novinka_zimni-zahrady

Interiérové stínění (nejen) zimních zahrad

Zastínit zimní zahradu je možné dvěma základními způsoby a to z exteriéru nebo z interiéru

Exteriérové stínění však není vždy technicky možné instalovat a tak lze přistoupit ke stínění interiérovému. To je však méně účinné v případě vnikání tepla do interiéru, ale cenově dostupnější.

V tomto článku se zaměříme na interiérový stínící prvek, který se nazývá Baldachýn. Jedná se vlastně o “římskou roletu” položenou naležato. Může být vodorovně nebo pod různým úhlem.

rimske_rolety_zimni_zahrada

Baldachýny mohou být ovládané manuálně nebo motoricky. Není zde ani omezení pouze na pravoúhlé tvary. Kromě čtverce či obdélníku, lze vyrobit baldachýn ve tvaru lichoběžníku nebo trojúhelníku. Dokonce i ohnutí baldachýnu do oblouku není problém.

priklad_baldachynu

Tímto způsobem je možné zastínit i větší plochy. Maximální rozměry jednoho prvku se pohybují kolem šesti metrů na šířku i na výsuv. Záleží na výrobci každého provedení, existuje i řešení, které je možné vyrobit i 12 metrů široké.

rimske_rolety_zimni_zahrada_2

Látky používané na baldachýny jsou často screenové látky, které mají dobrou odolnost proti UV záření a také na slunci neblednou. Lze však použít i jiné, běžnější látky.

screenova_latka

Pro bližší informace neváhejte navštívit jeden z našich showroommů nejbližší vašemu bydlišti.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás