vrba_web

Africká vrba – materiál pro výrobu dřevěných žaluzií

vrba-abachiDřevěné žaluzie, které nabízíme, se vyrábí ze dřeva nazývaného Abachi, což je strom rostoucí v Africe. Latinský název je Triplochiton scleroxylon. Jedná se o opadavý strom s výškou kolem 40 m. Rozšířený je v západní tropické Africe a podle toho má i různé názvy a kvalitu. Náš dodavatel vyrábí žaluzie ze dřeva těženého v Kamerunu, kde se tento strom nazývá Ayous a je těžen výhradně podle směrnic FSC.

To je Certifikační systém, jehož základní myšlenkou je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa.

V Nigérii je tento strom znám jako Obeche, na Pobřeží Slonoviny je to Samba a v Ghaně Wawa. Nejkvalitnější Abachi je Ayous a Samba. U nás je toto dřevo známo také jako africká vrba. Díky přírodním podmínkám má toto dřevo jedinečné vlastnosti, které z něj dělají velmi dobrý materiál na stavbu interiérových saun.

zaluzieDřevo má nažloutlou barvu a na rozdíl například od smrku, neobsahuje žádné suky nebo letokruhy. Ayous je relativně lehké, ale pevné dřevo, které je po zpracování velmi hladké a příjemné. Měrná hmotnost se pohybuje kolem 380 Kg/m3. Dřevo má také velmi nízkou vodivost tepla.

Dřevo se nakupuje ve formě silných prken, která se případně dosuší na potřebnou vlhkost a dále se zpracovává rozmítáním, což je pilařská výroba tenkých prken do tloušťky 20 mm, frézováním a broušením, za dodržení všech daných technologických postupů pro dosažení vysoké kvality výrobku a minimalizace vlivu vnitřního pnutí. Materiál se po vyrobení roztřídí, zabalí a uskladní. Takto nachystaný materiál je již připraven pro samotnou výrobu žaluzií.

rezaniDřevo se zakrátí na požadovanou délku, v lamelách se proseknou otvory pro šňůry a následuje povrchová úprava, která se provádí v zásadě dvěma způsoby a to mořením nebo lakováním. Lakování je spojeno s dalšími mezioperacemi, jako je broušení a kartáčování.

Samotné lakování probíhá na automatické lakovací lince, speciálně navržené pro tyto potřeby. Pro lakování se používají nátěrové hmoty s UV stabilizací, které dřevu zajistí vysokou ochranu a propůjčí luxusní a přírodní vzhled.

ZALUZIE HALA

Více o naší nabídce dřevěných žaluzií na odkaze http://www.diamonddesign.cz/drevene-zaluzie/

Kontaktujte nás Kontaktujte nás