HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE
HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE
HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE
HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE
HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE
IZO žaluzie
horzal/IZO-ZALUZIE.pdf

Horizontální žaluzie

Rolety do střešních oken
Největší předností horizontálních žaluzií je bezesporu uživatelsky jednoduchá regulace světla. Pro dosažení požadovaného světelného komfortu vám postačí jediný ovládací prvek, kterým naklápíte všechny lamely současně.   

Potřebujete zastínit okna v pronajatém bytě rychle a levně?

  

Použití horizontálních žaluzií je dnes nejběžnějším způsobem stínění. Jejich nabídka je široká, žaluzie jsou běžným skladovým artiklem a vy na ně nemusíte dlouhou dobu čekat. Interiérové hliníkové žaluzie patří k těm nejlevnějším způsobům ochrany před intenzivním slunečním zářením. Pokud byste raději modernější a luxusnější řešení stínění, doporučujeme Plisé a Duette, římské rolety, látkové rolety nebo designové závěsy a záclony.

     

6 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE OD DIAMOND DESIGN

  
  1. Flexibilní regulace světla – Horizontální lamely můžete natáčet oběma směry (dolů a vzhůru), a tím regulovat směřování slunečních paprsků i průhled dovnitř a ven z interiéru.
  2. Různé typy horizontálních žaluzií – Kromě základních typů hliníkových lamel vám nabízíme také speciální žaluzie Megaview nebo Varoline a dřevěné horizontální žaluzie
  3. Široká nabídka lamel – Na našich showroomech si vyberete materiál, šířku a délku lamel pro vaše horizontální žaluzie, barvu i povrchovou strukturu.
  4. Ruční nebo motorické ovládání – I v případě horizontálních žaluzií vám nabízíme několik způsobů mechanického a motorického ovládání. Výhody každého z nich můžete konzultovat s našimi specialisty.
  5. Stínění atypických oken – horizontální žaluzie dokážeme instalovat i do atypických, např. trojúhelníkových oken.
  6. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodného materiálu, velikostí lamel až po jejich záruční a pozáruční servis.

FLEXIBILNÍ REGULACE SVĚTLA

Všechny interiérové žaluzie umožňují naklápění lamel v obou směrech. Naklápění směrem dolů vytváří otevřené prostupy pro maximální průchod slunečních paprsků a jejich směřování k zemi, v případě natočení lamel opačným směrem (vzhůru) dojde k nárazu slunečních paprsků do stěn lamel a jejich odražení směrem ke stropu místnosti. Směr natočení lamel také ovlivňuje průhled do exteriéru a interiéru. Díky horizontálním žaluziím jste tak vždy pány svého soukromí.

RŮZNÉ TYPY HORIZONTÁNÍCH ŽALUZIÍ

V nabídce každého ze showroomů DIAMOND DESIGN naleznete několik typů horizontálních žaluzií lišící se způsobem instalace, materiálem nebo provedením.

Hliníkové žaluzie volně visící

Rolety do střešních oken
Nejznámější a nejrozsáhlejší skupina v tomto segmentu stínění. A to nejen co do rozsahu variability, ale především do objemu použití. Volně visící žaluzie často instalujeme do komerčních prostor pro zastínění větších prosklených ploch. Jejich předností je snadná údržba a odolnost proti ušpinění.    Standardně se dodávají v maximálním rozměru šířky 350 cm a výšky 400 cm. S maximální plochou 9 m2. Pokud byste si s těmito rozměry nevystačili, je možné na základě vaší poptávky vyrobit vnitřní horizontální žaluzie i větších rozměrů. Volně visící žaluzie v závislosti na jejich rozměrech doplňujeme vodicím lankem, které zajišťuje vyšší odolnost žaluzie v průvanu nebo při větším pohybu lidí v daném prostoru.

Hliníkové žaluzie na okenní křídlo

Hliníkové žaluzie instalované přímo na okenním křídle byly v posledních letech asi nejrozšířenějším a nejznámějším typem stínění v České Republice. Přestože realizujeme ročně nespočet zakázek, jejich obliba je na ústupu a zákazníci u nás stále častěji požadují designovější a funkčnější typy stínění, jakými jsou například Plisé a Duette, látkové rolety, klasické závěsy a záclony nebo římské rolety.    Hliníkové žaluzie na okenní křídlo mají jednoduchou konstrukci. Naši technici je kotví do zasklívací lišty, konstrukce okenního křídla tak zůstane nenarušena. Vždy je opatří vodicím silonem, aby kopírovaly sklo okna, a to i v případě jeho vyklopení do ventilační polohy.

Speciální hliníkové žaluzie Megaview

Rolety do střešních oken
Nebyly bychom to my, kdybychom i u tak klasického stínicího produktu, jakým bezpochyby interiérové hliníkové žaluzie jsou, nepřišli s něčím „navíc“.      Hliníkové žaluzie Megaview na první pohled vypadají jako klasické hliníkové žaluzie, jejich uživatelská hodnota je ovšem daleko vyšší. Jakmile otočíte lamely do vodorovné polohy, abyste vytvořili maximální průhled z vašeho okna, jednotlivé lamely systému Megaview se spárují, čímž vytvoří dvojnásobný průhled a zároveň zvětší prostup světla do interiéru. Většinou pak už není třeba vytahovat žaluzii do horní polohy, uživatelé tohoto exkluzivního modelu žaluzie si pak vystačí s pouhým natáčením lamel.

Speciální hliníkové žaluzie Varioline

Varioline se svou konstrukcí, způsobem instalace a ovládáním blíží k principu Plisé a Duette. Pokud si pro svůj domov vyberete právě tento typ horizontálních žaluzií, můžete je shrnovat jak ke spodní, tak k horní hraně okenního křídla. Možnost plynulé regulace světla natáčením lamel v obou směrech, jako je tomu u klasické žaluzie, zůstává zachována.

Dřevěné žaluzie

Rolety do střešních oken
Horizontální žaluzie s dřevěnou lamelou patří k exklusivnímu provedení žaluzií. Kromě stínicí funkce přináší do interiéru velmi osobitý ráz a propojení s přírodou, které je v současnosti velmi žádané.      Dřevěné horizontální žaluzie jsou specialitou značky DIAMOND DESIGN. V našich kolekcích naleznete lamely v několika šířkách a v nekonečném množství povrchů. Dřevěné horizontální žaluzie vám dodáme na míru a zcela dle vašeho zákazníka. Jsme schopni vytvářet také speciální povrchové úpravy žaluzií dle dodaných vzorků. Více se o našich dřevěných žaluziích dočtete zde.

ŠIROKÁ NABÍDKA LAMEL

Nabídku lamel pro horizontální žaluzie máme opravdu rozsáhlou. Na showroomech DIAMOND DESIGN lze vybírat dle několika kritérií. Dle materiálu z dřevěných a hliníkových lamel, podle šířky jednotlivých lamel na 25, 35, 50 a 70 mm široké. Vybírat lze i z různých tvarů a tvarových perforací lamel. Jejich struktur a povrchových úprav. Nabízíme vám nekonečnou paletu barev a odstínů lamel horizontálních žaluzií. Pokud byste si i přesto z naší nabídky nevybrali, je možné lamely povrchově upravit dle vašeho přání. Lamely nalakujeme do jakékoli barvy RAL nebo dle vámi dodaného barevného vzorku. Při výběru barvy se tedy nenechte omezovat, záleží jen na vaší představivosti a potřebách vašeho interiéru.

Velikosti paketů vytažených žaluzií

Při přípravě realizace stínění horizontálními žaluziemi často odpovídáme na otázku velikosti paketu vytažených lamel. Ta je vždy závislá na použitém materiálu lamely a její šířce. Hlavním parametrem pro výslednou velikost paketu je tloušťka lamely. Nejmenší tloušťku mají hliníkové lamely, potom lamely bambusové, největší tloušťku lamely mají dřevěné žaluzie. Dalším určujícím parametrem je šířka lamely. V praxi jde o to, že čím jsou lamely širší, tím méně jich pro zastínění požadované výšky potřebujeme. Platí tedy, že pro menší paket potřebujeme použít větší šířku lamely. Pro konkrétní informace navštivte jeden z našich showroomů, kde si můžete prohlédnout jednotlivé případy na funkčních vzorcích a zároveň můžete konzultovat vše potřebné s našimi techniky.

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ HORIZONTÁLNÍCH ŽALUZIÍ

Rolety do střešních oken
Horizontální žaluzie disponují nekonečnou možností provedení, modelů a využití. Proto nezůstávají pozadu ani v možnostech ovládání.    Manuálně lze ovládat žaluzie řetízkem, šňůrou, tyčkou a tahem za spodní nebo horní profil.    Motorický pohon menších rozměrů je řešen 24 V motory, zastínění větších ploch pak motory 230 V. K oběma variantám motorizace lze využít celé škály ovládacích prvků. Ať už zvolíte nástěnný vypínač, dálkové ovládání nebo napojení žaluzií na inteligentní ovládání domu umožňující ovládat žaluzie z tabletu nebo smartphonu, vždy získáte v případě motorizace vyšší uživatelský komfort. A v neposlední řadě – díky plynulému způsobu ovládání jednoznačně prodloužíte životnost vašich žaluzií.    Zjistěte více o automatizované domácnosti

STÍNĚNÍ ATYPICKÝCH OKEN

Horizontální žaluzie používáme také čas od času pro řešení stínění atypických trojúhelníkových oken. Díky rozdílné délce lamel je můžeme přizpůsobit i tomuto tvaru okna. Vzhledem k tomu, že lamely horizontálních žaluzií lze vytahovat jen směrem nahoru, nelze s nimi v šikmých oknech většinou tímto způsobem manipulovat. Lamely v trojúhelníkových či atypicky tvarovaných oknech lze pouze naklápět. Proto jako vhodnější stínicí systém pro stínění atypických tvarů oken doporučujeme Plisé a Duette.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Modelová nabídka horizontálních žaluzií a jejich kvalitativní výkyvy na trhu jsou veliké, proto je pro výběr správného produktu velmi důležitá znalost oboru stínicí techniky. Naši technici se celoročně zabývají sledováním novinek a změn na trhu a neustále aktualizují naši nabídku horizontálních žaluzií tak, aby byla vyvážená s ohledem na porovnání výkonu a ceny. Kvalitní klientský servis je v DIAMOND DESIGN na prvním místě. Našim klientům se snažíme vždy nabídnout nejvhodnější produkt splňující jejich požadavky ve všech ohledech. Snažíme se vyslechnout představy a potřeby našich klientů a na základě toho představit pro jejich projekt všechny dostupné varianty. Součástí našeho špičkového servisu není pouze poradenská činnost, ale také bezplatné zaměření a konzultace na místě případné realizace. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis, zajištěný výhradně našimi vlastními techniky s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Díky neustálému sledování vývoje trhu a propracovanému systému vzdělávání, přinášíme na trh vždy ty nejlepší produkty v dané kategorii. Proto se i u horizontálních žaluzií můžeme pochlubit až 5letou zárukou na vybrané modely žaluzií. Kontaktujte nás Kontaktujte nás