ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Závěsy a záclony

Závěsy a záclony díky eleganci a praktičnosti jsou historicky snad nejstarším prvkem stínící techniky, který přetrvává v moderní podobě do dnešní doby.
Moderní i klasické provedení závěsů a záclon
Originální kolekce látek
Digitální potisk
Designové tyče i kolejnice
Kombinace s ostatními produkty a doplňky
Různé způsoby šití
Možnost podšívání
Profesionální zpracování
Výroba na míru
Atypické provedení
Široká nabídka ovládání
Profesionální servis a záruka až 5 let
Garnýže a tyče
zav/Interstil-garnyze.pdf
Závěsy a záclony
zav/ZAVESY-ZACLONY.pdf

Moderní i klasické provedení závěsů a záclon

Světelná pohoda díky závěsůmZávěsy a záclony jsou nejstarším způsobem jak zastínit, ale především zkrášlit okna. V první řadě mají za úlohu zlomit prostup slunečních paprsků do interiéru a vytvořit tak pro naše oči komfortní světelné prostředí.

 

Klasické i moderní provedení závěsů a záclonDalší důležitou úlohou je tepelná a zvuková izolace, ale také dekorační funkce. Již od nepaměti se objevovaly nejen v zámeckých oknech, ale také v běžných venkovských obydlích. Díky svému dekoračnímu vzhledu se často objevují i jako okrasa nejrůznějších výklenků, postelí v podobě nebes, předělení místností a jiných prostorech….

 

jednoduché i složité střihy závěsůV nabídce diamond design naleznete všechny možné klasické provedení závěsů i záclon, od těch jednodušších střihů, až po ty nejsložitější.

V současnosti jsou závěsy a záclony běžným doplňkem všech moderních interiérů, také díky skvělým akustickým vlastnostem. Podle zvoleného střihu a ušití mohou podtrhnout jeho čistý design nebo naopak zjemnit jeho strohé, technické linie. Záleží jen na vás jakou variantu zvolíte.

Závěsy skvěle doplňující moderní i minimalistický interiér

 

Originální kolekce látek

Látky z výstavy HeimtextilLátky výrazným způsobem ovlivňují ráz interiéru, a proto klademe velký důraz na skladbu našich kolekcí. Pravidelně navštěvujeme všechny významné evropské veletrhy, kde vybíráme ty nejvhodnější látky pro naše záclony a závěsy.

 

Velký výběr látek na závěsy a záclonyParametrů pro výběr je hned několik:

1. kvalita,
2. originalita,
3. cena.

 

V našich kolekcích tak naleznete jednoduché základní materiály až po značkové látky od světových výrobců a návrhářů, jako je například Casamance, Castello dell Barro, Christian Lacroix, Designers Guild a mnohé další. Od cenově nejpřijatelnějších až po ty luxusní pro nejnáročnější klientelu. Naši snahou je uspokojit každého klienta.

Látky na závěsy od světových značek

Látky dělíme především dle složení, barevnosti, vzoru, univerzálnosti použití (bytový textil, čalounění), povrchové úpravy, průhlednosti a gramáže.

hedvábný broukSložení může být buď z přírodních materiálů jako je bavlna, len, hedvábí, nebo s příměsí nejrůznějších materiálů, jakým je například polyester, polyamid, polyacryl a mnohé další.

 

Nehořlavá látka Trevia CSDalší kategorii v této oblasti tvoří umělé vlákno zastoupené především polyesterem, acrylem, viskózou či speciálním nehořlavým vláknem Trevira CS.

V kolekcích také naleznete látky vyrobené až ze čtyř různých materiálů za účelem jejich zušlechtění a dosažení ideálních vlastností.

 
Barevnost je jedním z vizuálních parametrů látek, který vnímáme na první pohled. V našich kolekcích naleznete nekonečnou škálu jednobarevných látek, ale také vícebarevných s nejrůznějšími povrchy od matu až po lesk.

Rozdílné barevnosti závěsů

Nechejte se okouzlit hedvábnými látkami obsahujícími hned několik barevných tónů či jen jejich imitacemi v polyesterovém provedení. Některé látky jsou tkané z několika barevných vláken nebo mají odlišnou barevnost rubové a lícové strany, kdy jsou ovšem obě upraveny tak, aby se daly použít oboustranně.

Vzory a struktury na látkách jsou velkým tématem. Ptáte se proč? Hlavním důvodem je odvaha pro jejich použití. Z toho důvodu jsou v našem týmu odborníci, kteří vám pomohou s výběrem té správné varianty právě pro vás. Vzory nemusí být vždy barevné, ale často se jedná o vzory, které jsou jen o odstín odlišné než základní odstín látky nebo dokonce ve stejném odstínu a liší se jen strukturou. Vzory mohou být tištěné, tkané, vyleptávané nebo zhotoveny jinými speciálními metodami.

Exkluzivní vzory a struktury u našich závěsů

Co se samotného vzoru týká, můžete vybírat od jemných či hrubších struktur přes geometrické vzory, reálné vzory až po abstraktní vzory.

 

Další použití závěsových látekUniverzální použití látek v našich kolekcích umožňuje jejich použití nejen pro výrobu závěsů a záclon, ale také římských rolet či panelových posuvných stěn. A to není pořád vše. Z našich látek zhotovujeme také nejrůznější bytové doplňky jako jsou polštářky, přehozy a jiné bytové dekorace.

Sladění látek závěsů a čalouněníChcete sladit čalounění vaší pohovky, křesla či jiného interiérového nábytku se závěsy? Ani to pro nás není problém. Ať už máte vlastního čalouníka nebo využijete našich služeb, důležité je že spousta látek v našich kolekcích jsou vhodné pro čalounění.

Specialitou jsou pak acrylové látky použitelné v exteriéru. Naše závěsy tak naleznete také v pergolách a jiných zahradních stavbách.

Povrchová úprava závěsůPovrchová úprava látek dodává některým materiálům výsledný efekt. Mezi základní povrchové úpravy patří technické zušlechtění látek, ať už se jedná o nehořlavost nebo odpudivost prachu či teflonovou úpravu zvyšující odolnost vůči znečištění a zvýšenou UV ochranu.
Mezi další úpravy patří ty estetické, kterými jsou vytvářeny nejrůznější efekty: krešování, leptání, vyšívání, průstřihy a průhledy.

Těžké blackoutové závěsyBlack-outové látky-samostatnou skupinu látek tvoří materiály v black-outové kvalitě, jsou to látky zatemňující, které vám zajistí naprosté soukromí a ochrání před sluncem i během dne.

Mezi další užitečné vlastnosti závěsových látek patří dobrá akustika, která zajistí váš nerušený spánek nebo zvýšenou tepelnou izolaci vašeho interiéru. V současné době se začíná klást velký nárok na přidanou hodnotu esteticky vnímaných materiálů. V naší nabídce máme dekorační materiály, které zajišťují zvukový komfort především v rušných velkoměstech, jednacích místnostech a prostorách se zvýšenou hlučností. Pro tyto akustické hodnoty máme samozřejmě potřebné atesty. Jedná se nejen o těžké neprůsvitné materiály, ale také průhledné záclonové.

 

Digitální potisk

Digitální potisk závěsůPokud máte specifický interiér a nenašli jste u nás ten přesný barevný odstín, pořád nekončíme. Pro tyto účely spolupracujeme s belgickou společností INSIDE a holandskou firmou VESCOM, které se specializují na digitální potisk látek.

 

Konfigurátor INSIDE CAMIAJako jednička na evropském trhu nabízí fantastický webový konfigurátor INSIDE CASAMIA kde si můžete navrhnout vlastní design látky. Pokud si sami netroufáte, naši designeři vám s konfigurací rádi pomohou.

 

Designové tyče i kolejnice

Designová závěsová kolejniceZávěsová kolejnice, garnýž nebo tyč je nezbytnou částí každého závěsu nebo záclony. I zde nalezneme celou řadu typů, modelů, designů s nejrůznějšími možnostmi kotvení a ovládání od manuálního tahem za látku nebo ovládací šňůru až po sofistikované motorické ovládání.

Pro více informací navštivte odkaz http://interstil.de/produkte.html a poptejte u nás požadované řešení.

Základní závěsové kojelniceZákladní kolejnice jsou vyrobeny z hliníku, který je lakován speciální barvou s přídavkem kluzných emulzí zajišťujících snadný pohyb látky – jezdce. Díky těmto kvalitním kolejničkám se vyhnete nepříjemnému drhnutí při pohybu látky. Závěsových kolejniček je spousta typů od jedno-kolejniček po vícenásobné kolejnice, které lze ohýbat do rozličných tvarů. Kolejnice mohou být pohledové i zapuštěné do sádrokartonu.

 

Designové kolejnice InterstillDesignové kolejnice Interstil jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů jako jsou nerez, hliník, mosaz, dřevo a další. V tomto segmentu naleznete především moderní a minimalistická provedení, jejichž předností je čistý design a perfektní zpracování. Jejich ideální umístění je na strop, ale možná je i montáž na stěnu. Pro oba dva typy montáží jsou doplněny propracovanými designovými konzolami s možností distance nerovností podkladové stěny nebo stropu.

 

Designové garnížeGarnýže Interstil mohou být v dnešní době již trochu opomíjeny, avšak najdou se i interiéry kde se bez nich neobejdeme. Díky novému designovému pojetí a perfektnímu zpracování skvěle doplní klasický i moderní interiér. I zde nabízíme celou řadu materiálů od dřevěných v přírodním provedení nebo barevném laku v několika tvarech a strukturách, až po moderní materiály jako je hliník, nerez, mosaz a mnohé další.

 

Luxusní závěsové tyčeZávěsové tyče Interstil tvoří samostatnou a velmi rozsáhlou skupinu pro zavěšení závěsových či záclonových látek. Mohou mít různé průměry, ale také nejrůznější koncovky a designové konzoly. Materiály, ze kterých jsou vyráběny jsou dřevo, hliník, ocel, nerez, mosaz a mnohé další. Látky se na ně většinou věší za pomoci kroužků, které jsou na ně navlečeny, avšak i zde je možnost vnitřní kolejnice pro pohodlnější posun látky, které jsou v dnešní době nejpoužívanější díky průjezdnosti v místě konzol.
U všech zmíněných kolejnic jsou součástí plastové, teflonové, a různě upravené jezdce právě pro již zmiňovaný plynulý pohyb textilie.

 

Kombinace s ostatními produkty a doplňky

Látky závěsů se dají využít i na polštářkyLátky pro závěsy a záclony používáme také pro římské rolety a panelové posuvné stěny. Díky tomu jsme schopni vyřešit zastínění vašeho interiéru jednou nebo více zvolenými látkami pro závěsy a záclony, i tam kde se více hodí jeden z těchto prvků.

Vzhledem k tomu, že závěsy a záclony tvoří výraznou plochu a dekorační prvek každého interiéru, klademe důraz na poskytnutí maximálních služeb pro naše klienty. Proto nekončíme dodávkou závěsů, ale poskytujeme také možnost zhotovení dekoračních polštářků, postelových přehozů, prostírání a čalounění nejrůznějších částí vašeho sedacího nebo jiného nábytku.

 

Závěsy jsou velmi univerzálním dekoračním prvkem přesahujícím nejrůznější designové styly a to také díky nekonečnému množství nejrůznějších doplňků, jakými jsou:

Designové úvazy závěsůÚvazy, které mohou být textilní šňůrové, kovové a mnohé další. Úvazy slouží k zajištění závěsu po straně okenního otvoru.

 

 

Střapce na závěsyStřapce v moderním jednoduchém stylu, ale také vysoce zdobné.

Lemovky a paspuleLemovky, paspule sloužící k obšití bočních stran látky, ale často také k jeho vodorovnému zakončení. Paspule jsou vhodné pro všití do hran polštářů, a doplňků.

 

 

Různé způsoby šití

Kvalitní a efektní textilní dekorace není jen o zvoleném materiálu (látka a garnýž), ale také o způsobu ušití. I zde je spousta možností jak dosáhnout požadovaného efektu. Základním způsobem jsou nejrůznější řasící pásky, kterých je v naší nabídce více jak 50 typů. Díky těmto řasícím páskám lze dosáhnout nejrůznějších efektů řasení.

Flexi háčky pro závěsyDalší možností jsou tzv. flexi háčky zajišťující perfektní a rovnoměrné nařasení látky a především možnost výškové stavitelnosti. Tento způsob se využívá v interiéru s vysokými stropy nebo nerovnostmi stropu a podlahy.

 

Populární zvlněný sklad závěsůV současné době je velmi populární zvlněný sklad, který se využívá spíše u lehkých splývavých látek. U tohoto skladu je látka vždy podvěšená pod kolejnicí, proto se častěji používá s těmi designovými.

 

 

Zavěšení závěsů na okaV případě zavěšení látky přímo na závěsové tyče se používají speciální závěsová oka připevněna na látku. Mohou být v barvě tyče nebo naopak v barvě látky.

 

 

Překrytí kolejničky závěsu látkou řaseníVolba správného typu šití je závislá také na možnosti překrytí kolejničky. U některých typů řasících stuh je nutné podvěsit látku pod kolejnici a u jiných je možné ji zcela překrýt.

 

Možnost podšívání

Varianty podšívání závěsů podšívkouPodšívání látek má hned několik důvodů. Tím asi nejčastějším je zajištění požadovaného stupně průsvitnosti. Podšívky mohou být dimoutové až blackoutové. Kompenzuje se tak ne zcela velký výběr blackoutových materiálů. Stačí si vybrat jakoukoli látku bez ohledu na její průsvitnost a za pomoci blackoutové podšívky zhotovit zatemňující závěs.

Podšívka slouží také ke sjednocení barevného vizuálu z exteriéru. Použijete-li v každé místnosti různě barevné či vzorované látky hodící se k vybavení interiéru, může tato volba z exteriérového pohledu působit poněkud bláznivě. Pokud ovšem závěsy podšijete podšívkou v jedné barvě, dojde k vizuálnímu sjednocení.

Dalším důvodem pro podšití je pak zvýšení akustických schopností závěsu, ale také zvýšení ochrany před prouděním studeného vzduchu od prosklené plochy. Zásadní schopností podšívky je pak ochrana dekorační látky před slunečními paprsky což umožňuje použití látek, které nejsou odolné vůči UV slunečnímu záření. Takovým materiálem je především hedvábí, ale také většina přírodních materiálů .

Podšívání látky je velmi náročný proces na zkušenosti a dodržení technologických postupů. Některé látky lze prostě jen sešít k sobě, jiné je třeba spojit s možností dilatace a to zejména ve vertikálním směru. Vždy záleží na typu a složení zvolené dekorační látky. Díky našim dlouholetým zkušenostem přinášíme našim klientům vždy 100% výsledek.

 

Profesionální zpracování

Detail šití závěsů šicím strojem Ať už šijeme závěsy na plně automatických strojích (v případě moderních střihů), nebo manuálně (pro klasické a zámecké střihy), vždy dbáme na perfektní výsledek. Toho je dosaženo nejen díky vyspělé moderní technologii, ale především díky profesionálnímu týmu z mnohaletými zkušenostmi.

 

Profesionální kontrola a výroba závěsůPři výrobě závěsů a záclon pracujeme s látkou – tedy s materiálem, který je dynamický a jeho zpracování vyžaduje znalost nejrůznějších fíglů. Každý materiál vyžaduje jinou péči a postup. Velmi důležitým parametrem, který stojí za perfektním výsledkem, je pak volba správného materiálu pro daný projekt. To vše zvládají naši špičkový designéři a technici.

 

Detail skrytého stehuMimo výše popsané specifika při výrobě závěsů a záclon naleznete na našich produktech spoustu zajímavých detailů, jakým je například skrytý steh, nezbytný především pro šití blackoutových materiálů, ale také různé drobnůstky jakými jsou zátěžová olůvka, stavitelné háčky, kolejnice se speciální kluznou úpravou a mnohé další.

 

Výroba na míru

Závěs pro domácí kino vyrobený na míruVšechny závěsy a záclony vyrábíme na míru. A co to znamená? V tomto případě naprostou volnost v požadavcích našich klientů. Nejdříve s vámi rádi vybereme závěsný systém a látku – případně kombinaci látek. V druhém kroku společně zvolíme nejvhodnější způsob řasení. A v třetím kroku provedeme zaměření výrobních rozměrů. Instalace a nadekorování je u nás samozřejmostí.

 

Atypické provedení

Atypické provedení závěsů do obloukuJsou ve vašem objektu vedle klasických oken a prosklených ploch také atypické otvory? Potřebujete vyřešit zastínění trojúhelníků, horizontálních nebo vertikálních oblouků či jiných nepravidelných zakřivení? I zde máme odpověď. Některé naše závěsné kolejnice, garnýže lze samozřejmě ohýbat, a to jak v manuálním, tak motorickém provedení.

 

 

Nebesa na postel ze závěsové látkyZatoužili jste po nebesích na vaši postel, předělení místnosti nebo jen dekoraci na výklenek ve stěně. Neváhejte se na nás obrátit. Není požadavek, který bychom nedokázali vyřešit.

 

 

 

Zapuštěná kolejnice závěsůZapuštěné kolejnice jsou stále žádanější pro svoji schopnost splynutí s interiérem. Právě zde klademe důraz na co největší kvalitu našich kolejniček, jelikož jejich případná výměna není zrovna jednoduchá. Pro zapuštěné kolejničky je třeba stavební příprava ve fázi zhotovení nebo rekonstrukce sádrokartonového podhledu.

 

 

Mechanismus divadelních závěsůDivadelní opony jsou pak další součástí naší produkce. Ať už se jedná o menší a jednodušší scény či privátní užití, kde využíváme stejných systémů jako pro interiérové závěsy. Zabýváme se také výrobou velkých jevištních opon s robustním vodícím systémem splňujícím všechny požadavky na takovéto systémy.

Divadelní závěs

 

Široká nabídka ovládání

Také u závěsů a záclon nejsme omezeni pouze manuálním ovládáním, ale nabízíme celou řadu sofistikovaných motorických pohonů a ovládání.

Manuální ovládání závěsů a záclonManuální ovládání je možné samotným tahem za látku,ovládací tyčí, ale také šňůrovým mechanismem, který umožňuje například zatažení opony z jednoho místa.

 

Motorický pohon závěsůMotorický pohon je pak stejně jako u ostatních stínících systémů ovládán stěnovým ovladačem nebo nejrůznějšími dálkovými ovladači. Samozřejmostí je možnost ovládání z tabletů a chytrých telefonů nebo napojení na inteligentní systém domu.

 

 

 

Profesionální servis a záruka 5 let

Záruka na závěsy 5 letProfesionální servis a záruka odrážející kvalitu našich služeb a produktů je již samozřejmostí. Na všechny mechanické části závěsných systémů poskytujeme 5-letou záruku.

 

Poradíme s výběrem závěsů právě pro vásS látkami je to trochu složitější. Vzhledem k nekonečným možnostem výběru se jedná vždy o individuální záležitost. Můžete se však spolehnout na naše profesionální projektové managery, kteří vám vždy pomohou vybrat ten nejvhodnější materiál na základě vašich představ.