SÍTĚ PROTI HMYZU

Sítě proti hmyzu

Dotěrný hmyz dokáže pokazit nejeden krásný letní večer a narušit klidný spánek při otevřeném okně. Dopřejte si pohodlí Vašeho domova s našimi elegantními sítěmi nejen proti hmyzu.
SÍTĚ PROTI HMYZU

Sítě proti hmyzu

Dotěrný hmyz dokáže pokazit nejeden krásný letní večer a narušit klidný spánek při otevřeném okně. Dopřejte si pohodlí Vašeho domova s našimi elegantními sítěmi nejen proti hmyzu.
Pevné okenní sítě
Rolovací okenní sítě
Motorické rolovací sítě pro velké rozměry
Otočné dveřní sítě
Posuvné dveřní sítě
Plisované dveřní a okenní sítě
Integrované sítě do roletových systémů
Kvalitní extrudované komponenty
Velká škála standardních barev a fólií
Několik druhů síťoviny
Výroba na míru včetně atypů a doplňků
Profesionální servis a záruka 5 let
Pevné sítě
sit/01_pevne_site_proti_hmyzu.pdf
Otočné sítě
sit/02_otocne_site_proti_hmyzu.pdf
Rolovací sítě
sit/03_rolovaci_site_proti_hmyzu.pdf
Plissé sítě
sit/04_plissovane_site_proti_hmyzu.pdf
Posuvné sítě
sit/05_posuvne_site_proti_hmyzu.pdf

Pevné okenní sítě

Pevné sítě proti hmyzuJsou asi nejznámějším řešením ochrany proti vniknutí hmyzu do našeho obydlí. Jejich největší předností je nízká pořizovací cena a jednoduchá instalace bez nutnosti vrtání do okna. Jak již jejich název “pevné” napovídá, jsou v okně usazeny bez možnosti variabilního polohování a v případě potřeby je nutné je z okenního rámu sejmout celé. Často tak na zimu řešíme kam s nimi. Přesto, že jsou snadno demontovatelné, mají velké rozměry a jejich uskladnění tak může být komplikované. Samozřejmě jsou dostatečně odolné proti vlivům venkovního prostředí a to i v zimním období, avšak zachycují námrazu a sněhové vločky a činí naše okna neprůhledná.

Možné profily sítí proti hmyzuV nabídce DIAMOND DESIGN naleznete šest typů profilů pevných okenních sítí proti hmyzu, ze kterých skoro vždy vybereme ten vhodný právě pro vaše okna. Naše extrudované profily jsou velmi subtilní a přitom pevné. Nenarušují tak vzhled vašich oken. Samozřejmostí je barevné sladění s dekorem vašeho okna.
 
Těsnící kartáčky a možnost přichycení sítě proti hmyzuTaktéž nabízíme celou řadu přichycení a možnost dodání s těsnícími kartáčky různých výšek, pro případ nutnosti dotěsnění přechodů mezi jednotlivými křídly či atypické profilaci okenního rámu. Maximální rozměry pevných sítí jsou šířka 2,3m a výška 2,3m s maximální plochou 2,5m2. Pevné sítě dodáváme také v nejrůznějších atypických tvarech.

 

Rolovací okenní sítě

Rolovací okenní sítě proti hmyzuNejsou tak známé jako pevné okenní sítě, nabízí však hned několik výhod oproti pevným okenním sítím. Hlavní z nich je variabilita zatažení. Rolovací okenní sítě proti hmyzu jsou v podstatě pružinové rolety s vodící lištou opatřenou těsnícím kartáčkem. Umisťují se na rám okna z exteriérové strany a stahují se směrem dolů, kde jsou ve spodní poloze aretovány. Je tak jen na vás kdy síť využíváte a kdy ne. Díky této vlastnosti není nutná jejich demontáž v zimním období.

 

 

Box roletové sítě proti hmyzuExtrudované boxy jsou velmi subtilní. Jejich rozměr dle jednotlivých typů rolovacích sítí je zhruba 50x50mm. Stejně tak je tomu u vodících lišt, jejichž rozměr je přibližně 20x30mm. Rolovací sítě jsou tak velmi nenápadné. Přes malé konstrukční rozměry dodáváme sítě o maximální šířce 1,8m a výšce až 2,4m s maximální plochou 2,5m2
Kompletní systém rolovacích sítí včetně boxů a vodících lišt dodáváme ve všech barvách RAL a renolitových fóliích, aby byly vždy sladěny s vašimi okny.

 

Motorické rolovací sítě pro velké rozměry

Motorické rolovací sítě proti hmyzuTaké v sítích proti hmyzu nachází uplatnění stále oblíbenější motorický pohon rolovacích systémů. A to nejen díky komfortnímu ovládání, ale především díky možnosti zhotovení velké plochy v šířce 4m a výšce 3,5m s maximální plochou 10,8m2. Toto provedení rolovací sítě dodá vašemu domu ještě na větší eleganci a čistotě, jelikož při téhle ploše by jste museli se všemi ostatními síťovými systémy počítat s dodatečnou příčkou v ploše sítě, zajišťující její napnutí. U motorické rolovací sítě to jde i bez příčky.
Věděli jste, že screenové rolety jsou současně vedle svých skvělých stínících vlastností také funkční ochranou proti hmyzu a jiným nežádoucím tvorům? Právě z jejich konstrukce vychází motorické rolovací sítě.
Tento typ sítí je možné osadit rychloběžnými motory, v případě, že se instalují na dveřní rámy, kde je třeba zajistit jednoduchý průchod.

 

Otočné dveřní sítě

Otočné dveřní sítě proti hmyzuPatří k nejzákladnějšímu řešení pro vaše dveře a zároveň jsou jedny z nejkomfortnějších pro průchod. Kdo z nás by neznal otočné dveřní sítě se samozavíracími panty, do kterých stačí jen lehce kopnout nohou a projít na terasu. Vždyť máme často plné ruce občerstvení a tak je tato primitivní, leč příjemná varianta otevření velmi příjemná. V našem případě jsou tyto sítě vyrobeny z pevných extrudovaných profilů, stejných taktéž pro naše posuvné dveřní sítě, se kterými jsou tak dobře kombinovatelné. Navíc je možné spodní část síťového rámu opatřit okopovým profilem, který zajistí dlouhou životnost sítě.

Panty a spojka profilů u otočných dveřních sítí proti hmyzuI u sítí je důležité designové provedení a cit pro detail. Naše otočné dveřní sítě mají minimalistické samozavírací panty a integrované magnetické pásky pro kvalitní dovření k dveřnímu rámu. Samozřejmostí jsou těsnící kartáčky. Otočné dveřní sítě dodáváme také s vlastním obvodovým rámem pro možnou instalaci mimo dveřní rám – tedy jako samostatný díl. Konstrukce rámu také umožňuje zhotovení dvoukřídlých otočných dveří s maximálními rozměry šířky 2,8m a výšky 2,6m s maximální plochou 5m2.
Lakování do všech barev RAL a potahování renolitových fólií, dle dekoru dveří, je samozřejmostí.

 

Posuvné dveřní sítě

Posuvné dveřní sítě proti hmyzuJsou alternativou dveřních otočných sítí všude tam, kde je prostor na jejich odsunutí mimo dveřní otvor pro průchod. Posuvné křídlo je na pohled velmi podobné tomu otočnému. Avšak díky systému posuvu je vyráběno ve větších maximálních rozměrech šířky 1,7m a výšky 2,6m s maximální plochou 4,25m2. Což při využití dvoukřídlého provedení vyřeší dveřní otvor s šířkou až 3,4m a plochou 8,5m2.

Zapuštěné madýlko posuvné sítě proti hmyzuProfily, ve kterých jsou vedeny posuvná křídla jsou velmi subtilní. Nasazení posuvných křídel do posuvných profilů je velmi snadné a zvládne jej každý. Posuv křídel sítí je plynulý, ale ne zcela lehký a to proto aby zůstali stát vždy v té poloze ve které jejich uživatel požaduje a nedocházelo k jejich samovolnému posouvání, například vlivem silnějšího větru nebo otřesů dveřního rámu. V koncových polohách jsou posuvná křídla zastavena koncovými dorazy. Pro komfortní posun jsou v profilech posuvných křídlech zapuštěná madla. A pro kvalitní utěsnění integrované těsnící kartáčky.
I tento systém sítí lakujeme do všech barev RAL a potahujeme renolitovou fólií, tak aby slušeli vašim oknům.

 

Plisované dveřní a okenní sítě

Plissé síť proti hmyzuNejuniverzálnější typ sítí. Používají se jak pro okna tak dveře. Častěji jsou využívány pro řešení dveřních otvorů. jejich největší výhodou je komfortní ovládání a maximální rozměry. V případě oponového ovládání dosahující šířky 4m a výšky 3,2m s maximální plochou 12,8m2.
V případě dveřních sítí se jedná o systém bočního posunu s možností zastavení v jakékoli poloze. V případě použití větších rozměrů není tak třeba úplného otevření, ale jen takového který stačí pro váš pohodlný průchod.

Řez boxem plissé sítěPlisé dveřní sítě se oproti rámovým konstrukcím otočných a posuvných dveřních sítí zatahují do malého hliníkového boxu umístěného na jedné straně dveřního rámu. V horní části jsou vedeny v hliníkovém U profilu. Ve spodní části je možné využití bezprahového řešení vedení, které zajistí pohodlný průchod na vaši terasu či balkon. Posuvné profily jsou opatřeny těsnícími kartáčky a magnetickými pásky, aby bylo vždy zajištěno ideální utěsnění sítě.
Plisé okenní sítě mají hned dvě možnosti posuvu a to jak v horizontálním 1,6mx2m; plocha 3,2m2 tak vertikálním směru 3,6mx2,6m; plocha 9m2. Díky své subtilní konstrukci se často využívají jako integrované do roletových systémů.

 

Integrované sítě do roletových systémů

Integrované sítě proti hmyzu do roletových systémůPokud mají být na domě instalovány předokenní rolety je ideální integrace sítí do jejich konstrukce. Pro tyto účely se používají především rolovací okenní sítě, plisované dveřní a okenní sítě a posuvné dveřní sítě. Jejich integrace je však možná pouze současně s výrobou a instalací nových rolet. Za určitých okolností je možná i dodatečná montáž. Pro tyto případy kontaktujte náš odborný tým, který s vámi rád probere technické možnosti a navrhne ideální řešení.

 

Kvalitní extrudované komponenty

profily sítí proti hmyzuNaše sítě jsou vyrobeny výhradně z extrudovaných profilů a kvalitních ocelových či PVC komponentů s odolností vůči UV záření. Taktéž jsou kladeny velké nároky na povrchovou úpravu a její vysokou odolnost a životnost. Rohové spoje jsou vyztuženy ocelovými komponenty. Těsnící kartáčky jsou z pevného vlasu zajišťujícího kvalitní těsnění. Sítě mají integrované magnetické pásky pro dotáhnutí k dveřním rámům, skryté samozavírací panty a mnohé další detaily, které z nich dělají kvalitní produkt.
Na trhu najdete spoustu sítí nižší ceny a tomu odpovídající kvality. Je dobré si uvědomit, že vyjma pevných okenních sítí se ostatní typy šroubují do rámu oken a dveří a je tedy žádoucí jejich dlouhá životnost, aby jste nemuseli za dva roky zhotovovat nové otvory pro nové sítě. u sítí platí víc než kde jinde: “levně koupené, dvakrát placené”.

 

Velká škála standardních barev a fólií

vzornik ralPři výběru oken se často zaměřujeme na jejich vizuální stránku, tedy nejen na jejich rozměr a členění, ale především povrchovou úpravu. Ať už zvolíte pro svá okna jakouko-li RAL barvu nebo renolitovou fólii naše sítě vždy doladíme dle vašich požadavků, k jejich barvě či dekoru tak aby splynuli v jeden kompaktní prvek. Možné je i dvoubarevná kombinace sítí odlišná pro interiér a exteriér.

 

Několik druhů síťoviny

V nabídce DIAMOND DESIGN naleznete také několik typů síťoviny. V první řadě se jedná o její barvu, která může být černá nebo šedá. Pozor pro plisované sítě je možná jen varianta černé síťoviny. Dalším typem síťoviny je extra průhledná síťovina “INVISIBLE”. Jedná se o černou variantu s velmi tenkým vláknem, zajišťujícím maximální průhlednost (neviditelnost) síťoviny. Dalším typem je pevnější verze síťoviny, jinak také nazývána jako “PETSCREEN”. jak už její název napovídá, používá se všude tam kde hrozí poškození od domácích mazlíčků. Ovšem i přes svoji zvýšenou pevnost není nezničitelná.
 
Několik druhů síťoviny
Jednou z dalších výhod našich sítí je pevnost jejich konstrukce a kvalitní servis. Dojde-li tedy k protržení nebo jinému poškození síťoviny je možná její výměna, bez nutnosti zakoupení celé nové sítě.
 

Výroba na míru včetně atypů a doplňků

Všechny naše sítě jsou vyráběny na míru vašich dveří či oken a to včetně atypických tvarů. Máte dveřní otvor větší než jsou maximální rozměry standardně vyráběných sítí? Oslovte nás a my se pokusíme navrhnout řešení i pro takové případy.
Pokud potřebujete zajistit plynulý průchod pro vašeho domácího mazlíčka využijte možnosti integrace průlezového otvoru. Dodává se pouze pro otočná dveřní křídla.

 

 

 

Profesionální servis a záruka 5 let

Vztah zákazníka a firmyMůže vám připadat bizardní mluvit u tak jednoduchého produktu jako jsou sítě proti hmyzu o profesionálním servisu. My jsme přesvědčeni o opaku. Tak například pevné okenní sítě, jsou velmi náročné na přesnost zaměření a bez zaměřovacích přípravků je to velmi obtížné. A co třeba jednotlivé dveřní typy sítí, kde je třeba dát pozor na dostatek prostoru pro panty, vodící lišty a přitom stále zajistit, aby síťová křídla dostatečně těsnila. A co teprve plisované a motorické rolovací sítě, které jsou již sofistikovanějšími produkty než je jen pevný rám s napnutou síťovinou.

zarukaNaši vyškolení technici s dlouholetou praxí vám tak ulehčí nepříjemné překvapení s nedobře zaměřenými či instalovanými sítěmi.
Díky profesionálnímu výběru kvalitních produktů, které naleznete v naší nabídce poskytujeme záruku na námi dodané sítě 5 let.

Máte zájem o tento produkt? Kontaktujte nás. Máte zájem o tento produkt? Kontaktujte nás.