akustika_novinka_slide

Jak na akustiku v místnosti

Máte pocit, že se ve vaší místnosti nepříjemně šíří zvuk, je zde ozvěna či potřebujete zamezit unikání zvuku z místnosti? Pak můžete využít akustických vlastností látek a tapet, kterou jsou k tomuto účelu určeny.

Zvuk je složený z molekul vzduchu, které jsou v pohybu. Přítomnost akustických látek či tapet způsobuje, že se pohyb molekul vzduchu snižuje. Dochází k tomu nárazem na překážku, která má speciální úpravu či strukturu pro tlumení tohoto pohybu. Hodnota tlumení je měřitelná pomocí koeficientu akustické absorpce – αw (Alpha W). Stupnice měření je v rozmezí 0 – 1 přičemž čím vyšší číslo, tím lepší pohlcení zvuku. Hledejte tyto hodnoty při vašem výběru.

Tabulka akustických rozmezí:

akustika tabulka

Akustické závěsy a záclony

Akustické závěsy jsou převážně poměrně velké gramáže (od 300 do 700 g/m2), případně se skládají z několika vrstev slabších materiálů. Díky tomu jsou schopné pohltit nebo alespoň dostatečně “rozbít” zvuk, který je příčinou problémů. Jsou ale k dispozici také průsvitné lehké látky – záclony, vhodné do všech interiérů od obývacích pokojů až po velké konferenční sály. Přestože jsou velice tenké, dosahují vysokých hodnot Alpha W – 0,5 – 0,6. Mezi jedny z výrobců patří například firma VESCOM. Na našich showroomech vám rádi tyto produkty představíme.

akustika1

Akustické tapety

Akustické tapety jsou speciální tapety navržené tak, aby dostatečně snížily zvukové odrazy v obytných místnostech, hotelových halách, školkách, kinech, restauracích, konferenčních sálech, atd. Tapeta je složena z několika speciálních vrstev, které rozkládají zvuk. Najdete u nás např. tapety od Arte, Texdecor nebo Vescom.

arte---intrique

arte2

Navštivte některý z našich showroomů ve vašem okolí a nechte si poradit.