PLISSE A DUETTE

Plisse a duette

Elegantní řešení pro zastínění libovolné části okna díky variabilnímu a lehce nastavitelnému systému.
PLISSE A DUETTE

Plisse a duette

Elegantní řešení pro zastínění libovolné části okna díky variabilnímu a lehce nastavitelnému systému.
PLISSE A DUETTE

Plisse a duette

Elegantní řešení pro zastínění libovolné části okna díky variabilnímu a lehce nastavitelnému systému.
PLISSE A DUETTE

Plisse a duette

Elegantní řešení pro zastínění libovolné části okna díky variabilnímu a lehce nastavitelnému systému.
PLISSE A DUETTE

Plisse a duette

Elegantní řešení pro zastínění libovolné části okna díky variabilnímu a lehce nastavitelnému systému.
Nejuniverzálnější použití
Více jak 600 látek v kolekci
Vysoce kvalitní, pratelné, nehořlavé a jiné látky
Profily v 18 základních odstínech
Ideální pro rohová okna a umístění do špalet
Montáž na okenní křídlo
Stínění atypických tvarů oken
Stínění střešních oken a světlíků
Účinná redukce tepelných zisků a ztrát
Snadná montáž, demontáž a údržba
Manuální a motorické ovládání
Profesionální servis a záruka až 5 let
Plissé VOU
plisse/PLISSE_VOU.pdf
Duette VOU
plisse/DUETTE_VOU.pdf
Duette střecha
plisse/DUETTE_STRESNI_OKNA.pdf
Plissé střecha
plisse/PLISSE_STRESNI_OKNA.pdf
Plissé ATYP
plisse/PLISSE_ATYP.pdf
Duette ATYP
plisse/DUETTE_ATYP.pdf
Plissé visící
plisse/PLISSE_VOLNE_VISICI.pdf
Duette visící
plisse/DUETTE_VOLNE_VISICI.pdf

Nejuniverzálnější použití

Duette vytváří správnou atmosféruV oblasti interiérové stínící techniky nenajdete univerzálnější systém stínění co do možnosti umístění, tvaru, kombinace, způsobu ovládání, ochrany před slunečním zářením a úspory energie na vytápění interiéru. Plissé a především Duette patří k těm nejúčinnějším prvkům interiérového stínění moderního bydlení.

 

Nekonečné množství barev a vzorů pro plissé a duetteNejenže v našich kolekcích naleznete více jak 600 vzorků látek s různými prostupnostmi slunečního záření, šířkami a nejrůznějšími strukturami a vzory, ale především nekonečné možnosti jejich použití.

 

Instalace Plissé a Duette na okenní křídlo Plissé a Duette je možné instalovat na stěnu nebo na strop, stejně jako je tomu například u látkových nebo římských rolet. Tím ovšem nejsou možnosti umístění zdaleka vyčerpány. Snad nejčastěji se tyto produkty umisťují přímo na okenní či dveřní křídlo, do zasklívací lišty, podobně jako u klasických hliníkových žaluzií. Oproti hliníkovým žaluziím tvoří ovšem třetinový paket při vytažení, lze je shrnovat oběma směry a především chrání interiér před tepelnými zisky a ztrátami.

 

Atypický tvar plissé a duetteJednou z hlavních předností těchto stínících prvků je pak možnost zhotovení v nejrůznějších atypických tvarech jakými jsou například trojúhelníky, pětiúhelníky, šestiúhelníky, půlkruhy, kruhy a mnohé další.

 

 

Plissé v zimní zahraděPlissé a Duette se také uplatňují při stínění střešních oken a stropních světlíků. Naprosto ideální jsou pak díky svým vlastnostem pro stínění zimních zahrad. Není neobvyklé ani použití pro vizuální uzavření skříní, výklenků či jiných prostor v interiéru. Unikátním je možnost shrnování těchto systémů v obou směrech a to jak od spodu nahoru tak obráceně.

Dvoujitý duetteI zde ovšem stále nejsme na konci našich možností. Na jedno okno lze vyrobit provedení s dvěma rozdílnými látkami. Například transparentní a black-outovou a pak už záleží jen na vás, kterou variantu v danou chvíli zvolíte.

 

 

Více jak 600 látek v kolekci

Stejně jako je tomu i u ostatních stínících prvků v naší nabídce, i zde je kladen důraz na design a kvalitní kolekci látek.

Základem jsou dvě kolekce látek, které stojí za názvem produktů Plissé a Duette:

PlisséPlissé – je jednodušší variantou tohoto sofistikovaného stínícího prvku. Jedná se o látku, která je naplisována do pravidelných skladů, umožňující její složení do velmi malého paketu. Zároveň díky sklonu jednotlivých skladů dochází k ideálnímu pohlcování a lomu slunečních paprsků. Oproti látkám Duette je kolekce až trojnásobně objemnější s větším podílem pratelných látek. Základním uživatelským rozdílem je však viditelnost otvorů pro ovládací šňůrky.

 

DuetteDuette – je z uživatelského pohledu luxusní variantou Plissé. Hlavním rozdílem je konstrukce látky, která v ploše vytváří komůrky zachycující tepelné a světelné záření, a tím zajišťuje jeho redukci. Unikátní je především skutečnost, že k energetickým regulacím dochází v obou směrech, a to jak z exteriéru tak interiéru. Dalším zásadním rozdílem je ukrytí ovládacích šňůrek v konstrukci látky. Oproti plissé se musíte ovšem smířit s větším paketem shrnuté látky, který je ovšem stále na polovičních hodnotách oproti klasickým žaluziím.

 

Vzorovaný vzor na plisséV kolekcích diamond design naleznete látky nejrůznějších typů od jednobarevných materiálů s jednoduchou či výraznější strukturou, přes nejrůznější vzory ať již tkané, leptané nebo tištěné až po screenové a jiné materiály.

 

Hlavním parametrem při výběru vhodné látky je ovšem její propustnost světla a ochrany soukromí před zvědavými pohledy z exteriéru. Látky v našich kolekcích tak dále dělíme dle průsvitnosti:

Transparentní látkatransparentní látky nahrazující funkci klasické záclony. Jedná se o lehké elegantní materiály s vlastnostmi redukujícími sluneční paprsky a to i přes svoji jemnou strukturu. Do této kategorie spadají také screenové materiály. Transparentní látky vám zajistí dostatečné soukromí v denních hodinách, při zachování přirozeného světla a pohledu do exteriéru. Často se kombinují s dalším stínícím materiálem pro větší intenzitu zastínění a úplné zneprůhlednění pohledu.

 

Polotransparentní látkaPolotransparentní látky jsou svými vlastnostmi univerzálním pojetím stínění. Jejich světelná prostupnost je dostatečná pro zachování komfortního osvětlení interiéru přirozeným světlem a zároveň znemožňují pohled do interiéru a to i v nočních hodinách, kdy jsou patrné pouze siluety předmětů či osob umístěných v těsné blízkosti látky. Právě ve spojení s možností oboustraného ovládání plissé či duette se často používají jako jediný stínící prvek čistých moderních interiérů.

 

Zatemňující blackout látkyZatemňující látky nazývané také jako black-outové, jsou zcela neprůhledné. Zajišťují tak dostatečné odstínění světla, ale také nežádoucích pohledů. V případě plissé provedení je ovšem třeba brát v úvahu otvory pro provlečení ovládacích šňůrek, které částečně popírají jejich primární funkci zatemnění. Tato vlastnost je zcela vyřešena duette provedením, kde jsou šňůrky vedeny uvnitř konstrukce látky.

 

Velký duette 64 mm

Látky duette se vyrábějí nejen v základní šíři 25 a 35 mm, ale také mnohem větších až do šířky 64mm. Tyto široké sklady nacházejí uplatnění především u velkých, volně visících ploch, kde působí velmi elegantně.

 

Vysoce kvalitní, pratelné, nehořlavé a jiné látky

Duette a plissé se speciální povrchovou úpravou pro koupelnyLátky v kolekcích diamond design nejsou jen vizuálně krásné, ale také funkční co do směru stínění a údržby. Všechny látky jsou vyráběné jako vysoce odolné vůči UV záření, vlhkosti a mechanickému poškození. Díky těmto vlastnostem se skvěle hodí také do koupelen k bazénům a jiným prostorům se zvýšenou zátěží.

Většina látek je ručně pratelná. Tento způsob údržby se však provádí spíše za účelem zbavení konkrétních nečistot, nikoli za účelem zbavení látek prachu – ten totiž na jejich povrchu, díky antistatické povrchové úpravě neulpívá.

 

Duette s vrstvou hliníku pro lepší termoregulační vlastnostiNěkteré látky jsou pak nehořlavé nebo mají jinou technickou úpravu jakou může být teflon, který zabezpečí větší odolnost před znečištěním či vrstva napařeného hliníku pro ještě větší odrazivost slunečních paprsků. Specialitou je pak třetí vrstva hliníkové fólie uvnitř duette látek pro zvýšení tepelných odrazů či naopak nežádoucích zisků.

 

Profily v 18 základních odstínech

Lakování profilů duette a plissé dle vzorníku ralVedle látky jsou tyto stínící prvky zhotoveny z hliníkových profilů a dalších doplňků, které jsou v 18 základních barevných provedeních. Standardně jsou tyto profily laděny k barvě látky, avšak volba požadované barvy je volitelnou dle přání klienta. Často se tak například ladí barva profilů k barvě okenní konstrukce nebo se záměrně vytváří kontrast mezi látkou a hliníkovými profily.Záleží jen na vaší představivosti a přáních.
barvySamozřejmostí je také lakování hliníkových profilů do všech RAL barev a případně i potažení renolit fólií s imitací dřeva.

 

Ideální pro rohová okna a umístění do špalet

Plissé a duette ve špaletě vedle sebeDalší výraznou předností plissé a duette je stejná šířka navíjecího mechanizmu a látky. Systém se tak stává ideálním v případě instalace více kusů vedle sebe, řešení zastínění rohových oken, a to jak vnějších tak vnitřních rohů nebo umístění do špalety okna.

Stejná šířka látky a mechanizmu umožňuje minimalizovat spáru mezi jednotlivými produkty nebo stěnou. Těžko by jste hledali mezi interiérovým stíněním další podobný horizontální prvek s touto vlastností.

 

Duette v rohuPodobně se může jevit například římská roleta, zde však musíte počítat s větším balíkem látky při vytažení, který neumožňuje takto ideální řešení vnitřních rohů. V ostatních instalačních případech je však schopnost římských rolet srovnatelná.

 

Montáž na okenní křídlo

Profil montáže na okenní křídloNespornou výhodou tohoto stínění je možnost instalace přímo na okenní křídlo. I zde můžete volit dvě možnosti a to pevnou – za pomoci vrutů do zasklívacích lišt. Tato varianta působí čistěji a je obvyklejší.

Další možností je odnímatelná instalace – za pomoci speciálních konzol zavěšených za hranu otvíravého křídla. Tento způsob je vhodný pro stínění v krátkodobých nájmech a všude tam, kde je předpoklad časté výměny stínícího prvku.

 

 

Montáž plissé a duette na křídlo detailV případě instalace na otvíravé křídlo, získáte ideální podmínky pro větrání nebo průchod. Plissé a duette jsou umístěny mezi zasklívacími lištami a nijak tak neomezují jejich pohyb. Při tom nezáleží zda jsou staženy či vytaženy. Díky vodícím šňůrám kopírují sklo křídla také v případě šikmé ventilační polohy.

 

 

 

Posuv plissé a duette v obou směrechPrávě varianta umístění na křídlo nabízí možnost stahování a vytahování látky v obou směrech a řešení všemožných atypických tvarů.

 

 

 

Stínění atypických tvarů oken

Atypicky šikmý tvar plissé a duetteČastým problémem stínění jsou atypické tvary oken a prosklených ploch. Jen málokterý stínící systém si s nimi dokáže poradit tak dobře jako plissé a duette. Přesto, že se pro svoji oblibu a nesporné výhody často využívají pro stínění rovných prosklenných ploch, jejich využití pro atypické tvary je nejuniverzálnější ve všech ohledech.

 

V případě volně visících provedení, ovládaných manuálně nebo motorem jsme ještě omezeni na provedení nejrůznějších šikmin, které se dají řešit také vertikálními žaluziemi, závěsem nebo římskou roletou, i když z většími či menšími omezeními oproti plissé a duette, které jsou jako stvořené k těmto účelům.

Příklady atypických tvarů plissé a duette

Jakmile zvolíme variantu instalace přímo na okenní či dveřní křídlo, otvírají se nám další možnosti. Ať už se bude jednat o okno trojúhelníkové, půlkruhové nebo kulaté či nejrůznější nepravidelné tvary, plissé a duette bude skoro vždy schopno toto zadání vyřešit. Ve většině případů se jedná o zcela funkční stínění s možností stahování a zatahování. V těch nejsložitějších případech pak o částečně nebo plně fixní stínění.

 

Stínění střešních oken a světlíků

Plissé a Duette jsou také velmi vhodné systémy pro střešní okna, ateliérová okna, střešní světlíky a zimní zahrady.

Plissé a duette do střešních okenPro střešní okna jsou alternativou střešních látkových rolet a žaluzií, navíc ovšem umožňují použití dvou látek s různým stupněm zastínění. Vedle toho mají dobrou odolnost vlhkosti, takže jim nevadí případné rosení okna.

 

 

 

 

 

 

Plissé a duette pro ateliérová okna a střešní světlíkyAteliérová okna a střešní světlíky jsou často řešeny baldachýny, které jsou oproti plisé a duette více robustní a dražší. Baldachýny však umožňují realizace výrazně větších rozměrů, zatímco plissé a duette jsou v tomto použití omezeny.

 

 

Plissé a duette pro zimní zahradyZimní zahrady jsou jako stvořeny pro tyto stínící systémy. Nejen, že se v nich řeší jak svislé tak stropní stínění, ale často také atypické tvary zasklení. Vedle toho se často potýkají z vlhkostí a přehříváním. A právě plissé a duette je ideálním systémem pro všechny výše zmíněné případy.

 

 

Účinná redukce tepelných zisků a ztrát

Regulace tepelných ztrátNejsilnějším argumentem pro pořízení duette jsou jeho tepelné parametry. Díky promyšlené konstrukci klimatických zón redukuje látka prostup sluneční tepelné energie okenní tabulí až o 78%. Tím je dosaženo uživatelského komfortu v každém interiéru, kde jsou právě prosklené plochy hlavním strůjcem jeho přehřívání.

Zlepšení tepelných vlastností budovyV zimním období pak sníží tepelné ztráty až o 46%, čímž docílíte přibližně 12% úspory na vytápění v závislosti na podílu prosklených ploch ve stěnách interiéru.Tyto údaje nejsou jen pouhým pocitovým vyjádřením jako je tomu u jiných stínících produktů. Výše zmíněné údaje jsou potvrzeny zkušebním ústavem “fraunhofer IBP”, v jehož laboratořích byly tyto materiály testovány.

Zlepšení akustiky budovyDuette zlepší také akustiku místnosti, a to jak pocitově, tak měřitelně. Žijete ve designově čistém, minimalistickém interiéru, plném technických materiálů jako je beton, sklo, kov a podobně? Potýkáte se s akustickou ozvěnou? Pak právě pro vás je duette ideálním řešením nejen stínění. Díky těmto vlastnostem je také vhodný do kanceláří, učeben, lékařských ordinací a jiných veřejných prostor.

 

Snadná montáž, demontáž a údržba

Modifikace plissé a duette určená k přímé instalaci na okenní křídlo je velmi snadná nejen k instalaci, ale také k demontáži potřebné k případnému vyprání látky. Celý systém vedení látky je uchycen na čtyřech botičkách kotvených do zasklívací lišty. V nabídce je také možnost bezšroubového kotvení (pouhým zavěšením na hranu okenního křídla). V případě demontáže stačí jen vysunout horní část botičky z její základní desky a látka včetně vodících šňůr je sejmuta.

Montážní materiál pro plissé a dutte na okenní křídlo

 

Instalace plissé a duette na okenní křídlo v dětském pokojiVšechny látky mají antistatickou povrchovou úpravu, takže na nich neulpívá žádný prach. V případě, že dojde k znečištění látky nějakým jiným materiálem je možné látky ručně prát a to tak, že se sejmou z okna dle výše uvedeného způsobu a ručně se vyperou ve vodě s přídavkem předepsaného pracího prostředku. Po vyprání je stačí zlehka vyždímat, stlačením mezi spodním a horním hliníkovým profilem a zavěsit zpátky do okenního nebo dveřního křídla.

Plissé a duette dokážeme instalovat také do nejrůznějších kapes vytvořených ze sádrokartonových podhledů a jiných stavebních prvků.

 

Manuální a motorické ovládání

Plissé stejně jako duette lze ovládat jak manuálně tak motoricky. Záleží jen na vás jakou variantu zvolíte. V každém způsobu ovládání je možné vytahovat a stahovat látku do jakékoli polohy.

Ovládání tahem ruky u plissé a duetteV případě manuálního ovládání je na výběr hned z několika možností často závislých na způsobu instalace. Pro umístění na okenní křídlo se využívá madla umístěného na spodním a horním profilu, sloužícímu k tahu rukou požadovaným směrem. Stejně tak je tomu u střešních provedení. V případě umístění plissé či duette ve větší výšce dodáváme až třímetrovou ovládací tyč.

 

Ovládání plissé a duette za šňůruV případě volně visících látek nebo s vodícími lanky se pro manuální ovládání využívá nekonečného řetízku nebo šňůry s převodovým mechanismem pro snadnější vytahování. Některé atypické provedení mají také ovládací šňůry, které je třeba pro nastavení látky do požadované polohy aretovat přídavnými prvky.

 

 

 

 

 

Dálkové ovládání plissé a duetMotorické ovládání zajišťují motory ukryté v nosných profilech systémů. Zpravidla se jedná o 12V nebo 24V motory ovládané dálkovými ovladači. Ty mohou být pevně instalovány na stěnu nebo přenosné.

 

 

 

 

Ovládání plissé a duette inteligentně tabletemDalší variantou ovládání motorického provedení je napojení na inteligentní řízení, umožňující ovládání z vašeho smartphonu nebo tabletu. V případě, že nedisponujete tímto sofistikovaným systémem, umíme zajistit toto inteligentní ovládání vlastními systémy.

 

 

Profesionální servis a záruka 5 let

pět let záruka na plissé a duetteVšechny komponenty a látky pro naše plissé a duette pochází výhradně z evropských zemí a jsou podrobně testovány za účelem maximální užitné hodnoty a životnosti. Také při výrobě hotových výrobků na míru je kladen důraz na kvalitu zpracování a výstupní kontrolu.
Díky tomu můžeme poskytnout našim klientům 5-ti letou záruku na všechny části těchto produktů.

 

Síť showroomu diamond designVzhledem k rozmanitosti použití klademe právě zde velký důraz na technický a poradenský servis, který zajišťujeme výhradně vlastními proškolenými projektovými manažery. Vedle poradenství ve výběru ideálního stínícího systému, zdarma zajistíme zaměření a návrh instalace přímo v místě vašeho projektu.

 

Profesionální servisSamozřejmostí je také záruční a pozáruční servis, který je díky husté síti našich poboček dynamický a maximálně přizpůsoben potřebám našich klientů.