des_pol_lat

DESIGNOVÉ POLŠTÁŘE A PŘEHOZY

Designové polštáře a přehozyDnes už polštáře nejsou pouhými podložkami pod hlavu, nutnou součástí postele. Na lůžku mají nepochybně svoji důležitou funkci, pomáhají při spánku narovnat krční páteř, která díky nim během noci regeneruje. Současný interiér by se ale neobešel ani bez jejich estetické funkce. Nebyl by kompletní. Stejně bychom se mohli vyjadřovat o dekách, plédech či běhounech. Tyto, většinou textilní, doplňky se v interiéru objevují téměř ve všech pokojích.

polštáře – materiály, barvy

Designové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozySoučasným trendem je kombinace polštářů různých barev, velikostí, materiálů a jejich struktur. Výsledná kombinace má zcela zásadní vliv na vzhled a celkový dojem z interiéru. I přes zdánlivou nesourodost spolu mohou vytvářet designové kompozice polštáře z lesklého saténu, hrubého přírodního materiálu a syntetické kožešiny.    Barvám a vzorům se meze nekladou. Polštáře v jedné místnosti by samozřejmě měly mít určité pojítko s dalšími složkami interiéru. Materiál na polštáři může být totožný s lemem na závěsu; textilie, jíž je potažené křeslo, může mít o několik stupňů tmavší odstín než materiál polštářů na pohovce stojící opodál. Jednolitý, barevně neutrální interiér lze velmi snadno oživit výrazným polštářem či polštáři. Čím křiklavější barva, tím je zapotřebí menší plochy v interiéru, kde má být použita. Polštáře jsou pro tyto akcenty ideální volbou.

zdobení polštářů

Designové polštáře a přehozyPolštáře z materiálů s celoplošnými vzory či s velkým ústředním motivem už velkého zdobení nepotřebují. Jednobarevné kousky lze oživit například barevnými pásy, které lze měnit dle ročních období, velkými designovými knoflíky z přírodních materiálů jako je dřevo či perleť, nebo kovovými sponami.    Při zdobení polštářů záleží na charakteru interiéru. Pro interiéry v historizujícím stylu se ke zdobení polštářů využívají nápadnější ozdobné paspule, bohaté střapce a kroucené šňůry. Romantické budoáry lze zkrášlit polštáři s krajkou a květinovými aplikacemi.

polštáře značky DIAMOND DESIGN

Existence vlastní, moderně vybavené šicí dílny, zkušenosti zručného personálu v ní a spolupráce s renomovanými evropskými výrobci textilií nám dovolují věnovat se vlastní kolekci designových polštářů. Nabídka je pestrá, a to nejen co do stylů, barev, materiálového složení a zdobení.    Vyrábíme polštáře v několika velikostech. Nejoblíbenějšími jsou ty s rozměry 50×50 cm a 40×60 cm, ale v nabídce jich máme daleko více, také polštáře ve tvaru válce apod.    Naší snahou je trefit se do vkusu co největšímu počtu klientů. Proto na našem e-shopu www.shop-dd.cz naleznete polštáře z jemných šifonových materiálů s kanýry, volány a textilními květy a saténové polštáře jemných pastelových barev, které dodají vaší ložnici romantický vzhled. Pro moderní interiéry zde máme jednobarevné polštáře z nejrůznějších materiálů, hladkých a lesklých, s metalickými efekty, i z materiálů s hrubší strukturou povrchu, polštáře s geometrickým vzorem či mozaikou. Milovníkům vintage stylu můžeme nabídnout polštáře, jejichž vytkávaná struktura imituje ruční výšivku, polštáře s květinovými motivy nebo s jemným zdobením pomocí rýšků a žabičkování. V kolekci polštářů DIAMOND DESIGN objevíte také vzory oblíbené v předchozích historických obdobích, v secesi, biedermeieru, baroku a rokoku. Designové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozy
Soustředíme se také na kvalitu polštářových výplní, které nabízíme ve dvou variantách. Kvalitní polyesterovou výplň nebo výplň z pravého peří. V obou případech na množství nešetříme.

polštáře světových značek

Designové polštáře a přehozyDlouhodobě spolupracujeme se světovými značkami, jako jsou Sahco, Designers Guild, Élitis, které ve svých kolekcích nabízejí každou sezónu nové a nové designové polštáře. Jejich designeři hledají inspiraci v nejrůznějších koutech světa, ve fauně a flóře, v historii i budoucnosti. S výběrem té nejvhodnější kombinace do vašeho domova, studia či kanceláře vám pomohou designeři z našich showroomů.

deky, plédy, přehozy

Nepostradatelnou součástí „výbavy“ pohovky, nebo relaxačního zákoutí s křeslem či lenoškou jsou deky, přehozy a plédy všech velikostí. Do hřejivé deky a plédu je možné se zabalit a relaxovat při četbě, sledování zajímavého filmu nebo popíjení lahodné kávy. Stejně tak je možné jimi dekorovat pohovku, křeslo či další volně stojící kus nábytku. Deky a plédy tak mnohdy nahrazují potah pohovky a křesla. Kromě zajímavého designu, do interiéru se hodící barvy a příhodné velikosti je zapotřebí zajímat se o příjemný omak a materiálové složení textilie.
Designové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozyDesignové polštáře a přehozy
Oproti tomu omak a hebkost nehrají hlavní roli u přehozu, neboť přehozem chráníme ustlané lůžkoviny a využíváme jej pro dekoraci postele. V tom nám pomáhají také znovu objevené postelové běhouny, jimiž lze zajímavě ozvláštnit interiér ložnice. Současným trendem jsou běhouny kožešinové, které dodávají ložnici punc luxusu. Jednou ze značek věnující se doplňkům z dokonalé imitace kožešiny je švýcarská značka WINTER HOME, jejíž výrobky je rovněž možné u nás pořídit. Nabídku naleznete na našem e-shopu. Velmi originálně ale působí také běhouny se zajímavou bordurou, či drobnými střapci, originální běhouny ručně tkané, pletené či háčkované.

polštáře pro exteriér

Designové polštáře a přehozyJelikož si relaxu užíváme také na terasách a zahradách, je dobré obklopit se polštáři a vybavit venkovní nábytek měkkými podsedáky také tam. Ne vždy stihneme zareagovat na rozmary počasí dosti rychle.    V nabídce DIAMOND DESIGN lze proto nalézt kolekce speciálních látek určených do exteriéru. Vyznačují se vysokou stálostí vůči UV záření a plísním. Odpuzují vodu a mastnotu a jsou lehce udržovatelné. Pokud byste měli zájem o kompletní venkovní nábytek s textilními částmi z těchto speciálních materiálů, koukněte na naši nabídku belgického nábytku Manutti. S výběrem vám pomůže vyškolený personál našich showroomů. Kontaktujte nás Kontaktujte nás