Japonské posuvné stěny

[new_royalslider id=”4″]
Posuvná stěna F1
jps/POSUVNE_STENY_F1.pdf
Druhy látek
jps/POSUVNE_STENY_LATKY.pdf

Japonské posuvné stěny

Fotogalerie našich realizací

Japonské posuvné stěny

Posuvné stěny jsou známé také jako japonské posuvné stěny. Toto označení získaly z podobnosti s originálními japonskými stěnami, které jsou zhotovené z dřevěného rámu se spoustou příček a vyplněné rýžovým papírem nebo látkou.
  
V našem případě se jedná o posuvné látkové panely zavěšené pouze v horním posuvném profilu, které dodáváme na míru vašim potřebám a požadavkům a dle dispozic prostoru, do kterého je instalujeme. Zvolit si můžete celkovou šířku i výšku stěny, počet posuvných panelů a rozměr každého z nich, přesahy mezi panely, způsob roztahování i umístění staženého paketu. Posuvné panelové stěny umíme instalovat také do šikmin.
  

Potřebujete předělit místnost nebo skrýt pohledu některé části interiéru, výklenky či policové regály?

  
Použitím posuvných panelů dojde především k vizuálnímu předělení prostoru, i když s ohledem na použitou látku lze částečně hovořit i o akustickém či tepelném předělení místnosti. Často se posuvné stěny využívají také pro vizuální uzavření prosklených kanceláří v open space office či nejrůznějších jednacích místností. Pokud nejste fanoušky posuvných stěn, můžete k předělu prostoru či k zakrytí různých výklenků použít také závěsy a záclony.

  

7 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT POSUVNÉ STĚNY OD DIAMOND DESIGN

  

 1. Široká kolekce látek – Nabídka materiálů pro posuvné stěny je opravdu široká. Lze je vyrobit jak z klasických roletových látek, tak z textilií používaných na závěsy a záclony.
 2. Volba posuvných panelů – Je pouze na vás kolik a jak širokých panelů pro svoji stěnu zvolíte. My vám s výběrem rádi poradíme.
 3. Vodící profily posuvných stěn – Způsob vedení jednotlivých panelů je opět vaší volbou.
 4. Designové vodicí a posuvné profily Interstil – Nabízíme řešení i pro náročné milovníky designu.
 5. Ruční nebo motorické ovládání – Posuvné stěny vám dle vašeho přání vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním.
 6. Exkluzivní doplňky a příslušenství posuvných stěn – Drobné designové a funkční detaily, které nikterak nenarušují čistý a jednoduchý design posuvných stěn, pouze se podílejí na celkovém dojmu z posuvné stěny.
 7. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodné látky pro vaše posuvné stěny až po jejich záruční a pozáruční servis.

ŠIROKÁ KOLEKCE LÁTEK PRO JAPONSKÉ STĚNY

Japonské posuvné stěny

V současné době neexistuje stínicí prvek s větší možností použitelnosti látek, než jsou japonské posuvné stěny. Díky tomu je jejich zakomponování do vašeho interiéru velmi snadné. V praxi to znamená, že jsme schopni vyřešit velkou prosklenou plochu elegantní posuvnou stěnou a ostatní klasická okna jedním z mnoha dalších možností stínění, které jsou pro tento účel vhodnější. Přitom pro všechny stínicí prvky použijeme stejnou látku.
  
Nejčastěji používané jsou klasické roletové látky, které jsou díky svým vlastnostem předurčeny pro stínění interiéru. Pro volně visící panely jsou vždy vhodnější ty s pevnější vazbou. Proto v našich kolekcích naleznete také speciální roletové látky vybrané jako ideální pro panely posuvných stěn. Velkou výhodou těchto materiálů je možnost výběru od transparentních až po blackoutové, s možností jejich kombinace na jednotlivých panelech stěny:

 • Transparentní látky jsou lehké elegantní materiály. V našich kolekcích je naleznete v provedení s jemnou i výraznější strukturou, ale také s nejrůznějšími jednobarevnými nebo výraznými vzory. Zajišťují funkci záclony, za denního světla poskytují interiéru dostatek přirozeného světla, ale zabrání zvědavým pohledům z ulice do interiéru.
 • Polotransparentní látky propouští dostatek přirozeného denního světla, ale již dostatečně regulují jeho intenzitu. Při pohledu do interiéru jsou patrné pouze siluety předmětů umístěných v bezprostřední blízkosti těchto látek.
 • Zatemňující označované také jako black-outové látky jsou využívány k vyšší intenzitě regulace denního světla a nejsou zcela vhodné pro posuvné stěny, protože v systému posuvné stěny světlo prosvítá mezi jednotlivými panely. V případě potřeby vyššího zatemnění zvolte jiný způsob stínění – například látkové nebo římské rolety.

  

Další výraznou skupinou látek pro posuvné stěny jsou látky závěsové a záclonové, se kterými se setkáváme také u římských rolet. Častěji se používají lehké záclonové látky, ale není neobvyklé použít i těžší materiály. Do obou variant se mohou zhotovit výztuhy jako v případě římských rolet. Tato úprava vytvoří atmosféru blížící se klasické japonské stěně v její originální podobě.
  

 • Lehké záclonové látky jsou při použití do panelů rovné a hladké. Tím se zásadně liší od použití na záclonách, kde jsou látky vždy nařaseny a nevynikne tak zcela jejich vzor. U těchto lehkých látek je třeba počítat s horší tvarovou stálostí. Proto doporučujeme pro posuvné stěny s těmito materiály větší přesahy mezi jednotlivými panely.
 • V případě zhotovení panelů ze závěsových (dekoračních) látek se velmi často používá stejný způsob šití jako u římských rolet. Tedy vytvoření tunýlků pro laminátové výztuhy, které drží látku v požadovaném tvaru. Ovšem setkáváme se i s požadavkem zhotovení panelů z dekoračních látek bez výztuh. S přihlédnutím k vlastnostem těchto látek je možné zhotovit posuvné panely i tímto způsobem.
 • Oblíbenou je pak kombinace záclonových a závěsových látek nebo jakákoli jiná kombinace, kdy se například přední panel zhotoví z odlišného materiálu než ostatní panely tvořící hlavní stínicí plochu japonské posuvné stěny.

Digitální potisk látek a finální úpravy zvyšující užitnou hodnotu látek

Závěsové a záclonové látky je možné také digitálně potisknout vašimi návrhy. Získáte tak originální posuvnou stěnu zcela dle vašich představ.
Je samozřejmé, že také do kolekcí látek pro japonské posuvné stěny jsme zařadili látky s nejrůznější úpravou zvyšující jejich užitné vlastnosti. Ať už se jedná o teflonovou úpravu zvyšující odolnost materiálu proti ušpinění, antistatickou úpravu proti ulpívání prachu, napařenou vrstvu hliníku pro větší odrazivost slunečních paprsků nebo nehořlavou úpravu z vláken Trevira CS. Vždy se jedná o technické zušlechtění látky přinášející větší užitnou hodnotu celé posuvné stěny.

VOLBA POSUVNÝCH PANELŮ

Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěny nabízejí hned několik možností použití. Primárně slouží jako stínicí prvek instalovaný v interiéru před nejrůznějšími prosklenými plochami. Jejich čistý design a moderní vzhled nejlépe vynikne na velkých prosklených stěnách a francouzských oknech. Základní maximální šířka posuvného mechanismu je 6 m, avšak jednotlivé profily lze napojovat prakticky neomezeně.
Jednotlivé panely japonských posuvných stěn jsou vedeny v nosném profilu na kolečkových jezdcích, což zajišťuje jejich tichý a plynulý chod.
  
Samotná látka může být na tomto pojezdu připevněna:

 • Pomocí hliníkového klipového profilu
 • Na suchý zip, který zajišťuje snadné nasazení a odejmutí látkového panelu.

  
Díky těmto způsobům uchycení je výměna látky na jednotlivých panelech uživatelsky velmi snadná. Nejeden uživatel pak má v zásobě více různých panelů pro jednu posuvnou stěnu, které v průběhu roku mění dle momentální nálady nebo ročního období.
  

Šířka jednotlivých panelů záleží pouze na vás. Vy rozhodnete, zda pro danou plochu bude lepší zvolit větší počet méně širokých panelů nebo širší panely, kterých bude potřeba méně. Volba šířky panelu je často závislá na prostoru pro jejich shrnutí mimo prosklenou plochu. Při volbě šířky panelu velmi záleží na typu zvolené látky a právě zde využijte našeho profesionálního poradenského servisu.
  

VODÍCÍ PROFILY POSUVNÝCH STĚN

Japonské posuvné stěny

V naší nabídce naleznete dva základní typy profilů, které se od sebe liší jen nepatrnými detaily.

 • Volně posuvný
 • Spojený, ovládaný šňůrou.

Obě varianty mohou být se dvěma až pěti drážkami umožňujícími osazení pěti jednostranně ovládanými panely, v případě oponového shrnování až deseti panely. To ale neplatí pro motorické ovládání, kde je možné sdružovat jednotlivé profily vedle sebe a tím využít i většího množství posuvných panelů na jednu posuvnou stěnu.
  
V případě ovládání tahem za panel je naopak možné umisťovat posuvné panely libovolně do vodícího profilu. Tedy i více panelů do jedné drážky. Všechny typy profilů nabízíme v základní bílé a šedé barvě s možností lakování do všech barev RAL.

Možnost zabudování vodicího profilu

Zabudovaný vodicí profil je řešení pro moderní a minimalistické interiéry, které se využívá při instalaci před bezrámová okna a v případě předělení místností. Tato instalace vyžaduje stavební přípravu ve fázi zhotovení sádrokartonového podhledu nebo jeho rekonstrukci. Jednodušší variantou je umístění vodicího profilu do připravené sádrokartonové kapsy, která bývá často osazena LED pásky. Toto nepřímé světlo, volně se povalující po látkovém panelu, pak vytváří osobitou atmosféru interiéru.

DESIGNOVÉ VODICÍ A POSUVNÉ PROFILY INTERSTIL

Japonské posuvné stěny

Díky spolupráci s významnými značkami v našem oboru jsme schopni potěšit i oko náročného zákazníka. Pro efektní zavěšení posuvných panelů používáme designové vodicí a posuvné profily.
  
Jde o vodicí profily podobající se designovým záclonovým a závěsovým kolejnicím. Výrobci je řadí do jedné kolekce nesoucí stejný výrazný vizuální prvek. Příkladem je designerskými cenami ověnčená posuvná stěna INTERSTIL F1, která je nosným modelem našich designových posuvných stěn. Jí designově odpovídá závěsová kolejnice INTERSTIL ZENIT. Tato vizuální shoda tak umožní dokonalou kombinaci vašich posuvných stěn se závěsy nebo záclonami.
  
Posuvná designová stěna INTERSTIL F1:

 • Umožňuje velmi kultivované ovládání tahem za panel.
 • Její vodicí profil se skládá z jednotlivých kolejnic řazených za sebou pomocí speciálních spojek vytvářejících celistvost posuvného profilu.
 • Je možné ji za pomoci designových konzol kotvit na stěnu, i na strop.
 • Všechny vodicí a posuvné profily jsou přesně opracované do posledního detailu. Jsou vyrobeny z hliníku nebo z nerezové oceli.
 • Na exkluzivitě jí dodávají mistrně zpracované doplňky horního nosného profilu, magnetických madel pro tah za panel nebo spodní zátěžové profily.
 • Má svoji originální kolekci látek, které jsou propracované do nejmenšího detailu nejen po stránce designu, ale vylepšeny jsou také jejich vlastnosti, zejména rozměrová a tvarová stálost.
 • Má speciálně vyvinutý systém posuvného panelu umožňující jeho vysunutí z vodicího profilu. Díky němu je možné zavěsit látky na osvědčený suchý zip a jediným cvaknutím celý posuvný profil schovat za vodicí profil.

EXKLUZIVNÍ DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ POSUVNÝCH STĚN

Japonské posuvné stěny

Přestože jsou panelové stěny ceněny především pro svůj čistý a jednoduchý design, i ony mohou mít spoustu zajímavých doplňků a příslušenství. Opět zde platí pravidlo, že méně je někdy více, a proto jsou tyto doplňky jen jakýmsi zpestřením, drobným detailem našich posuvných stěn. K dekoraci vašich posuvných stěn nabízíme:
  

 • Madlo pro tah za panel – Jedná se o magnetické destičky umístěné na panelu vždy z obou stran. Na vás je, do jakého místa panelu je umístíte.
 • Závaží ovládací šňůry – Šperk zavěšený na řetízku, který kromě designové funkce plní i funkci praktickou. Svou váhou udržuje ovládací šňůru v rovině s panely a zabraňuje jejímu kroucení.
 • Spodní zátěžové profily – Nezbytná součást každého posuvného panelu. Mohou být ukryté v kapse zhotovené z látky, nebo pohledové z materiálů jako je hliník, ušlechtilá ocel nebo dřevo.
 • Výztuhy – U závěsových a záclonových látek jsou často vkládány do kapes vytvořených z látky, v případě roletových (hladkých) látek se jedná o ploché profily z hliníku nebo dřeva, napodobující příčky na originálních japonských posuvných stěnách. Vyztužují jednotlivé panely a dekorují jejich spodní kraj.

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ POSUVNÝCH STĚN

Díky své jednoduché konstrukci je možné zhotovit libovolné rozměry posuvných stěn jak v manuálním, tak v motorickém provedení. Manuálně lze panely ovládat:

 • Tahem za panel, kdy lze do vodicího profilu umístit libovolné množství posuvných panelů. Vždy lze ovšem pohybovat pouze jedním panelem současně.
 • Nástavbou ovládání tahem za panel je ovládací tyčka, která umožňuje ovládat každý panel samostatně, ale také jednotlivé skupiny panelů.
 • Třetí možností je ovládání šňůrou, kdy musíme posunovat vždy všechny panely společně a v případě oponového shrnování také symetricky. Maximální šířka posuvné stěny ovládané šňůrou je pouze 6 m.

  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

Pro motorické ovládání posuvných stěn používáme 12 V nebo 24 V motory, které lze jednoduše zapojit do zásuvky. Mají vlastní uzavřený ovládací systém, který neumožňuje integraci ostatních stínících prvků v interiéru pod jeden jediný ovladač.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěny jsou velmi variabilní, s celou řadou modifikací a různým způsobem použití. Pro výběr ideálního modelu a provedení využijte našeho bezplatného poradenského servisu. V pohodlném prostředí showroomů DIAMOND DESIGN si můžete prohlédnout vzorky všech nabízených modelů a jejich modifikací, prolistovat katalogy se rozsáhlých kolekcí látek a společně s naším projektovým managerem vybrat tu nejvhodnější pro vás.
  
Následně provedeme návštěvu místa předpokládané realizace, kde zvážíme vhodnost instalace posuvné stěny a potvrdíme si vhodnosti vybrané látky s ohledem na ostatní prvky v interiéru. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis, maximálně přizpůsobený potřebám našich klientů. Kvalitního servisu dosahujeme díky vlastním profesionálně vyškoleným technikům s dlouholetou praxí v oboru.
  
V DIAMOND DESIGN jsme přesvědčeni, že dlouhá životnost námi dodávaných produktů není jen otázkou kvalitního produktu samotného, ale také kvalitním servisem. Jelikož disponujeme oběma zmíněnými parametry, můžeme na většinu našich japonských posuvných stěn poskytnout záruku 5 let.

This entry was posted in Interiérové stínění. Bookmark the permalink.