Látkové rolety

[new_royalslider id=”1″]

Látkové rolety
lr/latkova-roleta-obecne.pdf
Roleta Enero
lr/latkova-roleta-enero.pdf
Roleta Nanorolo
lr/latkova-roleta-nanorolo.pdf
minikazeta
lr/latkova-roleta-minikazeta.pdf
Plně zatemňující
lr/plne-zatemnujici-rolety.pdf
Stínění světlíků
lr/stineni-stropni-svetliky.pdf
Design doplňky
lr/prakticke-designove-doplnky.pdf

Látkové rolety

Fotogalerie našich realizací
 

Látkové rolety

Látkové rolety jsou co do počtu modelů a provedení jedním z nejčastěji zastoupených prvků stínicí techniky v interiéru. Proto na všech showroomech DIAMOND DESIGN naleznete ucelenou nabídku od významných světových výrobců Bematech a LEHA.
  

Máte představu o klasickém stínění oken v moderním hávu?

  
Používání látkových rolet pro stínění interiérových oken sahá daleko do minulosti. Přesto je tento jednoduchý, ale funkční stínicí systém neustále v kurzu. Jsme schopni vyrábět z nejrůznějších druhů jednobarevných i pestrobarevných látek, potisknout vzorem dle vašeho výběru a dozdobit konzolami, lištami, řetízky i závažími nejrůznějšího provedení. Jsme schopni vám dodat rolety o rozměrech 50 x 50 cm až 500 x 600 cm. Pokud si myslíte, že by vašemu interiéru více slušely zdobnější řasené rolety, doporučujeme vám rolety
římské.

  
  

6 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT LÁTKOVÉ ROLETY OD DIAMOND DESIGN

  

 1. Nejširší nabídka látkových rolet na trhu – Při sestavování stínění pro váš interiér je možné vybírat nejenom z nejrůznějších druhů látek, ale také ze vzorníků pro jednotlivé komponenty, pohony a ovladače.
 2. Designové i praktické doplňky – Soustředíme se na detailní provedení všech částí látkové rolety. Každá roleta od nás je originálem.
 3. Ruční nebo motorické ovládání – Látkové rolety vám vyrobíme s manuálním nebo motorickým ovládáním – je na vás, zda chcete rolety u vás doma ovládat pomocí řetízku, nástěnného vypínače, nebo třeba přes chytrý telefon.
 4. Stropní světlíky a střešní okna – Látkové rolety nemusí mít jen klasickou podobu, lze je využít pro fasádní okna a další svislé prosklené konstrukce.
 5. Precizní instalace – Díky dlouholetým zkušenostem navrhneme vždy to správné řešení pro vás. Ať budeme roletu umísťovat na stěnu, strop nebo do předem připraveného podhledu, vždy se můžete spolehnout na precizní práci našeho týmu.
 6. Profesionální servis – Naši projektoví manažeři vám se vším ochotně pomohou – od výběru vhodné látky pro vaši látkovou roletu až po její záruční a pozáruční servis.

NEJŠIRŠÍ NABÍDKA LÁTKOVÝCH ROLET NA TRHU

Každá látková roleta od nás je originálem, který ozdobí každý interiér. Záleží jen na vás, jak si svoji roletu sestavíte. Abychom vám výběr ulehčili a zpříjemnili, nabízíme prostředí našich útulných showroomů rozmístěných po celé České Republice. Tam jsou pro vás k dispozici vzorníky s nepřeberným množstvím látek, ve kterých vám pomůžeme se orientovat.

Nespočetné množství typů, vzorů, barev a individuálních potisků látek

Látkové rolety

Při výběru vhodné látky pro roletu do vašich oken jsou důležité její technické, stínicí, vlastnosti. Ale určitě vás zajímá také struktura látky, její vzor, barva a povrch. V naší nabídce naleznete nekonečné množství jednobarevných, i vzorovaných látek, a pokud si přeci jen nevyberete, potiskneme vám látku dle vašich představ a požadavků speciální metodou barevného digitálního tisku. Takovou látku potom můžete použít i pro další stínicí produkty z naší nabídky, například pro panelové posuvné stěny, vertikální žaluzie, rolety do střešních oken a v některých případech také baldachýny pro stínění stropních světlíků.
  
Naše látky splňují především stínicí požadavky, ale také zabezpečují vaše soukromí. Dělíme je dle průsvitnosti na:
  

 • Transparentní, nahrazující funkci záclony. Jsou to většinou jemné, elegantně působící, řídce tkané látky. Často bývají vzorované. Do této kategorie spadají také screenové látky, jejichž hlavní výhodou je jejich průhlednost z interiéru směrem do exteriéru při zajištění maximálního soukromí (brání pohledu dovnitř). Ovšem když je v exteriéru větší šero nebo tma než v interiéru, stávají se látky průhlednými a my doporučujeme kombinovat je s dalším stínicím prvkem, ať už v interiéru, nebo v exteriéru.
 •   

 • Polotransparentní, propouštějící velké procento přirozeného denního světla do interiéru, ale zadržující oslnivé sluneční paprsky. Tyto látky jsou neprůhledné. Pouze za jistých okolností (ve velmi malé vzdálenosti objektu) znázorňují siluetu. Často se používají jako jediný stínicí prvek, zejména v moderních interiérech s čistými, jednoduchými liniemi. Jejich průsvitnost je různá a je ovlivněna barevným odstínem dané látky.
 •   

 • Zatemňující neboli black-out látky. Jsou zcela neprůhledné, po stránce světla i pohledu. V naší nabídce naleznete tyto materiály také s bílou zadní stranou. Ta umožňuje kombinovat různé barvy v jednotlivých místnostech při zachování jednotného rázu při pohledu z exteriéru a má ze všech barev nejlepší odrazivou schopnost slunečního záření. V kombinaci s black-out systémem vytváří plné zatemnění interiéru.

Vysoce kvalitní látky zušlechtěné speciálními úpravami

Látkové rolety

Díky pečlivému výběru dodavatelů obsahuje nabídka DIAMOND DESIGN jen kvalitní materiály pocházející od renomovaných světových výrobců.
Všechny materiály jsou bezúdržbové. Jsou upraveny tak, aby neumožňovaly usedání prachu a jiných volně poletujících částí na jejich povrch. Díky této vlastnosti jsou vhodné nejen pro alergiky, ale pro nás všechny, kteří chceme žít v čistém prostředí. Navíc úspora času, nákladů a energie na pravidelné praní těchto látek je opravdu příjemná.
  
Většina látek používaných v interiéru je ze 100% polyesteru, a to především kvůli odolnosti materiálu proti slunečnímu záření a malým tvarovým změnám. Jejich povrch však často připomíná přírodní materiály, jako je len, bavlna a jiné, a to díky dlouholetému vývoji našich dodavatelů.
  
Díky speciálním úpravám mohou mít látky tyto vlastnosti:

 • Nehořlavost – Ať už díky povrchové úpravě nebo výrobě ze speciálního nehořlavého vlákna “trevira cs” splňují tyto látky potřebné evropské normy M1, B1, ASTM-G21, ASTM-G22.
 •   

 • Zvýšená odolnost proti vlhkosti – Díky teflonové povrchové úpravě jsou některé látky více vhodné do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny a okna s výskytem rosení. Díky této úpravě jsou také odolnější proti ušpinění.
 •   

 • Napařený hliník – používá se jako úprava rubové strany látky pro zvýšení schopnosti odrážet sluneční záření. Tyto látky se velmi často využívají v kancelářských prostorách.

Plně zatemňující systém black-out

Zatemňující neboli black-outové látky jsou zcela nepropustné jak světlu, tak pohledu. Je třeba si uvědomit, že při použití s běžnou konstrukcí dochází k průsvitu světla kolem látky rolety. Pokud tedy potřebujete plné zatemnění, musíme tyto látky použít s plně zatemňujícím systémem. Jak takový systém vypadá?
  
Zjednodušeně řečeno se jedná o kazetový systém s vodicími lištami, které slouží pro vedení látky. Aby byl systém zcela zatemňující, je třeba osadit spodní dojezdovou hranu U profilem s těsnícími kartáčky, do kterého zajede spodní lišta umístěná na spodní hraně látky.
  
Tento profil se standardně nedodává a řeší se vždy individuálně, v případě potřeby co největšího zatemnění. U většiny systémů postačí, když látka přejede o několik centimetrů přes hranu parapetu.
  
Pro kvalitní zatemnění je také třeba odborné instalace a utěsnění všech instalačních spár. Systém není vhodné umisťovat do otvoru s ohledem na předpokládanou nerovnost ostění. Jeho standardní umístění je na stěnu před okenní otvor.
  
Pozor! V žádném případě nehovoříme o 100% zatemnění. Pod pojmem “plně zatemňující systém“ se skrývá systém vyhovující zatemnění projekčních místností a některých laboratoří s nárokem na 100% zatemnění. Pro tyto účely slouží zcela jiné systémy, které jsou konstruovány na míru daného projektu. Pro více informací se obraťte na některého z našich projektových managerů.

DESIGNOVÉ I PRAKTICKÉ DOPLŇKY

Látkové rolety

Vždy nám jde o perfektní výsledek, soustředíme se na detailní provedení všech částí rolety. Na showroomech DIAMOND DESIGN naleznete velké množství nejrůznějších designových i praktických doplňků. Přijďte si k nám sami sestavit svoji ideální látkovou roletu.
  
Vybírat můžete z té největší nabídky:

 • Konzol lišícími se velikostí rolety, svými rozměry a zaobleným nebo hranatým tvarem. Mohou být opatřeny povrchovou úpravou, příkladem je barva uni, chrom, nikl či starobronz. Většinu konzol lze instalovat na stěnu, i na strop.
 • Spodních lišt, výrazným designovým prvkem podporujícím rovinnost volně visící látky. Rozlišujeme lišty pohledové, často korespondující s provedením konzol nebo zcela odlišné (kontrastní), a lišty skryté, vložené uvnitř tunýlku zhotoveného z látky.
 • Řetízků a jejich závaží. Řetízky mohou být plastové nebo kovové, v různých barevných provedeních. Kovové řetízky jsou hlučnější, ale visí rovněji než plastové. Závaží řetízku pak ozdobí každou roletu a zajistí její rovinnost.
 • Montážních profilů, hodících se všude tam, kde očekáváme problém s kotvením. Kvůli vedoucím kabelům či jiným rozvodům pod omítkou nebo ve starých domech s velkou vrstvou omítky či nejasného složení stěny. Přidání profilu umožní kotvení mimo konzoly.
 • Kazet (boxů), používajících se často v prostředí se zvýšeným výskytem prachu a nečistot. Výborně poslouží také jako designový prvek, který může buď splynout s okolním prostředím, nebo být naopak zvýrazněn. Jejich velikost se řídí požadovanou velikostí rolety. Jejich tvar je volitelný, základní rozdělení boxů je na hranatý a zaoblený. Mohou být celo-uzavřené a jiné pouze krycí, převážně v přední a horní části kazety (jedná se o garnýže). Kazety lze samozřejmě lakovat do všech odstínů RAL.
 • Vedení látky. Ta může být volně visící, vedena vodícím lankem nebo vodící lištou.
 • Sdružení. Díky tomuto komponentu je možné ovládat více rolet v řadě jedním ovládáním. Je třeba počítat s ne vždy ideálním sladěním spodních lišt v jednotlivých polohách navíjení a odvíjení rolet. Sdružení se využívá tam, kde by manuální ovládání (řetízek) zasahovalo například do čisté prosklené plochy, nebo v případě motorického pohonu, kdy lze přivést elektrické napájení jen k první roletě v řadě. Použití tohoto komponentu je velmi individuální a pro více informací je vždy třeba konzultovat s naším projektovým managerem.

VÝROBA LÁTKOVÝCH ROLET NA MÍRU

Látkové rolety

Látkové rolety dodávané pod značkou DIAMOND DESIGN se vyrábí na míru. Lze je tak přizpůsobit vašim potřebám a požadavkům, a to nejen v rozměrových parametrech, ale především těch designových.
  
Pokud nejste žádní troškaři a hledáte stínění pro opravdu velké okno, jsme schopni vám vyrobit roletu v maximálních rozměrech 500 x 600 cm. Vždy záleží na vhodném výběru systému a látky. U větších rozměrů je vždy třeba dbát na základní rozměr vybrané látky (šíři role). V případě, že je šířka role menší než jeden z rozměrů, musí se látka napojovat, což nemusí být vždy považováno za čisté provedení. Poraďte se tedy vždy s vámi osloveným projektovým managerem DIAMOND DESIGN, zda je danou roletu možné provést bez napojování látky.
  
Snad největší výhodou látkových rolet je velikost mechanismu (navíjecí hřídele a konzol). Malé interiérové rolety mají navíjecí hřídel od průměru 25 mm a ty velké až 115 mm. Oproti jiným systémům schopným zastínit tak obrovskou plochu se jedná o velmi subtilní provedení.
  
Možnost lakování do barev RAL
Jednotlivé komponenty nabízíme standardně v několika barevných odstínech. Většinu z nich lze na přání zákazníka lakovat do barev RAL. Problémem pro nás ovšem není ani namíchat barvu přesně dle vašich požadavků, včetně perleťových a metalických barev. Taktéž volba matu či lesku záleží jen na vás.

RUČNÍ NEBO MOTORICKÉ OVLÁDÁNÍ LÁTKOVÝCH ROLET

Látkové rolety

Při výběru ovládání látkových rolet volíme mezi manuálním a motorickým způsobem. Manuálně rolety ovládáme pomocí:

 • Řetízku, který tvoří nekonečnou smyčku, a tahem za jednu nebo druhou stranu měníme směr chodu rolety. Speciální sponky řetízku slouží pro nastavení spodní a horní koncové polohy rolety. Roletu lze zastavit v jakékoli poloze.
 • Pružiny, kdy trhavým pohybem dochází k jejímu odblokování a navinutí látky. Stažení látky je pak prováděno tahem za spodní profil umístěný na látce a zpomalením chodu látky je zajištěna její aretace. Tento systém však není příliš spolehlivý. Přesto se najdou případy, pro které je vhodný.

  
Motorický pohon látkových rolet lze ovládat:

 • Nástěnným vypínačem, jehož drátový systém musí být připraven již v době stavebních prací. V případě jednoduchého systému ovládáme jedním vypínačem právě jednu roletu, v případě centrálního systému se jedná o systémový rozvod s možností určení nadřazenosti jednotlivých ovladačů s nejrůznějšími automatickými vlastnostmi, jako jsou pevné doby pohybu rolet, centrální ovládání a mnohé další.
 • Dálkovým ovladačem umožňujícím kombinovat, nastavovat a měnit uživatelské potřeby ovládání jednotlivých rolet a skupin dle vašich aktuálních potřeb. Lze využít přenosné i nástěnné ovladače s celou řadou nejrůznějších automatických nastavení.
 • Chytrým telefonem nebo tabletem. Tento způsob je častěji využíván jako jedna z částí inteligentního ovládání domu.
 • Kombinací všech možností včetně manuální, což vyžaduje odborný návrh některého z našich projektových managerů, v některých případech i konzultaci přímo s výrobcem jednotlivých systémů, kterou pro vás rádi zajistíme.

Našimi hlavními partnery v oblasti motorických pohonů a ovládání je světová jednička ve výrobě těchto pohonů, společnost SOMFY, a český výrobce inteligentních systémů, společnost ELKO EP, dodávající na trh své produkty pod značkou INELS.
  
Bateriový pohon
Je vrcholným produktem v oblasti motorického pohonu současnosti. Díky bateriovému pohonu není nutné žádné stavební připravenosti či dodatečného sekání a rozvodu kabelů. Jde to i bez nich.
Důmyslný systém bateriového pohonu a pružinového systému má hned několik předností:

 • Dlouhá životnost baterií. Motor slouží pouze k rozjezdu (uvolnění) pružinového systému a zpětné aretaci (zastavení), je tedy minimálně zatěžován. Životnost baterií se udává cca 3 roky.
 • Ovládání zajišťuje dálkový přenosný ovladač.
 • Hlučnost je velmi nízká. Jedná se o jeden z nejtišších motorů na trhu.
 • Maximální rozměry až 300 x 300 cm dle použitého typu látky.
 • Roletu den a noc lze také osadit tímto typem motoru.
 • Kompaktní provedení, zejména díky uložení celého mechanismu, včetně baterií, uvnitř navíjecí hřídele.
 • Praktické designové konzoly jsou nejen velmi elegantní, ale zároveň umožňují minimální odstup látky od celkové šířky rolety.

V současné době lze doplnit tento systém o jednotku umožňující ovládat roletu z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Ovládání pomocí tabletu či smartphonu probíhá propojením externího ovladače do vašeho stávajícího WiFi routeru. Získáte tak univerzální ovladač těchto látkových rolet, které jsou v dosahu vašeho WiFi. Do mobilního telefonu či tabletu si poté stáhnete volně dostupnou aplikaci.

  
Zjistěte více o automatizované domácnosti

PROVEDENÍ PRO STROPNÍ SVĚTLÍKY A STŘEŠNÍ OKNA

Častého využití nacházejí látkové rolety jako systémy pro stínění střešních oken. Jedná se o malé kazetové systémy s vodicími lištami ve dvou základních provedeních, stříbrný elox pro dřevěná okna, nebo bílá pro plastová okna. Jejich použití je možné pro většinu standardně dodávaných střešních oken na českém trhu, jako jsou Velux, Roto a další.
  
Jejich hlavními přednostmi jsou:

 • Snadné zaměření – Postačí kód okna.
 • Snadná a rychlá instalace
 • Obrovský výběr látek – pro střešní okna je možné vybírat látky téměř z celé kolekce i pro ostatní produkty. Díky tomu můžete všechny stínicí prvky ve vašem interiéru sladit do stejné podoby.

Další modifikací jsou pak rolety pro střešní světlíky. Jedná se o velmi sofistikované systémy, které musí zajistit navíjení a odvíjení látky ve vodorovné poloze. Zároveň tento systém napíná látku tak, aby nedošlo k jejímu prohnutí. Na pohled se jedná o vodorovně umístěný kazetový systém. Jeho konstrukce je však mnohem složitější. Vzhledem k umístění se dodává pouze v motorickém provedení.

PROFESIONÁLNÍ SERVIS

Látkové rolety

Látky a komponenty pocházejí výhradně od renomovaných evropských a světových výrobců. Používané motory pocházejí z dílny jedničky na světovém trhu, společnosti SOMFY. Velký důraz klademe na zpracování jednotlivých částí finálního produktu.
  
Pro zajištění perfektní pravoúhlosti formátujeme látky ze všech čtyř stran na automatických a poloautomatických ultrasonových a laserových formátovacích strojích. Výsledkem je přesný a rovný řez a dokonale upravené hrany látky zajištěné proti jejímu pozdějšímu třepení.
  
Při kompletaci mechanismu používáme propracované pracovní a technologické postupy. Všechny námi dodávané rolety prochází náročnou výstupní kontrolou kvality. Rolety jsou baleny a přepravovány v ochranných obalech bránícím jejich poškození. Instalaci provádíme výhradně vlastními techniky a dbáme na precizní provedení.
  
Z výše napsaného jasně vyplývá, že látkové rolety nejsou jen jednoduchým základním stínicím prvkem, ale designovou skládačkou vašich představ o tomto produktu. Proto klademe velký důraz nejen na záruční a pozáruční servis, ale především na servis poradenský, vedoucí ke správnému výběru látkových rolet pro váš interiér.
  
Na našich showroomech vám pomůžeme s výběrem látky a odpovídajícím provedením, u vás doma navrhneme jejich ideální umístění, pečlivě zaměříme místo instalace, a to vše zcela bezplatně. Součástí našeho profesionálního servisu je provedení instalace, kterou zajišťujeme výhradně vlastními techniky s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Klademe důraz nejen na precizní provedení instalace, ale především na ochranu a ohleduplnost k vašemu interiéru a vašemu soukromí. Na produktovou řadu rakouského výrobce LEHA poskytujeme záruku 5 let.

This entry was posted in Interiérové stínění. Bookmark the permalink.