Ven_nabytek

Venkovní nábytek

Manutti patří mezi lídra v oblasti venkovního nábytku. V současné době najdete tuto značku ve více než 50 zemích světa, v ČR můžete navštívit jeden z 8 showroomů v rámci značky DIAMOND DESIGN.
Ven_nabytek2

Venkovní nábytek

Nechte popustit uzdu své představivosti a hrajte si při sestavování nejvhodnější kombinace nábytku Manutti na Vaši terasu.
Ven_nabytek4

Venkovní nábytek

Ručně pletený nábytek ze syntetických vláken si můžete užít nejen za teplých letních dnů, ale také v zimním období díky vysoké odolnosti použitého materiálu vůči teplotám.
Ven_nabytek6

Venkovní nábytek

Nábytek je vhodný jak pro rezidenční tak i komerční využití.
Ven_nabytek8

Venkovní nábytek

Vybírejte ze široké škály venkovních stolů a židlí, pro ty nejkrásnější chvíle strávené v rodinném kruhu a pohodě.
.
PŘEDSTAVENÍ ZNAČKY
KUMO
ELEMENTS
HELIOS
SIENA
SWING
ST. TROPEZ A VERSAILLES
VRCHNÍ MATERIÁLY PRO STOLY
DOPLŇKY
ÚDRŽBA
VÝHODY
PROFESIONÁLNÍ SERVIS A ZÁRUKA

PŘEDSTAVENÍ ZNAČKY

1. manutti-logoHlavním cílem značky je nabízet komplexní portfolio pro venkovní obytné prostory. V nabídce naleznete stoly, kovové židle, skládací židle, slunečníky, koberce, designové osvětlení a hlavně venkovní sedací soupravy s různými druhy křesel.


V současné době se společnost Manutti zaměřuje na jedinou věc a to jak nejlépe vylepšit sociální interakce a vaši relaxaci. Je pravda, že k čemu by nám byl venkovní nábytek, který by byl nepraktický, a nechtěli bychom na něm sedět s přáteli a k odpočinku bychom raději využívali naše staré vyseděné křeslo. Vždyť hlavním motem značky Manutti je: „Nejlepší částí dne, jsou chvíle strávené venku“. Nábytkem Manutti můžete skvěle doplnit prostor, který zastíníte a zastřešíte pomocí široké řady markýz, stínicích plachet a pergol značky DIAMOND DESIGN.

2. kumo


Manutti svým záběrem dokáže poskytnout služby jak domácím prostředím, tak komerčním prostorám jako jsou hotely a restaurace. Nábytek je specifický také tím, že je navrhnut tak, aby byl snadno rozšiřitelný a univerzální k zákazníkovým potřebám. Designéři a inženýři patří mezi špičky v oboru a finální produkt patří mezi unikátní dílo vysoké kvality na světové úrovni.


Manutti elementsVybrané kolekce naleznete v nejluxusnějších hotelích v Dubai, na jachtách slavných filmových hvězd a nejluxusnějších rekreačních střediscích, ale také na terasách běžných uživatelů milujících kvalitní produkt se špičkovým designem.


ManuttiPomocí šachovnicového menu v úvodu se dostanete k představení výběru z kolekcí. Komplexní popis v rámci jednoho článku by nedokázal vystihnout vše výjimečné, vždyť oba dva katalogy Manutti jsou plné úchvatných fotografií a vyčerpávající nabídky venkovního nábytku s rozsáhlým příslušenstvím. V prvním katalogu můžete najít moderní kolekce vynikající svoji jedinečností a variabilitou. Druhý katalog je plný tradičnějšího nábytku především z proutí, které je ručně pletené. Pokud vás naše představení značky zaujmeme, navštivte jeden z našich showroomů, kde si s naším profesionálním týmem u šálku výborné kávy můžete celý katalog prohlédnout s odborným výkladem.

KUMO

1. kumoHledáte venkovní posezení, které bude nadčasové, moderní, originální a zároveň jednoduché? Kolecke KUMO je přesně pro Vás. Celá tato kolekce byla navrhnuta designérem Lionelem Doyen, který se nechal inspirovat mraky na obloze (Kumo – z Japonského slova mrak), které jsou lehké a právě tuto lehkost přenesl Lionel do této kolekce.

Nechte popustit uzdu své představivosti a hrajte si při sestavování nejvhodnějšího rozložení pohovky na Vaši terasu, nebo k bazénu. Celý koncept je v základu postaven na dvou základních modulech o délce 214 cm a 107 cm (šířka obou modulů 107 cm a výška 40 cm).

Kumo-schema

4. kumoPodručky a zádové opěrky, které jsou dodávané ve třech základních barvách, jsou snadno odnímatelné a dotváří jemnou linii celého konceptu. Opěrné polštáře jsou vybavené pevnou výztuží, která poskytuje přirozenou oporu pro Vaše záda.


5. kumoPro jednotlivé polštáře můžete vybírat ze široké nabídky látek nebo se nechat inspirovat jednou ze 6 barevných kombinací navrhnutou speciálně designery ze společnosti Manutti. U této kolekce je samotná matrace opatřena Gore-texovou vrstvou, která zabraňuje proniknutí vody do vnitřní matrace.

6. kumoPokud si po dlouhém a náročném pracovnm týdnu chcete vychutnat pohled na krásně modrou oblohu bez mráčků, položte se na lehátko tvořené z delšího modulu – můžete také kombinovat na dvojlůžko, které bude široké 216 cm. K dokreslení celkového pohodlí a příjemné atmosféry můžete přidat jeden z odkládacích stolečků nebo designové svícny.

ELEMENTS

ElementsModel ELEMENTS je specifický svou modulárností. Při výběru si nejprve zvolíte, jak bude celá sedací souprava velká, z jakých modulů se bude skládat, jakým směrem bude situovaná vzhledem k umístění terasy, vchodu či bazénu. Sedací souprava se skvěle hodí i jako doplněk pro naši nabídku pergol, díky čemuž ještě více vylepšíte prostor pro váš odpočinek.


ElementsZákladní modul je vyroben z hliníku s horní vrstvou z kompozitního materiálu ve třech velikostech. Levý a pravý modul s velikostí 280cm délky, 117cm hloubky a 22cm výšky určuje, kde budou zakulacené kraje modulů. Třetí modul je čtvercový s velikostí 140 na 117 cm při výšce také 22cm, Všechny tyto moduly jsou vzájemně kombinovatelné a je jen na vás jak velký prostor pro odpočinek si vytvoříte.

ElementsKaždý modul má v boční části drážku po celém obvodu, která má dva významy. Prvním je umístěné osvětlení v drážce, kterému jde nastavovat intenzita pomocí stmívače a dalším je fixace přídavného stolečku s dosahem nad horní část pohovky a stolečkem s umístěním na zemi, který může být vybaven polštářem pro nohy. Jak budete mít vybraný tvar, velikost a počet základních modulů, tak se do horních drážek zasunou nastavitelné opěrky, které jsou fixovány v horní drážce za pomocí magnetů.

Následně se přiloží horní polstrování, které je opět k opěrkám fixováno za pomocí magnetů. Polstrování je vyrobené ze speciální látky a je stejně jako celý systém vodě-odolný.

ElememtsPřídavné malé polštářky můžete případně také ukrýt do speciálního boxu se zaklápěcím víkem. Model ELEMENTS je vskutku velice modulární a nebude Vás nijak omezovat ve vašich přáních a snech.

ElementsModel ELEMENTS je jen kapkou v moři rozsáhlé nabídky.

HELIOS

HeliosMezi moderními kolekcemi venkovních sedacích souprav nabízíme také klasický venkovní nábytek z lehké konstrukce s textilním potahem. Modelová řada HELIOS se díky své lehké konstrukci skvěle uplatní jako venkovní jídelní nábytek jako i nábytek pro odpočinek a načerpání nových sil.

HeliosNa této kolekci se podílel celý designový team společnosti Manutti. Kolekce HELIOS je vhodná jak pro domácí využití, tak i pro komerční prostory.
helios-židlePro sedák a opěradlo je použita látka z velmi odolných vláken s nižší hustotou tkaní, která při sednutí propruží a je velmi pohodlná. Vlákna díky své nízké hustotě lehce propustí dešťovou vodu a následně rychle oschnou.
Židle naleznete v nabídce bez opěradel vhodné k venkovnímu stravování, s opěradlem, které jsou určené spíše pro odpočinek, tak aby vaše ruce měly kde spočinout. Klasická židle je vysoká 83,5cm se sedákem ve výšce 46cm.

Velkou výhodou těchto židlí je, že je možné je štosovat na sebe, což jistě nejen při konci letní sezóny. Barová židle je vysoká 113cm se sedákem ve výšce 79,5cm. Dalším produktem v nabídce je lehátko, které je dlouhé 200 cm při výšce sedáku 30,5 cm. Lehátko navíc umožňuje pohodlné polohování opěradla zad a hlavy v pěti stupních. Pro snadnou manipulaci je také vybaveno integrovanými nylonovými kolečky.

Helios

HeliosKonstrukce je lehká, vyrobená z hliníku, ale zároveň velice pevná a stabilní, ošetřená práškovým lakováním. Na obrázku můžete najít možné barvené kombinace konstrukce a samotné potahové látky.

Helios

SIENA

SienaPrávě teakové dřevo je nejvhodnější pro venkovní nábytek díky své odolnosti proti vlivům počasí a strukturální stálostí. Teakové dřevo není napadáno termity a jinými škůdci a také je odolné vůči vytváření povrchových plísní z vlhkého prostředí. Konstrukce jsou také ošetřeny speciálním mořením, které zaručuje povrchovou stálost na dlouhá léta.

SienaSIENA Vás okouzlí čistými liniemi dřevěných konstrukcí a přirozeným teplem, které dřevěné materiály vyzařují. SIENA patří do modulárních systémů venkovního nábytku. Sedací soupravy obsahují moduly levé, pravé s opěrkami pod ruce, středové a rohové neuzavřené. Tím umožňují naprosto libovolné kombinace velikostí a tvarů výsledného setu.

Židle z řady SIENA jsou vždy s opěrkami pod ruce, mohou být bez polstrování celodřevěné, kdy je pro opěrku i sedák použito dřevo, nebo pro sedací a opěrné části je použita prodyšná látka. V případě potřeby lze pro celodřevěné židle přidat dodatečné podsedáky. Židle je možné také na sebe štosovat a tím ušetřit potřebné místo. Pro úplnost je důležité zmínit, že řada SIEANA neobsahuje barové židle.

siena-zidle

Nabídku dále rozšiřují lehátka, která také mohou být celodřevěná nebo s textilní výplní. Lehátka mají polohovatelnou opěrku zad za pomocí hydrauliky v libovolném úhlu. K lehátkům jsou k dispozici také nízké stolky, pro odložení potřebných věcí k odpočinku.

siena-lehatka

siena-lehatkaPro ukrytí polštářků a dalšího textilního materiálu lze také zvolit uzavíratelný box. Barevné kombinace pro textilní výplně sedacích částí jsou dvě a to bronzová a černá se základní barvou konstrukce v přírodním teaku.

Celý set venkovního nábytku lze vybavit celou řadou příslušenství v podobě koberců, designového osvětlení, různých odkládacích stolečků. V neposlední řadě také slunečníky pro zajištění příjemného stínu pro Váš odpočinek.
 
Pro ošetření dřevěných povrchů značka Manutti nabízí celou řadu čistící a udržovací chemie pro dlouhou životnost Vašeho venkovního nábytku.

Siena set

SWING

Vlákno je odolné vůči velkým teplotním výkyvům a to v rozmezí od – 25 stupňů až do + 70 stupňů celsia. Nábytek je díky tomu vhodný do všech možných venkovních prostředí a nehrozí mu poškození vlivem špatného počasí. Vlákno je velmi odolné i vůči slanému přímořskému prostředí. Vlákno je bez toxinů a 100% recyklovatelné, nijak nezatěžující životní prostředí. Důležité je také zmínit, že celá proutěná kolekce je sestavována ručně.

GM-SWIN-03-3-large

Designérské studio Manutti navrhlo tuto řadu za účelem vytvoření venkovního nábytku s prvky klasicismu, ale také odvážných nových prvků designu současné doby. Zaměřením se skvěle hodí pro vaše zahrady a terasy, ale i pro společenské prostory restaurací a hotelů.

2 swingZákladním prvkem řady SWING je křeslo, které má boky i zadní část vyplněnou pletením až k zemi. Působí tedy robustnějším dojmem než otevřené židle z jiných kolekcí. Základem křesel je hliníkový rám, který je opleten vláknem. Křesla jsou dvou velikostí, základní velikost je 82cm výška, 56,5cm šířka sedací části při její hloubce 60 cm. Křeslo je už v základu vybaveno textilním podsedákem o výšce 4 cm. Svými propozicemi jde spíše o jednodušší křeslo.

3. swingDruhá varianta nabízí o poznání větší komfort. Výška křesla je 78 cm a šířka sedací části 65,5 cm při hloubce 74 cm. Výška podsedáku je zde 8 cm a křeslo je navíc vybaveno bederní opěrkou. Tato varianta je vhodná doplnit o podpěru pod nohy, která ještě více zpříjemní vaše chvíle odpočinku.

4. swingDalší prvkem řady SWING je dvojitá pohovka. Výška pohovky je 78 cm, při šířce 173 cm a hloubce 74 cm. Pohovka je vybavena podsedáky i polstrovanými opěrkami zad a o tloušťce 8cm.
 
Nabídku sedacích prvků zakončuje lehátko, které je po celé odpočinkové ploše vybaveno polstrováním o výšce 6cm. Na svém konci je navíc zatěžkáno závažím, aby při otáčení a posouvání vašeho těla zůstalo na určeném místě. Opěrka pro záda je polohovatelná v pěti krocích.

Sedací prvky doplňují různé varianty jídelních a konferenčních stolků, pro jejichž povrch se používá tvrzené sklo. Kompletně celý sortiment je ze spodní části vybaven nožkami s kluznou plochou, které zabraňují opotřebení při posouvání jednotlivých částí nábytku. Sedací části jsou pro zajištění větší stability vyztuženy pásky.

5. swingBarevné varianty opletení jsou tři a to světle hnědá imitující dřevěný povrch, bílá a šedohnědá (oříšková). Stejně jako všechny ostatní kolekce značky Manutti, tak i tato může být doplněna o celou řadu doplňků.

ST. TROPEZ A VERSAILLES

Kolekce železného venkovního nábytku jsou pojemenované po dvou nejznámějších francouzských městech Versailles a St. Tropez.

versails-a-sant-tropez-manutti

versailsZamyslete se nad těmito městy, představte si okázalý exteriér parků ve Versailles či typické domy St. Tropez, představte si staré domy se sedlovou střechou a fasády obrostlé břečťanem, široký výhled na zarostlé lesy, venkovní fasády obkládané kameny a staré polní cesty, stín od rozkvetlého olivovníku a vlažný večerní čerstvý vzduch… Právě do takového prostředí se hodí železný nábytek St. Tropez a Versailles. Do míst s atmosférou, tradicí, klidem a pohodou. Nic pro uspěchaný městský život.
 
Stejně jako u ostatních kolekcí jsou základem židle. Zde jde o vizuálně lehkou, ale přesto velice pevnou konstrukci s dvěma motivy – čtverci (Versailles) a kosočtverci (St. Tropez). Obě varianty jsou s područkami i bez nich.

versails-a-sant-tropez-manutti_kresylka
Výška židlí je ve všech variantách stejná a to 93 cm při výšce podsedáku 45 cm. Výška polstrování podsedáku je vždy 3 cm. Ke všem variantám jde použít také podpěrka pro vaše nohy ke zkvalitnění odpočinku.

versailsDesignovým skvostem řady Versailles je spojená dvojžidle, která přímo vyzývá k romantickým chvílím ve dvou.

Barvy povrchů železných konstrukcí jsou tři pro kolekci Versailles a to hnědá, antracitová a bílá. Pro kolekci St-Tropez je dostupná hnědá a antracitová. Polstrování je dostupné ve standardní verzi, ale také v luxusní verzi s vyšší výškou polstrování a vodě-odolnou látkou.

barvy

11.obrModely Versailles a st. Tropez jsou volně doplnitelné různými variantami stolů, koberci, osvětlením a slunečníky.

VRCHNÍ MATERIÁLY PRO STOLY

1. fuseOcel a hliník je dále rozlišována dle její povrchové úpravy, která určuje výsledný vzhled. Právě znalost materiálů desek stolů a jejich konstrukce vám pomůže rozhodnout se pro výsledný stůl. V sekci ke stažení pak můžete vybírat ze široké nabídky jednotlivých stolů dle vašich kritérií.

2. capriNajdete zde velké klasické a kulaté jídelní stoly, různé konferenční a odkládací stolky, stoly vhodné do restaurací, barové stoly a mnoho dalšího.

3. skloKalené sklo
– tloušťka skla je od 6 do 8 mm v závislosti na modelu stolu
– dostupné je ve 4 barevných variantách
– vnitřní pevnost v tahu 10000N/mm2
– odolné sklo pro venkovní použití vynikající svojí stálobarevností
– tepelná vodivost 0,8 W/mK
– vhodné pro venkovní i vnitřní použití

4. trespaLaminátové desky TRESPA
– za vysokého tlaku a teploty lisované dřevěné pláty
– viditelná strana je pokryta dekorativní vrstvou s patentovanou technologií EBC
– deska je nabízena ve třech barevných verzích – zakončení boků je vždy černé
– výška desky je 13 mm
– vhodné pro venkovní i vnitřní použití

5. keramKeramické desky
– složení z písku, hlíny a přírodního kamene, následně jsou vytvořeny 3mm vrstvy, které jsou vypáleny při 1100 stupňů celsia
– desky jsou k sobě následně lepeny pryskyřicí z polyuretanu a skelných vláken
– díky vrstvení je výsledný materiál velmi odolný vůči ohybu
– povrch je stálobarevný, odolný proti poškrabání a opotřebení
– možnost výběru desky s výškou 5 mm nebo 7 mm v závislosti na dané barvě

6. pierrePorézní vápenec Pierre de Provence
– místo těžby Francie
– typicky béžový povrch s viditelnými písčitými povrchy a jamkami

7. bluestoneDesky z belgické modré skalice
– výrazná je modrá a šedá barva – 5 variant
– vyznačuje se přítomností velkého počtu zkameněních ostnokožců
– tento typ je dobýván pouze v Belgii
– v exteriéru pracuje a v důsledku UV záření zesvětlí
– v interiéru se mění tón do hlubších odstínů
– je citlivá na poškrábání
– struktura je tvořena bílými vodními žilkami a zkameněními hnízdy korýšů

8. žulaŽulové desky
– je pravidelnější ve struktuře než modrá skalice
– odolnější vůči poškrábání
– základní žulová deska je oranžově-hnědá, která může přecházet ze světlejších tónů až po tmavší
– Doplňková granitová černá může mít místy nepatrné šterbiny
– je nutné impregnovat originální chemií Manutti

Jednotlivé desky jsou vsazovány většinou do teakového rámu. Případně může být deska bez dřevěného rámu a její hrana je upravena příslušnou povrchovou úpravou k danému modelu.

9. teak

DOPLŇKY

Odkládací stolky
1. stolkyV případě odkládacích stolků jsou v nabídce dvě varianty stolků ve tvarů otočeného U do vertikální polohy výšky 44,5 cm nebo 45cm. Tím lze odkládací plochu stolu zasunout nad plochu lehátka či křesla. Jde o velmi pohodlné řešení, díky kterému máte vše potřebné po ruce. Třetí variantou je klasický kulatý stolek s křížovým podstavcem o výšce 41cm a průměru plochy 48 cm nebo o výšce 43,5 cm a průměrem plochy 42 cm s dřevěnou deskou.

Pokud jste si nevybrali z tradičnějších odkládacích stolků, můžeme Vám také nabídnout designově jedinečné moderní odkládací stolky. Výška stolku je 24 cm, šířku stolku nabízíme ve variantě menší 37 cm a větší varianta má pak 58 cm.

stolky

Stolky jsou dostupné ve třech povrchových úpravách hliníku a to bílé, šedé či lávové.

Koberce
Koberce Manutti jsou dostupné ve dvou variantách a to jako zátěžový koberec pro časté přecházení (WALK-ON-IT) a doplňkový koberec k sedacím soupravám a dalším setům (STEPS).

4. kob
5. kobKoberec k častému přecházení (WALK-ON-IT) se skládá převážně z PVC materiálu, který je pro lepší odolnost vyztužen skelnými vlákny. Koberec je důležité čistit vysavačem a nejlépe s rotačním kartáčem. Vytírání nebo namáčení je zbytečné, protože nedokáže odstranit nečistoty. Pro zajištění dlouhé životnosti je důležité čistit s originální chemií Manutti, která je speciálně navržena pro tento typ koberce.

7. kobMaximální velikost obdélníkového tvaru je 350 na 400cm, čtvercového 400 cm na 400 cm. Dále je možná výroba velikosti na zakázku s limitní šířkou 400cm a délkou 2000cm. Barevnost je ve čtyřech odstínech. Kraj koberce může být obšitý v barvě koberce nebo se zvýrazněnými švy.

6. kob
8. kobKoberec STEPS je pletený koberec, který se skládá ze 70 % polypropylenu, 10 % polyesteru a 20 % viskózy. Tato unikátní kombinace zaručuje příjemný materiál při maximální odolnosti vůči povětrnostním podmínkám. Tento koberec by měl být také čištěn pouze chemií od Manutti. Použitím jiné negarantované chemie riskujete poškození koberce.

9. barvyPro obdélníkový tvar jsou max. Velikosti 260 cm na 600 cm, u čtvercového 260 cm na 260 cm a pro zakázkovou výrobu jsou max. Velikosti 260 cm na 2000 cm. Barvy jsou dostupné dvě a to AQUA (tyrkysová a šedá vlákna) a SILVER (pouze stříbrošedá vlákna). Dvě kratší strany koberce jsou zakončeny zvýšeným tkaním. Vynikající materiály a výroba zaručují pro obě varianty nízké nároky na údržbu, odolnost proti UV záření, voděodolnost, antistatičnost a především exkluzivní vzhled pro vaše venkovní prostory.

10. lampDesignové osvětlení TWILIGHT
Pro venkovní nábytek je zajisté vhodné i osvětlení, ale jaké zvolit? Nějakou lampu? Či osvětlení instalované na zdi domu? U oboum těchto variant bývá často problém s nastavení světla, protože možnosti natočení jsou často velmi omezené. V kolekci Manutti nejdete lampu Twilight s elegantní linií, pro jejíž vzhled se designeři nechali inspirovat 70. léty.

10. světloU této venkovní lampy jistě oceníte pohyblivé rameno, ve kterém je umístěna žárovka o 220V, která je stmívatelná. Rozsah pohybu ramene je až 180° a stojná tyč na které je rameno umístěno má rozsah otočení až 270°. Základní výška lampy je 180 cm. Dostupné barevné varianty je bílá a černá.

svicnySvícny
Chcete si vytvořit příjemnou romantickou atmosféru při skleničce vína? Pro tyto okamžiky si můžete vybrat jeden ze tří elegantních svícnů, vhodných pro venkovní využití. Svícny jsou dostupné ve dvou barvách – bílá a černá. V balení je také bílá svíčka.

Malý svícen má výšku 28 cm a garantovaný čas hoření svíčky je 55 hodin. Střední svícen je vysoký 43 cm, kde svíčka vydrží hořet celých 110 hodin. Největší svícen je vysoký 73 cm – do toho svícnu je standardně dodávaná bílá svíčka, která Vám vydrží plápolat neuvěřitelných 265 hodin.

svicny

Slunečníky ve třech variantách konstrukce
slunečník1) Závěsný slunečník se základnou mimo plochu stínění
Konstrukce slunečníku je z hliníkových tyčí o průměru 85 mm. Skládací ramena jsou také vyrobena z hliníku, což zaručuje nízkou hmotnost a díky tomu se slunečník velmi snadno rozkládá za pomocí ruční kladky. Slunečník je snadno demontovatelný a snadno uchovatelný na zimní období. Ochranný obal je součástí dodávky. Základna slunečníku je otočná o 360°, což je velice praktické při samotném používání na Vaší terase či zahradě. Základna slunečníku obsahuje konstrukci pro vložení až 5 žulových kamenů o celkové hmotnosti 185 kg pro zajištění stability. Základna lze také vybavit kolečky pro snadné posouvání. Slunečník je testován v aerodynamickém tunelu až do stupně 4 Beaufortovy stupnice..

slunečník2) Slunečník se základnou ve středu
Základna pro tento typ slunečníku může být ve tvaru osmihranu, čtverce nebo obdelníku. Konstrukce slunečníku může být hliníková nebo z exklusivního teakového dřeva. Pro snadné ovládání stínění je systém vytvořen dvou-kladkovým systémem. Kovové části, nýty a očka na látce slunečníku jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo hliníku. V závislosti na velikosti slunečníku je závaží v zákadně 55 kg nebo 80 kg. Slunečník je testován v aerodynamickém tunelu až do stupně 4 Beaufortovy stupnice.

slunečník3) Slunečníky s malou plochou stínění
Konstrukce je hliníková. Vytahování je u modelu 180×180 ruční u kulatého modelu je použita ruční klika. Základna je v prvním případě zatěžkána 21 kg v druhém 33 kg.

látky na slunečníkyU všech výše zmíněných typů slunečníků můžete vybírat ze tří barevných typů látky.

ÚDRŽBA

údržbaKvalitní nábytek si zaslouží jistě také kvalitní péči. Pro pravidelnou i okamžitou údržbu můžete využít jeden ze široké škály prověřených prostředků právě pro tento nábytek. Jak nejlépe udržet svůj nábytek krásný po dlouhá léta?

Tkaniny Batyline (použité pro kolekce Helios, Latona, Fuse) – tkanina je vyrobena z masivního PVC vlákna, které je odolné proti UV záření a také vůči chlorované vodě z bazénu a mořské vodě. Pro tuto pletenou tkaninu z PVC doporučujeme pro pravidelnou údržbu čistič „WOVEN AND TEXTILES CLEANER“. Pozor tento čistič není vhodný pro polštáře a ostatní potahové látky.

Látky – znečistěné látky můžete prát v pračce na jemný program 30°. Pokud na látce ulpí například skvrna od vína, naneste na místo trochu vodu a soli nechte působit – následně opět vyperte.

Teakový nábytek – pro údržbu nábytku z teakového dřeva nabízíme několik variant. „TEAK CLEANER“ tento čistič je vhodný pro již mírně zešednutou barvu dřeva, díky čističi vrátíte dřevu jeho původní přirozenou barvu. Pro pravidelné čištění a udržení přírodní zlatavě-hnědě barvy dřeva doporučujeme „TEAK STAIN PROTECTOR“. Jako impregnaci pro vytvoření neviditelného filmu, který oc
ání Váš nábytek před skvrnami od sladkého pití a nečistotami slouží „TEAK STAIN PROTECTOR“.

Hliníkový a kovový nábytek – „ALU AND METAL PROTECTOR“ je čistící vosk, který ochrání hliníkové a kovové povrchy Vaše venkovního nábytku.

Nerezové povrchy – pro navrácení původního čistého vzhledu „STEINLESS STEEL CLEANER AND RESTORER“ a pro odstranění stop oxidace z povrchu použijte „STAINLESS STEEL WAX PROTECTOR“.

Přírodní kámen – tento druh povrchu najdete především na deskách stolů. V tomto případě jistě oceníte čistiš „STONE CLEANER“, který odstraňuje zákeřné skvrny od vína, oleje a plísně. Abyste prvotně ochránili kámen před mastnotou a nečistotami naneste „STONE STAIN PROTECTOR“. Pro odstranění opravdu silného znečištění olejem nebo tukem použijte „GREASE AND OIL REMOVER FOR STONE“.

Sklo a Trespa – pro tyto povrchy doporučujeme „GLASS AND TRESPA CLEANER AND POLISHER“, pomůže Vám odstranit různé druhy skvrn.

čistící prostředky

VÝHODY

ManuttiSpolečnost Manutti vznikla v roce 2002, v průběhu let postupně rozšiřovala svoje portfolio nabízených produktů. Díky dlouholeté tradici dokáže svými výrobky pokrýt požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Kolekce výrobků nejsou zaměřené pouze na moderní trendy, ale také klasické designy jednotlivých výrobků. Proto se Vám může dostat do ruky ne jeden, ale dva katalogy – Classic collection a Contemporary collection.

manuttiDůkladný průzkum trhu, otevřená mysl nevšedním návrhům a tvůrčí zvědavost umožňují designerům jak interním tak externím vytvářet nevšední a nadčasové kolekce. Zákazníkům je zaručena špičková kvalita jednotlivých výrobků díky přísné kontrole jakosti přímo ve výrobě.

Využijte možnosti kombinace několika materiálů, různých tvarů, široké škály barev látek a doplňků. Mezi jednotlivými látkami můžete také najít kategorii látek Nautic, která je 100% voděodolná. Tato tkanina byla vyvinuta speciálně pro venkovní použití a je odolná proti UV záření.

kombinace barev
Pokud se rozhodnete pro jednu z kolekcí proutěného nábytku, jistě Vás nadchne, že každý kus toho nábytku je ručně tkaný, proutí se vyrábí ze syntetického vlákna, je tedy ekologicky šetrný a 100% recyklovatelný. Vlákno je odolné vůči vysokým teplotním výkyvům od -25° až do +70°.

manutti

Také teakové dřevo, ze kterého jsou vyrobeny kolekce jako je například Siena, Sorento a další, je 100% recyklovatelné, odolné vůči UV záření a je snadné na údržbu. Toto dřevo můžete kombinovat s různými druhy desek na venkovní stoly, které zpříjemní Vaše chvíle strávené s rodinou například u nedělního oběda pod širým nebem.

manutti siena

PROFESIONÁLNÍ SERVIS A ZÁRUKA

manuttiRádi byste vylepšili svoji terasu pohodlným a funkčním nábytek pro zpříjemnění Vašich chvil? Můžete se nechat inspirovat pár vybranými kolekcemi, které jsou popsané výše nebo kompletní nabídkou, kterou najdete v sekci ke stažení.

Jde Vám z nepřeberného množství materiálů, typů, tvarů a názvů kolekcí hlava kolem a nedokážete si z pohodlí domova vybrat nejvhodnější nábytek právě na Vaši terasu? Neváhejte oslovit jeden z našich 8 showroomů DIAMOND DESIGN v České Republice. Profesionální team Vám na společné schůzce ochotně poradí při výběru nábytku, který Vám padne do oka. Součástí společné konzultace je vypracování nezávazné cenové nabídky.
Samotná montáž nábytku přímo u zákazníka je zajištěna proškolenými techniky, kteří mají v tomto oboru dlouholetou praxi. Na všechny kolekce nábytku Manutti poskytujeme záruční dobu 2 roky.

manutti