Baldachýny – zastínění vodorovných i sklonitých ploch

[new_royalslider id=”139″]
Úvod
Funkce
Ovládání
LOFT (INT)
HORTUS (INT)
OMBRA (INT)
OSCURO (INT)
RR – SKYE (INT)
1200 a 1600 (EXT)
BAREVNÁ PROVEDENÍ
LÁTKY
SERVIS A ZÁRUKA

Úvod

baldachýnBaldachýny jsou velmi žádaným a tradičním způsobem zastínění především u vodorovných či mírně sklonitých prosklených ploch. Tímto způsobem lze zastínit zimní zahrady, střešní světlíky v administrativních budovách či jako doplněk pod již zastřešenou konstrukci pergoly.
  
Baldachýny dodáváme v také v různých tvarech a vždy v zákaznických rozměrech na míru podle konkrétních možností a požadavků. Na výběr je velmi mnoho barev i typů látek a také různé možnosti ovládání. Díky tomu budete mít vždy možnost získat stínění, které si přizpůsobíte svým touhám i potřebám bez kompromisů.

baldachýnbaldachýn
baldachýn

Funkce

baldachýnbaldachýnbaldachýn
baldachýnBaldachýn se skládá se z obvodového rámu. Standardně na dvou delších protilehlých stranách rámu jsou kolejnice, ve kterých jezdí lamináty či kovové tyče. Tyto tyče jsou taženy ve vodících kolejnicích. Na látce jsou příčně vytvořena oka a těmito oky jsou tyto tyče provlečeny. Manipulací s těmito tyčemi dochází k roztažení či vytažení látky. Díky tomuto principu vzniká při odtažení do boku tolik klasický slzičkový paket shrnuté látky.

Ovládání

V naší nabídce naleznete více typů baldachýnového stínění, a tak si můžete vybrat také způsob ovládání, který Vám bude vyhovovat nejvíce.

Tahem za profil
V tomto případě ovládání je prvním laminátu umístěno madlo, díky kterému můžete manipulací s tímto madlem otevírat a zavírat baldachýnovou střechu. Stínění vždy zůstane v té poloze do které je rukou dotáhnete, takže se nemusíte bát, že by se látka postupně posunovala či v případě sklonité střechy sjížděla dolů.

Řetízek
Nejklasičtější zůsob ovládání, který všichni jistě znáte je ovládání nekonečným řetízkem. Systém funguje podobně jako u římských rolet. V boxu baldachýnu je převodovka, která nám pohybem řetízku přenáší energii na tyče, které vynášejí látku a jezdí v kolejnicích.

Klika
Obdobný způsob ovládání jako u řetízku s tím rozdílem, že energii do převodovky dodáváte otáčením kliky, která je umístěna v rohu obvodového rámu.

Motor
Nejpohodlnější způsob ovládání. Pouhým stiskem tlačítka již udělá ultra tichý motor Somfy Sonesse umístěný v profilu všechnu práci za vás. Motor může být ovládán tlačítkem na zdi popřípadě variantně dálkovým ovladačem.

LOFT

baldachýnbaldachýnbaldachýnBaldachýn typu LOFT je nejjednodušším typem baldachýnu. Baldachýn je vhodný pro stínění do maximálního sklonu 40°. Maximální rozměry nabízí do šířky 120cm a délky do 600cm. Přesah látky za vodící konstrukci není možný. Tvar baldachýnu je v tomto případě omezen pouze na obdélník. Ovládání je pouze madlem a je zde také možnost ovládat madlem nahoře i dole současně. Kotvení vodících lišt je jako mezikrokevní nebo podkrokevní. Profily je možné vertikálně ohýbat, aby tak bylo možné přizpůsobit se konkrétním podmínkám vašeho domova. Baldachýn se hodí jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

HORTUS

baldachýnbaldachýnbaldachýnBaldachýn typu HORTUS je velmi podobný loftu a to včetně sklonu i rozměrů. Je možné použít do maximálního sklonu 40°. Maximální rozměry nabízí do šířky 120cm a délky do 600cm. Přesah látky za vodící konstrukci není možný. Tvar baldachýnu je v tomto případě omezen také pouze na obdelník. Ovládání je možné madlem a je zde také možnost ovládat madlem nahoře i dole současně. Navíc nabízí možnost ovládání na motor a na kliku. Kotvení vodících lišt je jako mezikrokevní nebo podkrokevní. Při podkrokevní instalaci je možné jednotlivé moduly efektivně spojovat k sobě pomocí L-držáku. Profily je opět možné vertikálně ohýbat. Baldachýn se hodí jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

OMBRA

baldachýnbaldachýnbaldachýnBaldachýn typu OMBRA je určen pro sklon střechy od min 12°. Maximální rozměry nabízí do šířky 1000cm a délky do 991cm. Přesah látky za vodící konstrukci je v tomto případě možný až o 95cm. Tvar baldachýnu je v v tomto případě standardně obdelník, ale možný je také jednostranný či oboustranný lichoběžník. Ovládání je možné pouze na kliku nebo na motor. Kotvení vodících lišt je jako mezikrokevní, podkrokevní nebo kombinovaná. Profily je opět možné vertikálně ohýbat. Baldachýn se hodí jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

OSCURO

baldachýnU baldachýnu typu OSCURO se jedná o nejvyšší řadu standardních baldachýnů. Tento systém je s protitahem a nabízí tedy možnost použití do sklonu již o 0°. Nabízí maximální šířku až 1200cm a délku do 991cm. Je možné tedy zastínit plochu až neuvěřitelných 118m2. Přesah látky za vodící konstrukci je v tomto případě možný opět až o 95cm. Tvar baldachýnu je v standardně obdelník, ale možný je také jednostranný či oboustranný lichoběžník. Ovládání je možné pouze na kliku nebo na motor. Kotvení vodících lišt je jako mezikrokevní, podkrokevní nebo kombinovaná. Profily je opět možné vertikálně ohýbat. Baldachýn se hodí jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

RR – SKYE

baldachýnBaldachýn od tuzemského výrobce. Systém má v sobě zakomponovaný protitah, díky kterému lze baldachýn instalovat pod jakýmkoliv úhlem. Nabízí maximální šířku až 400cm a délku do 900cm. Tvar baldachýnu je v standardně obdélník, ale možný je také jednostranný či oboustranný lichoběžník či trojúhelník. Ovládání je možné madlem, řetízkem na kliku nebo na motor. Kotvení vodících lišt je jako mezikrokevní, podkrokevní nebo kombinovaná. Profily je opět možné vertikálně ohýbat. Baldachýn se hodí pouze pro vnitřní použití. Výhodou je vysoká variabilita tohoto systému a dá se tak vymyslet také atypické řešení. .

Exteriérový baldachýn série 1200 a 1600

baldachýnbaldachýnBaldachýny série 1200 a 1600 jsou jediné výhradně exteriérové baldachýny. Jedná se o shrnovací stínění, které chrání proti slunci i dešti. Tento baldachýn je náhradou střechy, kterou můžete přisadit na vaši stávající konstrukci. Skládá se z hliníkové konstrukce a látky. Systém může být rovný či sklonitý. Nabízí maximální šířku až 1300cm a délku do 900cm. Tvar baldachýnu je výhradně obdélník. Ovládání je možné pouze motoricky.

LÁTKY

baldachýnPro baldachýny, které nabízíme, jsou vhodné interiérové polyesterové látky, akrylové látky, látky SOLTIS a screenové látky.

Interiérové látky na baldachýny lze rozdělit mezi syntetické a směsové materiály. Záleží na vašich preferencích. Přírodní materiály mají svůj charakteristický vzhled a povrch, syntetika je snadněji udržovatelná. Ve směsích se v různých poměrech často kombinují vlastnosti obou. Baldachýny vypadají romanticky z lehkých, průhledných až průsvitných látek. Často je požadavkem klientů neutrální vzhled baldachýnu a my pro ně používáme odstínů béžových nebo světlounce hnědých materiálů. Určité prostory si naopak žádají svůj neutrální vzhled rozbít barvou a například okna barevně zvýraznit. Některé interiéry dokážou naši designéři ozvláštnit použitím materiálů s většími ornamenty.

baldachýnAkrylové potahy jsou tkané ze stoprocentního akrylového vlákna. Díky vlastnostem tohoto materiálu rychle schnou a nemačkají se. Akrylové potahy jsou opatřeny oboustrannou impregnací, což jim zajišťuje perfektní stálobarevnost, dobrou čistitelnost, ale zároveň také ekologickou výrobu s minimální zátěží pro životní prostředí. Pro naše markýzy používáme akrylové látky od francouzské společnosti Dickson rakouské firmy Sattler.

baldachýnLátky Soltis jsou vyráběny z polyesterového vlákna, které je nejdříve tkáno a následně plošně potaženo PVC vrstvou. Tím vznikne nepravidelně perforovaná struktura plochy látky, která zajišťuje optimální soulad mezi propustností světla a slunečním stíněním. Unikátní je u těchto tkanin použití technologie PRECONTRAINT, kdy je polyesterová tkanina před potažením PVC vrstvou napnuta ve dvou směrech čímž dojde k zajištění větší pevnosti a rozměrové stálosti hotové tkaniny. Proto mají tyto látky největší využití u systémů pro stínění vodorovných ploch, kde jsou nejvíce namáhány.

baldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýn

baldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnbaldachýnScreenové látky jsou vyráběny ze skelného vlákna 42% které je potažené PVC 58%. Díky tkaní z již upraveného vlákna je možné kombinovat dvě různé barvy v jedné látce výsledkem čehož je nejen designový efekt, ale také lepší stínící vlastnosti tkaniny.

barevná provedení

baldachýnAbychom mohli v co největší míře vyhovět vašim designovým požadavkům a vždy se správně trefit do Vámi zvoleného ladění interiéru či sladění s vybranou látkou nabízíme lakování viditelných hliníkových částí – vodících kolejnic, do jakékoliv barvy dle standardního vzorníku RAL. Pro lakování konstrukcí se používají vysoce kvalitní laky předních evropských výrobců odolné nejen mechanickému poškození a UV záření, ale také odolné vůči agresivnímu mořskému podnebí a soli. Velký důraz je kladen na maximální barevnou stálost použitých materiálů.

servis a záruka

V případě, že řešíte tento typ stínění tak budeme rádi za Vši návštěvu na našem showroomu, který je Vám zrovna nejblíže. Následně můžete při šálku kávy v příjemném prostředí našeho showroomu nerušeně vybírat ze všech vzorníků látek, barev a příslušenství. Technické záležitosti a návrhy vám připraví naši technici na základě zaměření a konzultace na místě případné realizace. Součástí konzultace je vypracování nezávazné nabídky. A to vše samozřejmě zdarma, v rámci našeho prodejního servisu. A právě na kvalitní servis týkající se nejen instalace a provozu, ale také správného poradenství a návrhu pro naše klienty, se naše společnosti značky DIAMOND DESIGN soustředí. Proto na našich showroomech naleznete vždy ochotný, a profesionálně vyškolený personál, schopný zodpovědět všechny vaše dotazy týkající se našich produktů a kvalitní poradenský a technický servis.

Profesionální servis a záruka u některých typů až 5 let.

Naše nabídka pochází výhradně od renomovaných českých či evropských výrobců s dlouholetou tradicí a kvalitním zpracováním. Samotný produkt je ale sám o sobě jen částí realizace. Velmi důležitá je také správná instalace a zapojení. Naši technici mají dlouholeté zkušenosti v oblasti stínicí techniky a to nejen s jejich návrhy a instalací, ale také záručním a pozáručním servisem.

This entry was posted in Projektové produkty. Bookmark the permalink.