PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
PANELOVÉ POSUVNÉ STĚNY

Posuvné stěny

Japonské posuvné stěny se jednoznačně řadí mezi nejvhodnější způsoby jak variabilně rozdělit místnost či zastínit okna.
Univerzální použití japonských posuvných stěn
Vysoká variabilita posuvu panelů
Široká kolekce látek pro japonské panely
Japonské panely
Použití závěsových a záclonových látek
Dva základní typy profilů japonských posuvných stěn
Možnost zabudování vodícího profilu
Designové vodící a posuvné profily
Exkluzivní doplňky a příslušenství
Manuální a motorické ovládání
Precizní zpracování a výroba na míru
Profesionální servis a záruka až 5 let
Posuvná stěna F1
jps/POSUVNE_STENY_F1.pdf
Druhy látek
jps/POSUVNE_STENY_LATKY.pdf

Univerzální použití japonských posuvných stěn

Velmi rozměrná japonská posuvná stěnaJaponské posuvné stěny nabízí hned několik možností použití. Primárně slouží jako stínící prvek instalovaný v interiéru před nejrůznější prosklené plochy. Jejich čistý design a moderní vzhled nejlépe vynikne na velkých prosklených stěnách a francouzských oknech. Základní maximální šířka posuvného mechanizmu je 6 m, avšak jednotlivé profily lze napojovat prakticky neomezeně.

 

Rozdělení místnosti japonskou posuvnou stěnouDalším způsobem užití posuvné stěny je předělení místnosti. Jedná se především o vizuální předělení, i když s ohledem na použitou látku lze částečně hovořit i o akustickém či tepelném předělení místnosti. Často se posuvné stěny využívají také na vizuální uzavření prosklených kanceláří v open space office či nejrůznějších jednacích místností.

 

 

Využití japonské posuvné stěny pro zakrytí skříněPotřebujete li skrýt pohledu některé části interiéru, výklenky, policové regály a jiné, i zde najde uplatnění posuvná stěna.

 

 

 

 

Vysoká variabilita posuvu panelů

Dva způsoby uchycení látky panelu japonské stěnyJednotlivé panely japonských posuvných stěn jsou vedeny v nosném profilu na kolečkových jezdcích, což zajišťuje jejich tichý a plynulý chod.

Samotná látka je na tomto pojezdu připevněna buď na hliníkový klipový profil, nebo suchý zip, který zajišťuje snadné nasazení a odejmutí látkového panelu. Díky tomuto způsobu uchycení je výměna látky uživatelsky velmi snadná a nejeden uživatel má více panelů pro jednu posuvnou stěnu. Pak už záleží jen na jeho náladě, ročním období nebo jiném tématu, jakou látku pro daný okamžik zvolí.

Panely lze shrnovat manuálně za použití ovládací šňůrky nebo tahem za panel, ale také motoricky. Jednotlivé typy ovládání nabízí různé možnosti stahování a roztahování jednotlivých panelů nebo celých sestav. Vše je velmi variabilní a individuální. Sami zvolíte, zda se mají panely posouvat jednotlivě, nebo ve skupinách. V jakém místě mají parkovat a do jakého směru se mají roztahovat.

Způsoby ovládání japonské posuvné stěny

Další klientskou volbou je šířka jednotlivých panelů. Jen na vás záleží zda pro danou plochu zvolíte větší počet méně širokých panelů nebo širší panely, kterých bude potřeba méně. Volba šířky panelu je často závislá na prostoru pro jejich shrnutí mimo prosklenou plochu. Při volbě šířky panelu velmi záleží na typu zvolené látky a právě zde využijte našeho profesionálního poradenského servisu.

Kolik vybrat panelů na japonskou posuvnou stěnu

 

Široká kolekce látek pro japonské stěny

V současné době neexistuje stínící prvek s větším rozsahem použitelných látek než jsou japonské posuvné stěny. Díky tomu je jejich zakomponování do vašeho interiéru velmi snadné a žádoucí. V praxi to znamená, že jste schopni vyřešit velkou prosklenou plochu elegantní posuvnou stěnou a ostatní klasická okna jedním z mnoha dalších možností stínění, které jsou pro tento účel vhodnější. Přitom na všech stínících prvcích se stejnou látkou.

Různé využití látek na stínící techniku

Nejčastěji jsou používané klasické roletové látky, které jsou díky svým vlastnostem předurčeny pro stínění interiéru. Pro volně visící panely jsou vždy vhodnější ty s pevnější vazbou. Proto v našich kolekcích naleznete také speciální roletové látky vybrané jako ideální pro panely posuvných stěn. Velkou výhodou těchto materiálů je možnost výběru od transparentních až po blackoutové s možností jejich kombinace na jednotlivé panely.

Vyjádření velké transparentnosti u látkyTransparentní látky: jsou lehké elegantní materiály. V našich kolekcích je naleznete v provedení s lehkou i výraznější strukturou, ale také s nejrůznějšími jednobarevnými nebo výraznými vzory. Tyto transparentní látky zajišťují funkci záclony. Za denního světla poskytují interiéru dostatek přirozeného světla, ale zabrání zvědavým pohledům z ulice do interiéru.

 

Vyjádření polo-transparentnosti u látkyPolotransparentní látky: stojí uprostřed mezi těmi transparentními a zatemňujícími. A právě toto umístění udává jejich charakter. Propouští dostatek přirozeného denního světla, ale již dostatečně regulují jeho intenzitu. S ohledem pohledu do interiéru jsou patrné pouze siluety předmětů umístěných v bezprostřední blízkosti těchto látek.

 

Vyjádření plně zatemňující látkyZatemňující: nazývané také jako black-outové látky jsou využívány k vyšší intenzitě regulace denního světla a nejsou zcela vhodné pro posuvné stěny. Jejich hlavní přednost (zatemnění) je v systému posuvné stěny tvořena průsvitem světla mezi jednotlivými panely. V případě potřeby vyššího zatemnění zvolte jiný způsob stínění – například látkové nebo římské rolety a jiné.

 

Japonská posuvná stěnaDalší výraznou skupinou látek pro posuvné stěny jsou látky závěsové a záclonové, se kterými se setkáváme také u římských rolet. Častěji se používají lehké záclonové látky, ale není neobvyklé použití i těžších materiálů. Do obou variant se mohou zhotovit výztuhy stejně jako je tomu u římských rolet. Tato úprava vytvoří atmosféru blížící se klasické japonské stěně v její originální podobě.

 

 

Konfigurátor látek INSIDEZávěsové a záclonové látky je možné také digitálně tisknout nejrůznějšími vzory a kombinací barev. Staňte se designery vlastního domova a navrhněte látku přesně dle vašich představ na konfigurátoru našeho belgického partnera “INSIDE CASAMIA” My ji pro vás připravíme a zpracujeme pro vaši japonskou posuvnou stěnu.

 

Nehořlavá látka TREVIA CSTaké v kolekcích látek pro japonské posuvné stěny naleznete látky s nejrůznější úpravou. Ať už se jedná o teflonovou úpravu zvyšující odolnost materiálu proti ušpinění, antistatickou úpravu proti ulpívání prachu, napařenou vrstvu hliníku pro větší odrazivost slunečních paprsků nebo nehořlavou povrchovou úpravu TREVIRA CS a jiné další. Vždy se jedná o technické zušlechtění látky přinášející větší užitnou hodnotu celé posuvné stěny.

 

Japonské panely

Originální japonské posuvné stěnyPosuvné stěny jsou často známé spíše jako japonské posuvné stěny. Tento název získaly z podobnosti k originálním japonským stěnám, které jsou zhotoveny z dřevěného rámu se spoustou příček a vyplněny rýžovým papírem nebo látkou. V našem případě se ovšem jedná o posuvné látkové panely zavěšené pouze v horním posuvném profilu.

Japonská posuvná stěnaPro dosažení větší podobnosti s originálními japonskými stěnami se na látku přidávají různé dekorační profily z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji dřeva a hliníku.

V případě použití závěsových nebo záclonových látek pak výztuhy jako u římských rolet zašité do tunýlků vytvořených z látky.

 

Použití závěsových a záclonových látek

Skvělou vlastností japonských posuvných stěn je možnost použití také záclonových a závěsových látek. Ne každá taková látka je vhodná, proto při výběru vždy využijte našeho poradenského servisu.
Japonská posuvná stěna se záclonovou látkouObvyklejší je použití lehkých záclonových látek, které jsou v podobě panelů rovné a hladké. Tím se zásadně liší od použití na záclonách, kde jsou vždy nařaseny a nevynikne tak zcela jejich vzor. U těchto lehkých látek je však třeba počítat z horší tvarovou stálostí. Proto doporučujeme pro posuvné stěny s těmito materiály větší přesahy mezi jednotlivými panely (platí také pro závěsové látky).
Japonská stěna z těžké závěsové látkyV případě zhotovení panelů se závěsových (dekoračních) látek se velmi často používá stejný způsob šití jako je tomu u římských rolet. Tedy vytvoření tunýlků pro laminátové výztuhy, které drží látku v požadovaném tvaru. Ovšem setkáváme se i s požadavkem zhotovení panelů z dekoračních látek bez výztuh. S přihlédnutím k vlastnostem těchto látek je možné zhotovit posuvné panely i tímto způsobem.
Oblíbená kombinace transparentní a polotransparentní japonské stěnyOblíbenou je pak kombinace záclonových a závěsových látek nebo jakákoli jiná kombinace, kdy se například přední panel zhotoví z jiného materiálu než ostatní, které tvoří hlavní stínící plochu japonské posuvné stěny.

 

 

Dva základní typy profilů japonských posuvných stěn

Schéma panelů při ovládání japonské stěny šňůrouV nabídce diamond design naleznete dva základní typy profilů, které se od sebe liší jen nepatrnými detaily. Díky dlouholetým zkušenostem rozlišujeme profily vhodné pro šňůrové nebo motorické ovládání a profily pro ovládání panelů tahem za ně samotné.

Schéma panelů při ovládání japonské stěny tahem za látkuV praxi jde o to, že pro ovládání šňůrou je lepší, když panely nejezdí příliš lehce a je tak snadné zastavit v jakékoli pozici. U ovládání tahem za panel je naopak lepší vyšší kluznost posuvného profilu pro tichý a plynulý posuv.

Schéma panelů japonské stěny  - pětidrážkový systémObě varianty vodících profilů mohou být se dvěma až pěti drážkami, umožňujícími osazení pěti jednostranně ovládanými panely a v případě oponového shrnování až deseti. Tyto pravidla neplatí pro motorické ovládání, kde je možné sdružovat jednotlivé profily vedle sebe a tím využít i většího množství posuvných panelů na jednu posuvnou stěnu.

V případě ovládání tahem za panel je naopak možné umisťovat posuvné panely libovolně do vodícího profilu. Tedy i více do jedné drážky. Všechny typy profilů máme v základní bílé a šedé s možností lakování do všech barev RAL.

Další variantou jsou pak designové vodící a posuvné profily, které tvoří samostatnou kategorii.

 

Možnost zabudování vodícího profilu

Zabudovaný profil pro vedení japonské posuvné stěnyJe variantou především pro moderní a minimalistické interiéry. Využívají se například při instalaci před bezrámová okna a jiné prosklené plochy, ale také v případě předělení místností. Jejich instalace vyžaduje stavební přípravu ve fázi zhotovení sádrokartonového podhledu nebo jeho rekonstrukci.

 

Schéma zapuštěné japonske posuvné stěnyTou jednodušší variantou je umístění vodícího profilu do připravené sádrokartonové kapsy, která bývá často osazena led pásky. Toto nepřímé světlo, volně se povalující po látkovém panelu pak vytváří osobitou atmosféru interiéru.

 

 

 

Designové vodící a posuvné profily

Designový vodící profil Interstill F1Do této kategorie spadají vodící profily připomínající designové záclonové a závěsové kolejnice. V případě posuvné stěny INTERSTIL F1, která je nosným modelem našich designových posuvných stěn se jedná o přímou shodu s designovou závěsovou kolejnicí INTERSTIL ZENIT. Tato shoda vám umožní perfektní kombinaci posuvných stěn se závěsy nebo záclonami.

Princip posuvné stěny vycházející s klasické závěsové kolejnice umožňuje pouze ovládání tahem za panel, který je v tomto případě velmi kultivovaný. Vodící profil se skládá z jednotlivých kolejnic řazených za sebe pomocí speciálních spojek vytvářejících celistvost posuvného profilu.

Kotvení japonské stěny na strop a stěnu - systém F1Posuvnou stěnu INTERSTIL F1 je možné za pomoci designových konzol kotvit jak na stěnu tak na strop.

 

 

Designově skvostné vodící profily z ušlechtilé oceliVšechny vodící a posuvné profily jsou hliníkové nebo z ušlechtilé oceli. Jejich přesné zpracování, plochý tvar a dokonalé detaily vytváří až fascinující čistý výsledek.

 

 

Ocenění red dot design awards za japonské stěny Interstill F1Posuvné stěny INTERSTIL F1 byly několikrát oceněny mezinárodními cenami za design.

 

Designové detaily horního nosného profilu japonské stěnyTřešničkou na dortu jsou pak nádherně zpracované doplňky horního nosného profilu, magnetických madel pro tah za panel nebo spodní zátěžové profily ve variantě hliník, nerez a dřevo.

 

Také originální kolekce látek pro japonské posuvné stěny INTERSTIL F1 jsou propracované do nejmenších detailů a to nejen po stránce designu, ale také jejich vlastností pro použití na posuvné panely. Jejich předností je především rozměrová a tvarová stálost.

Klik systém pro uchycení panelu u japonské stěnyJednotlivé technické detaily řadí posuvnou stěnu INTERSTIL F1 na přední pozice v tomto segmentu. Díky speciálně vyvinutému, kluznému systému posuvného panelu, který umožňuje jeho vysunutí z vodícího profilu je možné zavěsit látky na osvědčený suchý zip.
Po uchycení panelu je celý posuvný profil jediným cvaknutím schován za vodící profil a sním i všechny rušivé prvky v podobě suchého zipu.

 

Exkluzivní doplňky a příslušenství

I panelové stěny mohou mít spoustu zajímavých doplňků a příslušenství, přesto, že jsou ceněny především za svůj čistý a jednoduchý design. I zde platí pravidlo, že méně je někdy více, a proto jsou tyto doplňky jen jakýmsi zpestřením, drobným detailem našich posuvných stěn.

9-1-madla9-2-madlaMadlo pro tah za panel je prvním takovým doplňkem. Jedná se o magnetické destičky umístěné na panelu vždy z obou stran. Mohou být v kovovém nebo dřevěném provedení. Záleží jen na vás do jakého místa panelu je umístíte.

 

závaží ovládací šňůrky japonské posuvné stěnyZávaží ovládací šňůry je jako šperk zavěšený na řetízku. Ovšem v případě posuvné stěny neplní jen funkci designovou, ale také praktickou. Svoji vahou udržuje ovládací šňůru v rovině s panely a zabraňuje jejímu sukování.

 

Spodní zátěžové profily japonské posuvné stěnySpodní zátěžové profily jsou nezbytnou součástí každého posuvného panelu. Přesto naleznete v nabídce diamond design několik možností jejich provedení. Mohou být ukryté v kapse zhotovené z látky nebo pohledové z nejrůznějších materiálů jako je například hliník, ušlechtilá ocel, dřevo a jiné.

 

Výztuhy jsou na jednotlivé panely umisťovány různými způsoby a to ze dvou důvodů. U závěsových a záclonových látek jsou často vkládány do kapes vytvořených z látky. Plní tak funkci vyztužující, ale také designovou (obdoba římských rolet). V případě roletových (hladkých) látek se jedná o ploché profily z hliníku nebo dřeva napodobující příčky na originálních japonských posuvných stěnách.

 

Manuální a motorické ovládání

Japonské posuvné stěny slouží především k stínění velkých prosklených ploch nebo optickému předělení místností. Díky své jednoduché konstrukci je možné zhotovit libovolné rozměry jak v manuálním (tahem za panel) tak motorickém provedení.

Manuální ovládání je možné hned třemi způsoby. Tím nejzákladnějším je tahem za panel. V tomto případě je možné umisťovat do vodícího profilu libovolné množství posuvných panelů. Vždy lze ovšem pohybovat pouze s jedním panelem současně. Nástavbou ovládání tahem za panel je ovládací tyčka, která umožňuje ovládat každý panel samostatně, ale také jednotlivé skupiny panelů. Poslední možností je ovládání šňůrou, které má ze všech manuálních variant nejvíce omezené možnosti. Při ovládání šňůrou musíme vždy všechny panely posunovat společně a v případě oponového shrnování symetricky. Také je zde omezena maximální šířka posuvné stěny na 6m.

Manuální způsoby ovládání japonské stěny

Ovládání japosnké stěny motoremMotorické ovládání má hned dvě možnosti. Tou základní jsou integrované motory na vodícím profilu. Tyto motory jsou 12V nebo 24V a dají se jednoduše zapojit do zásuvky. Jejich nevýhodou je vlastní uzavřený ovládací systém, který neumožňuje integraci ostatních stínících prvků v interiéru pod jeden jediný ovladač. Dále pak maximální šířka 6 m.

Druhou možností jsou motory 230V. Jedná se o systém, kdy se za profil posuvné stěny přidá klasická závěsová motorická kolejnice propojená se systémem posuvné stěny. Díky tomuto spojení je možné realizovat samostatné šířky až do 24 m.

Motory 230V je možné ovládat všemi dostupnými ovládacími prvky stínící techniky, mezi které patří nástěnné ovladače, dálkové ovladače a inteligentní systémy umožňující ovládání posuvných stěn z tabletu nebo smartphonu.

 

Precizní zpracování a výroba na míru

Profesionální řezací stůl na látkyVšechny typy našich japonských posuvných stěn jsou zpracovávány nejmodernějšími stroji a na základě léty prověřených postupů. Díky tomu můžeme zajistit našim klientům tu nejvyšší kvalitu a užitnou hodnotu našich produktů. Stejně tak jako jejich originální a osobitý design.

Schéma montáže japonské stěny na míruPosuvné stěny dodáváme na míru dle požadavků našich klientů a dispozic prostoru, do kterého jsou instalovány. Volitelná je celková šířka i výška. Dále pak počet posuvných panelů a jejich jednotlivý rozměr. Přesahy mezi jednotlivými panely, způsob jejich roztahování a umístění staženého paketu je taktéž volitelný.

Instalace japonské stěny do šikminyJaponské posuvné stěny lze také instalovat do šikmin. Zde je nejvhodnější použití motorického ovládání s ohledem komfortní aretace v libovolné pozici. Za určitých podmínek lze ovládat také manuálně.

 

 

Profesionální servis a záruka 5 let

Japonské stěny v našem showroomuJaponské posuvné stěny jsou velmi variabilní s celou řadou modifikací a použití. Pro výběr ideálního modelu a provedení využijte našeho bezplatného poradenského servisu. Na našich showroomech diamond design můžete vidět vzorky všech nabízených modelů a jejich modifikací. V pohodlném prostředí těchto showroomů si klidně prohlédnete rozsáhlé kolekce látek a společně s naším projektovým managerem vyberete tu nejvhodnější pro vás.

 

Profesioální zaměření japonské stěnyNásledně provedeme návštěvu místa předpokládané realizace, kde zvážíme vhodnost instalace posuvné stěny v návaznosti na místní dispozice a provedeme zaměření. Důležité je také potvrzení vhodnosti vybrané látky, přímo na místě realizace s ohledem na ostatní prvky v interiéru.

 

 

Síť showroomu diamond designSamozřejmostí je záruční a pozáruční servis, který je z naší strany velmi dynamický a maximálně přizpůsobený potřebám našich klientů. Kvalitního servisu dosahujeme díky vlastním profesionálně vyškoleným technikům s dlouholetou praxí v oboru a také hustou sítí poboček v rámci české republiky. Díky této síti poboček jsme vždy blízko svým klientům.

 

Záruka na japonské posuvné stěny 5 letV diamond design jsme přesvědčeni, že dlouhá životnost námi dodávaných produktů, není jen otázkou kvalitního produktu samotného, ale také kvalitním servisem. Jelikož disponujeme oběma zmíněnými parametry, můžeme na většinu našich japonských posuvných stěn poskytnout záruku 5 let.

Máte zájem o tento produkt? Kontaktujte nás. Máte zájem o tento produkt? Kontaktujte nás.