DŘEVĚNÉ ŽALUZIE
DŘEVĚNÉ ŽALUZIE
DŘEVĚNÉ ŽALUZIE
DŘEVĚNÉ ŽALUZIE
DŘEVĚNÉ ŽALUZIE

Dřevěné žaluzie

Fotogalerie našich realizací
Dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie do oken lze označit za klasický a zároveň moderní stínicí prvek přinášející do interiéru osobitost a nenapodobitelnou atmosféru bydlení.   

Potřebujete zastínit okna a preferujete přírodní materiály?

   Dřevěné žaluzie jsou luxusní variantou klasických horizontálních žaluzií. Pro jejich instalace vybíráme pouze kvalitní materiály, jejichž způsob zpracování splňuje očekávání i nejnáročnějších zákazníků kladoucích důraz na styl, vkus a estetiku. Je vždy zážitkem pozorovat nevšední a zajímavé obrazy a scenérie, které v interiéru vytvářejí sluneční paprsky dopadající přes okna na přírodní materiál jednotlivých lamel.    Pokud se do vašeho interiéru další dřevěné materiály nehodí, zkuste si vybrat z dalšího interiérového stínění, které nabízíme. Co třeba plissé nebo rolety den a noc?

  
Dřevěné žaluzie

7 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT DŘEVENÉ ŽALUZIE OD DIAMOND DESIGN

  
 1. Horizontální a vertikální dřevěné žaluzie – Originální stínicí prvek i designový předěl interiéru.
 2. Široká paleta základních barev a odstínů lamel – Nabídneme vám lamely v přírodních odstínech, mořené, lakované i speciálně upravované a potahované. O tom, že máme nabídku opravdu širokou, se můžete přesvědčit na návštěvě nejbližšího showroomu DIAMOND DESIGN.
 3. Volitelné šířky lamel – Správnou šířkou použitých lamel ovlivníte vizuální vjem dřevěných žaluzií.
 4. Dřevěné žaluzie na míru – Žaluzie vyrábíme vždy přesně na míru. Zakládáme si na profesionálním zpracování.
 5. Ruční nebo motorické ovládání – S ohledem na velikost a hmotnost dřevěných žaluzií volíme mezi ručním nebo motorickým ovládáním.
 6. Několik možností instalace dřevěných žaluzií – Díky dlouholetým zkušenostem navrhneme vždy to správné řešení pro vás. Ať budeme dřevěné žaluzie umísťovat na stěnu, strop nebo do předem připraveného podhledu, vždy se můžete spolehnout na precizní práci našeho týmu.
 7. Profesionální servis – Naši projektanti i technikové procházejí školeními, díky nimž jsou schopni zajistit profesionální servis všem našim klientům.

HORIZONTÁLNÍ A VERTIKÁLNÍ DŘEVĚNÉ ŽALUZIE

Dřevěné žaluzie
Dřevěné žaluzie se používají ve dvou polohách:   
 • Horizontální dřevěné žaluzie, jejichž použití v interiéru je častější, patří mezi vysoce dekorativní prvky interiérového designu i stínicí techniky. Plocha dřevěných lamel vytváří výraznou strukturu a dle volby provedení lamel jimi dokážeme změkčit, nebo naopak zvýraznit ráz interiéru. Horizontální dřevěné žaluzie se používají primárně jako stínící prvek. Neobvyklé ovšem není ani použití při předělení místnosti.
 •   
 • Vertikální dřevěné žaluzie, vyznačující se osobitým charakterem a originalitou, jsou využívané spíše ojediněle. Jejich vlastník by měl počítat s vyšší pořizovací cenou kvalitního dřeva i principem volně visící lamely, která je náchylnější k tvarovým změnám. Pokud jste ovšem ochotni akceptovat vlastnosti přírodního materiálu, získáte ojedinělý funkční i designový prvek ve vašem interiéru. Zejména pokud vertikální dřevěné žaluzie použijete k předělení místnosti.

ŠIROKÁ PALETA ZÁKLADNÍCH BAREV A ODSTÍNŮ LAMEL

Dřevěné žaluzie
Na našich showroomech si vyberete z opravdu rozsáhlé nabídky dřevěných lamel s nejrůznějšími povrchovými úpravami:   
 • Přírodní lamely povrchově upravené pouze transparentním lakem, který podtrhuje jejich naturální vzhled. Pro zvýraznění přirozeného vzhledu doporučujeme laky matné.*
 •   
 • Mořené lamely přirozeně přibarvené dle požadavku klienta. Moření je technologické probarvení povrchu dřeva plně respektující jeho strukturu a hustotu. Podtrhuje přirozený vzhled dřeva, což milovník této přírodní suroviny ocení. *
 •   
 • Lakované lamely do barev RAL nebo NCS. Moderní a zároveň klasické pojetí dřevěných žaluzií. Příkladem je u nás stále více oblíbená bílá barva dřevěných žaluzií, která se v jiných zemích používá už několik století. Pro změkčení strohých linií moderních interiérů doporučujeme zamyslet se nad leskem výsledného povrchu. Standardně jsou lamely lakovány polomatnými laky, ale volba je na vás. Neobvyklá nejsou ani vysoce matná, nebo naopak vysoce lesklá provedení.
 •   
 • Speciální povrchy pro oživení interiéru. Oblíbené jsou rustikální lamely s imitací starých odřených žaluzií, ale také nejrůznější imitace nástěnných štuků a mnohé další.
 •   
 • Potahované lamely pro dekoraci luxusních interiérů. Lamely ručně potažené stříbrným nebo zlatým plástem (jako při povrchové úpravě rámů obrazů), nebo lamely potažené kůží jsou opravdu exklusivním a originálním prvkem interiéru.
   *V případě přírodních lamel s transparentním lakem a lamel mořených upozorňujeme na to, že všechny lamely nemusí mít zcela stejný odstín, který v těchto případech ani není žádaný a který je závislý na hustotě a struktuře použitého dřeva.

Moření a lakování dle vzorku klienta

Dřevěné žaluzie
Pokud si nevyberete z široké nabídky standardně dodávaných lamel, máme pro vás další řešení. Vezměte vzorek podlahy, části nábytku, dveří nebo čehokoli jiného a přijďte do jednoho z našich showroomů.    Speciálně pro vás připravíme vzorek námi povrchově upravené lamely, maximálně se blížící vzorku, který nám přinesete. Vždy je ale třeba mít na paměti, že se materiály budou lišit svojí strukturou a podkladem. Ne vždy je tak možné dosáhnout naprosté shody.

Speciální povrchové úpravy lamel

V případě dřevěných žaluzií pracujeme výhradně s přírodním materiálem. I zde lze díky nejrůznějším povrchovým úpravám povrch lamel technicky zušlechťovat. Jedná se například o úpravu zvyšující odolnost ve vlhkém prostředí, která umožní umístění dřevěných žaluzií do prostor s výskytem větší vlhkosti, jako jsou koupelny. Pozor, neplést s voděodolnou úpravu nebo úpravu pro prostory s výskytem vysoké vlhkosti!    Další povrchová úprava se zaměřuje na nehořlavost a umožňuje použít dřevěné žaluzie v komerčních prostorech.

VOLITELNÉ ŠÍŘKY LAMEL

Dřevěné žaluzie
Stejně jako barvu nebo povrchovou úpravu, volíte si sami pro vaše okna a interiér i šířku dřevěných lamel. Díky různé šířce lamel a jejich naklápění lze vytvářet nejrůznější světelné scény, lze měnit intenzitu stínění a míru ochrany soukromí, kterou vám dřevěné žaluzie na oknech poskytují.    Pro vertikální dřevěné žaluzie nabízíme lamely v šířce 89 mm, pro horizontální provedení předkládáme nabídku šířky lamel 25, 35, 50 a 70 mm. Obecně platí, že čím užší je lamela, tím větší je paket při jejich vytažení. Nejpoužívanější šířkou dřevěných lamel je šíře 50 mm. V této skupině nabízíme také nejvíce barevných variant.    Volba šířky lamely je často závislá na požadované velikosti dřevěné žaluzie. Lamely široké 25 mm a 35 mm nelze vyrábět do maximálních rozměrů žaluzií. Pro rozměrné žaluzie používáme lamely o šířce 50 mm a 70 mm.    Šířka dřevěných lamel také ovlivňuje vizuální vjem instalovaných dřevěných žaluzií. Užší lamely celkový vjem z dřevěných žaluzií zjemňují, naopak pro zvýraznění struktury a podtržení hloubky dřevěných žaluzií na oknech nebo v předělu místnosti doporučujeme lamely širší.

DŘEVĚNÉ ŽALUZIE NA MÍRU

Dřevěné žaluzie
Zárukou kvality našich dřevěných žaluzií je použití správného materiálu pro výrobu lamel. V našich kolekcích najdete především lamely z přírodního dřeva, s napodobeninami nebo kompozitními materiály nepracujeme! Hlavní surovinou pro výrobu dřevěných lamel je ABACHI (africká vrba), která je pro dřevěné žaluzie ideální.    Dalšími parametry, na kterých si zakládáme, jsou odolné komponenty pro ovládací prvky žaluzií a profesionální zpracování, včetně precizní povrchové úpravy.    Vše se vyrábí na míru dle vašeho nebo našeho zaměření, které pro vás rádi v rámci bezplatného servisu provedeme. Také horní krycí profil je vyráběn na míru a může krýt pouze přední část nosného profilu nebo jakoukoli další dle vašeho přání.

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ DŘEVĚNÝCH ŽALUZIÍ

Dřevěné žaluzie
Naklápění a vytahování dřevěných lamel zajišťují šňůrový nebo páskový žebříček. Zároveň mohou být zajímavým designovým doplňkem každé horizontální dřevěné žaluzie.    Šňůrový žebříček častěji používáme pro lamely v přírodním provedení s různými typy moření. Při instalaci se snažíme o jeho vizuální potlačení, proto je vždy barevně sladěný s dřevěnou lamelou.    Oproti tomu páskový žebříček instalujeme pro zvýraznění požadovaného charakteru dřevěné žaluzie. Většinou jím doplňujeme lakované dřevěné lamely nebo lamely s jinými povrchovými úpravami, než je klasické moření. Pokud ve vašem interiéru hodláte dosáhnout jistých barevných efektů, použití páskového žebříčku s odlišným vzorem i barvou oproti povrchu dřevěných lamel je zcela na místě. Páskový žebříček podtrhne jak klasický nádech dřevěné žaluzie, tak její moderní charakter. Záleží jen na vaší volbě a představě. Páskové žebříčky mohou mít šířku 25 mm nebo 38 mm.       Samotný úkon vytahování a naklápění můžete provádět:   
 • Manuálně, ve většině případů s použitím ovládací šňůry. Manuální ovládání doporučujeme pro menší rozměry žaluzií.
 • Motoricky, pomocí 230 V motorů SOMFY SONESSE. Jsou extra tiché, s moderními řídícími jednotkami zajišťujícími perfektní chod dřevěných žaluzií. Jejich použitím získáte vysokého uživatelského komfortu. V případech větších rozměrů žaluzií a vyšší váhy jednotlivých dřevěných lamel je použití motorického ovládání nutností.
 • Ovládacími prvky motorů bývají:
 • Nástěnné vypínače
 • Dálkové přenosné ovladače
 • Inteligentní systémy ovládání budov umožňující ovládání žaluzií v nejrůznějších scénách, nebo individuálně tablety a smartphony
   Zjistěte více o automatizované domácnosti

NĚKOLIK MOŽNOSTÍ INSTALACE DŘEVĚNÝCH ŽALUZIÍ

Dřevěné žaluzie
Instalace dřevěných žaluzií záleží pouze na prostorových dispozicích a vašich představách. Můžeme je umístit na stěnu i strop. Vždy je třeba počítat s velikostí paketu vytažených lamel, která je proměnná dle typu zvolených lamel a celkové výšce dané žaluzie.    Při vytažení žaluzie se paket lamel jeví jako dosti neskladný, proto často instalujeme žaluzie do předem připravených stavebních kapes, ve kterých je paket lamel ukrytý. Vzhledem k hloubce stavebních kapes je třeba na jejich zhotovení myslet již ve fázi výstavby nebo rekonstrukce. Pokud si v případě stavebních kapes zvolíte motorický pohon žaluzií, dosáhnete ve svém interiéru dokonalé designové čistoty.    Další možností zabudování dřevěných lamel je zapuštění nosného profilu do sádrokartonového podhledu. Jedná se o variantu s menší náročností na prostor ve stropním podhledu, přičemž výsledný efekt je dokonalý. I tato varianta ovšem vyžaduje kvalitní stavební přípravu. Pokud máte stavbu i rekonstrukci už dávno za sebou a lamelový paket byste přesto rádi skryli, nabízíme vám řešení v podobě krycích garnýží. V barvě nátěru okolních stěn pro jejich splynutí s nimi, nebo ve výrazných barvách dřeva pro umocnění dojmu ze stínění vašich oken. Veškeré možnosti a varianty umístění vašich dřevěných žaluzií s vámi budou rádi diskutovat naši odborníci na showroomech DIAMOND DESIGN a společně se dobereme toho nejlepšího řešení pro váš interiér.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Dřevěné žaluzie
Zhotovení, instalace i následná údržba dřevěných žaluzií mají svá specifika. Projektanti i technikové proto procházejí školeními. Náš tým je složen z odborníků s víceletou praxí v oboru stínicí techniky nebo jiném příbuzném oboru.    Značka DIAMOND DESIGN disponuje speciálním technickým zázemím napojeným přímo na výrobce jednotlivých částí a celků dřevěných žaluzií. Toto zázemí je vždy zárukou perfektně odvedené práce, zdařilých realizací a spousty spokojených klientů.    Abychom dostáli našemu poslání být nejlepší, poskytujeme na vybrané dřevěné žaluzie záruku 5 let. Navštivte jeden z našich showroomů a nechejte se přesvědčit o kvalitě našich produktů, servisu, zázemí, ale také lidském přístupu k našim klientům.
Kontaktujte nás Kontaktujte nás