 m.
  
Motorické ovládání: Tyto motory jsou 12 V nebo 24 V a lze je jednoduše zapojit do zásuvky. Jejich nevýhodou je vlastní uzavřený ovládací systém, který neumožňuje integraci ostatních stínících prvků v interiéru pod jeden jediný ovladač.

Manuální a motorické ovládání

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyJaponské posuvné stěnyVšechny typy našich japonských posuvných stěn jsou zpracovávány nejmodernějšími stroji a léty prověřenými postupy. Díky tomu vám můžeme zajistit nejvyšší kvalitu a užitnou hodnotu našich produktů. Stejně tak jako jejich originální a osobitý design.
  
Posuvné stěny dodáváme na míru dle požadavků našich klientů a dispozic prostoru, do kterého jsou instalovány. Volitelná je celková šířka i výška. Dále pak počet posuvných panelů a jejich jednotlivý rozměr. Přesahy mezi jednotlivými panely, způsob jejich roztahování a umístění staženého paketu je taktéž volitelný.
  
Japonské posuvné stěny lze také instalovat do šikmin. Zde je nejvhodnější použití motorického ovládání s možností komfortní aretace v libovolné pozici. Za určitých podmínek lze ovládat také manuálně.

Profesionální servis a záruka 5 let

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěny jsou velmi variabilní, s celou řadou modifikací a použití. Pro výběr ideálního modelu a provedení využijte našeho bezplatného poradenského servisu. Na našich showroomech DIAMOND DESIGN můžete vidět vzorky všech nabízených modelů a jejich modifikací. V pohodlném prostředí těchto showroomů si klidně prohlédnete rozsáhlé kolekce látek a společně s naším projektovým managerem vyberete tu nejvhodnější pro vás.
  
Následně provedeme návštěvu místa předpokládané realizace, kde zvážíme vhodnost instalace posuvné stěny. Důležité je také potvrzení vhodnosti vybrané látky přímo na místě realizace s ohledem na ostatní prvky v interiéru.

  
Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis, který je z naší strany velmi dynamický a maximálně přizpůsobený potřebám našich klientů. Kvalitního servisu dosahujeme díky vlastním profesionálně vyškoleným technikům s dlouholetou praxí v oboru.
  
V DIAMOND DESIGN jsme přesvědčeni, že dlouhá životnost námi dodávaných produktů není jen otázkou kvalitního produktu samotného, ale také kvalitním servisem. Jelikož disponujeme oběma zmíněnými parametry, můžeme na většinu našich japonských posuvných stěn poskytnout záruku 5 let.
  

Kontaktujte nás Kontaktujte nás